» »

Pobiralci odpadnega železa

Pobiralci odpadnega železa

«
1
2

matobeli ::

Zadnje(a) leto(a) je že kar precej najrazličnejših ljudi ki hodijo od hiše do hiše in pobirajo odpadne kovine, odkupujejo stare avtomobile,...

Včasih je bilo tako početje rezervirano izključno za cigane in pa kakšne priseljence, pa še ti so prišli max 1x letno.
Sedaj pa videvam ta "biznis" vedno bolj organiziran, poslužujejo se ga tudi mlajši ljudje, kombiji/tovornjački so začeli izgledati celo normalno. Letos so bili že vsaj 4x.

Je dejansko ta biznis postal tak da bi lahko človek ki npr. 8 ur na dan pobira staro železo že preživel od njega?

Se mi pa zdi super da mi kakšne stare šare ni potrebno samemu nosit na dinos, še pokličeš jih lahko in pridejo.
Po drugi strani pa precej neumno od komunalnih služb da tega že same ne počnejo.

Kaj pravite na to?

pegasus ::

Na youtubu si poglej dokumentarec v treh epizodah "welcome to india". Boš videl, da še zelo zaostajamo v teh "storitvah" ...

kupim9 ::

Jest sem mel problem le s plastiko, ki je nihče ni hotel, tako da sem odpeljal na deponijo barje, železo sem dal free starejšemu možakarju ki se z mopedom in prikolico dostikrat pelje mimo, plate pa sem prodal nekomu ki jih odkupuje na bolhi, dobil 2 eura po kili, tako da imam klet prazno in še za pivo sem dobil poleg :)

shmandi ::

kupim9 je izjavil:

Jest sem mel problem le s plastiko, ki je nihče ni hotel, tako da sem odpeljal na deponijo barje, železo sem dal free starejšemu možakarju ki se z mopedom in prikolico dostikrat pelje mimo, plate pa sem prodal nekomu ki jih odkupuje na bolhi, dobil 2 eura po kili, tako da imam klet prazno in še za pivo sem dobil poleg :)


a nisi plat prodal po 3,5 evra?

ZaphodBB ::

Meni se ti probiralci starega železa zdijo, kot neka izvidnica za vlome in kraje.

...:TOMI:... ::

Plate... To računalniške?
Tomi

kupim9 ::

Al pa po tri neki tazga ? Zakaj ?

SkIDiver ::

Dejansko bi lahko zelo dobro živel od tega, če bi dobil dovolj "surovin". Sam sem počistil domačo garažo, ker se je v vseh letih nabralo za 1,4t raznega železa, ki je bilo samo še za odpad na koncu.
Za železo sem v žep pospravil 160€. Za 3 ure, da sem zmetal na prikolico se mi je splačalo mal pretegnit:D

Yohan del Sud ::

Najbrž tudi odvisno od teritorija. Tu že vsaj desetletje človek pobira kovine in papir. Ga nisem še nikoli videl. Samo na košček papirja napiše, kdaj pride pobrat, se podpiše kot samozaposleni in ga pusti v nabiralniku. Raje bi potem odprl vprašanje, zakaj moramo zdaj po novem vsa gospodinjstva rigorozno vse reciklirati na naše stroške, če to dobesedno že stoletja delajo prostovoljci? Ah, seveda. Nekomu tretjemu koristi ...
www.strancar.com

kupim9 ::

Dejansko bi zelo dobro živel od tega oz. bi obogatel in to zelo hitro ter močno, ampak rabiš imet močno tonažo, kje boš dobil tolk materijala pri nas pa je druga pesem, zato izginjajo traznorazni jaški in kipi iz brona ter žlebovje iz bajt :)

Okapi ::

Predvsem je koristno vedeti, da je takšno početje nezakonito. Obstajajo firme, ki imajo koncesijo za ločeno zbiranje različnih odpadkov in jim takšni padalci delajo veliko škodo, ker poberejo samo tisto, kar je vredno, ostalo pa po možnosti vržejo na divjo odlagališče, oziroma ne poskrbijo za varno odlaganje različnih nevarnih snovi. Pa seveda tudi davkov na plačujejo.

O.

