» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
104 / 132
»»

roberto1 ::

Ne vem sicer, če je to fakt, ampak jaz sem tako na mi4c kot na mi5 zelo hitro opustil idejo o quick charge. V real life testingu se je vsaj pri meni namreč izkazalo, da se telefon napolnjen s qc 2.0 (tako z originalnim kot z qualcomm certificiranim polnilecem) veliko hitreje izprazni kot normalno "počasno" napolnjen telefon. Za nujne primere je qc seveda super,ampak redno pa osebno ne prakticiram tega. Mogoče še kdo s podobno izkušnjo?

lp


Zlikovec je izjavil:

originaln polnilec, tist k pride zraven, je quick charge, in če ga ne uporabljaš, se baterija polni počasneje
Someday never comes!

buttcrack ::

kolk mA vam pa kaj polni redmije?

sem šel za foro gledat različne adapterje pa je mizerija... original je na cca 400mA, čeprav naj bi šlo do 2k.

stari samsung adapter pride do ene 600mA. Kaj bi lahko bilo narobe?

OK.d ::

Kateri program si uporabil?
LPOK.d

buttcrack ::

ampere

buttcrack ::

sem zamenjal vtičnico in je prilezel celo do 1330mA na 4V

N0t0ri0us ::

Eno vprašanje.

http://www.aliexpress.com/store/product...

Če naročim iz top one preko navadne pošte, ali obstaja možnost da carinijo paket oz ali je no custom samo za DHL?
Ima ta trgovina kaj garancije? predvidevam da ne.

matobeli ::

če naročiš prek navadne pošte bo skoraj zih treba plačat dajatve, razen če bi se paket izmuznil skozi, ampak na to ne računaj. Trgovina pomojem ima neko garancijo, ampak ne bi stavil na to

renofkinja ::

ravno nekaj gledam na mimovrste in opazim Cubot Dinosaur znižan iz 230€ na 183€(ni na zalogi cakas 5dni od dobavitelja)...e-fox iz eu skladisca s postnino 115€! komedija

scipascapa ::

dej link za e-fox eu. da vidim kakšen je mobilc.

renofkinja ::

boze mili...se ritko obrisem? xD

http://www.efox-shop.com/versandkostenf...

pa ram je single chanell 533mhh da nebo kakega aplavdiranja ker je 3gb :)

scipascapa ::

mah drek 5,5'' je.....5'' :)

X17 mi je zanimiv.

Zgodovina sprememb…

double back ::

Pozna morda kdo še kakšnega preverjenega aliexpress trgovca s Xiaomi napravami, poleg Top One? Kupil bi rad Mi4c 32gb verzijo, ki pa pri Top one že več kot mesec dni ni na voljo. Hvala.

roberto1 ::

Na aliexpressu je težko, ker so večinoma offshore n jih bk za dajatve.

preveri prosim honorbuy in xiaomiforsale. Prva ima kar dober reputation (gsmarena večinoma dobiva telefone od njih), nimam pa drektne izkušnje z nobeno. Oboji prodajajo 32gb verzijo v white ali black za cca 220EUR, brez poštnine (se pravi cca 235EUR). To ni najbolj ugodna cena, ampak če hočeš imeti to verzijo (kar razumem) ni kaj dosti opcij. Večinoma imajo namreč vsi 2/16 verzijo, ker kolikor vem se ta telefon ne proizvaja več oz je v proizvodnja v fade out postopku.

Lp


double back je izjavil:

Pozna morda kdo še kakšnega preverjenega aliexpress trgovca s Xiaomi napravami, poleg Top One? Kupil bi rad Mi4c 32gb verzijo, ki pa pri Top one že več kot mesec dni ni na voljo. Hvala.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

double back ::

Roberto,

hvala ti za pomoč, sem se lažje odločil. In naročil - Mi5.
lp

roberto1 ::

Sem hotel ravno predlagat, ampak nikoli ne veš zakaj se človek odloči za kak nakup. Mi5 je zdaj daleč najboljši izbor. Lahko se zgodi, da ga še dodatno malo znižajo septembra, ko izide Mi Note 2.
Med Mi4c 32, Mi4s 64 in novim Redmi Pro 32 ter mi5 32 ni primerjave, v ceni pa je razlika par 10€. Tako da, dobra odločitev:)))


double back je izjavil:

Roberto,

hvala ti za pomoč, sem se lažje odločil. In naročil - Mi5.
lp
Someday never comes!

scipascapa ::

kok pa je mi5?

andyy ::

scipascapa je izjavil:

kok pa je mi5?


