» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
81 / 132
»»

Android ::

pardon.. saj je pro... edino pro je v predprodaji...

miko22 ::

Jaz sem imel 2 Elephona. Prvi je bil slabši po specifikacijah, ampak dobro narejen. Drugi je bil bomba po specifikacijah, vendar je bla izdelava slaba. Zadnji del pokrova pri bateriji škripajoč. Drugače pa delajo kot vsi androidi.

RockyS ::

Imam xiaomi 4c in ne pogresam LTE, sem ga imel na prejsnem telefonu izklopljenega, ker ne vem zakaj bi ga v sloveniji rabil,ko pa je 3G zelo dober(povecini, tam kjer ni pa tudi LTE ni na voljo). Youtube,fb,maili,pintarest, google,st forum, tapatalk, vse laufa normalno. Ce bi zelel nujno prenasat GB podatkov pa bi tako ali tako poiskal wifi, ker te slovenski operaterji na 20gb zabijejo. Tak, da zakaj tocno bi se nujno rabil lte na telefonu v sloveniji?

Pithlit ::

Android je izjavil:

pardon.. saj je pro... edino pro je v predprodaji...

Točno tko. Predprodaji. Kako naj ti kdo poda izkušnje? Na papirju je super... to je pa tudi vse. Mogoče dobiš na kakem YT kak "hands on"/"unboxing".
Life is as complicated as we make it...

Plezalec ::

Evo! Xiaomi Redmi note 3 dobil danes!
Naročeno: 30.1.16
Prejeto: 9.2.16

Telefon laufa super, nobenih problemov do zdaj!
Gor so mi flashal international ROM, ki ima sicer nekaj jajc gor, ampak use se da zbrisat!
Pri naročilu nobenih komplikacij, komunikacija s prodajalcem dobra in BREZ DODATNIH STROŠKOV![Samo poštnina okrog 15€(DHL)]
Za vse skupaj sem dal 210€ (32gb verzija)

Zravn sem dobil še prozoren silikon ovitek in 2x zaščitno folijo (Gift).

Priporočam: :)
http://www.aliexpress.com/item/Original...

meho7 ::

Ima tale redmi note 3 slovenski jezik ?

jastreb ::

in kdo garantira, da če je paket poslani preko DHL, da ne bo dodatnih stroškov carine?
ali pa je to bolj marketinška fora... kupiš izdelek, če imaš srečo, da ti ga ne carinijo OK, če ne, potem pač plačaš carino in se ugrizneš v jezik, kot da bi urejal in zahteval povračilo za nekaj 10eur.
jastreb

maf007 ::

Danes dobil Redmi 3, ki sem ga naročil za sestro. Opažanja:

- testirala sva nekaj slikic v slabši svetlobi, pa še vedno zlo lepe slike, res hiter zajem
- wifi zlo dober sprejem (domač router ni neki hud, pa je redmi še vedno lovil na razdalji ko mi več telefonov že ne)
- ohišje lušten, nič ne škripa, kovinca je taprava :)
- štartala na ene 53%, v 3 urah na 38% konstantnega valjanja po rokah, dljanja appov, vkloplen wifi in gps. Mislm da tut heavy user sestra ne bo tega ponucala v enem dnevu nikol (4100mah)
- zlo lahk in kompakten glede na to kaka baterija je not

Ostalo mi bo pa še povedala kako ji bo, za eno 18 letnco je pa tole super stvarca + potem še cvili ko je telefon zlate barve, pa pink miui 7 tema :)

Za 140€ je imo zlo dobr deal (giztop, brez carine in ddv, naročen 17.1, mel tracking Chronopost od dneva ko je zadeva šla na pot, tj. 30.1; danes prpelu DPD).

broken/link ::

meho7 je izjavil:

Ima tale redmi note 3 slovenski jezik ?

