» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
95 / 132
»»

SimplTech ::

Do sedaj dva naročila preko top one - skupaj 3 telefoni (direkt DHL opcija), vse OK.

Mare3 ::

Sam nisem nič preverjal podpisal odprl brez snemanja vse original zapakirano, pravtako preko Top One. Nobenih problemov mislim da nimaš kej skrbet so dokaj zanesljivi, enako velja za DHL.

gregor ::

kupil redmi 3 preko top one, nobenih problemov
nisem nič snemal ipd

Veron ::

Kupil mi5 preko top one, nobenih težav. Tudi nisem nič snemal.

miko22 ::

Sem že nekaj časa lastnik Mi4c, na katerega sem naložil CM13. telefon dela odlično.
Vseeno pa bi rad nekaj dodal. baterija mi zdrži 2 dni normalne uporabe, torej nekje 50% na dan. Mi je kar ok.
Včeraj zvečer sem napolnil baterijo, danes sem bil cel dan doma(torej samo wifi), ker sem zbolel, drugače normalna uporaba.
Stanje baterije po 24 urah: 83%. To sem sumil že nekaj časa, da omrežje porabi ful energije, danes se mi je to potrdilo.
Samo toliko v vednost.

flameir ::

Prenos podatkov preko mobilnih podatkov požre največ baterije, to je jasno že dolgo. WIFI pa v nasprotju zelo malo, tako da je včasih bolj smotrno imeti WIFI prižgan kar 24/7, da ti pač takoj, ko najde znano omrežje, prešalta iz mobilnih podatkov na WIFI.

P.S. Top One prodajalec je definitivno najbolj priznan prodajalec za Xiaomije na kitajskih trgovinah. Naročanje tam je varno, razen če imaš pač res smolo (možnosti nekje 1:10000).

flameir ::

šernk je izjavil:



3G je pa zastarela tehnologija brez ene prednosti (nižja hitrost, slabši domet, večja poraba energije za oddajanje) in po mojem mnenju bodo počasi začeli ugašati oddajnike (4G je praktično že standard skoraj pri vseh telefonih, torej še ene 2-4 leta da vsi zamenjanjo 3G telefone za 4G in bomo na točki kjer bo 3G nesmiselen).


Emm, tudi ti nisi bil čisto natančen. :)

3G bomo v SLO imeli še precej več časa, bo vdliko prej 2G ugasnil.

Potencialnemu kupcu pa priporočam, da se odloča na osnovi njegovega prebivališča. Bolj kot je v mestu, bolj mu je lahko vseeno za frekvence na telefonih, bolj kot je stran od Ljubljane/Maribora/... - bolj mu odsvetujem telefone, ki ne podpirajo LTE na 800mHz. Kot je omenil Šernk, LTE lovi precej dlje kot 3G, pa še manj potraten je.

flameir ::

igor0203 je izjavil:

Ima kdo Elephone M3 ali pa P9000? Zanimata me predvsem delovanje in kakovost izdelave.


Imel P8000. Dizajn mi sicer ni bil všeč, vendar je izdelava za moje pojme odlična, boljša kot na npr. Xiaomiju Redmi Note 3, ki sem ga prav tako nekaj časa uporabljal (z izjemo področja kamere in čitalca odtisov, ampak so to pri elephonu zdaj porihtali kokr vem). Baterija je bila res zelo, zelo dobra. SGS 6 Edge je sicer špica telefon, pa mi baterija drži ene 3-4x manj kot na P8000.


Všeč mi je bilo, ker je nalaganje romov enostavno. Telefon je svoje delo opravljal odlično, dokler žal ni za vedno ostal ujet pod snegom v avstrijskih Alpah. Na klic se je kljub mrazu in snežnem objemu odzival še dva dni po njegovem zadnjem snidenjem z lastnikom. :D

w4nkst4 ::

Dhl je res hiter, pred kratkim naročil mi4 za 130e. topone pa enostavno top of the top.


