» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
80 / 132
»»

Konlov ::

invi2020 je izjavil:

Jaz sem kupil iz ali-ja od omenjenega prodajalca zgoraj. Kupil sem redmi note 3 in je šlo brez problema čez carino, nobenih dodatnih stroškov. Moraš pa doplačati DHL poštnino (18$). Dobiš v 1 tednu.

Ali te lahko vprašam, če si z kartico plačal in če so tebi tudi težili, da jim pošlješ sliko kartice in osebne.

invi2020 ::

Plačal sem s predplačniško mastercard. Tudi, če bi mi težili jim ne bi nič poslal, ker nimajo pravice zahtevati takih podatkov!

zrataj4201 ::

Ali mi lahko kdo pojasni kaj konkretno pomeni na DX.COM :
Import Tax & VAT Insurance ?

Hvala.

boolsheat ::

Morda kdo ve za kak podoben komplet?
http://www.amazon.it/TrekStor-30415-Tab...

Killermode ::

zrataj4201 je izjavil:

Ali mi lahko kdo pojasni kaj konkretno pomeni na DX.COM :
Import Tax & VAT Insurance ?

Hvala.

Če ti carina ustavi pošiljko in si to plačal potem lahko plačan znesek carini zahtevaš nazaj ker si plačal zavarovanje proti temu. Glih mam en tak primer prvič pri njih in sporočim kako se razplete.

Android ::

Pozdravljeni,

Kaj menite o elephone M3?
LTE: FDD-LTE:band 1/3/7/20 (2100/1800/2600/800) in
GPS: A-GPS Support, Built-in GPS..... bo to dvoje delovalo pri nas?

http://www.elephone.hk/M3 ..in
http://www.elephone.cc/elephone-m3.html

Kje bi bilo najbolj varno kupiti: z enega od zgornjih dveh linkov ali efox, etotalk, coolicool, 1949deal?

http://en.efox-shop.com/elephone-m3-pro...
http://www.etotalk.com/elephone-m3-332g...
http://www.coolicool.com/elephone-m3-pr...

Carini in davku se verjetno ne da ogniti? davek 22%, cca. koliko bi znesla carina?

Vnaprej hvala za pomoč
lep dan vsem in vsakemu posebej

Samson ::

Carine ni.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

miko22 ::

TOLE pa ni slaba zadeva. Si jo kdo lasti?

Pithlit ::

Dobro jutro :P
Life is as complicated as we make it...

veqlargh ::

Noben.

AgiZ ::

To je nekaj za namazat na kruh? ;)

Ja, dosti nas je s tem telefonom. Prelistaj zadnji dve strani, pa bos vedel vec o tem telefonu :)

Konlov ::

Tala ma mjhn bol btrijo.

AgiZ ::

Tale izgleda super na papirju, a kaj ko je 5,5".
Kako je pa s software-om pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

trnvpeti ::

kratek review homtom(doogee) ht7:
+++ cena na dom 70eur
+dober ekran 5.5 72op
++hiter mtk6580,deluje presenetljivo dobro geekbench3 360/1180 (24.000 antutu)
+android 5.1 ena particija, 5G free 1G rama, 300M vzame sistem
++baterija oz avtonomija
++izdelava, robusten
-- kamera ni nic posebnega

miko22 ::

TALE ima najbolj poceni pa še brez carine.
Siva barva je svetla ali bolj temna? preko slik težko ocenim. Škoda da nimajo črne.

edit: aja, šele sedaj sem videl da je to 2G/16GB verzija, zato nižja cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

boolsheat ::

Problem Xiaomijev je to:
4G FDD-LTE: 1800/2100/2600MHz (Bands:B3,B1,B7)

Telekom Slovenije LTE 800/900/1800/2600 MHz
Si.mobil LTE 800/1800/2600 MHz

800 in 900 mhz sta zakon frekvenci...

Mobidick ::

800 in 900 mhz sta zakon frekvenci...

Lahko podkrepiš tole s kakšnim dejanskim argumentom kot pa z otročarskim 'zakon'?
The future is digital!

hojnikb ::

bolša pokritost for starters.
#brezpodpisa

Mobidick ::

Zgoraj je predhodnik pozabil dodati Telemach LTE 800/1800 MHz

In kje vidite pokritost po frekvencah?
The future is digital!

riverside ::

V Ljubljani ne rabiš frekvenc 800 in 900, v kakšnih manjših krajih (oz. srednje velikih krajih) pa skoraj zagotovo ne bo 4g podpore, če telefon nima 800 ali 900 frekvence.