to smo se že pogovarjali stran ali dve ali tri nazaj, ampak še enkrat: miui nima slovenskega jezika. če slučajno je, si dobil neuradno počačkan rom od bogtivedikoga, in poleg slovenščine ima _verjetno_ (ne vem, govorim na pamet) gor še marsikaj kaj drugega.

sem pa nekje zasledil, da se je najdlo nekaj entuziastov, ki so obudili ta prevajalski projekt in hočejo spravit slovenščino nazaj v miui rom. preko miui adria skupnosti. mal poiščite...

meho7 ::

broken/link je izjavil:

meho7 je izjavil:

Ima tale redmi note 3 slovenski jezik ?

to smo se že pogovarjali stran ali dve ali tri nazaj, ampak še enkrat: miui nima slovenskega jezika. če slučajno je, si dobil neuradno počačkan rom od bogtivedikoga, in poleg slovenščine ima _verjetno_ (ne vem, govorim na pamet) gor še marsikaj kaj drugega.

sem pa nekje zasledil, da se je najdlo nekaj entuziastov, ki so obudili ta prevajalski projekt in hočejo spravit slovenščino nazaj v miui rom. preko miui adria skupnosti. mal poiščite...

eh... skoda. Iscem kitajca s slo jezikom za oceta tja to do 200€. Meizu, Oppo, Oneplus imajo slo jezik ?

flameir ::

meho7 je izjavil:

broken/link je izjavil:

meho7 je izjavil:

Ima tale redmi note 3 slovenski jezik ?

to smo se že pogovarjali stran ali dve ali tri nazaj, ampak še enkrat: miui nima slovenskega jezika. če slučajno je, si dobil neuradno počačkan rom od bogtivedikoga, in poleg slovenščine ima _verjetno_ (ne vem, govorim na pamet) gor še marsikaj kaj drugega.

sem pa nekje zasledil, da se je najdlo nekaj entuziastov, ki so obudili ta prevajalski projekt in hočejo spravit slovenščino nazaj v miui rom. preko miui adria skupnosti. mal poiščite...

eh... skoda. Iscem kitajca s slo jezikom za oceta tja to do 200€. Meizu, Oppo, Oneplus imajo slo jezik ?


flashas gor cyanogen 13 in ti dela BP redminote3 ;)

nal219 ::

Zanima me kaj menite o straneh gizchina in honorbuy?Razmišljam o nakupu telefona, pa ne vem če sta zaupanja vredni spletni strani. Ima kdo izkušnje? Katere spletne strani veljajo za najbolj varne (po možnosti z eu warehousom)?Če tema že kje obstaja se vnaprej opravičujem.

Pithlit ::

nal219 je izjavil:

Če tema že kje obstaja se vnaprej opravičujem.

Pišeš v njej...
Life is as complicated as we make it...

bsslo ::

maf007 je izjavil:

Danes dobil Redmi 3, ki sem ga naročil za sestro. Opažanja:

- testirala sva nekaj slikic v slabši svetlobi, pa še vedno zlo lepe slike, res hiter zajem


@maf007, ali lahko poslikaš par fotk in jih objaviš? V splošnem so youtube reviewerji pohvalili fotkanje v slabi svetlobi, v dobri pa "skritizirali" (predvsem autofocus).

Btw: katerega operaterja uporablja(š)? Ti dela 3g / 4g, če ga imaš?

Hvala za review...

invi2020 ::

flameir
RN3 ima zaklenjen bootloader tako, da ne moraš falshat vsepovprek, sicer se ga da odklenit ampak ni tako enostavno. Sploh pa cm13 še ne obstaja za omenjen telefon ali pa se motim in lahko prilimaš link.

veqlargh ::

Če dpbiš gor "international" rom, potem ni zaklenjen bootloader. Če originalnega pa je ja.