Sreda, April 13, 2016 Lokacija Čas Kos
15 Pošiljka dostavljena: GROSUPLJE 10:09
1 Kos
JD013054788774840488
14 Na dostavi s kurirjem LJUBLJANA - SLOVENIA 09:42
1 Kos
13 Pošiljka prispela v DHL center v LJUBLJANA - SLOVENIA LJUBLJANA - SLOVENIA 08:38
12 Odpremljeno iz DHL centra LINZ - AUSTRIA LINZ - AUSTRIA 07:39
11 Prenos opravljen LINZ - AUSTRIA LINZ - AUSTRIA 07:37
10 Odpremljeno iz DHL centra LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 05:13
9 Procesirano v LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 03:39
8 Pošiljka prispela v DHL center v LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 02:21
1 Kos
Torek, April 12, 2016 Lokacija Čas Kos
7 Odpremljeno iz DHL centra LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 23:02
1 Kos
6 Prenos opravljen LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 22:59
1 Kos
5 Pošiljka prispela v DHL center v LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 22:19
1 Kos
4 Procesirano v LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 21:10
1 Kos
3 Odpremljeno iz DHL centra GATWICK - UK GATWICK - UK 19:19
1 Kos
2 Procesirano v GATWICK - UK GATWICK - UK 19:18
1 Kos
Četrtek, April 07, 2016 Lokacija Čas Kos
1 Prejem informacij o pošiljki GATWICK - UK 05:44
Skrij podrobnosti

šernk ::

3G bomo v SLO imeli še precej več časa, bo vdliko prej 2G ugasnil.


2G ne bodo ugašali, ker se še vedno 100% klicev (vsaj na TS) opravlja preko 2G tehnologije. Tu se gre izključno samo zaradi dometa, medtem ko 3G nima napram 2G ali 4G nobene prednosti zato predvidevam da se bo prej ali slej začelo izklapljat oddajnike.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kodar ::

gregor je izjavil:

kupil redmi 3 preko top one, nobenih problemov
nisem nič snemal ipd


Lastniki Xiaomi DUAL SIM telefonov (Redmi 3 PRO, Redmi 3, Mi4c,...)prosim za pomoč.

1) Ali je na Xiaomi možno določiti barvo za jakost signala posamezne SIM? (npr Telekom-RDEČ. Simobil-ZELEN status signala).
Kolikor sem videl po slikah sta oba statusa signalov bele barve.
 Barva signala omrežja - obe beli

Barva signala omrežja - obe beli



Jaz sem na starem dual SIM lahko določil barvo in ime za posamezno SIM. Tako kot oranžna in modra ter imena na sliki spodaj.
 Barva signala omrežja - Modra, Oranžna

Barva signala omrežja - Modra, Oranžna



2) Ali je na Xiaomi možno določiti barvo in ime za SIM 1 in 2 oznaki (1) (2) da se bolj nazorno in hitreje vidi na kateri SIM dobivaš klic?
Kolikor vidim po slikah se prikaže samo majhna ikona (1) ali (2) poleg klica.
 Klic prihaja na SIM (2)

Klic prihaja na SIM (2)



Takole sem imel na starem telefonu. Po ozadju (moder trak po celi dolžini)in imenu SIM se takoj vidi, da kličem ali dobivam klic na 'modro' SIM.
Če sem imel sliko kontakta pa se je prikazala tudi slika in nad njo moder trak.
 Klic na 'MORDO' SIM kartico - moder trak

Klic na 'MORDO' SIM kartico - moder trak



3) Ali se na Xiaomi lahko določi da te vsakič vpraša s katero SIM boš klical (CALL VIA...)?
 Izbira SIM za klicanje

Izbira SIM za klicanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kodar ()

gregor ::

sodelavka uporablja samo 1 sim, tako da ti ne morem odgovorit na vprašanja
LP

tebodi ::

Halo vsem!

Prosim za razumevanje:
Ne poznam androida, sem se pa odločil seznaniti, in še berem vse mogoče, forume itn itn. Je seveda precej vsega v vseh pogledih.

Moral bi si seveda nabaviti en OK androidni telefon, večinoma bi bil uporabljan za par aplikacij, splet, večinoma v wi-fi omrežju.

Zato bi vas poznavalce vprašal, ali je ta varianta v vseh pogledih ok, tako model kot trgovina (da ni dodatnih 30 EUR za carino, da je trgovina preverjena, zanesljiva):
http://en.efox-shop.com/xiaomi-mi-4c-2g...

Zame predvidena cena bi bila recimo okrog 100 EUR.
Osrednje vprašanje je, ali je smiselno dati npr. 10,20,30 EUR več ali je navedeni primerek čisto ok, da bodo aplikacije in brskalnik delovale ok, brez pretiranega zatikanja itn.

Pomembno mi je:
1. Da normalno podpira Slo omrežje (ne bo pa primarno uporabljan za to) in da je mogoče Google Store in storitve normalno uporabljati (tudi če je zato potreben flash)
2. Zaslon da ima HD ločljivost, npr. 1920x1080
3. RAM, CPU: dovolj bi bilo že 16GB, če je za manjši znesek mogoče dobiti 2x toliko ok, npr. 50+ EUR bi bilo preveč, CPU enako...