Dobrih 280 eur (z DHL dostavo in upoštevanim 5$ popustom), to je res super cena.

Gogo ::

kaj menite o ULEFONE FUTURE telefonu http://www.coolicool.com/stock-in-europ...
Je OK?
thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

mikromiki ::

mogoče zate ne nepomembno...: FDD-LTE B1/B3/B7/B20

fopi ::

Kaj menite mi5 vs honor 8?

Pri top one je za 3/32 cena 320 vs 265 EUR. Neke bistvene razlike razen B20 pri honor 8 jaz ne vidim (pustmo 950 vs 820, dve kameri....govorimo o bistvenih razlikah zakaj se eden bolj splača od drugega)?

SumTingWong ::

Kje si našel Honor 8 za 265€? Če sem te prav razumel.

roberto1 ::

Honor 8 sicer po specsih zgleda super telefon (sploh za 320EUR + poštnina). Je pa res, da je mišljen bolj kot midranger (ki so v zadnjih letih postali izredno uporabni in konkurenčni). Kirin 950 je sicer na papirju dokaj sposoben, ampak težko se primerja z 820 (kljub temu da je na mi5 32 downclockan), prav tako Mali grafika. Če postaviš mi5 s ceno cca 280EUR ob bok flagshipom kot so Galaxy S7, HTC 10, G5 in tudi OP3, takrat je vse jasno (vsi ti imajo nekako podoben hardware + zaslone višje resolucije, kar meni osebno dol visi)

Verjamem pa, da Honor za svoj denar ponuja ogromno (pred kratkim poizkusil Honor 7 lite, ki ga je žlahta vzela pri Telemachu in za tak denar nimaš kaj nosa vihat). Na koncu je važno bolj kaj ti je všeč, ker "performance wise" razen z nekim hard gejmingom ali mutitaskingom, boš težko opazil razliko v vsakodnevnih opravilih. Kako se bosta odrezali kamera in baterija bomo še videli, ker je H8 relativno nova zadeva.

Za mene osebno ni debate, ker sem fan Miui in je Mi5 najboljše kar imaš s tem os-om (za res brezvezni denar). Če pa ne bi posegel po tem, pa bi verjetno temeljito razmislil o One Plus 3, ki je za 399EUR tokrat res pravi flagship killer in za svoj denar po mojem mnenju med top-shit telefoni nima konkurenta.

lp


fopi je izjavil:

Kaj menite mi5 vs honor 8?

Pri top one je za 3/32 cena 320 vs 265 EUR. Neke bistvene razlike razen B20 pri honor 8 jaz ne vidim (pustmo 950 vs 820, dve kameri....govorimo o bistvenih razlikah zakaj se eden bolj splača od drugega)?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

scipascapa ::

kako vam zavidam tukaj, ko želite in imate te hude "drage" telefone medtem ostali iščemo "poceni" variante, ker ne rabimo hudih telefonov :)

roberto1 ::

Zmaga so hudi in hkrati poceni telefoni. To je cel point tega šova:)

scipascapa je izjavil:

kako vam zavidam tukaj, ko želite in imate te hude "drage" telefone medtem ostali iščemo "poceni" variante, ker ne rabimo hudih telefonov :)
Someday never comes!

Pithlit ::

Jah sej tema je tudi temu namenjena.

No, pravzaprav jaz na to temo gledam kot na neko pomoč pri iskanju najprimernejšega telefona za potrebe posameznika. Če je to Mi5 z MIUI, pa naj bo. Pač, poveš kaj rabiš... pa se najde primerne kandidate... pol se je treba samo še odločit kak je budget.

Zame sem že pogruntala da bi mi en Yota2 pasal. 120€ bi dala zanj. Pa še za marsikoga bi bil čista zmaga.
Life is as complicated as we make it...

scipascapa ::

kera firma je yota2?

Pithlit ::

Ah dej no... YotaPhone2. Bo šlo?
Life is as complicated as we make it...

Gogo ::

@Pithlit
Thx. Mislim, da bom šel kar v nabavo.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Pithlit ::

Naj ti lepo in dolgo služi.
Life is as complicated as we make it...

buttplugs ::

scipascapa je izjavil:

kako vam zavidam tukaj, ko želite in imate te hude "drage" telefone medtem ostali iščemo "poceni" variante, ker ne rabimo hudih telefonov :)

Sem ravno skeširal 300evrov za Mi5.
Kasneje sem se spomnil, da že 2 mesca uspešno furam z 2.2 Androidnikom.
Še kasneje (natanko pol minute po nakupu) sem naročilo skenslal.