SumTingWong ::

Saj pa Bootloader je zaklenjen ravno zato, da ne dobiš "international ROM" gor oz. ROM, ki ga dilerji dajejo gor.

invi2020 ::

Ti lahko naložiš drugo verzijo MIUI-ja kar še ne pomeni da je bootloader odklenjen. Jaz sem dobil kao international rom ampak je bil toliko predelan, da je poleg vseh jezikov kazal še veliko reklam. Sam sem si preko SP flash tool-a naložil "uradni" developer rom. Ne morš si pa naložit CM ali karkol drugega.

boolsheat ::

RockyS je izjavil:

Imam xiaomi 4c in ne pogresam LTE, sem ga imel na prejsnem telefonu izklopljenega, ker ne vem zakaj bi ga v sloveniji rabil,ko pa je 3G zelo dober(povecini, tam kjer ni pa tudi LTE ni na voljo). Youtube,fb,maili,pintarest, google,st forum, tapatalk, vse laufa normalno. Ce bi zelel nujno prenasat GB podatkov pa bi tako ali tako poiskal wifi, ker te slovenski operaterji na 20gb zabijejo. Tak, da zakaj tocno bi se nujno rabil lte na telefonu v sloveniji?


1. LTE ima (večinoma) boljše frekvence kot 3g in ocena, "da kjer ni 3g tudi LTE ni na voljo" ni ravno resnična. Kjer sta na oddajniku 3g na 2100mhz in LTE na 800/900 bo LTE pokrival precej večje območje.
2. 3g postaja zelo obremenjen, v zadnjem letu opažam višje pinge in hitrosti nihajo.
3. Jaz pogosto uporabljam tethering in si delim internetno povezavo na laptop iz telefona, delam pogosto na terenu in internet vedno prav pride.

WildChild ::

maf007 je izjavil:

Danes dobil Redmi 3, ki sem ga naročil za sestro. Opažanja:

- testirala sva nekaj slikic v slabši svetlobi, pa še vedno zlo lepe slike, res hiter zajem
- wifi zlo dober sprejem (domač router ni neki hud, pa je redmi še vedno lovil na razdalji ko mi več telefonov že ne)
- ohišje lušten, nič ne škripa, kovinca je taprava :)
- štartala na ene 53%, v 3 urah na 38% konstantnega valjanja po rokah, dljanja appov, vkloplen wifi in gps. Mislm da tut heavy user sestra ne bo tega ponucala v enem dnevu nikol (4100mah)
- zlo lahk in kompakten glede na to kaka baterija je not

Ostalo mi bo pa še povedala kako ji bo, za eno 18 letnco je pa tole super stvarca + potem še cvili ko je telefon zlate barve, pa pink miui 7 tema :)

Za 140€ je imo zlo dobr deal (giztop, brez carine in ddv, naročen 17.1, mel tracking Chronopost od dneva ko je zadeva šla na pot, tj. 30.1; danes prpelu DPD).


Na giztop pise da ni available. Razen ce ne gledam prav. Ga morm naricit za kolegico pa neb rad carine/davka placval...

A lahko posredujes tocn link iz kje si ga narocil?
in da mood

mared ::

WildChild je izjavil:



A lahko posredujes tocn link iz kje si ga narocil?



saj so že dali priporočila za tega prodajalca. dodati moraš pošiljko z DHL (+cca 16EUR)
http://www.aliexpress.com/store/product...


jaz sem naročil RM 2, a še čakam. poročam ko prispe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mared ()

bsslo ::

Zanimivo, da pri Redmi 3 pri Aliexpress prodajalcu (Top-one), ni možnosti za DHL pošiljanje... :-/

zasavc ::

mared je izjavil:

WildChild je izjavil:



A lahko posredujes tocn link iz kje si ga narocil?



saj so že dali priporočila za tega prodajalca. dodati moraš pošiljko z DHL (+cca 16EUR)
http://www.aliexpress.com/store/product...


jaz sem naročil RM 2, a še čakam. poročam ko prispe.



