» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
102 / 132
»»

Matej_K ::

Mare3 je izjavil:

http://en.miui.com/unlock/


Kaj pa dobim z unlockom Redmija?
Samo to da lahko druge ROMe gor dam ali še kaj?
Se lahko potem odstrani original kitajske aplikacije?
Se lahko odklene potem ko si že namestil svoje aplikacije, nastavitve itd.?
... .. .

roberto1 ::

Ko ga odkleneš si lahko daš drug rom na telefon. Eu rom ima slo jezik in že vsebuje google play recimo + 0 kitajskih aplikacij. Plus tega, da si lahko naložiš Miui8, ki si ga zdaj uradno še ne moreš. Odkleneš ga lahko kadarkoli in narediš backup z miui cloud. Vse aplikacije in nastavitve sistema se ti tako restavrirajo v nov rom (razen passwordov znotraj aplikacij)
To je to na kratko.

Lp

Matej_K je izjavil:

Mare3 je izjavil:

http://en.miui.com/unlock/


Kaj pa dobim z unlockom Redmija?
Samo to da lahko druge ROMe gor dam ali še kaj?
Se lahko potem odstrani original kitajske aplikacije?
Se lahko odklene potem ko si že namestil svoje aplikacije, nastavitve itd.?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

peglezn ::

95€ preorder za ulefone metal tud ne zgleda slabo al se da dobit kej bolšga za ta dnar?

pa ker nisem še naročal telefona iz kitajske me zanima kok pride še dodatnih stroškov na to ceno, samo 22% ddvja al je še kej extra?

roberto1 ::

Odvisno kje naročaš!
Načeloma se tukaj vsi izogibamo carine in davka (Top One, efox...) z malo večjim plačilom poštnine (dhl itd).

Ni pa pri vseh enako. Hitro te lahko ocarinijo, če pa je potem še davek zraven ne vem. Mislim da je nad 150€ vrednosti oboje, lahko pa da se motim.
Preveri pri trgovini, če majo kako opcijo da se lahko temu izogneš.

Lp


peglezn je izjavil:

95€ preorder za ulefone metal tud ne zgleda slabo al se da dobit kej bolšga za ta dnar?

pa ker nisem še naročal telefona iz kitajske me zanima kok pride še dodatnih stroškov na to ceno, samo 22% ddvja al je še kej extra?
Someday never comes!

Samson ::

Telefoni so izvzeti iz carinskega postopka, samo DDV.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

roberto1 ::

Imaš prav samson:



"Katere dajatve se sploh obračunavajo na prispele pošiljke?
Blago, katerega skupna vrednost v pošiljki brez poštnine ne presega 22 evrov, je oproščeno plačila vseh dajatev. Za pošiljke, vredne od 22 do vključno 150 evrov, se obračuna davek na dodano vrednost, pojasnjujejo na FURSu. Za pošiljke, katerih skupna vrednost blaga presega 150 evrov, se poleg davka na dodano vrednost plača tudi carina. Carinske stopnje, torej to, kako visoko carino boste plačali, se določijo glede na uvrstitev blaga v kombinirano nomenklaturo. Tako se denimo za knjige, mobilne telefone, prenosnike in tablične računalnike carina ne obračunava, saj so prosti carinske stopnje. Za oblačila se carinske stopnje gibljejo od 6,3 do 12 odstotkov, za obutev od tri do 17 odstotkov, za glasbene CD in DVD so 3,5 odstotka."


Samson je izjavil:

Telefoni so izvzeti iz carinskega postopka, samo DDV.
Someday never comes!

peglezn ::

za 95€ sm vidu ponudbo na efoxu (uefone metal)

D4V3_G ::

Oj

Redmi Note 3 Pro je verjetno trenutno boljši izbor, pa ne samo zaradi cene (trenutno 3/32 cca 190EUR s poštnino proti cca 300EUR s poštnino, ko bo Pro dosegljiv po 07.08). Gre za to, da ima N3Pro Snapdragon 650 in boljšo grafiko. Baterija je tudi super.
Pro je še zaenkrat neznanka, ker še ni zunaj nobenih revjujev, tako da lahko da je boljši, čeprav glede na izbor cpu-ja, grafike in posledično baterijske vzdržljivosti, močno dvomim. Verjetno bo boljša kamera in zaradi AMOLED displaya boljši zaslon, ampak to so vse špekulacije.