Ni potrebno:
vse ostalo, NFC, fingerprint scanner itn.

Hvala v vsakem primeru!

broken/link ::

pri tistem linku, ki si ga podal, piše "shipping from China". To pomeni, da bodo poslali s Kitajske. Če naročuješ direkt s Kitajske boš plačal davek. Za plačilo brez davka je potrebno naročiti iz Evrope.
Omenjen telefon tudi nima podpore za 800MHz spekter pri 3G/4G - v mestu to ni problem, izven mesta se lahko izkaže da je lahko, ker se lahko zgodi, da ne boš lovil 3G omrežja.

Pithlit ::

broken/link je izjavil:

pri tistem linku, ki si ga podal, piše "shipping from China". To pomeni, da bodo poslali s Kitajske. Če naročuješ direkt s Kitajske boš plačal davek. Za plačilo brez davka je potrebno naročiti iz Evrope.

Dej ne bluzit brezveze.

Telefon z linka bi prišel (pa ne bo, ker je "out of stock") 112€:
Aparat = 99,99€
Poštnina (German Express) = 15€
Rabat = 3€

Na pamet res ni treba... kako in zakaj sem razložila že najmanj dvakrat.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: AgiZ ()

flameir ::

@Pithlit
Ne bo držalo. Pozabila si vštet še DDV + stroške carinjenja. Telefon bi na koncu iz omenjenega linka prišel okoli 150€-170€. Tako da @Tebodi POZOR, tukaj se bo dajatev nabralo in cena bo na koncu strmo poskočila.

@tebodi
Predlagam, da izbran telefon naročiš na Aliexpressu, kjer prodajalec "Top One" Xiaomije pošilja v EU brez DDV in carine. LINK: http://www.aliexpress.com/store/product...

Sicer pa je za tvoj budget (kot sem razbral, okoli 100€) zelo težko kupiti telefon, ki se ne bo "zatikal". Predlagam, da dobro premisliš, ali je vseeno vredno pristaviti še 50€ in budget povečati na 150€, ker predvidevam, da telefona ne kupuješ za leto ali dve, ampak tudi za kakšno več. In verjemi, ko boš vsak dan gledal zatikanje telefona, ti ne bo niti malo žal, da si se še malček "stegnil" pri budgetu. No pa saj, omenjeni MI4C ne pride ceneje od cca 160€, skupaj z vsemi dajatvami.

Predlagam, da pri prodajalcu Top One malo pobrskaš po ponudbi Xiaomijev. LINK: http://www.aliexpress.com/store/342812

Osebno pa bi ti predlagal kak Windows Phone, če pa gledamo Androide, npr. MI4 16GB/2GB RAM, ki ustreza tudi tvojim zahtevam po ločljivosti ekrana. LINK: http://www.aliexpress.com/store/product...

POZOR: MI4C je več kot leto dni novejši telefon, ima precej boljši procesor (glej sliko), tudi na testih se je obnesel precej bolje. Je pa zato zanj potrebno (konkretno pri prodajalcu Top One) odšteti 18€ več, ampak verjemi, se splača.

 primerjava procesorja

primerjava procesorja




Torej, končna računica na Aliexpressu pri prodajalcu Top One:
MI4 cca 146€
MI4C cca 164€

P.S. Še enkrat ti polagam na srce: upam, da se zavedaš, da sta ti dve ceni za pametne telefone v tem času ekstremno nizki in da res premisliš in investiraš nekaj € več.
P.S. 2: Če boš slučajno telefon naročil pri Top One prodajalcu, za pošiljatelja obvezno izberi DHL.

tebodi ::

@broken/link, @Pithlit, @flameir: Hej HVALA! Res lepo povzeto.

Takšne informacije so neprecenljive. Testi so eno, dejanska uporaba, izkušnje drugo. In slednje šteje seveda.

Saj si človek misli, da so takšne in podobne "rabatne" akcije ALI "out of stock forever" ALI "rabotne" akcije...

Ja, bi šlo se "stegniti" za 50 EUR, in ravno to sem želel izvedeti, ali je navedeni model dejansko ok in ali to stegovanje ima smisla.
In verjamem da še marsikdo ki prebira ta forum je in bo imel podobno vprašanje..

Torej, ima smisla!
Hvala še enkrat, bom še se dodatno poučil in se obrnil.