Tudi jaz moram pohvaliti tega prodajalca, 1.2. sem naročil Redmi 3 preko DHL, dobil sem ga 9.2. brez dodatnih stroškov. Cena cca 150 eur s poštnino. Sigurno bom še naročal pri njemu.

WildChild ::

Hvala za odgovore! :)

Zanima me še, kje izberem DHL? Ali je to že privzeto na zadnjem omenjenem linku?

EDIT: tako kot je @bsslo omenil, pri tem prodajalcu ni možnosti DHL pošiljanja. Očitno je ukinil to :S Ah pa ne no :S Morda ve še za koga?
in da mood

Zgodovina sprememb…

maf007 ::

@bsslo

fotk v dobri svetlobi vsaj do vikenda ne morm posredovat, me ni doma ko je svetlo :) sestra ma bob (torej 4g zaenkrat ne), 3g je pa delal iz prve zlo hit brez nastavljanja.

@wildchild

vroča roba, čeprav je blo možno nabavt ene 2 tedna. Zdj bo treba čakat na novo rundo, pa še kitajci mal počivajo te dni.

WildChild ::

Vem, da je vroča roba, ker je best p/p za večino ljudi, če izvzamemo software, pa manjko NFC -ja :)
in da mood

flameir ::

Pri prejšnih xiaomijih se je dalo flashat CM, torej se popravljam, zdaj je to očitno drugače. Torej ja, slovenščine zaenkrat na MIUI7 še ni.

Sicer pa sem mnenja, da v tem trenutku večina ljudi ne potrebuje 4G in pa NFC na svojem telefonu. Vsaj jaz imam oboje, pa imam nastavljeno na 3G zaradi baterije, ker mi čisto zadostuje, NFC pa sem probal le enkrat s kolegovim telefonom za prenos datotek. Če pa brez ene od teh dveh stvari ne moreš, pa Xiaomi seveda ni prava izbira zate.

miko22 ::

Xiaomi nima bralnika odtisov, kar glede na to da sem se sedaj razvadil bi manjkalo. Ful simpl si lahko "zapr" aplikacije, da kak radovednež ni mogel štorat po telefonu.

invi2020 ::

Xiaomi ima bralnik odtisov!

MaterVola ::

Miko22, redmi note 3 ga ima.

miko22 ::

aja, sorry, nisem gledal note, ker mi je prevelik.
Lušta se mi Mi4c. Čeprav moj Bluboo zadnje čase preseneča z baterijo, ostalo pa tako dela kot urca.

invi2020 ::

Počakaj na Mi5, pride kmalu.

jastreb ::

ker je toliko govora o LTE bom kar tule vprašal...

poleg tega, da mora telefon podpirati LTE, a je za uporabo tega omrežja potrebno imeti tudi tak naročniški paket, ki vsebuje prenos podatkov preko LTE oz. je potrebno to storitev doplačati? ali pa nisem več na tekočem in so časi, da je potrebno za uporabo omrežja LTE doplačati, mimo?
jastreb

miko22 ::

invi2020 je izjavil:

Počakaj na Mi5, pride kmalu.


Prevelik bo. 5,3'
največ 5 cola je zame

bsslo ::

Jaz bom pa pokomentiral telefon Zopo Speed 7 za katerega sem spraševal nekaj časa nazaj.

Osnovne info:
- 8x 1.3 GHz
- 3 GB ram
- 5" zaslon / 1920 x 1080
- zamenljiva baterija 2450 mAh
- 2x SIM + 1 slot za spominsko kartico

Tisto kar me moti:
- navigacijske tipke (back, home, task list) se nahajajo na ekranu in niso soft tipke
- spodnji del telefona pod ekranom je dokaj velik in praktično neizkoriščen
- bug, zaradi katerega ne moreš nastaviti drugega zvoka za SMS-e (kljub zadnjemu updateu iz decembra)
- ene 3x mi je že za 2-3 sekunde zmrznil tako, da je bil popolnoma neodziven (nekatere nastavitve sem spremenil, tako da se mogoče to ne bo dogajalo več)
- mislim, da FHD ekran kar hitro prazni baterijo

