» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
62 / 132
»»

SumTingWong ::

250$ te bi prišel Note 2 Prime. Pošiljajo iz EU warehouse, zato je brez DDV in carine.

markovich ::

http://www.honorbuy.com/429-xiaomi-redm...
210$, ali sem zgrešil kaj? :)

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

plus 39$ shipping. Nekaj morajo tudi preko shippinga zaslužiti, glede na to da preko EU ponujajo. Če boš vzemal, vzemi tukaj. Garantirano najceneje te bo prišlo.

markovich ::

Aha, razumem. Mogoče je malenkost ceneje na gearbest/everbuying, ampak ne vem, če lahko tem stranem zaupam, medtem ko vidim, da honorbuy načeloma lahko. Bom razmislil, najlepša hvala za nasvet!

SumTingWong ::

Gearbest/everbuying moraš prišteti še davek, tukaj ne. Sicer pa lahko Gearbest zaupaš.

Modri dirkač ::

Za xiaomi še ibuygou, imajo tudi VAT insurance.
https://www.ibuygou.com/
Everybody lies!

SumTingWong ::

Sem šel preverit ja in pride 240$, Honorbuy pa 250$. za tistih 10$ se jaz ne bi šel plačevanje davka in vračanje. Ampak kakor markovich želi.

strup121 ::

hmm jst pa kolebam med Xiaomi RedMi Note 2 in lenovo k3 note. A je še kak drug podoben telefon, katerega bi lahko pogledal?

flameir ::

Elephone Vowney

N0t0ri0us ::

danes naročil Lenovo vibe p1 za 240€, preko dostavne službe za dodatnih 0.83$. Računam, da pri taki ceni tudi ostane :D

Sporočim prve vtise :)

Modri dirkač ::

Kje si naročil?
Everybody lies!

N0t0ri0us ::

gearbest

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanima me kaj menite o telefonu zopo speed 7.

trnvpeti ::

jacksy ::

zagreu sem se za xiaomija.

Mi4, Mi4i in Mi4c vsi so za približno isto ceno. Kja mislite da je najbolše vzeti?

Magic1 ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me kaj menite o telefonu zopo speed 7.

Jaz sem ga danes dobil, poslan je bil iz Nove Gorice naročen na zopomobileshop8-O, plačal sem 172€. Za enkrat izgleda zelo fajn, razen to da sem 50% baterije kar hitro skuril. A pravijo, da se unese s časom, bomo vidl. Ostalo vse dela ok, fajn plus je da ni šrota gor, skor stock google.
Magic

Cheetah ::

jaz sem tole gledal http://www.geekbuying.com/item/Bluboo-X...

banggood pa geekbuying sta varni za nakup?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cheetah ()

Joseph033 ::

Pozdravljeni imam vprašanje ali bi mi kdo znal kaj narediti na telefonu da mi bo kazala kako led luč ob nedogovorjenem klicu in sms sporočilu imam telefon Mlais MX Base pa nevem kako bi to zadevo nekako rešil.

Pithlit ::

Ne... ker pač ne gre.
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Verjetno se da naredit z ButtonLED za hardware gumbe oz. NoLED z zaslonom. Meni je delovalo s LG 4X HD, je pa nekaj več porabe baterije.

FX6300B ::

kdor ma mx4 samo povem da je navoljo cyanogenmod hell yeah in pa tudi naj bi se dalo dati ubuntu samo meni ne rata nekaterim je nekaterim ne :D
May the force be with you!

Truth ::

Če rabiš high end phone za 300eur priporočam tole http://www.gizchina.com/2015/10/03/amaz...
drgač si lastim xiaomi redmi note 2 prime in je soliden.

Cheetah ::

a je geekbuying.com za zaupat

strup121 ::

jst sm tam kupil lenovo k3 note, in ga po podatkih dhl dobim v četrtek.

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanima me če si kdo lasti teelfon Mlais MX Base pa če se tudi njemu pojavljajo take težave kot se pojavljajo drugim kupcem tega modela.Če se mogoče da dobiti kakšno informacijo.

markovich ::

@SumTingWong vidim, da imaš ti veliko izkušenj z naročanjem iz kitajske - meniš da se najbolj splača naročiti Xiaomi telefone in honorbuy? Upoštevajoč stroške dostave, delo z vračanjem davkov in carine pri nekaterih, hitrost dostave, odzivnost trgovcev itd. Opažam, da je marsikje, na kakih gearbestih in everbuyih veliko ceneje, ampak ko prišteješ davke itd, si na približno istem, s tem da dlje čakaš in vse...