Kar se tiče nakupa imaš tule na teh straneh in pa na izberixiaomi.si vse do potankosti razloženo. Če kaj ne bo jasno, vprašaj. Glede na to, da bo to verjetno tvoj prvi tovrstni telefon, je morda vredno izpostavit, da so tukaj trade-offi, ki jih je potrebno vzet v obzir. To so recimo pomanjkanje LTE banda 20, skoraj neobstoječa ali težko uveljavljiva (sigurno ta beseda ne obstaja v SSKJ) garancija in pa dejstvo, da so to telefoni s katerimi se je potrebno malce ukvarjat, da se jih usposobi za naš market (sploh če želiš imeti slovenski jezik).
Vse te stvari smo uporabniki sprejeli in smo še zmeraj navdušeni nad temi telefoni. Kljub temu, da imam doma en zbrickan Note 3 Pro uporabnika slo-tech, ki je crknil sam od sebe in ki ga verjetno nihče več ne bo zbudil k življenju.

Lp


Okej, danes sem naročil preko TopOne dealerja pa izbral DHL metodo, kar pomeni brez ceno DDV ane? Imam pa še eno vprašanje: Na Willmyphonework.net spletni strani sem zasledil, da bi mi telefon delno delal na 4G(Telekom imam) je to res?

buttcrack ::

ja in je :)

lonewolf_ ::

Od petka imam redmi 3pro pa je res bomba. Sicer sem potreboval par urc, da sem ga poštimal (google play, nova launcher, disable chinese apps, vse nastavitve-da mi je všeč) ampak telefon je res dober. Z 7. urami SoT, mešane uporabe wi-fi in 4G ter GPSa, ob nekje 2h urah igranja igric (pokemon če koga zanima) je baterija končno na nivoju, da se priklopi na polnilec. Poleg vsega pa še snapchat, instagram, surfanje... skratka, mi sploh ni žal, da sem ga vzel. Prenos ~100mb na 4G in ~1.5gb preko wifi; opravljenih za par minutk klicev in ducat smsov. Brightnes auto. Bi ga kar priporočal glede na to, da ga dobiš za dobrih 150€ (s poštnino vred - brez carine in davka preko DHL pri TopOne).
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Bruno ::

A bi tole delal pri nas http://www.aliexpress.com/item/Original...

frekvence pisejo pod product details

roberto1 ::

Po specifikacijah z B20 bi moralo delati kot vsak teledon, ki ga uradno prodajajo pri nas!

lp


Bruno je izjavil:

A bi tole delal pri nas http://www.aliexpress.com/item/Original...

frekvence pisejo pod product details
Someday never comes!

Bruno ::

Hvala

Se ti drugace kot telefon zdi uredu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bruno ()

roberto1 ::

Po specs je zadeva solidna, drugače pa nimam izkušenj s to firmo, tako da težko rečem. V bistvu je s temi "neznanimi" firmami kar loterija (in še milijon različnih je). Mogoče ni slabo kak review počekirat. Je pa res, da za taki denar v nobenem scenariju ne moreš pričakovati rakete:))))

lpb


Bruno je izjavil:

Hvala

Se ti drugace kot telefon zdi uredu
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

jarre ::

Danes sem dobil po pošti Pepsi P1 (http://www.efox-shop.com/versandkostenf..., ki je pravzaprav rebrandan Koobee P1S.

Naročil sem ga pri Efox-shop.com, EU/nemško skladišče. V Slovenijo je prispel v petih koledarskih dneh. Priložena je igla za izvlek ležišča SIM/SD kartice, prozorn silikonski etui, slušalje, USB/micro USB kabel, US polnilec in EU dodatek k polnilcu.

Prilagam nekaj prvih fotografij (slabe kvalitete, ker sem DSLR posodil...).

Več o prvih vtisih jutri.


Popravek: Nič fotk...

Pfff...brez veze... ne znam uporabiti linkanja oziroma "vstavi povezavo...vstavi sliko"...pfff :-(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

roberto1 ::

Si slučajno poizkušal vstavit simko v telefon. Meni na Telemachu sicer lovi 3g, ampak je zelo slab signal. Me zanima kako je na Mobitelu/Simobilu.
Lpt


jarre je izjavil:

Danes sem dobil po pošti Pepsi P1 (http://www.efox-shop.com/versandkostenf..., ki je pravzaprav rebrandan Koobee P1S.

Naročil sem ga pri Efox-shop.com, EU/nemško skladišče. V Slovenijo je prispel v petih koledarskih dneh. Priložena je igla za izvlek ležišča SIM/SD kartice, prozorn silikonski etui, slušalje, USB/micro USB kabel, US polnilec in EU dodatek k polnilcu.

Prilagam nekaj prvih fotografij (slabe kvalitete, ker sem DSLR posodil...).

Več o prvih vtisih jutri.


