» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
67 / 132
»»

buttcrack ::

menjalnik je izjavil:

http://www.everbuying.net/product109304...


Jutri bo 100€

Kdo pa tebi dolarje menja :)

Joze_K ::

Joze_K je izjavil:

tole sem vzel
DOOGEE F5 4G Phablet - CHAMPAGNE
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...


hm, danes dobil obvestilo, da je poslano...
naročeno 5 september - poslano 27. oktober (skoraj dva meseca.....) PRESALEa definitivno več ne bom kupoval.... zdaj pa še mesec dni da do mene pride.... :|

scobidoo ::

Joze_K je izjavil:

Joze_K je izjavil:

tole sem vzel
DOOGEE F5 4G Phablet - CHAMPAGNE
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...


hm, danes dobil obvestilo, da je poslano...
naročeno 5 september - poslano 27. oktober (skoraj dva meseca.....) PRESALEa definitivno več ne bom kupoval.... zdaj pa še mesec dni da do mene pride.... :|


Važno da pride, vsaj to :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Killermode ()

DaMachk ::

Joze_K je izjavil:

Joze_K je izjavil:

tole sem vzel
DOOGEE F5 4G Phablet - CHAMPAGNE
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...


hm, danes dobil obvestilo, da je poslano...
naročeno 5 september - poslano 27. oktober (skoraj dva meseca.....) PRESALEa definitivno več ne bom kupoval.... zdaj pa še mesec dni da do mene pride.... :|



Podobno sem tudi sam naročil F3 Pro, iz EUD DX.
"Nabavil" 30.8., poslano 22.10... Gre kar nekaj živcev.
Bomo videli kaj bo prišlo. Pa kdaj.
No signiature, as you see..

rhino ::

Ena pozitivna izkusnja z DX.com:

Telefon narocil 5.10., poslano je bilo 10.10. Poslali so mi z China Post.Vmes je prislo do problemov pri posiljanju (paket je bil na letaliscu zavrnjen, zaradi baterije). Nato so poslali preko Post NL. 27.10 je bil telefon pri meni. Se mi zdi kar dokaj hitro.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

Cemmac ::

Malo sem "zbolel" k gledam ta everbuying.net in se bom resno odlocu za nakup kitajca(ampak samo za na šiht bo)...rabil bi nekaj poceni pa funkcionalno...

Sicer sem si za tko prednaročil Nexus6P, ampak kitajc bo pa za hobi/ekperiment

Kaj kupujete, Elephone, Xiaomi, mislim kaj se trenutno res izplača, sem gledal P8000 in ma celo fingerprint,...

A ma kdo tut NFC pa wifi charge mogoce....

Hvala vam!

Pithlit ::

Mimogrede, kolk zaupate tem everguying? Čudne stvari se bere o njih (tudi dobre, da ne bo pomote). Večina review strani jim daje oceno 5/10. Velik minus je tud to da so šli domeno spreminjat (baje že večkrat). Ne vem no, jaz ne bi... alternativ je dovolj.

*edit* everguying? everbuying, seveda! Je pa hecen typo, zato ostaja.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

DaMachk ::

Cemmac je izjavil:

Malo sem "zbolel" k gledam ta everbuying.net in se bom resno odlocu za nakup kitajca(ampak samo za na šiht bo)...rabil bi nekaj poceni pa funkcionalno...

Sicer sem si za tko prednaročil Nexus6P, ampak kitajc bo pa za hobi/ekperiment

Kaj kupujete, Elephone, Xiaomi, mislim kaj se trenutno res izplača, sem gledal P8000 in ma celo fingerprint,...

A ma kdo tut NFC pa wifi charge mogoce....

Hvala vam!


Hehe, kimovil.com pod takimi pogoji vrže ven samo še samsung Galaxy S5, S6, S6 Edge, Note 5 in S6 Edge+...