Pithlit ::

flameir je izjavil:

@Pithlit
Ne bo držalo. Pozabila si vštet še DDV + stroške carinjenja. Telefon bi na koncu iz omenjenega linka prišel okoli 150€-170€. Tako da @Tebodi POZOR, tukaj se bo dajatev nabralo in cena bo na koncu strmo poskočila.

The fuck???

Dejmo još jednom (ker folk pač sledi temi ko zlate ribice)...

Efox ponuja storitev "german express". Res je da zadeva deluje le s celinske kitajske, ne pa s Hong Kong-a... tko da je treba mal pazit s kje se telefon pošilja. Stvar pride BREZ DDV in carine! Dejte se prepričat preden flancate. Tako da pride linkan telefon 99,99€ (dasiravno je tako poceni izključno zato ker ga nimajo, ampak tak primer imamo) + 'german express' poštnina 15€... torej skupaj 114,99€.

Pol pa ima Efox še eno 'zanimivo' funkcijo: se prijaviš, vržeš telefon v košarico... in se odjaviš. Po parih minutah (ajmo, recimo, pol ure) Efox 'pogrunta' da si nekaj pozabil v košarici... in ti ponudi 3€ popusta.

Torej:
Telefon - 99,99€
German express poštnina - 15€ (dostava 7-14 dni)
Popust - 3€
-----------------------------
Skupaj - 111,99€

Pa dajte mi spet povedat kako se motim. Prosim.

Še druga fora (lahko mal dražja sicer, odvisno od cene telefona) je pa "zavarovanje pred carino" ki ga ponuja Efox. Pri poštnini izbereš to, kar stane 10% vrednosti telefona... in efox ti povrne _vse_ dajatve ako do njih pride (če do njih ne pride pa pač požreš stroške zavarovanja). Na našem primeru:

Telefon - 99,99€
Poštnina - Free (dostava 14 - 45 dni)
Zavarovanje - 10€
Popust - 3€
-----------------------------
Skupaj - 106,99€

Bo dovolj jasno?
Life is as complicated as we make it...

Matej_K ::

Kaj pa primerjava MI4C vs Redmi 3? oz. Redmi 3 PRO?
Oba 5 inch.
... .. .

knap ::

zgoraj je omenjen mi4c, rad bi opozoril, da to ni najnovejši telefon (jesen 2015)
če želite nabavit bolj novo zadevo potem je tukaj mi4s

http://www.aliexpress.com/store/product...

je pa seveda dražji, v tej temi in xiaomi temi je bilo objavljenih že kar nekaj linkov z testi tega telefona

@Matej K, pro ima "fingerprint sensor", če ga rabiš potem pro, drugače ne pro :)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

miko22 ::

Ni neke velike razlike.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

edino moj(sem lastnik Mi4c) nima možnosti dodatne SD kartice. Pa baterija je uradno boljša pri novejšem.

je pa v ceni cca $30 razlike, tako da bi jaz tudi priporočal novejšega

matobeli ::

A ni Mi4c nekih 107EUR, tale Mi4s pa 230EUR?

edit: D'oh! Tisti Mi4c je tako poceni ker ga ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kumer ::

mi4s ima 64gb spomina, mi4c pa 16 oz 32gb
škoda da obstaja samo 64gb verzija mi4s :'(
mi4c tudi nima čitalca odtisov

LP

mimo ::

če gledamo cenovni rank do 250e (končna cena), kaj mislite, kateri od teh kitajcev ima po vašem mnenju najboljšo kamero ?

CrazyFish ::

Meni se na Redmi 3 precej hitro zapolni 2GB rama... Mogoče kakšna rešitev če bi zbrisal te MIUI aplikacije al kakšna druga rešitev?
Lp, CrazyFish

miko22 ::

CM13 daj gor.

CrazyFish ::

Lp, CrazyFish

broken/link ::

Pithlit je izjavil:

Efox ponuja storitev "german express". Res je da zadeva deluje le s celinske kitajske, ne pa s Hong Kong-a... tko da je treba mal pazit s kje se telefon pošilja. Stvar pride BREZ DDV in carine!

Se pardoniram, tole mi je pa ušlo iz glave. Tnx za info.