Xiaomi mislim da noben ne podpira teh frekvenc. Če veste za kake kitajce, ki jih podpirajo, se priporočam.

boolsheat ::

Mobidick je izjavil:

800 in 900 mhz sta zakon frekvenci...

Lahko podkrepiš tole s kakšnim dejanskim argumentom kot pa z otročarskim 'zakon'?


Seveda, nižje frekvence so bolj prodorne, z njimi dosegaš boljšo pokritost, uporabljajo se predvsem na podeželju. Višje so OK za mesta.

Zgodovina sprememb…

Mobidick ::

ok, že boljše. Neke interaktivne mape, ki bi prikazovala frekvenčno pokritost, pa vseeno ni za javnost, ali je samo jaz ne najdem?
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

boolsheat ::

Tu imaš zelo dobro zadevo:
http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...

Uporabniki z aplikacijo skenirajo bazne postaje, več tu:
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...

Mobidick ::

Tole sem že prej gledal, vendar sem šele zdaj videl, da moraš dejansko klikniti na bazno postajo in ti napiše podatke, med drugim tudi frekvence. tnx.
The future is digital!

Pithlit ::

boolsheat je izjavil:

Problem Xiaomijev je to:
4G FDD-LTE: 1800/2100/2600MHz (Bands:B3,B1,B7)

Telekom Slovenije LTE 800/900/1800/2600 MHz
Si.mobil LTE 800/1800/2600 MHz

800 in 900 mhz sta zakon frekvenci...

V bistvu je to bolj teoretičen problem ki se nahaja v glavah uporabnikov. Dejansko je to problem za en hudo majhen delež baze (ki, posledično, vzame kaj drugega).

Zakaj? Zato ker nam ponudniki prodajajo omejene podatkovne pakete (ki se jih pogosto že s 3G pokuri v roku parih urc). Zato ker nam 'neomejene' pakete ponudniki hitrostno omejijo ko se preseže nek arbitraren limit (na ubogo edge hitrost, kjer ti 4G pomaga ene tolk kot ferari s fičotovim motorjem). Zato ker je 3G hitrost povsem dovolj za neko normalno uporabo. Itd, itd...

Ja, imamo uporabnike ki jim 4G _dejansko_ res prav pride. Ampak povprečen kekec pa mojca to nista. Povprečeži med 4G in 3G ne bodo opazili nobene razlike.

Se pa strinjam... če ti nekdo reče "podpiram 4G" je fajn da to res počne tako sredi Ljubljane kot nekje v Baški Grapi.

Tako da, če 4G res rabiš... potem Xiaomi pač ni zate, če ga rabiš pa samo zato da se malo pred frendi s speed testi šopiriš (al pa da nek torrent dol pobereš v 10min), pol je pa problem drugje.
Life is as complicated as we make it...

boolsheat ::

Gre se zato, da imaš internet pokrit na čim več lokacijah - LTE z nizkimi frekvencami boš lahko uporabljal tudi tam kjer ti npr. Telekomov 3g ne bo nikoli deloval (ker vemo na kateri frekvenci deluje). Ne vem kakšni so plani operaterjev v prihodnje a LTE bo zagotovo v prihodnje pokrit še bolje. In, če že daš 200EUR za telefon se mi zdi zelo smiselno vzwti takega, ki ti pobere signal iz vseh možnih oddajnikov.

Se pa strinjam, če nekdo ne potrebuje interneta in uporablja telefon za klice potem ne rabi LTE (in niti telefona za 200EUR).

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Pustimo prihodnost prihodnosti in se dajmo osredotočit na zdaj. "Zdaj" naj bo v tem primeru kratkoročna prihodnost tam do 2 leti. Večina uporabnikov bo v tem času telefon menjala. Jebiga, tehnologija gre naprej... SW tudi. Pokritost pri nas naj bi bila dovolj dobra (mene sicer vedno znova presenečajo luknje... ampak ponavadi kjer ni 3G, tudi LTE ne lovi).

Od tu naprej dajte upoštevat da se lahko komot motim (ker se mi ne da it preverjat)... 4G naj bi imel nižjo porabo kot 3G. Torej nižje stroške. Tako za operaterje kot za uporabnike. In, če se ne motim, je nekdo par strani (lahko tudi 50) nazaj izjavil da se bo 3G omrežje v parih letih izklopilo. Tko da, če je temu tako... potem ja, je problem. Ampak vseeno je ta problem toliko v prihodnosti da se nam trenutno ni kaj bati. Ziher nas bojo operaterji pravočasno obvestili... če drugega ne, je en kup firm ki za delovanje rabijo 3G (no, 2G tudi deluje ampak... počaaaaaasi pač).