Yohan del Sud ::

Se strinjam, ampak Okapi glej širše in obrnjeno. Sva že na stopnji, ko si niti jabolčnega ogrizka ne upamo več vrč čez ramo. Malo absurdno, ampak očitno skladno s trenutnim splošnim reciklonacizmon in zakonodajo. Če nekdo načrtno odlaga črepinje v kontejnerje za papir, ok, ali pa če mu pes serje po igrišču, ok, gremo ga preganjat ... Naj se to konča z nekimi zakoni in grdimi pogledi in ne pogromi.
www.strancar.com

Alexius Heristalski ::

Delo na črno je bad, m'kay?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

nevone ::

Delo na črno je bad, m'kay?


S takimi slogani se samo državo podpira, da ji ni treba biti bolj učinkovita. Učinkovitost terja smo od podložnikov, sama se pa obnaša kot razvajena princeska.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brias ::

Odkupim 200 praznih alu pločevink za 10€ oziroma po dogovru.


Odkupim 200 praznih alu pločevink.

Lp , email jugovec@gmail.com

http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo...

Looooooka ::

Yohan del Sud je izjavil:

Se strinjam, ampak Okapi glej širše in obrnjeno. Sva že na stopnji, ko si niti jabolčnega ogrizka ne upamo več vrč čez ramo. Malo absurdno, ampak očitno skladno s trenutnim splošnim reciklonacizmon in zakonodajo. Če nekdo načrtno odlaga črepinje v kontejnerje za papir, ok, ali pa če mu pes serje po igrišču, ok, gremo ga preganjat ... Naj se to konča z nekimi zakoni in grdimi pogledi in ne pogromi.

Uzakonjena mafija ce mene vprasas.
Cene za odvoz dvigajo vsak let...tm majo folk placan, da jim to sortira oni bi pa, da jim mi to pocnemo doma zastonj...pa se kazni bi nam pisali.
Cena zaradi tega seeveda ne bo nizja.
Na koncu dneva ti bodo iz bio odpadkov seveda se prodali kompost.
Ce bi mel kj pameti bi jih vse postavili pred zid...

shmandi ::

To pač počnejo,ker jim mi pustimo in še prav veselo pomagamo pri tem. Podjetja,ki odvažajo smeti bi lahko živela zgolj od predelave surovin oz. bi nam celo lahko plačala za surovine kot so plastika in kovine.

STU-III ::

matobeli je izjavil:

Zadnje(a) leto(a) je že kar precej najrazličnejših ljudi ki hodijo od hiše do hiše in pobirajo odpadne kovine, odkupujejo stare avtomobile,...

Včasih je bilo tako početje rezervirano izključno za cigane in pa kakšne priseljence, pa še ti so prišli max 1x letno.
Sedaj pa videvam ta "biznis" vedno bolj organiziran, poslužujejo se ga tudi mlajši ljudje, kombiji/tovornjački so začeli izgledati celo normalno. Letos so bili že vsaj 4x.

Je dejansko ta biznis postal tak da bi lahko človek ki npr. 8 ur na dan pobira staro železo že preživel od njega?

Se mi pa zdi super da mi kakšne stare šare ni potrebno samemu nosit na dinos, še pokličeš jih lahko in pridejo.
Po drugi strani pa precej neumno od komunalnih služb da tega že same ne počnejo.

Kaj pravite na to?


Pobira se bolj baker, ki je veliko več vreden od železa. Od bakra bi mogoče lahko celo preživel? Če bi ga res nonstop nabiral 8h/dan, za železo pa to kar pozabi, ker bi ga moral na tone nabirat...

Aja, pa niso to samo cigani, da nabirajo, daleč od tega, imaš veliko takih ljudi, ki zbirajo to.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Looooooka ::

Ce majo firme varnostnike, ki varujejo kontejnerje s papirjem ze ves kok je ura :)

STU-III ::

Papirjem? Saj od papirja še za celo tono bolj malo dobiš. 80€?...

Če ne celo 60€/tono
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Okapi ::

Če v pol ure ukradeš tono papirja, je čisto OK biznis.

O.

STU-III ::

Okapi je izjavil:

Če v pol ure ukradeš tono papirja, je čisto OK biznis.

O.


Vsekakor ampak dvomim, da bi en varnostnik kar v pol ure naložil v nek velik kombi/tovornjak eno tono papirja...
Line secured.

Tezaab ::

STU-III je izjavil:

Papirjem? Saj od papirja še za celo tono bolj malo dobiš. 80€?...