Cheetah ::

SumTingWong je izjavil:

Gearbest/everbuying moraš prišteti še davek, tukaj ne. Sicer pa lahko Gearbest zaupaš.

pri gearbestu jaz ne najdem slovenije, izbral sem evropski warehouse ampak Slovenije ni med državami kamor pošiljajo

broken/link ::

za xiaomi-je maš dve evropski strani, ki pošiljajo tudi iz EU skladišča (tu pazi, da ob naročilu izbereš EU skladišče):
http://www.honorbuy.com/
https://www.xiaomiforsale.com/en/

in honorbuy sem sam kupil telefon 1leto nazaj (ko so se še drugače imenovali), telefon dobil v 1tednu.
par tednov nazaj je pa kolegica naročila iz xiaomiforsale in je na telefon čakala cca 1mesec.

v obeh primerih pa je bilo poslano iz EU skladišča in ni bilo potrebno plačat davka. je bilo pa pri obeh naročilih tudi ob oddaji naročila z moje strani zapisano, naj pošljejo iz EU skladišča (da se potem ne bi slučaj kdo sprenevedal)

Pithlit ::

Cheetah je izjavil:

pri gearbestu jaz ne najdem slovenije, izbral sem evropski warehouse ampak Slovenije ni med državami kamor pošiljajo

Hint: probaj kitajsko skladišče. Zato je pa napisal do moraš še davščine prištet.
Life is as complicated as we make it...

woman ::

V spletni trgovini merimobiles sem kupila Meizu M2 mini, prispel je v 20 dneh.
Poštnina je bila v mojem primeru 22,00 $, dodala sem še Root Firmware za 4,99, dodatnih stroškov ni, ker so telefon poslali prek Francije, telefon naj bi imel eno leto EU garancije.
Prvi vtisi so v redu, hrvaška recenzija je na tej strani.

Cheetah ::

woman je izjavil:

V spletni trgovini merimobiles sem kupila Meizu M2 mini, prispel je v 20 dneh.
Poštnina je bila v mojem primeru 22,00 $, dodala sem še Root Firmware za 4,99, dodatnih stroškov ni, ker so telefon poslali prek Francije, telefon naj bi imel eno leto EU garancije.
Prvi vtisi so v redu, hrvaška recenzija je na tej strani.

jaz nameravam kupit Meizu M2 (ne mini), misliš da je varno plačat z maestro card?

polde66 ::

Če koga zanima. lastim si Lenovo K3 Note že kakšna 2 - 3 tedne. naročil sem ga iz Coolicool (EU), prispel v manj kot tednu, zanj sem odštel preračunanih 167 eur, nisem spreminajal v EUR ampak pustil v USD in se mi zdi da je menjava na banki boljša kot na spletni strani. Dela odlično. zbrisal sem original rom ker je obupen. Nanj sem namestil Liamonchelo rom, pa AOSP, katera sem zelo hitro pobrisal. Pač mi ni in ne sedeta (preveč kitajska). Sem pa zelo zadovoljen z dvema in sicer Androium in Carbon rom. Vsak ima svoje prednosti in pomanjkljivosti, čeprav sta oba super. Imam vstavljeni 2 sim kartici 1 BOB brez podatkov, 2 Špar podatki. Določiš kaj katera kartica dela in tako tudi počne.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Cheetah ::

Nameravam kupit Meizu m2 note 2 http://merimobiles.com/meizu-m2-note-5-...
ali pa letv le 1 http://merimobiles.com/letv-le-1-5-5inc...
in nimam pojma o rootanju, romih in me zanima če bi se dalo dobiti stock android?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cheetah ()

polde66 ::

polde

woman ::

Cheetah je izjavil:


jaz nameravam kupit Meizu M2 (ne mini), misliš da je varno plačat z maestro card?

