» »

NOKIA C2 00

NOKIA C2 00

kojot31 ::

LP!

Imam eno Nokio c2-00 ki je ekran na dotik, z klasično tipkovnico. Težava je v tem. Ekran in menij, deluje čisto kontra, kot bi moral. Če recimo kliknem sporočila, mi odpre navigacijo. Če odprem imenik, mi da aplikacije in podobno. Pa par opcij mi ne dovoli v uporabo. Ne morem uporabit, kar preskoči ali mi da nazaj.

Mogoče kdo ve, kaj bi to bilo in kaj bi moral naredit? Formatirat aparat, naložiti nov sogtware. Ali je mogoče z ekranom kaj?

Hvala.

Mr Johnny ::

?!

Ta telefon je touch? Link: http://www.gsmarena.com/nokia_c2_00-336...

kojot31 ::

Ta povezava mi nič ne pomaga. Ekran je na dotik, spdaj je pa obična tipkovnica z številkami. Očitno je nekaj z ekranom narobe, ker zgornjih opcij ne zagrabi. Samo od sredine zaslona naprej.

Pri tovarniških nastavitvah, me pa še vedno nazaj meče in ne morem izbrat, da bi ponastavil na tov. nastavitve.

Mr Johnny ::

Vem. Praviš, da imaš Nokio C2-00 in težave s touchem, jaz ti pa pravim nazaj, da Nokia C2-00 nima toucha, tako da preveri model telefona.

Glede na to, da praviš da ima spodaj tipkovnico, predvidevam da gre za model C2-03?
Link: http://www.gsmarena.com/nokia_c2_03-399...

Anyway ... sistem toucha je rezistivni (dotik na pritisk) in so lahko "senzorji" dotika slabi, mogoče celo kaj fuč. Drugo, (glede na to, da je slide up telefon) je lahko flexi kabel. Tretje, lahko je kakšna čisto banalna napaka (softwer).

Kaj naredit? Prvo posodobi softwer, če napaka ni odpravljena, hard reset. Če slednje enako ne pomaga in je telefon v garanciji -> servis.

Ne pozabit na backup podatkov!

kojot31 ::

Telefon ni moj, ampak sem kolegu uslugo naredil, kr pred leti sem jih popravljal itd. Zaradi upada vida, se ne ukvarjam več tako kot prej. Pa malo me je tehnologija povozila od začetnih, pa do sedaj.

Jaz sem kolega vprašal, kateri model ima in mi je rekel tega. Ker na telefonu piše C2. Sedaj sem pa odstranil baterjo in piše model C2-02.

Software ne bo , ampak bo ekran ali senzorji, kot si napisal. Kr danes ga imam kar tako malo vžganega in delujeo tudi zgornej tipke, menijske opcije. Na babel sem tudi pomislu in ga danes imel namen odpret.

To mu je kar na enkrat začelo delat, prej pa vse normalno.

Te lahko vprašam še par zadev glede navigacije, če veš za drugo nokio?

Mr Johnny ::

Sem se komaj zdaj spomnil, preden telefon odpreš, lahko še probaš skalibrirat zaslon. Pri teh rezistivnih se da to naredit.

Meni, nastavitve, telefon, vnos na dotik, kalibracija zaslona - nekaj takšnega mora bit.

Kar vprašaj.

Mateja86 ::

Pozdravljeni,

imam Nokio C2. Če me kdo kliče iz neznane številke, mi zablokira telefon. Sedaj pa, ko me kliče samo določena telefonska številka, slišim pozdrav, potem pa nič več in to se zgodi samo pri eni prikazni telefonski številki. Napake ne znam odpraviti. Prosim za pomoč.

Lep pozdrav,

M.

Hayabusa ::

Resetiraj telefon na default (programsko ter s tipkami), nadgradi fw.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Glupi" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
111435 (737) keitai
»

Prvi pametni telefon - prosim pomoč

Oddelek: Mobilne tehnologije
222586 (1873) He-Man
»

Uporabniki "glupih" telefonov, ste tukaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6811900 (9159) Mesar
»

enostaven in kvaliteten telefon z dolgo baterijo

Oddelek: Kaj kupiti
81144 (999) Lonsarg
»

Nokia C6

Oddelek: Mobilne tehnologije
51791 (1713) IgorM

Več podobnih tem