Če ne celo 60€/tono

Pred cca 4 leti sva z bratom za pol tone papirja na Dinosu dobila 20€. Danes verjetno dobis se manj.

Mocno offtopic: drzava je to smatrala kot prihodek, zato mami za brata za celo leto niso priznali olajsave (ob pritozbi se ji je uspelo zmenit, da so ji priznali za 11 mesecev). Mislim, wtf.

STU-III ::

Tezaab je izjavil:

STU-III je izjavil:

Papirjem? Saj od papirja še za celo tono bolj malo dobiš. 80€?...

Če ne celo 60€/tono

Pred cca 4 leti sva z bratom za pol tone papirja na Dinosu dobila 20€. Danes verjetno dobis se manj.

Mocno offtopic: drzava je to smatrala kot prihodek, zato mami za brata za celo leto niso priznali olajsave (ob pritozbi se ji je uspelo zmenit, da so ji priznali za 11 mesecev). Mislim, wtf.


Žalostno to, res.

Drugače pa mislim, da je za pol tone zdaj 40€ drugače.
Line secured.

theBill ::

Tezaab je izjavil:

STU-III je izjavil:

Papirjem? Saj od papirja še za celo tono bolj malo dobiš. 80EUR?...

Če ne celo 60EUR/tono

Pred cca 4 leti sva z bratom za pol tone papirja na Dinosu dobila 20EUR. Danes verjetno dobis se manj.

Mocno offtopic: drzava je to smatrala kot prihodek, zato mami za brata za celo leto niso priznali olajsave (ob pritozbi se ji je uspelo zmenit, da so ji priznali za 11 mesecev). Mislim, wtf.


No, toliko o pametovanju nekaterih, kako je to delo na črno. Na Dinosu ne dobiš po domače keša na roke, ampak gre vse na ime in priimek, država to smatra kot prihodek in dobiš celoten letni dohodek tudi v dohodnini obračunan.

Samo en popravek - odkupna cena papirja (in vsega ostalega) na Dinosu niha v skladu s svetovno ponudbo/povpraševanjem in ni fiksna.

Zgoraj je nekdo napisal, da če bi pa te surovine Snaga pobrala bi se lahko financirala samo iz predelave le tega. Sanja svinja kukuruz. Že sedaj bi se lahko, ljudje ki nabirajo star papir in kovine poberejo zelo majhen delež v primerjavi s tem, kar pobere Snaga/Dinos - ampak kaj, ko je lažje lupit ljudi in jim lepo položnice pošiljat.

@Yohan Del Sud - ta z listkom je bil moj foter (je nehal nekaj let nazaj zaradi starosti in s tem povezanimi težavami), je pa delo in njegove rajone predal drugemu, vključno z listkom. Denar ni slab, sploh če se človeku da delat, so pa tudi slabe plati. Vsak dan premetat tono+ papirja v kombi in iz njega, delat je treba tudi poleti pri 35 stopinjah, pa pozimi pri -20, poledeneli pločniki, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

korenje3 ::

cigani dobijo 0,1€ na kg odpadnega železa. recimo od 1000kg avta imajo 100€ zaslužka. najbolj se jim izplača pobirat razne osi in gredi in druga polna jekla.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Yohan del Sud ::

@theBill Svaka čast tvojemu očetu. To je časten poklic t.i. sive ekonomije. Če bi sam trenutno recimo bil politik bi se raje izgovarjal za sivega saksofonista v gej baru, kot za člana katerekoli stranke. Svoje čase sem tudi sam razvažal časopise (20 let nazaj) in ni država dobila nič. Ne da bi spodbujal, ampak zdaj se dogaja pogrom nad točno take profile: delavne, z omejeno dodano vrednostjo in ZELO omejeno možnostjo zaslužka. Ampak to je samo moje nerganje. Eno ali dve izmed stodevedesetih je bilo celo citiranih v raznih memejih ....
www.strancar.com

zuz3k ::

gre se da je to kot nek dodaten zaslužek

tudi za avto ti plačajo na odpadu ene 40 eur, pa za akumulatorje tudi vem, da so
plačali, pravzaprav na kg, smo jih potem polnili z vodo da so bili težji :D

in ljudje bodo vedno bolj iskali takšne in drugačne dodatne zaslužke,
pa ni važno kaj, ker dela in denarja ni