Popravek: Nič fotk...

Pfff...brez veze... ne znam uporabiti linkanja oziroma "vstavi povezavo...vstavi sliko"...pfff :-(
Someday never comes!

Bruno ::

A komu pri Telemachu lovi 4g ker se hvalijo da jim pa mojemu bratu nič ne lovi

OK.d ::

o katerem telefonu zdaj govoriš8-O?
LPOK.d

Bruno ::

Samsung galaxy a3

Naj bi imel 4g lte

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bruno ()

Bruno ::

Se eno vprasanje ce kdo ve kako odkleniti iphone 4 na telemach

krho ::

Bruno napačna tema, to je tema o nakupi kitajskega telefona.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Matej_K ::

roberto1 je izjavil:


Tule si lahko pogledaš potek mojega naročila, da si lahko približno izračunaš kje tvoja pošiljka je. Še enkrat, tracking imaš samo do UK. Aparat sem naročil v nedeljo 17.07 in prejel 26.07, moj pa je tisti 1 piece, kjer piše "partial delivery"
Nekje na Top one strani sem zasledil, da 3x na teden pošiljajo robo ven, tako da tudi tukaj je treba zadet pravi dan. V vsakem primeru je vmes vsaj en vikend, ko se z DHL vse ustavi!
lp

Zanimivo moj delivery je pa malo drugačen.
KDobil sem dva tracking numberja (en od HK do UK) in (drugo UK do SLO)
Na prvem sedaj piše da je prevzet od nekega 'NIGEL'.
Drugi tracking number pa ne spremeni nobenega stanja, že od včeraj popoldne?
 Topone DHL

Topone DHL


Naj še malo čakam?
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

lonewolf_ ::

Najverjetneje bo danes popoldne/zvečer ali pa čez noč letelo iz UK. Najkasneje jutri zjutraj. Nič bat.

Verjetno se tudi zgodi, da imajo pač sledenja tudi zakasnitev (zaradi kakšnih težav serverjev ali preobremenjenosti)

Ko sem podpisal za paket, sem v naslednji minuti dobil obvestilo, da je bil paket dostavljen.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Bruno ::

krho je izjavil:

Bruno napačna tema, to je tema o nakupi kitajskega telefona.


A te bo konec zaradi tega???:|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

roberto1 ::

Brez skrbi. Dhl bo dostavil. Včasih ta tracking smešno refresha. Ni še čas za paniko. Po mojih izkušnjah je največkrat v slo dostavljeno v 8-12 dneh. Odvisno kateri dan naročiš, ker pošiljajo robo ven 3x na teden in še vmes so vikendi.

Lp


Matej_K je izjavil:

roberto1 je izjavil:


Tule si lahko pogledaš potek mojega naročila, da si lahko približno izračunaš kje tvoja pošiljka je. Še enkrat, tracking imaš samo do UK. Aparat sem naročil v nedeljo 17.07 in prejel 26.07, moj pa je tisti 1 piece, kjer piše "partial delivery"
Nekje na Top one strani sem zasledil, da 3x na teden pošiljajo robo ven, tako da tudi tukaj je treba zadet pravi dan. V vsakem primeru je vmes vsaj en vikend, ko se z DHL vse ustavi!
lp

Zanimivo moj delivery je pa malo drugačen.
KDobil sem dva tracking numberja (en od HK do UK) in (drugo UK do SLO)
Na prvem sedaj piše da je prevzet od nekega 'NIGEL'.
Drugi tracking number pa ne spremeni nobenega stanja, že od včeraj popoldne?
 Topone DHL

Topone DHL


Naj še malo čakam?
Someday never comes!

Pithlit ::

Bruno je izjavil:

krho je izjavil:

Bruno napačna tema, to je tema o nakupi kitajskega telefona.


A te bo konec zaradi tega???:|

Konec ne... ampak odgovor boš veliko prej dobil v kakšni bolj relevantni temi. Al mogoče resno pričakuješ da bo kdo od aktivnih udeležencev v tej temi z iphonom okol šminkiral (pazi... v tej temi se večinoma pogovarjamo o telefonih pod 200€... pač best buy kitajci)?
Life is as complicated as we make it...

Kristijan00 ::

Lep pozdrav pred kaksnim mescom dni sem kupil nov telefon huawei p9 lite. Telefon mi vcasih dela normalno vcasih pa steka za p... Naj ga nesem nazaj al je to pač del tega telefona?:p

Matej_K ::

roberto1 je izjavil:

Brez skrbi. Dhl bo dostavil. Včasih ta tracking smešno refresha. Ni še čas za paniko. Po mojih izkušnjah je največkrat v slo dostavljeno v 8-12 dneh. Odvisno kateri dan naročiš, ker pošiljajo robo ven 3x na teden in še vmes so vikendi.