Hype okol LTE je bil že 3-4 leta nazaj, pa se do danes ni nič bistveno spremenilo. V praksi ga redkokdo pogreša.

boolsheat je izjavil:

Se pa strinjam, če nekdo ne potrebuje interneta in uporablja telefon za klice potem ne rabi LTE (in niti telefona za 200EUR).

Tudi če telefon uporabljaš za kracanje po ST in FB... pa kak youtube pogledat... ne rabiš LTE. Brez 3G te pa hitro pripelje na rob živčnega zloma. Pač, za tak profil (ki je večinski) med LTE in 3G ni baš neke razlike.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

miko22 ::

Prvi se bo izklopil 2G, to že počnejo v avstriji, ker se bodo klici furali preko 3G.
se pa strinjam, da razen redkih izjem ne potrebuješ 4G.
Aja, sem pa nekje zasledil da se telefon da softwersko usposobit da podpira vse frekvence. Ne me vprašat kje sem to videl. verjetno na XDA.

boolsheat ::

Ja, ampak LTE ima/bo imel boljšo pokritost kot 3g! Sploh v Telekomovem omrežju kjer je 3g na frekvenci 2100mhz. Izven mest bo veliko bolj verjetno, da bo prej zmanjkalo 3g signala kot 4g.

Se dpbi kak boljšega iz Kitajske za tak denar:
https://www.hofer.at/de/angebote/ab-don...

flameir ::

Motorola G3 je za svoj denar vrhunska naprava. Kar vzemi.

Pithlit ::

Se dobi. Seveda. Ampak...

Srečno v Hoferju. Pa "boljše" je velikokrat odvisno od tega kaj nekdo zahteva od aparata. Marsikoga bo pri tej Motoroli zmotila resolucija (pa ji čisto nič ne fali), drugega bo zmotilo "samo" 8GB placa (tretjega tudi "samo" 16GB), pa ram, pa ohišje, sim...

Če gledaš samo LTE, pol ja, je boljša... seveda. Drugače ti pa marsikateri kitajc ponuja točno to (ali več) za isto ceno (ali manj). Za tako ceno je pri kitajcih že skoraj standard 1080P ekran, 2/16GB, dual sim... torej če ne rabiš LTE, in rabiš dual sim... je ta Motorola pravzaprav slaba izbira.

Elephone Trunk, recimo. 130€ (pa se ga dobi za manj - jaz sem imela srečo pa sem ga v neki akciji dobila za slabih 80) ponuja več od te motorole (2/16GB vs. 1/8GB) - ostalo je več ali manj isto, tudi LTE podpora...

"Boljše" nikakor ni črno/belo. Jaz vem da se ne bi sekirala za to Motorolo (pa čakala v vrsti na mrazu pred hoferjem v upanju da mi uspe dobiti eno od tistih, recimo velikodušnih, 8 komadov - in se za ta "privilegij" celo v Avstrijo vozila) za 160€, če mi lahko poštar praktično v fotelj dostavi Trunk-a za (realnih, če se da komu malo po netu brskat) 110-120€. Nekdo drug bo rekel "elephone fuj in fej, motorola all the way!" (pa še rima se ko zima) in se bo zapeljal do Hoferja. Na koncu bova pa zelo verjetno oba vesela s svojo izbiro.
Life is as complicated as we make it...

boolsheat ::

Na 5 inčih je po moje 720p še ok, moram preveriti DPI (trenutno imam 4.8 inč telefon in 720p zaslon in se pixli med normalno uporabo ne vidijo).

Moti me pa samo 8gb prostora, to pa drži. Aja, pa vidim, da ima res samo 1GB RAMa ta 8GB model, bedno.

Elephone, a tile kaj posodabljajo OS ali samo štancajo nove telefone?

Avstrijo imam blizu.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

boolsheat je izjavil:

Na 5 inčih je po moje 720p še ok, moram preveriti DPI

Okol 300DPI naj bi blo super, tko da 720p na 5" prav nič ne fali (motorola 294DPI, trunk isto)... tistim ki na cifre padajo pa to ne bo dovolj.

boolsheat je izjavil:

Elephone, a tile kaj posodabljajo OS ali samo štancajo nove telefone?

Hja, posodobitev je blo že ene par od Oktobra (ko smo nabavili mlinček). Za Lolipop vsaj. Naj bi bil na voljo uradni MM - nisem preverjala ker... je od tamale fon, pa se mi ne da preveč ukvarjat. Drugače imaš še CM12 in 13 pa vsaj še Miui 7 (oboje z en kup custom UI)... community je kar aktiven na tem. Snappy + dobra cena pač naredi svoje.