Brias je izjavil:

Odkupim 200 praznih alu pločevink za 10€ oziroma po dogovru.
Odkupim 200 praznih alu pločevink.
Lp , email jugovec@gmail.com
http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo...


na kak piknik naj gre, pa jih bo dobil zastonj od piva
ampak očitno s tem služi

Looooooka je izjavil:

Uzakonjena mafija ce mene vprasas.
Cene za odvoz dvigajo vsak let...tm majo folk placan, da jim to sortira oni bi pa, da jim mi to pocnemo doma zastonj...pa se kazni bi nam pisali.
Cena zaradi tega seeveda ne bo nizja.

to je šele nateg, sortiranje smeti in še podražitev

STU-III je izjavil:

Okapi je izjavil:

Če v pol ure ukradeš tono papirja, je čisto OK biznis.
O.

Vsekakor ampak dvomim, da bi en varnostnik kar v pol ure naložil v nek velik kombi/tovornjak eno tono papirja...


po zasluzek v smetnjake, clanek

theBill ::

Vsekakor ampak dvomim, da bi en varnostnik kar v pol ure naložil v nek velik kombi/tovornjak eno tono papirja...

po zasluzek v smetnjake, clanek


To delajo predvsem cigoti, so se že na papir usmerili. Ponavadi majo enga malega "brazilčka" s sabo, gre v moder kontejner s papirjem in poberejo vse ven. Tudi tiste stare okrogle zelene kontejnerje prevračajo in isti postopek. V tem primeru gre za krajo.

Cigani dostikrat skupaj zbirajo in ko se nabere večja količina kamionček odpelje v tujino, da se to v SLO ne zazna kot dohodek, zraven pa lepo vlečejo socialo, otroške dodatke, itd.

STU-III ::

zuz3k je izjavil:

gre se da je to kot nek dodaten zaslužek

tudi za avto ti plačajo na odpadu ene 40 eur, pa za akumulatorje tudi vem, da so
plačali, pravzaprav na kg, smo jih potem polnili z vodo da so bili težji :D

in ljudje bodo vedno bolj iskali takšne in drugačne dodatne zaslužke,
pa ni važno kaj, ker dela in denarja ni

Brias je izjavil:

Odkupim 200 praznih alu pločevink za 10€ oziroma po dogovru.
Odkupim 200 praznih alu pločevink.
Lp , email jugovec@gmail.com
http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo...


na kak piknik naj gre, pa jih bo dobil zastonj od piva
ampak očitno s tem služi

Looooooka je izjavil:

Uzakonjena mafija ce mene vprasas.
Cene za odvoz dvigajo vsak let...tm majo folk placan, da jim to sortira oni bi pa, da jim mi to pocnemo doma zastonj...pa se kazni bi nam pisali.
Cena zaradi tega seeveda ne bo nizja.

to je šele nateg, sortiranje smeti in še podražitev

STU-III je izjavil:

Okapi je izjavil:

Če v pol ure ukradeš tono papirja, je čisto OK biznis.
O.

Vsekakor ampak dvomim, da bi en varnostnik kar v pol ure naložil v nek velik kombi/tovornjak eno tono papirja...


po zasluzek v smetnjake, clanek


Ja, kako bo pa varnostnik sredi belega dne pred firmo izpraznil eno tono papirja iz kontejnerja?
Line secured.

Super Sonic ::

Je dejansko ta biznis postal tak da bi lahko človek ki npr. 8 ur na dan pobira staro železo že preživel od njega?

Kolega dela to že par let in mu ne gre prav slabo, je pa treba vzet predpostavko da imajo doma podjetje, ki servisira želežniške tire (izkopi, ceste, ipd), torej za eventuelno opravljenje teh stvari že ima na razpolago tovornjake in ostale stroje, ki jih, ob velikih količinah, potrebuješ. Sicer se prvenstveno išče tudi ostale kovine (baker, aluminij, ipd), ampak bi rekel, da se mu vse skupaj dobro obrača (železo, tirni pragovi, ipd).

ps
Aja, pa potrebuješ tudi prostor kjer boš hranil morebitne dele in ta mora bit zavarovan. Cigoti so namreč pogruntal kaj se dogaja in obstajajo kraje, ko je že vse skupaj zbrano nekje: pridejo čez noč in poberejo. Ko enkrat vedo kam hraniš, praktično ni rešitve, razen ustrezna varnost.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

chucki ::

Kakšna je pa cena pločevine, 1m x 0,5 m , mogoče ve kdo?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

black ice ::

FYI: Obstaja neka meja do katere ni odtegljajev. Račun razbijejo na več delov in jim ostane _vse_.

einstein :P ::

chucki je izjavil:

Kakšna je pa cena pločevine, 1m x 0,5 m , mogoče ve kdo?