Lp

No UPDATE. včeraj ob 19:22 je še pisalo Departed Facility in GATWICK - UK
Danes ga že dobim, čez pol ure. Vmes je bil na izletu še v LEIPZIG - GERMANY in LINZ - AUSTRIA.
Super hitrost.

Prvo ga dam filat, kaj mi je za narediti ob prvem vklopu? Xiamoi aplikacije za upload preskočim?
Naj bi imel Global ROM gor.
... .. .

roberto1 ::

Če imaš Global rom, potem nimaš kaj. Vpišeš se v google in si zdownloadaš aplikacije iz trgovine (ki jih potrebuješ). Mi account verjetno že imaš.
Večino kitajskih appsov lahko odstraniš, ostalo skriješ v folderje. To je to.

lp

Matej_K je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Brez skrbi. Dhl bo dostavil. Včasih ta tracking smešno refresha. Ni še čas za paniko. Po mojih izkušnjah je največkrat v slo dostavljeno v 8-12 dneh. Odvisno kateri dan naročiš, ker pošiljajo robo ven 3x na teden in še vmes so vikendi.

Lp

No UPDATE. včeraj ob 19:22 je še pisalo Departed Facility in GATWICK - UK
Danes ga že dobim, čez pol ure. Vmes je bil na izletu še v LEIPZIG - GERMANY in LINZ - AUSTRIA.
Super hitrost.

Prvo ga dam filat, kaj mi je za narediti ob prvem vklopu? Xiamoi aplikacije za upload preskočim?
Naj bi imel Global ROM gor.
Someday never comes!

PowerofPeopl ::

Kristijan00 je izjavil:

Lep pozdrav pred kaksnim mescom dni sem kupil nov telefon huawei p9 lite. Telefon mi vcasih dela normalno vcasih pa steka za p... Naj ga nesem nazaj al je to pač del tega telefona?:p


Jaz ga imam prav tako, le da le en teden, brez štekanja ali laga, edino ko sem preizkusal z odprtjem vsega možnega, da sem zafilal 2 GB rama, se je zgodilo da je pač zaprlo aplikacije, ali pa še nisem navajen da so tipke na zaslonu namesto kompaktne na ohišju.
Drugače pa je ta telefon odličen za ceno.
Tako da če bi povedal kaj več, kakšno štekanje se dogaja?

Zgodovina sprememb…

Kristijan00 ::

PowerofPeopl je izjavil:

Kristijan00 je izjavil:

Lep pozdrav pred kaksnim mescom dni sem kupil nov telefon huawei p9 lite. Telefon mi vcasih dela normalno vcasih pa steka za p... Naj ga nesem nazaj al je to pač del tega telefona?:p


Jaz ga imam prav tako, le da le en teden, brez štekanja ali laga, edino ko sem preizkusal z odprtjem vsega možnega, da sem zafilal 2 GB rama, se je zgodilo da je pač zaprlo aplikacije, ali pa še nisem navajen da so tipke na zaslonu namesto kompaktne na ohišju.
Drugače pa je ta telefon odličen za ceno.
Tako da če bi povedal kaj več, kakšno štekanje se dogaja?


Počasno odpiranje aplikaciji, kamera nedeluje gladko, ko pisem sms črke štekajo(piše z zakasnitvijo ce veš kaj mislim....)

OK.d ::

Če koga zanima kvaliteta slik 4M vs 13M
htc one m7 vs pepsi p1s oziroma prvo je pepsi







Oziroma pepsi je na prvem mestu.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

OK.d ::

Btw, prodaja one plus 3 bo ustavljena za en mesec, vključno z našo državo.
http://www.techradar.com/news/phone-and...
LPOK.d

Bruno ::

Pithlit je izjavil:

Bruno je izjavil:

krho je izjavil:

Bruno napačna tema, to je tema o nakupi kitajskega telefona.


A te bo konec zaradi tega???:|

Konec ne... ampak odgovor boš veliko prej dobil v kakšni bolj relevantni temi. Al mogoče resno pričakuješ da bo kdo od aktivnih udeležencev v tej temi z iphonom okol šminkiral (pazi... v tej temi se večinoma pogovarjamo o telefonih pod 200€... pač best buy kitajci)?

Prasam pa loh an

Pithlit ::

Lahko. Ni pa treba pizdit nad odgovorom kot ena užaljena p***a... sploh ker je bil čisto pravilen.
Life is as complicated as we make it...