Sedaj me mika, da bi nabavil LeEco Le2, glede na to, da že par dni zadovoljen uporabljam njihove VoD storitve.
Samo jebatga, ne bi rad fural adapterja za moje slušalke.

hazlhof ::

Kateri telefon bi bil pa alternativa recimo Samsung Note 3?
To pa pomeni da ima zaslon lahko tudi 5,5", dobro in hitro kamero, vsaj 3gb rama, 32 ali več gb prostora, LTE.
Je mogoče to dobiti za okoli 150€?

roberto1 ::

Po mojih izkušnjah bo za 150EUR, 5.5" s 3/32 težko. Vem da obstajajo firme kot so UMI, Elephone itd, ki imajo modele za tak denar, ampak ne priporočam full eksotike.

Jaz osebno bi zožil izbor na Redmi Note 3 Pro Prime (3/32), Zuk Z1 (3/64) in eventualno Oneplus One, ki pa novega verjetno je dobiš več.

To je vse pod oz. blizu 200EUR. Včeraj sem na bolhi zasledil, da nekdo prodaja 2 zapakirana Nexusa 6 po 200EUR/kos, kar je tudi zanimiva zadeva.
Mogoče ti kaj pomaga.

Lp


hazlhof je izjavil:

Kateri telefon bi bil pa alternativa recimo Samsung Note 3?
To pa pomeni da ima zaslon lahko tudi 5,5", dobro in hitro kamero, vsaj 3gb rama, 32 ali več gb prostora, LTE.
Je mogoče to dobiti za okoli 150EUR?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

fopi ::

za tako ceno cca 200 EUR se dobi tudi Vernee Apollo Lite, X20, 4/32, 5,5", B20. Koliko sem gledal reviewi niti niso tako slabi. Kaj menite?

Pithlit ::

Jah, navali. Pa boš videl kako gre.
Life is as complicated as we make it...

Gogo ::

@mikromiki
V čem je problem?
LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 17(700), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300). Torej B20 ni problem, mar ne?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

sannyka ::

renofkinja je izjavil:

boze mili...se ritko obrisem? xD

http://www.efox-shop.com/versandkostenf...

pa ram je single chanell 533mhh da nebo kakega aplavdiranja ker je 3gb :)


ravno ta telefon imam nagledan. je ok? kako pa je z garancijo če naročim preko efox?

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Zanima me kateri telefon bi mi priporočali za max 200€. Imeti mora čim boljšo baterijo in fotoaparat. Če se le da iz slovenije. Lp

scipascapa ::

xiaomi vodilni po prodaji preko spleta, drugače huawei no.1 in to krepko.

http://www.gizmochina.com/2016/08/25/si...

Zgodovina sprememb…

mikromiki ::

Gogo je izjavil:

@mikromiki
V čem je problem?
LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 17(700), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300). Torej B20 ni problem, mar ne?

nene to ni problem, to je ok. sori sem res malo čudno napisal- fino je, da ta telefon 4G podpira band 20 (800 MHz). naprimer telemach dela 4G samo na tej frekvenci, pa tudi drugi izven mest majo to frekvenco. to je ok, to želim povedat.

Gogo ::

pol pa je ok, ker res nisem razumel poante.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

roberto1 ::

Mogoče ti ne bo všeč, ampak v zadnjem Hofer katalogu je Huawei P8 lite za 189€. Mamo v familiji, super zadeva za ta denar (dual sim, 2/16, solidna baterija, soliden fotkač, všečn UI). Pa Hofer zelo resno jemlje customer service. Ideja morda...

Drugače v Slo uradno težko kaj pametnega za ta denar. Honor 5x/c in 7lite sta super telefona za svoj denar, ampak preko 200€. Preveri drugače v tujini še cyberport.de (imajo zelo dobre cene telefonov, sploh predstavitvenih modelov). Če boš pa 200€ pripravljen dat za Kitajca, potem pa imaš seveda obilo izbire:)))



Domobrancek je izjavil:

Pozdravljeni. Zanima me kateri telefon bi mi priporočali za max 200€. Imeti mora čim boljšo baterijo in fotoaparat. Če se le da iz slovenije. Lp
Someday never comes!

mailer ::

