» »

Menjava matične plošče - pomoč prosim

Menjava matične plošče - pomoč prosim

pisco ::

Na nekem starejšem računalniku imam nameščene določene starejše aplikacije ter servise katerih pa ne bi rad ponovno nastavljal, ker mi vzame 300 let za novo konfiguracijo.

Je pa na tem računalniku crknila matična plošča Gigabyte GA-M55plus-S3G, ki podpira AM2+ procesor.

Zanima me kako bi ugotovil katere AM2+ matične plošče mi ne bi povzročale težav, če bi z njimi zamenjal to pokvarjeno Gigabyte? Želim si namreč, da bi samo zamenjal matično ploščo in bi sistem deloval normalno naprej.

Hvala za pomoč!
  • spremenil: pisco ()

rogi2010 ::

Northbridge: NVIDIA(R) GeForce 6100
Southbridge: NVIDIA(R) nForce 430
Super I/O: ITE IT8716 chip.

Nekaj kar ima to ti bo delalo, katere plošče pa imajo boš pa lahko našel sam.

heresjohnny ::

Gigabyte modeli z GeForce6100/nForce430 Chipsetom: GA-M61PME-S2P, GA-M61PME-S2, GA-M52S-S3P, GA-M61PM-S2, GA-M61P-S3, GA-M55plus-S3G

XsenO ::

KAteri OS imaš na tem PCu?
1 + 1 = 1

pisco ::

Win 7 64-bit, mislim da Ultimate.

69charger ::

Jaz sem menjal ploščo na takem podnožju/čipsetu in ni bilo nobenega problema. V najslabšem primeru moraš v safemode in pobrisati gonilnike.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

steev ::

Jest sem menjal plošča za čisto drugo, isto win7 64bit. Sem prižgal, slike ni bilo, je pa disk nekaj delal. Pustil pol ure, resetiral in vse je delalo kot da nič ni bilo.
:|

solatko ::

Za sedmico lahko mirne duše kupiš ploščo, ki podpira tvoj procesor. Sistem se bo brez problema postavil. Ni problemov niti med Intel in AMD mašinami. Pri nekaterih zamenjavah malo dlje melje, se nekajkrat resetira, na koncu pa zalaufa. Potem je samo še na tebi, da urediš gonilnike.

Sam imam en testni disk s sistemom, kateri je bil že na nekaj deset različnih mašinah in je do sedaj še vedno deloval.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

pisco ::

super, hvala vam za te odgovore. Uporabni so, thumbs up.


Še eno vprašanje. Tole zdaj je AMD plošča in procesor. Kakšni bi bili pa problemi, če bi vgradil kar Intel ploščo in procesor?

solatko ::

Če misliš menjat MB, CPU, boš moral menjat tudi RAM-e, če imaš notri še DDR2, sicer pa s samim sistemom (posneto programje, datoteke, arhivi.....), pa ne bo nobenih problemov, če imaš w7 ali w8. Dela b.p. na vsaki sestavi. Samo po zagonu, boš moral gonilnike poštimat, pač zamenjaš z novimi, za novo plato.
Delo krepa človeka

pisco ::

zakaj bi moral menjat ram? ja trenutno imam DDR2, ampak če v službi dobim eno starejšo plato ki prav tako podpira DDR2 potem ne bi smelo bit težav, al kako?

solatko ::

V nobenem primeru ne bo težav, samo, če bi kupoval novo ploščo in CPU, na katerih ni več slotov za DDR2, bi pač moral menjat tudi to.
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

Če imaš kakšne divje ddr2 rame (voltaža 2.1) in ti nova plošča podpira samo 1.8 voltaže bodo lahko problemi.
Razlika je tudi v hitrosti ramov (ddr2 1066, 800, 667, 533, 400 Mhz...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

pisco ::

OK, super, hvala vam še enkrat za zelo uporabne odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win problem

Oddelek: Strojna oprema
172301 (2057) fantasycamp
»

Napajalnik ali grafična?

Oddelek: Strojna oprema
9823 (577) c00L3r
»

Poceni celoten sistem

Oddelek: Kaj kupiti
141696 (1392) Matthew
»

Nakup novega računalnika do 200 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
403232 (1575) dzinks63
»

Računalnik za 100k + LCD 17" za 50k

Oddelek: Kaj kupiti
7854 (767) Malner

Več podobnih tem