Fif55 ::

Efox oz. Myefox.it ima kar relativno veliko izbiro telefonov v EU (Italiji) skladišču. Kar se naroči tam je brez dodatnih dajatev in poštnin. Velik plus je, da je telefon v 2-3 dneh pri tebi.
Je pa slabost, za tiste, ki ne znajo italijansko, morejo kliknit "google translate the whole page".

kodar ::

gregor je izjavil:

kupil redmi 3 preko top one, nobenih problemov
nisem nič snemal ipd


Mi lahko prosim poveš koliko ROM-a (od 16 GB) imaš na razpolago za inštalacijo programov?
Ali Redmi 3 deli storage na particijo za aplikacije in particijo za podatke?

Če ima kdo Redmi 3 PRO (32 GB) bi prosil še info o prostoru na tem modelu.

Hvala

N0t0ri0us ::

Če koga zanima imam popolnoma novega mi4c na prodaj. 32gb 225€ črne barve. Zapakiran in še neprevzet. Kupljen na xiaomiforsale.
Kontakt zs

The Wiber ::

kodar je izjavil:

gregor je izjavil:

kupil redmi 3 preko top one, nobenih problemov
nisem nič snemal ipd


Mi lahko prosim poveš koliko ROM-a (od 16 GB) imaš na razpolago za inštalacijo programov?
Ali Redmi 3 deli storage na particijo za aplikacije in particijo za podatke?

Če ima kdo Redmi 3 PRO (32 GB) bi prosil še info o prostoru na tem modelu.

Hvala

Moj RN3Pro 16 gb z Global ROMom ima na voljo 10 gb prostora.

kodar ::

The Wiber je izjavil:

kodar je izjavil:

gregor je izjavil:

kupil redmi 3 preko top one, nobenih problemov
nisem nič snemal ipd


Mi lahko prosim poveš koliko ROM-a (od 16 GB) imaš na razpolago za inštalacijo programov?
Ali Redmi 3 deli storage na particijo za aplikacije in particijo za podatke?

Če ima kdo Redmi 3 PRO (32 GB) bi prosil še info o prostoru na tem modelu.

Hvala

Moj RN3Pro 16 gb z Global ROMom ima na voljo 10 gb prostora.


Ali je to single particija (za nameščanje aplikacij in podatke: slike, itd.)?

gexi45 ::

Zdravo mene pa zanima če kdo pozna kakšen "kitajski" telefon ki ima slovenski meni ? Pač potrebuejm en telefon za mamo ki ji bo zdržal par let brez problema na njem nebo počela nič posebnega samo osnove kot so klici,sms foto in internet. Njen budget je 250€ sam če je možno dobiti kaj ceneje super glede na prejšne poste se da dobiti vredo telefon za 150€

tebodi ::

gexi45 je izjavil:

Zdravo mene pa zanima če kdo pozna kakšen "kitajski" telefon ki ima slovenski meni ? Pač potrebuejm en telefon za mamo ki ji bo zdržal par let brez problema na njem nebo počela nič posebnega samo osnove kot so klici,sms foto in internet. Njen budget je 250€ sam če je možno dobiti kaj ceneje super glede na prejšne poste se da dobiti vredo telefon za 150€


Najprej povem, da se osebno še nisem lotil urejanja tukaj navedenih kitajskih smartphonov, ampak načeloma:

Kitajci ti ob nakupu naložijo "ne-kitajsko" verzijo androida, ki podpira googlove storitve (play store itd.),
podrobne "slovenske" podpore pa ni mogoče pričakovati "iz-škatle".

Torej, če ti je do tega, da se potem sam poigraš in namestiš slovensko prilagojeno "ne-uradno" verzijo androida, so tukaj navedene opcije dobre.

Sicer pa bolje, da pogledaš cene na mestih, kjer ob nakupu naložijo "uradno" podprto poslovenjeno verzijo.

w4nkst4 ::

ne oklevaj in hitro kupi mi4, po mojem mnenju najboljše razmerje med ceno in kvaliteto trenutno

http://www.aliexpress.com/store/product...

nujno: DHL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

Ahim ::

gexi45 je izjavil:

Zdravo mene pa zanima če kdo pozna kakšen "kitajski" telefon ki ima slovenski meni ? Pač potrebuejm en telefon za mamo ki ji bo zdržal par let brez problema na njem nebo počela nič posebnega samo osnove kot so klici,sms foto in internet. Njen budget je 250€ sam če je možno dobiti kaj ceneje super glede na prejšne poste se da dobiti vredo telefon za 150€


A ne bi za mamo s tako obseznim budzetom raje vzel nekaj pri nas?

Dobil bos "slovenski meni" ze is skatle, dvoletno garancijo s servisom (oziroma mestom, kamor vrnes telefon, potem se pa prodajalec naprej ukvarja z njim) pri nas, in za 150-250 EUR vrh glave dovolj dober telefon za klice, SMSe, fotke in Internet, tudi brez vezave.