Če odstranimo wireless charging, se ponujajo:
Elephone Wowney (rumors)
Elephone Vowney Lite (presell),
Meizu MX4 Pro,
Meizu Pro 5,
Huawei Ascend Mate 7,
LG Nexus 5X

Fino je, ker ti na desni strani kaže tudi koliko garancije ima, pa ko greš z miško preko ti pokaže če je kitajska, španska ali kaka druga garancija,m tako da lahko tudi v EU naročiš.
No signiature, as you see..

Plezalec ::

Živjo! ravno razmišljam da bi kupil nov Elephone Vowney (http://www.elephone.hk/Vowney.html). A bi tale reč delala v Telemachovem omrežju? Ima kdo izkušnje s to firmo? Že nekaj časa iščem pa nikjer ne najdem SAR vrednosti od tega telefona (oz. od večine kitajcev). A je te reč dovolj "varna" ker sem slišal da kitajcem visi dol za varnost...

lp

DaMachk ::

Za specifično tega Elephone bo še treba malo počakati, je namreč v predprodaji
"Pre-saleEstimated delivery time: 2015/11/30"
glede na http://en.efox-shop.com/elephone-vowney...

SAR vrednosti pa od kitajcev verjetno lep čas ne boš dobil...
Tu pa tam odgovorijo na njihovi uradni strani, samo ne pogosto...
Npr:
DOOGEE F3 Pro SAR is 0.328w/kg.
No signiature, as you see..

Andrej51 ::

Zdravo,
prišel je čas nakupa novega telefona in odločitev je padla, da bo to Kitajec. Ugledanega imam Xiaomija Mi4c 32 GB. Zanima me, pri kateri od spodaj navedenih spletnih trgovin mi priporočate nakup prej omenjenega telefona?

-Giztop
-Honorbuy.com
-Everbuying
-ibuygou
-NEKAJ DRUGEGA?

Plezalec ::

Zdravo,
prišel je čas nakupa novega telefona in odločitev je padla, da bo to Kitajec. Ugledanega imam Xiaomija Mi4c 32 GB. Zanima me, pri kateri od spodaj navedenih spletnih trgovin mi priporočate nakup prej omenjenega telefona?


Oj, jaz tudi nakupujem kitajca in izbiram med Elephone Vowney (mogoce Vowney lite) in Xiaomi Mi4c.
http://www.kimovil.com/en/compare/eleph...

sta si zelo podobna in cena tudi. Jaz osebno na everbuying ne bi kupil čeprav ima velik popust(lahko pa da je vse 100% ok). Vowneyja če bi ga kupil, bi ga kar z uradne strani.
Pri katerem operaterju bi pa vzel paket... Vowney pri telemachu bi moral delovati za Mi4c pa nevem.

ima kdo izkušnje s carino?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Plezalec ()

FX6300B ::

telefoni so oproščeni vseh dajatev , plačati moraš davek (22%) in morda ene 10€ njihove "storitve" če je EU WAREHOUSE je brez vsega
May the force be with you!

Andrej51 ::

Plezalec je izjavil:


Pri katerem operaterju bi pa vzel paket... Vowney pri telemachu bi moral delovati za Mi4c pa nevem.

Mi4c bi telemachu delal normalno, z izjemo LTEja (Možno da bo v mestih v prihodnosti, delal tudi LTE).

DaMachk ::

Andrej51 je izjavil:

Zdravo,
prišel je čas nakupa novega telefona in odločitev je padla, da bo to Kitajec. Ugledanega imam Xiaomija Mi4c 32 GB. Zanima me, pri kateri od spodaj navedenih spletnih trgovin mi priporočate nakup prej omenjenega telefona?

-Giztop
-Honorbuy.com
-Everbuying
-ibuygou
-NEKAJ DRUGEGA?