Sicer pa je telefon hiter in odziven, fotke so namreč ok (čeprav jih nisem pregledal na računalniku). Kul mi je, da ima podporo za dual-sim in hkrati še dodaten slot za spominsko kartico - kolikor sem preveril, ima to zelo malo 5" telefonov.

bsslo ::

Tisti, ki ste naročali na geekbuying in izbrali DHL za shipping - ali ste plačali carino/uvozne dajatve?

bsslo ::

Redmi 3 ima zopet opcijo DHL pri Aliexpress prodajalcu Top-one.

h1427096 ::

veqlargh je izjavil:

Če dpbiš gor "international" rom, potem ni zaklenjen bootloader. Če originalnega pa je ja.


kaj točno to pomeni?
Kot vidim lahko top-one sporočim, naj ga ne dirajo. Katera možnost je boljša?

broken/link ::

bsslo ::

Po moje, da ni slabo, da kar oni naložijo rom in Play store. Piše, da zraven še pregledajo aparat: "Otherwise we will unseal the box to do "Quality Control",flash the Multi-language ROM and install Google play!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bsslo ()

Pithlit ::

'quality control' eh? http://au.idigitaltimes.com/malware-fou...

Ne se hecat no...
Life is as complicated as we make it...

bsslo ::

Software bomo že sami zrihtali :) Meni osebno se gre bolj za pregled fizičnih poškodb.

Plezalec ::

Oj! Tisti, ki imate Redni Note 3 z international ROMom ali vam tut ves čas dol vleče "Analytics.apk" in ali imate gor nek Tube Video (ki se ga ne da zbrista + dovoljenje ima za branje vseh podatkov)?
A mislite, da je bolje če prek Mi PC Suite dam gor official ROM, potem pa use google zadeve gor instaliram?

veqlargh ::

šernk ::

jastreb je izjavil:

ker je toliko govora o LTE bom kar tule vprašal...

poleg tega, da mora telefon podpirati LTE, a je za uporabo tega omrežja potrebno imeti tudi tak naročniški paket, ki vsebuje prenos podatkov preko LTE oz. je potrebno to storitev doplačati? ali pa nisem več na tekočem in so časi, da je potrebno za uporabo omrežja LTE doplačati, mimo?


LTE je omrežje naslednje generacije, pri večini slo operaterjev (tisti ki ga podpirajo) je vklop najnižje možne hitrosti brezplačen, doplačat pa je potrebno samo če želiš 100mpbs hitrost.

da pa kjer 3G ni lovil tudi LTE ne bo, je pa neresnična izjava. 3G v moji hiši nisem nikoli ulovil, LTE mi pa le redko izgubi signal in iz tega naslova je LTE zame nuja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Killermode ::

šernk je izjavil:


LTE je omrežje naslednje generacije, pri večini slo operaterjev (tisti ki ga podpirajo) je vklop najnižje možne hitrosti brezplačen, doplačat pa je potrebno samo če želiš 100mpbs hitrost.

Ja pri večini. Sem gledal svoj paket in mi piše, da je priklop na LTE 2€/mesec nikjer pa ne piše, da ga tudi brez priklopa lahko koristim z nižjo hitrostjo.

misso ::

uporabniki Redni Note 3

kako ste kaj zadovolni s telefonom?

flameir ::

Že velikokrat napisano, preberi zadnjih 10 strani pa je.

Na kratko. Seveda to ni iPhone ali SGS6, je pa za to ceno vrhunska naprava. Zelo zadovoljen.

AgiZ ::

Za strica iscem telefon:
- 5"
- ~100-130€
- zelja naloziti CyanogenMod ali kak podoben custom rom

Kaki predlogi?

matobeli ::

npr. redmi 3, je sicer v okolici 150-160, ampak kar lušten telefon.
««
81 / 132
»»