Naš je trenutno še na stock LP (s posodobitvami) in dela čisto v redu. Stagefright ni. Če se pojavi kaj bolj resnega med luknjami/eksploiti se bom pa potrudila migrirat na MM.

Zgoraj napisano velja za Trunk, za ostale elephoneove modele pojma nimam kako/če se posodabljajo. Se da dobit boljši telefon? Hja, verjetno. Motorola z enakimi specsi (torej 2/16) bi bila super alternativa če bi bla za tako ceno kot jo hofer navaja (za 1/8)... pa da je Trunk okoli 130. Sem pa že parkrat omenila da če ti kje uspe najti Trunka za 100€ (na 'ključ') boljše variante praktično ni. Vem da se ga da dobit za 110 (brez nekih hudo ekstra akcij), vem pa da se ga da (z malo sreče) dobit tudi za manj kot 100.

Je pa treba upoštevat še nekaj: vsak hvali svojega konja. Sem biased... preprosto zato ker imam za sabo super izkušnjo s tem. (se mi pa kar dosti reviewerjev pridružuje v mnenju da je za 100€ - oz. $100 čez lužo - to fantastična zadeva, kar je manj je "steal").
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Trunk @ebay.de, 105€ iz EU z DHL. Lahko pa kdo predlaga kakšno nižjo ceno (preisvorschlag senden) pa mogoče rata prit pod na 100€. IMHO sploh ni slab dil (efox ima redno ceno 120€ iz EU, 90€ iz HK).
Life is as complicated as we make it...

boolsheat ::

Ni slabo. A te lahko prosim, da objaviš par fotografij, ki jih dela ta telefon, da vidim, če so približno na nivoju trenutnega telefona? Hvala.

mimo ::

če koga skrbi zaradi tistih 8gb internal, http://liliputing.com/2015/10/android-6...
kupiš 64 gb kartico in je to to

Pithlit je izjavil:

Se dobi. Seveda. Ampak...

Srečno v Hoferju. Pa "boljše" je velikokrat odvisno od tega kaj nekdo zahteva od aparata. Marsikoga bo pri tej Motoroli zmotila resolucija (pa ji čisto nič ne fali), drugega bo zmotilo "samo" 8GB placa (tretjega tudi "samo" 16GB), pa ram, pa ohišje, sim...

Če gledaš samo LTE, pol ja, je boljša... seveda. Drugače ti pa marsikateri kitajc ponuja točno to (ali več) za isto ceno (ali manj). Za tako ceno je pri kitajcih že skoraj standard 1080P ekran, 2/16GB, dual sim... torej če ne rabiš LTE, in rabiš dual sim... je ta Motorola pravzaprav slaba izbira.

Elephone Trunk, recimo. 130€ (pa se ga dobi za manj - jaz sem imela srečo pa sem ga v neki akciji dobila za slabih 80) ponuja več od te motorole (2/16GB vs. 1/8GB) - ostalo je več ali manj isto, tudi LTE podpora...

"Boljše" nikakor ni črno/belo. Jaz vem da se ne bi sekirala za to Motorolo (pa čakala v vrsti na mrazu pred hoferjem v upanju da mi uspe dobiti eno od tistih, recimo velikodušnih, 8 komadov - in se za ta "privilegij" celo v Avstrijo vozila) za 160€, če mi lahko poštar praktično v fotelj dostavi Trunk-a za (realnih, če se da komu malo po netu brskat) 110-120€. Nekdo drug bo rekel "elephone fuj in fej, motorola all the way!" (pa še rima se ko zima) in se bo zapeljal do Hoferja. Na koncu bova pa zelo verjetno oba vesela s svojo izbiro.

Pithlit ::

mimo je izjavil:

če koga skrbi zaradi tistih 8gb internal, http://liliputing.com/2015/10/android-6...
kupiš 64 gb kartico in je to to

In bomo spet imeli polna uha pritožb o tem kolk so androidneži počasni pa vse povsod trokira. Hvala, ampak ne hvala. Nekateri smo že dali to skozi in nas je izučilo da aplikacije sodijo na interni spomin. In to, je izpostavljenu tudi na tvojem linku (vključno z drugimi 'problemčki').

boolsheat je izjavil:

Ni slabo. A te lahko prosim, da objaviš par fotografij, ki jih dela ta telefon, da vidim, če so približno na nivoju trenutnega telefona? Hvala.

https://www.flickr.com/photos/nsutrich/... -- niso moje, ampak jaz bi nardila kvečjemu glih tolk dobro, verjetno slabše... glede na vreme.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

noraguta ::