Osebno mogoče tule:
http://tiendaoferton.com/247-xiaomi-mov...
Mejhn višja cena, a še vedno cenejša kot najcenejši kitajc + DDV, in pa 2 leti garancije.
Everbuying, Aliexpress, DX sploh ne dajo garancije, če pa že pa dajo 1 mesec...
No signiature, as you see..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaMachk ()

torentino ::

Pusti špance, sem popizdil, ko sem imel opravka z njimi. Naročil, plačal, čakal kot majmun. Ko so javili, da bojo poslali, so hoteli dodaten denar za shipping, ker da oni so španska firma in poslujejo le v španiji, čeprav so v padajočem menuju za naročanje vse obstoječe države.Upalijo ti še paypal fee 8€. Drugega jezika kot španskega ne jebejo pri komunikaciji.Telefon prišel z fuč baterijo, hoteli so, da jim jo pošljem v kontrolo, ta čas naj govorim z jogurt lončkom. itd itd....Po nekaj dneh kreganja, so napisali, da mi pošljejo drugo baterijo in zdaj že en mesec ni glasu od njih. Po moje bo en paypal dispute padel.

DaMachk ::

Za drugič v poduk:
Če si mnenja da ne znajo bit kulturni in ravnajo fejst narobe, kr takoj povej da je zrelo za dispute, pa bo hitr mir.
No signiature, as you see..

Pithlit ::

Al pa se ne spuščaj v take eksperimente pa kupuj tam kjer je preverjeno.
Life is as complicated as we make it...

Cemmac ::

Na ktermu kitajcu bi pa LTE mogoce deloval?

Pithlit ::

Na premnogih da bi ti seznam delal... glej da podpira 800MHz.
Life is as complicated as we make it...

franseliski ::

China makes $37 fake iPhone 6s

The Chinese replica has another feature - two SIM card slots - the way the Chinese like. The $37 model is also equipped with a 3G module

Pa še nadgradili so ga :D

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

Plezalec ::


telefoni so oproščeni vseh dajatev , plačati moraš davek (22%) in morda ene 10€ njihove "storitve" če je EU WAREHOUSE je brez vsega


Če jaz naročim tale telefon pol plačam samo davek....(http://www.elephonemobile.com/collectio... Sicer tam piše za Slovenijo Tax free pa no shipping
Tako da ja... glede SAR vrednosti pa so napisali "hi, friend, all our cell phone's SAR value is fits for the production standard, so you needn't worry about it." :|

Pithlit ::

Optimisti ste s temi preorderji...
Life is as complicated as we make it...

A_A ::

kaj v Zopo speed 7 gredo navadne sim al micro sim? nekje piše tak, nekje drugače? hvala za info

Spock83 ::

Pithlit je izjavil:

Optimisti ste s temi preorderji...



se strinjam.

Magic1 ::

Folk naroci preorder, potem pa joka, ko cakajo dva meseca.

Zopo 7 ima male simke. Sem kar škarje uporabil.
Je pa fhd kar slabost na telefonu. Zelo potratno za baterijo in procesor.
Magic

Andrej51 ::

Tisti, ki ste naročali telefon iz ibuygou kakšen način pošiljanja ste izbrali? DHL+VAX Insurance ali EU DIRECT.

B-Stard ::

Je kdo naročal preko Efox iz Kitajske z Deutche Post ( ZOLLFREI )? Pomeni to da ni carine oz vrnejo vrednost carine ?

A_A ::

Pozdravljeni. Eno vprašanje imam pri vračanju (popravilo v garancjiji) izdelka na Kitajsko. Na pošti dobiš listek, ki ga moraš izpolnat, če želiš poslati paket. Zanima me, kakšno vrednost naj napišem, glede na to, da je telefon rabljen in ali mi bodo ponovno zaračunali davek? Oziroma kako se temu izogniti?
Hvala za odgovore.

Pithlit ::

Zanimivo kako je težko eno ali dve strani preletet (al pa nekdo misli da je edini s takim problemom): začasni izvoz.
Life is as complicated as we make it...

lepantes ::

woman je izjavil:

Na Aliju je Original Xiaomi Mi4c brez dodatnih stroškov po trenutnem tečaju EUR 281,90 ali US $315.88. ;)



Kaj je kdo že naročal preko tega trgovca na aliju?

morebitne izkušnje,...

A_A ::

Pithlit je izjavil:

Zanimivo kako je težko eno ali dve strani preletet (al pa nekdo misli da je edini s takim problemom): začasni izvoz.