Nisem še kupovala za Maestro kartico, vedno uporabljam PayPal.
Sicer sem zadnjič poskusila z Maestrom kupiti ovitek za ta telefon na AliExpress, pa ni šlo. Zato sem v svoji banki vzela Visa Electron kartico, ki je brez članarine in nakup opravila brez težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

Cemmac ::

Zivjo, kupujem si nov telefon.

Sicer sem pripravljen odsteti za njega kolikor pač bo. Rad bi imel flagship telefon, pa me zadnje čase tako mamijo kitajci, da ne vem.

Iphone, Nexus6P ali pa S6, One plus One 2 ....obstaja na kitajskem trziscu kaksna primerljiva znamka, pa da seveda tekoče delujejo MMS-i, LTE tehnologije, kak WIFI charging, lepi ROM.
Zares je taka poplava kitajcev, da se ne znajdem več...

Hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cemmac ()

Pithlit ::

Evo... pa je tamala prišla na idejo da si sama kupi telefon. Kar je kul, dokler meni ni treba plačevat. Zdaj pa 'zahteve' (pustimo stat želje, ker tam itak ni meja).

Ekran... čim večji, itak.
Baterija... a je treba povedat da čim večja?
Resolucija... nima grozne veze, imho vse kar je čez 200ppi je sprejemljivo.
Ram... 1GB+
Rom... nima veze, za aplikacije pa pač mora bit dost placa (tam 2GB+, bigger is better)
3G (in več)... zaenkrat nepomembno
Cena... do 100€ z vsemi dajatvami in poštninami in ostalimi (ne)prostovljnimi prispevki.

Trenutno sta na seznamu
Mlais M9 in Doogee Nova (oba nekje 80€-85€). Osebno se mi zdi Mlais za odtenek boljši kompromis (verjetno še najbolj zato ker se pri Doogee bojim da vztrajajo pri tistem 1GB za aplikacije). A kdo z glave ve še za kako alternativo?
Life is as complicated as we make it...

strup121 ::

polde66 je izjavil:

Če koga zanima. lastim si Lenovo K3 Note že kakšna 2 - 3 tedne. naročil sem ga iz Coolicool (EU), prispel v manj kot tednu, zanj sem odštel preračunanih 167 eur, nisem spreminajal v EUR ampak pustil v USD in se mi zdi da je menjava na banki boljša kot na spletni strani. Dela odlično. zbrisal sem original rom ker je obupen. Nanj sem namestil Liamonchelo rom, pa AOSP, katera sem zelo hitro pobrisal. Pač mi ni in ne sedeta (preveč kitajska). Sem pa zelo zadovoljen z dvema in sicer Androium in Carbon rom. Vsak ima svoje prednosti in pomanjkljivosti, čeprav sta oba super. Imam vstavljeni 2 sim kartici 1 BOB brez podatkov, 2 Špar podatki. Določiš kaj katera kartica dela in tako tudi počne.


a potem maš lahko 2 roma naenkrat inštalirana? Meni ta zadeva z romi ni popolnoma jasna, a to je potem operacijski sistem al je to kaj drugega?

Tonti ::

woman ::

Pithlit, predlagam, da pogledaš tule.
Dostava v treh tednih iz Kitajske prek EU (Francija), brez dodatnih dajatev, razen poštnine, ki je nekaj več kot $ 22. Lahko naročiš tudi root za $ 4,99.
Jaz sem dobila ta telefon v 20 dneh, poštnina v mojem primeru $ 22.
Mislim pa, da bo treba primakniti še kakšen evro več kot 100, če nočeš kupiti slabega telefona, s katerim utegnetvoja hči hitro imeti težave.
Sicer naj pa povedo več strokovnjaki za kitajske telefone. ;)

Cheetah ::

Pithlit je izjavil:

Evo... pa je tamala prišla na idejo da si sama kupi telefon. Kar je kul, dokler meni ni treba plačevat. Zdaj pa 'zahteve' (pustimo stat želje, ker tam itak ni meja).

Ekran... čim večji, itak.
Baterija... a je treba povedat da čim večja?
Resolucija... nima grozne veze, imho vse kar je čez 200ppi je sprejemljivo.
Ram... 1GB+
Rom... nima veze, za aplikacije pa pač mora bit dost placa (tam 2GB+, bigger is better)
3G (in več)... zaenkrat nepomembno
Cena... do 100EUR z vsemi dajatvami in poštninami in ostalimi (ne)prostovljnimi prispevki.