Odvisno od debeline in, če to prodajaš, da se bo uporabljalo naprej ali, kot staro železo. Ne pričakuj veliko.

Aja, pa ogromna razlika je, če je ta pločevina baker ali pa železo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

chucki ::



Ker se sam ne spoznam na kovine, mi lahko kdo razloži, iz katerega materiala so?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Janac ::

Aluminij...

gzibret ::

Izgleda, kot pocinkan pleh.
Vse je za neki dobr!

chucki ::

Vse tri so različne trdote in debeline... Imam pa teh plošč veliko, predvidevam, da za okoli 1000 kg
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

chucki ::

Material se je pa uporabljal za izdelavo žlebov.. Se valja po podstrešju že 20 let, je čas da se malo pospravi in iztrži nekaj € ..
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Vikking ::

chucki je izjavil:

Material se je pa uporabljal za izdelavo žlebov.. Se valja po podstrešju že 20 let, je čas da se malo pospravi in iztrži nekaj € ..


Potem pa verjetno pocinkana pločevina. Probaj z magnetom. Če se prime imaš poceni robo. Če se ne prime imaš barvno kovino (aluminij, inox, baker, medenina...)precej več muchos dineros.

korenje3 ::

za 1000kg boš dobil največ 100€. že sama manipulacija s plehom te bo dražje prišla.
najboljš je kakšne cigane poklicat da ti izpraznejo podstrežje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

einstein :P ::

chucki je izjavil:



Ker se sam ne spoznam na kovine, mi lahko kdo razloži, iz katerega materiala so?



Verjetno pocinkano jeklo ali kaj takega. Ob robu srednje plošče je videti, da je rja. Aluminij nima rjave rje, tako da aluminij ni, vsaj srednja plošča ne. Sploh bi bilo pa drago delati žlebove iz aluminija.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Pocinkan pleh, če so konkretnih dolžin skor škoda peljat na surovino, boljš najdi kakega špenglarja ki to dnevno rabi, ker če tole pride na surovino, bi itak na koncu pristalo pri špenglarju :)

Tudi fantje na dinosu znajo mutit brez skrbi.

Okapi ::

Vsekakor do prvega krovca in ti bo dal boljšo ponudbo kot če prodaš na odpad.

O.

chucki ::

Sem bil na surovini in so rekli, da je pocinkan pleh... cena 0,13 centa na kg ..
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Blinder ::

0.13 € na kg?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

chucki ::

Srediniski je najtežji... Ne vem, bom res šel do krovca in vprašal.. Teh plošč je cca... 400 ali več

Ja na kg, lol ... napaka ;)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

borisk ::

Pred kakim mesecem je na dinosu bil cca 19 centov na kilogram... splača se tudi RF, ki je cca slab euro po kg, odvisno od vrste, v sloveniji se ga veliko več predela kot bakra, zato je tudi veliko več odpada v obtoku, se pa to dnevno spreminja(tudi nabavna cena) glede na gibanje kroma in niklja na borzi.

lp, Boris

chucki ::



Za predstavo, kako izgleda
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

DimmniBurek ::

Nikjer ne najdem cene za odpadno železo. Anyone? Kam se najbolj splača? Nekje sem bral, da se najbolj splača "privat", če veste kaj mislim...
Imam 2 avto-školjki, par motorjev in nekaj ostale šare...večinoma avto-stuff.
There Is No Stronger Drug Than Reality
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkup kovin

Oddelek: Loža
65108 (4846) DamijanD
»

recikliranje

Oddelek: Loža
122048 (1761) [D]emon
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733808 (30309) mikic007
»

Kam s starim odpadnim papirjem in še dobit kak euro - lokacija Celje

Oddelek: Loža
2311659 (9780) urbanyx
»

Staro železo

Oddelek: Loža
1912855 (7693) rasimi

Več podobnih tem