CrazyFish ::

Aprila sem preko TopOna na AliExpressu kupil Xiaomi Redmi 3 in bil več kot zadovoljen z uporabo. Prejšni teden sem bil na delovni brigadi, kjer smo spali v šotorih do 3h pa delali na deloviščih. Telefon sem dopoldan puščal v šotoru. Ko sem se 1x vrnil in hotel preveriti telefon se ta ni prižgal kljub dejstvu, da je bil napolnjen na nekje 60%. Ko sem ga priklopil na polnilec, vtripa rdeča lučka, prižge pa se ne... Malo pomoči, kaj naj storim?
Lp, CrazyFish

Killermode ::

V šotorih je bila pa temperatura? Lahko da je bilo tako vroče, da je uničilo baterijo.

CrazyFish je izjavil:

Aprila sem preko TopOna na AliExpressu kupil Xiaomi Redmi 3 in bil več kot zadovoljen z uporabo. Prejšni teden sem bil na delovni brigadi, kjer smo spali v šotorih do 3h pa delali na deloviščih. Telefon sem dopoldan puščal v šotoru. Ko sem se 1x vrnil in hotel preveriti telefon se ta ni prižgal kljub dejstvu, da je bil napolnjen na nekje 60%. Ko sem ga priklopil na polnilec, vtripa rdeča lučka, prižge pa se ne... Malo pomoči, kaj naj storim?

matobeli ::

Verjetno je kriv kar kondenz. Visoka vlaga, šotor se hitro segreje, zrak v njem tudi, med tem ko naprave ostanejo hladne še precej časa. Aaaaand it's gone.

Telefon naj se razstavi kakor se le da, odpre vse luknje in ugasnjenega v topel in suh prostor. Če v roku cca 4dni ni OK je nekaj orenk crknilo. Garancija, ali pa novega.

CrazyFish ::

Ja, tudi sam sem najprej poštudiral o tej možnosti. Ga bom raztavil in dobro posušil. Če pizusim srečo in uveljavljam garancijo, kam naj pišem?
Lp, CrazyFish

matobeli ::

Za garancijo napiš da je nehal delovati. Nikakor ne omenjat da si ga imel sredi kočevja na 5-35stC z 250% vlažnostjo :)

CrazyFish ::

Se razume :D Kam pa, keri nasov?
Lp, CrazyFish

kumer ::

Tam kjer si kupi = top one :D

oemdzi ::

vilonja je izjavil:

Če ti ni 5,5" prevelijo ti priporočam redmi note 3 pro 16gb različico, več si preberi v namenski temi xiaomi telefoni in ostale naprave

Ga dobiš za 158€ pri TopOne sellerju na Aliexpressu.

Narocil sem ga 1.8 pri top one in danes je ze pri meni, noro :)
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

zzbil ::

Že par stokrat sem vprašal tole vprašanje, pa še vedno ni odgovora: a sedaj Top one ima garancijo ali ne?
Hvala ze vnaprej

broken/link ::

zakaj pa ga direktno ne vprašaš? Piši mu. namesto da tu bentiš. Če bi kdo 100% vedel, bi že 100x dobil odgovor.

lonewolf_ ::

Ja, ima. Eno leto so meni napisali. Sicer pa vprašanje kakšne postopke imajo in koliko časa dejansko vzame, da ga popravijo/menjajo...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Pithlit ::

zzbil je izjavil:

Že par stokrat sem vprašal tole vprašanje, pa še vedno ni odgovora: a sedaj Top one ima garancijo ali ne?
Hvala ze vnaprej

In samo enkrat bi moral njih vprašat pa bi zvedel. Ja, vem... čist noro, ane?
Life is as complicated as we make it...

broken/link ::

to ni nujno čisto res, ker sam sem jim poslal sporočilo preko aliexpressa s tem vprašanjem, pa še danes čakam odgovor (vprašanje pa je bilo poslano več kot 1mesec nazaj).

Pithlit ::

OK... pa 10x.
Life is as complicated as we make it...

zzbil ::

Tudi jaz sem jih ze kontaktiral preko aliexpressa, in so sporocilo lepo poignorirali. Nevem pa kaj imate od vasih komentarjev, če pišete samo: "preberi temo 10 strani nazaj", "vprašaj pooblaščene"... (Gledam tebe Pithlit) Ne razumem kaj imaš ti in kdorkoli drug od tega. Sprasujem po forumu ker zelim vaš odgovor, če ni uporabnega odgovora je brez veze sploh pisati komentar.
Najlepša ti hvala lonewolf_ :DD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()
««
102 / 132
»»