Trenutno sta na seznamu
Mlais M9 in Doogee Nova (oba nekje 80EUR-85EUR). Osebno se mi zdi Mlais za odtenek boljši kompromis (verjetno še najbolj zato ker se pri Doogee bojim da vztrajajo pri tistem 1GB za aplikacije). A kdo z glave ve še za kako alternativo?

http://bluboo.com.cn/xfire_d.html je še alternativa (ima tudi 1080p in 2750mah, drugače pa skoraj isti)
vsi so skoraj isti ampak ne bi predlagal mlais m9 ker ima še vedno android 4.4 prihaja pa že 6 (marshmallow)

EDIT: tisti flash sale se res bolj splača

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cheetah ()

Pithlit ::

@woman: Hvala ampak, izkušnje s tem že imam. Zato pa sprašujem za konkretne primere telefonov, ne pa s kje, pa za kolk in tako naprej. Zakaj dajat več soldov za nekaj kar se ne rabi? Zahteve sem podala, primere telefonov ki zahteve izpolnjujeo tudi... zanimalo me je izključno te če se da dobiti kako boljšo varianto.

Sicer počakava še te dva dni in naročiva emax mini s tega flash sale-a ki ga je Tonti nalimal.

@cheetah: Hvala, zgleda kul (display je qHD in ne FHD, tko da ne vem kje si to našel). Cena tudi (okol 80EUR), 3G in LTE je lep bonus... moram pa še videt kolk placa za appe ponuja. Pa nimam zdej cajta.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Cheetah ::

Ve kdo kakšna je carina iz kitajske ker na e fox nimajo eu skladišča

Pithlit ::

Joj no... carine ni, ddv je 22%, stroški nekje 5-7€.

Torej, telefon za 65€+22%+6€=~85€
Life is as complicated as we make it...

strup121 ::

če ti bo dhl pripeljal ti zaračunajo še 10 EUR za neko bančno garncijo...

markovich ::

Ima kdo kakršnekoli izkušnje z http://www.giztop.com/? Cene so precej ugodne, obljubljajo tudi zastonj poštnino in brez carine / davkov...

r00k ::

Mene pa zanima ta emax mini, se da kako spravt gor slovenščino ?

Aston_11 ::

Pithlit je izjavil:

@woman: Hvala ampak, izkušnje s tem že imam. Zato pa sprašujem za konkretne primere telefonov, ne pa s kje, pa za kolk in tako naprej. Zakaj dajat več soldov za nekaj kar se ne rabi? Zahteve sem podala, primere telefonov ki zahteve izpolnjujeo tudi... zanimalo me je izključno te če se da dobiti kako boljšo varianto.
GLej, če ti ne veš, drugi tudi ne bomo, ker sem nekako ugotovil, da ponavadi glede telefonov veš vse. Je pa par postov gor eden dal link na neke super extra popuste. Če je kaj na tem, je še manj kot 80 EUR, speci pa podobno dobri.

Pithlit ::

r00k je izjavil:

Mene pa zanima ta emax mini, se da kako spravt gor slovenščino ?

emax mini je s snappy-jem. Gre gor CM12. Drugač pa, glede na to da ima umi ponavadi več ali manj čisti android... je verjetno slovenščina podprta direkt iz škatle.

Aston_11 je izjavil:

GLej, če ti ne veš, drugi tudi ne bomo, ker sem nekako ugotovil, da ponavadi glede telefonov veš vse. Je pa par postov gor eden dal link na neke super extra popuste. Če je kaj na tem, je še manj kot 80 EUR, speci pa podobno dobri.

Še dobro da s Cheetah ne strinja s tabo in je dal en fajn predlog (bluboo). Za tist flash sale sem pa tudi že odgovorila. Emax Mini ima super specifikacije (veliko boljše kot moje zahteve)... pride pa okol 85€... in sem tudi rekla da ga bom naročila.

Če ne minija, pa hammer s. Bomo videli.
Life is as complicated as we make it...

Modri dirkač ::

Cheetah je izjavil:

Ve kdo kakšna je carina iz kitajske ker na e fox nimajo eu skladišča

http://www.efox-shop.com/versand-aus-de...
To je pa kaj?
Everybody lies!
««
62 / 132
»»