Iščem telefon za mamo, pogoji naslednji:
- Android vsaj 6.0 v SLO jeziku (brez programov za prevod)
- dober fotoaparat (vsaj 10-12MP)
- dobra baterija (vsaj 3ah)
- velikost do 5"
- ram vsaj 2GB do 3GB
- notranji pomnilnik do 16GB
- cena z vsemi davki, carino,... od 150 do max 200€

Gledam znamke Oukitel, Lenovo, Motorola, Xiaomi, Meizu, Elephone, OnePlus, Oppo, Wiko
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Pithlit ::

mailer je izjavil:

notranji pomnilnik do 16GB

"do"? Napača?

http://www.efox-shop.com/versandkostenf...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

roberto1 ::

Z moje strani, vkolikor boš namestil xiaomi.eu rom - Redmi 3/pro ali Redmi 3s. 32gb te stane z poštnino in "dajatvami" all inclusive 150EUR, 16gb še cca 20EUR manj.
Imaš 5" in baterijo za 3-4 dni (preverjeno Redmi 3 Pro, podobno verjetno tudi 3s), solidno kamero, fingerprin scanner, dober in svetel IPS zaslon, dual sim in opcionalno sd kartico.....
3 Pro je preverjeno odličen telefon, 3s pa sem naročil pravkar za ta malega in bo čez kak teden pri meni (bom takrat poročal).

Za ostale znamke nisem ekspert, bodo fantje tukaj verjetno bolje svetovali!

lp

mailer je izjavil:

Iščem telefon za mamo, pogoji naslednji:
- Android vsaj 6.0 v SLO jeziku (brez programov za prevod)
- dober fotoaparat (vsaj 10-12MP)
- dobra baterija (vsaj 3ah)
- velikost do 5"
- ram vsaj 2GB do 3GB
- notranji pomnilnik do 16GB
- cena z vsemi davki, carino,... od 150 do max 200EUR

Gledam znamke Oukitel, Lenovo, Motorola, Xiaomi, Meizu, Elephone, OnePlus, Oppo, Wiko
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

SumTingWong ::

Kaj pravite na Asus ZenFone 3 ZE520KL vs Xiaomi Mi5 3/32? Sicer v Evropi je trenutno še skoraj nemogoče dobiti Asusa, ampak damn, that device is gorgeous.
Edino kar me moti je ASUS IU vs MIUI. MIUI sem skoraj 100% da je veliko bolj zoptimiziran. Ampak recimo za 270-300€ price tag za ASUSA, kaj bi raje izbrali (Prosim karkoli drugega kot 820 vs 625 primerjava)?

roberto1 ::

Asusovega telefona sicer še nisem imel, sem pa imel Asusovo tablico, ki je imela toliko bloatwarea, da sem skoraj bruhal.
Mogoče za razmislit.

Mi5 trenutno uporabljam in je vse skoraj perfektno. Lag free, odlična baterija, odličen fotkač, super dizajn....skratka za ta denar definitivno ni boljšega (pa mogoče še za 100-200€ več).
V 5-5.2" klasi spet ni toliko izbire. Kakšen Zuk Z2, ki pa tudi ima svoje težave ali pa kakšen Nexus 5x, potem pa se zadeva hitro konča, kar se kvazi flagshipov tiče do 300€.

lp



SumTingWong je izjavil:

Kaj pravite na Asus ZenFone 3 ZE520KL vs Xiaomi Mi5 3/32? Sicer v Evropi je trenutno še skoraj nemogoče dobiti Asusa, ampak damn, that device is gorgeous.
Edino kar me moti je ASUS IU vs MIUI. MIUI sem skoraj 100% da je veliko bolj zoptimiziran. Ampak recimo za 270-300€ price tag za ASUSA, kaj bi raje izbrali (Prosim karkoli drugega kot 820 vs 625 primerjava)?
Someday never comes!

SumTingWong ::

Ubistvu me samo kamera in mikrofon skrbi na Mi5. Kolikor vidim reviewe. Ostalo se mi zdi vrhunsko za ceno.

Imam pa že v košarici na AliExpress komplet Nilkin zaščito in Aukey polnjenje doma/na poti za Mi5, samo da se še odločim za mobitel. :))

Mare3 ::

Pomoje nimaš kej zajebat z Mi5. Lahko pa si prebereš temo ki je namenjena prav temu telefonu tukaj na ST.

broken/link ::

in seveda ne pozabi na LTE frekvence. (nisem šel gledat asusa, ali podpira oba banda ali ne, samo prijazno opozarjam)
««
104 / 132
»»