» »

Ali izbira predmetov za maturo vpliva na možnosti vpisa na univerzo?

Ali izbira predmetov za maturo vpliva na možnosti vpisa na univerzo?

hiiipower ::

V Gimnaziji bom moral kmalu izbrati izbirna predmeta, v prihodnosti pa bi rad šel na Medicinsko univerzo.

Jaz bi najraje izbral geografijo in kemijo (en naravoslovni, en družboslovni - da si ne omejim izbire univerz, v primeru, da ne pridem na medicino). Razredničarka pa je svetovala, da je za tiste, ki se mislijo vpisati na naravoslovno univerzo najbolje vzeti 2 naravoslovna predmeta (kemija, fizika, biologija).

Problem je v tem, da mi fizika ne gre najbolje (tukaj govorimo o tem, da jo imam 4 ali 3, ne 2 ali 1, da ne bo pomote), biologija pa mi ni všeč, predvsem zaradi učiteljice in njenih nenormalno težkih testov, ter dejstva da ji nisem najbolj simpatičen (ne pretiravam).

Sedaj me pa zanima, ali je res treba vzeti dva naravoslovna predmeta? Tisti, ki ste na medicini, mi boste znali največ povedati.

Hvala! 8-)
  • spremenilo: hiiipower ()

jype ::

Izberi biologijo in se vsega od temeljev do vrha in še naprej nauči sam. Do učiteljice se obnašaj profesionalno.

Če ti uspe, boš dober zdravnik.

5er--> ::

Če bo sprejet sklep o omejitvi vpisa, bodo kandidati iz točke a) izbrani glede na:
splošni uspeh pri splošni maturi (35 % točk),
splošni uspeh v 3. in 4. letniku (20 % točk),
uspeh pri posameznih predmetih splošne mature: matematika, tuji jezik in en naravoslovni predmet (biologija, fizika ali kemija) (45 % točk);

Vir: http://www.studij.si/studijski-programi...

mirage ::

Od bodočega medicinca bi pričakoval, da zna uporabit google:
Vpisni pogoji
V enovita magistrska študijska programa Medicina in Dentalna medicina se lahko vpiše:
a) kdor je opravil splošno maturo,
b) kdor je pred 1. 6. 1995 končal katerikoli štiriletni srednješolski program.
Če bo sprejet sklep o omejitvi vpisa, bodo
kandidati iz točke a) izbrani glede na:
-splošni uspeh pri splošni maturi 35 % točk,
-splošni uspeh v 3. in 4. letniku 20 % točk,
-uspeh pri posameznih predmetih splošne mature: matematika, tuji jezik in en naravoslovni
predmet (biologija, fizika ali kemija) 45 % točk;
kandidati iz točke b) pa glede na:
-splošni uspeh pri zaključnem izpitu 35 % točk,
-splošni uspeh v 3. in 4. letniku 20 % točk,
-uspeh iz matematike ali tujega jezika pri zaključnem izpitu ter uspeh iz enega
od naravoslovnih predmetov (fizike, kemije ali biologije) pri zaključnem izpitu ali v zadnjem
letniku srednje šole, ko se je predmet predaval 45 % točk

hiiipower ::

No, ne me zdaj napadat. To sem vse zdavnaj že pogledal, ampak to so podatki za leto 2013. Vedno se lahko spremenijo. Nikoli ne veš, mogoče bojo v prihodnosti res zahtevali 2 naravoslovna predmeta, zakaj bi nam razredničarka drugače to rekla?

5er--> ::

Vsaj že 7 let zahtevajo le 1 naravoslovni predmet.

Če imaš 2 naravoslovna predmeta, ti lahko pri enem ne uspe pisat 5, pa imaš še drugega za backup. =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

mirage ::

Verjetno je razredničarka svetovala 2 naravoslovna predmeta zato, ker ti bo na fakulteti lažje, če boš mel dobre osnove. Sploh pri biofiziki. Za biokemijo in biologijo celice je sicer fajn, če imaš nekaj osnove, ampak je snov dokaj specifična tako, da se jo da z nekaj truda naštudirat.

hiiipower ::

No, hvala vama res. :))

@mirage: Ja verjetno zato. 1 naravoslovni predmet je verjetno premalo podlage za medicino, ampak jebiga.

Invictus ::

Hmmm, nekdo ki mu ni všeč naravoslovje, bo študiral medicino ...

A ne vidite v tem osnovnega problema?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hiiipower ::

Kdo je rekel, da mi ni všeč narovoslovje? Pravim samo, da mi ni všeč učiteljica za biologijo, ter da imam fiziko 4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maturutetni tečaj

Oddelek: Šola
153198 (2829) trancer01
»

Rad bi prišel na medicino, potrebujem nasvete.

Oddelek: Šola
378546 (6754) lemonaid
»

Strokovna matura + 5 predmet - omejitve?

Oddelek: Šola
62238 (2117) McHusch

Več podobnih tem