Pojdi do njenega operaterja in se pozanimaj kaksne so cene ob vezavi - ce kupuje "za nekaj let", potem si najbrz tudi vezavo lahko privosci.

bosmla ::

gexi45 je izjavil:

Zdravo mene pa zanima če kdo pozna kakšen "kitajski" telefon ki ima slovenski meni ? Pač potrebuejm en telefon za mamo ki ji bo zdržal par let brez problema na njem nebo počela nič posebnega samo osnove kot so klici,sms foto in internet. Njen budget je 250EUR sam če je možno dobiti kaj ceneje super glede na prejšne poste se da dobiti vredo telefon za 150EUR

Kupi Xiaomi Redmi Note 3 Pro v SLO za 250 pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Tonti ::

Kako čim ceneje to tega telefona:

http://en.efox-shop.com/blackview-bv600...


Efox,Coolicol ali kje drugje?DHL in plačilo zavarovanja? http://blog.efox-shop.com/2015/05/14/au...


LP

Pithlit ::

Efox. Z "german express".
Life is as complicated as we make it...

Fif55 ::

Ta je v predprodaji. Ga še ne bo hitro v evropskih skladiščih.

Tako kot je Pithlit rekel, Efox. Na Myefox.it z dhl hitro dostavo + zavarovanjem (v primeru, moreš plačat dajatve, ti oni vrnejo nastale stroške) je za €211.
Za nemškega pa ne vem, ker tam nisem registriran.

Pithlit ::

Fif55 je izjavil:

Ta je v predprodaji. Ga še ne bo hitro v evropskih skladiščih.

Tako kot je Pithlit rekel, Efox. Na Myefox.it z dhl hitro dostavo + zavarovanjem (v primeru, moreš plačat dajatve, ti oni vrnejo nastale stroške) je za €211.
Za nemškega pa ne vem, ker tam nisem registriran.

Zlate ribice... še enkrat, za tapočasne... Efox, z "german express". Če vam ni jasno kaj je german express pejte ali guglat, al pa preberite par postov nazaj (ko so mi drugi tupili da se motim). Efox v kombinaciji z DHL se NE splača. Poceni aparati (do 150€) se splačajo z zastonjsko poštnino (jebiga, se pač čaka 3-4 tedne) ter zavarovanjem. Vse kar je dražje se splača direkt s kitajske prek "german express". Ni neke grozne znanosti.
Life is as complicated as we make it...

Tonti ::

Efox ne da možnosti German Express.

Samo (DHL Express [Versand aus China, mit Verfolgungsnummer, Dauer: 5-8 Arbeitstage] €13.00) in (Registierte Luftpost [Versand aus China,mit Verfolgungsnummer,Dauer:15-30 Arbeitstage] €11.00).

Z DHL in zavarovanjem pa je na nemškem isto 211€.

Pithlit ::

Mene niti na checkout ne spusti. :P
Life is as complicated as we make it...

Dusan_83 ::

Ja, ocitno je Efox spremenil izbiro nacinov posiljanja za SLO.
Kaksne izkusnje imate pa z DX EU in zavarovanjem? Kakor sem videl krijejo stroske carine le do 40 eur.

Killermode ::

Dusan_83 je izjavil:

Ja, ocitno je Efox spremenil izbiro nacinov posiljanja za SLO.
Kaksne izkusnje imate pa z DX EU in zavarovanjem? Kakor sem videl krijejo stroske carine le do 40 eur.

Men so ob plačilu zavarovanja nakazali točno do centa kolikor je pošta zaračunala. Res je pa blo manj kot 40€.

Cannonrock ::

Ima že kdo Xiaomi Mi5 in zna povedat kako kaj lovi LTE? Po možnosi izven mest.

Pithlit ::

Že n-krat povedano. NE podpira B20 (800MHz) LTE. Poglej na katerih frekvencah delajo bazne postaje ki pokrivajo območja kjer se gibaš.
Life is as complicated as we make it...

boolsheat ::

Tu imaš zemljevid in bazne, izberi svojega operaterja in poklikaj kaj imaš v bližini:
http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...

Ampak, če ti LTE kaj pomeni, potem telefona brez 800MHz NE kupuj.

BlaY0 ::

Neumnost. Za naslednje 2 do 4 leta se nimaš kaj obremenjevat s tem. Čez 4 leta ga boš pa itak že zamenjal...
««
95 / 132
»»