Oprosti, ker ne gledam 67 strani nazaj, če je kdo slučajno kaj o tem napisal. Če ne veš oz. se ti ne da odgovarjat, pač ne rabiš nič napisat, ne pa da se tule nekaj repenčiš.

Pithlit ::

Ni treba vsega brat. Se pa spodobi da vsaj ene 2 strani nazaj pregledaš preden postavljaš vprašanja na katera se je že n krat odgovorilo. In če prebereš še enkrat, boš mogoče celo opazil da sem ti dejansko odgovorila. Glede repenčenja pa... persona rudis, a si mogoče kakšno ujčkanje pričakoval?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: AgiZ ()

A_A ::

Sem preletel 6 strani nazaj pa nism opazu tega, mogoče sem spregledal nevem, ampak zato ni treba nergat takoj. Pithlit nisem pričakoval ujčkanja, ampak normalen odgovor ali pa ničesar. Hvala za odgovor useen.

Spock83 ::

Prelepo da bi bilo res ali? http://www.gearbest.com/m-promotion-act...

Konlov ::

Gledam malo tole sceno. Kaj Spock83 npr je tako prelepega. S davkom in carino tole pride krepko čez 200€.

rokp ::

@SumTingWong sedaj so se verjetno že nabrali pravi vtisi o Mi4c, lahko napišeš kaj več? Se res tako greje kot pravijo nekateri? So se pojavile kakšne težave? Baterija?

N0t0ri0us ::

Koliko ste čakali še po koncu predprodaje, da so odposlali telefon?

SumTingWong ::

rokp je izjavil:

@SumTingWong sedaj so se verjetno že nabrali pravi vtisi o Mi4c, lahko napišeš kaj več? Se res tako greje kot pravijo nekateri? So se pojavile kakšne težave? Baterija?


Telefon se res zagreje ob daljši uporabi. Se pa tudi hitro zelo ohladi, ko ga pustiš pri miru. Baterija je super, z lahko čez dan zdrži, polnim vseeno zvečer. Zelo zelo všeč mi je quick charge, je kar resnica da napolni tam 50-60% v okoli 30min. In to že z original polnilcem, ki ni 2.4A
Malo se še lovim glede USB C. En kabel imam pri roki, nihče drug še nima ... tako da rezerva je vedno dobrodošla.

N0t0ri0us ::

Bi pri temu xiaomiju mi4c deloval LTE pri mobitelu?

jinzo ::

Konlov je izjavil:

Gledam malo tole sceno. Kaj Spock83 npr je tako prelepega. S davkom in carino tole pride krepko čez 200€.

Verjetno je mislil ceno 99USD ki je napisana na prvem linku (preden klikneš naprej) ;)
In glede na ceno prednaročila, lahko menda sklepamo da je res "too good to be true"

matobeli ::

Ta "huda" cena je mišljena za "Excellent Reviewers Globally". Kdo ve kaj defaq je to, oziroma kako to postanem?

SumTingWong ::

Pri Mi4c deluje LTE. Tudi pri SiMobilu deluje, samo pač ne pogosto.

N0t0ri0us ::

se da preverit kje frekvence telekoma/mobitela na kakem zemljevidu?

Pithlit ::

jinzo je izjavil:

In glede na ceno prednaročila, lahko menda sklepamo da je res "too good to be true"

Pa sej piše spodaj zakaj taka cena... Ne vem a sploh kdo kaj bere al kaj.
Life is as complicated as we make it...

SumTingWong ::

pixelzgaming ::

Pred dvema tednoma sem naročil telefon iz Coolicool in je blo vse bp prišel v 8 dneh. Naročim v ponedeljek enak telefon, vse ostane enako in na enkrat moram kao doplačat $30 shippinga..


Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Pithlit ::

Pošlji jih v 3pm.
Life is as complicated as we make it...

pixelzgaming ::

Pithlit je izjavil:

Pošlji jih v 3pm.

Sem jim napisal da s prejšnjim ni blo problema pa naj al money back al pa pošlejo drugače pač grem prek paypala
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine
««
67 / 132
»»