Začuda glas razumaod pepce.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

B_tec ::

kakšno je stanje s tem prodajalcema? Še vedno ''dogovor'' ? :)
http://www.aliexpress.com/store/group/X...

gvidovic ::

Če koga zanima http://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-no... pošiljajo iz nemčije naročil v prednaročilu 19.01 dobil 4.2.2016.

miko22 ::

TOLE se tudi pošlje pol iz nemčije?

mared ::

B_tec je izjavil:

kakšno je stanje s tem prodajalcema? Še vedno ''dogovor'' ? :)
http://www.aliexpress.com/store/group/X...


naročil, a sem ravno ujel njihovo novo leto. bom moral počakati do 16., ko oddajo pošiljko. poročam, kako bo!

valdo ::

Pithlit je izjavil:

Podobnega... težko.

V glavnem, če boš od tam naročal samo ne pozabit obkljukat zavarovanja. Je sicer 9€, ki jih boš moral požret če carina ne bo odpirala paketa... če pa carina paket odpre ti bojo takoj zaračunal še ~30€ zraven (ki ti jih efox pol povrne, zaradi tega zavarovanja). Telefon se za 110€ splača... za 140 pa že ni več toliko mamljiv.


telefon prispel, sem zelo zadovoljen(no otrok je bolj), mislim da je to super zadeva za ~100€
problem je ker ga, je tudi carina "opazila".

Naredil sem vse tako kot je @Pithlit zapisala.
Vprašanje, če ima kdo izkušnje, kako sedaj to carinsko dajatev zahtevati nazaj o EFOX-a, kakšen je postopek?
Lp

Pithlit ::

Skeniraš račun od carinske pošte in ga posreduješ na efox.

"Nachdem Ihr nun eure Ware im Zielland entgegengenommen habt und Zollgebühren entrichten musstet, meldet Ihr euch mit der Rechnung und Bestellungsnummer bei uns im Kundenservice unter service@efox-shop.com. Wir sehen dann im System ob Ihr euch damals eine Zollversicherung angeschafft habt oder nicht. Entsprechend bekommt Ihr dann die Zollgebühren (Einfuhrumsatzsteuer) zurückerstattet. Die Kapitalbereitstellungsprovision 10€ sowie die Mwst. darauf 1,90€ gibt es von uns nicht erstattet. Für diese fixen 11,90€ Kosten musst der Kunde selber für aufkommen."
Life is as complicated as we make it...

valdo ::

Pithlit je izjavil:

Skeniraš račun od carinske pošte in ga posreduješ na efox.

Hvala, bom tako naredil(sedaj imajo en teden praznikov).
Zgleda enostavno, bom poročal ko bo gotovo.
Lp

jastreb ::

Živjo,

mogoče kdo ve kakšno je na splošno zadovoljstvo z telefoni znamke ELEPHONE?

zanimam se za telefon Elephone P9000 (cena 255eur), ki ga trenutno ponujajo v predprodaji, pa bi bilo fajn vedeti, kakšne so izkušnje z predhodniki.
kako pa je z pošljanjem iz Hong Konga? a je v tem primeru tudi potrebno plačati carino? potem to za nas nič ne spremeni, če jih pošiljajo iz HK in kitajske. potem se splača počakati kak mesec, pa ga bo mogoče kupiti tudi v kakšni trgovini, kjer jih pošiljajo iz EU.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...
jastreb

Pithlit ::

1. če je v predprodaji pač nimamo izkušenj s tem...
2. a je res tko težko kako stran nazaj prebrskat kako je s temi carinami pa davki?!?
Life is as complicated as we make it...

Android ::

Živjo,

mene tudi zanima ELEPHONE, ampak model M3... in prosim za odgovor, če kdo ve, ali je vredno nakupa:

http://en.efox-shop.com/elephone-m3-pro...

Hvala vnaprej

flameir ::

Sem naročil že tudi enege Elephona, natančneje P8000. ROM je bil bugast, na srečo obstaja XDA. Nimam večjih pripomb, baterija je zakon, morda mi le dizajn ni tako všeč kot pri kakem Xiaomiju.

Aja, pa presale kupovat telefon --> čakanje 2 meseca, 10 mailov z prodajalcom, pa še zmeraj ne veš, a ga boš dobil :) tako da ob morju telefonov, ki praktično vsak teden pridejo ven, res ne priporočam, da vzameš model, ki še ni v redni prodaji

Pithlit ::

M3 ni enako M3 Pro.

Dejmo se navadit in ne spraševat po izkušnjah z aparati ki jih noben nima (ker se sploh še ne prodajajo).
Life is as complicated as we make it...
««
80 / 132
»»