» »

Nova anketa: kako pogosto brišete piškotke?

antonija ::

Manjka opcija "I don't take cookies from strangers".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

RejZoR ::

Kje je opcija "Jih preventivno blokiram" z npr Ghostery...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Netrunner ::

hja odvisno ... za klasične strani 1x mesečno .. pri nekaterih pa ne dovolim sploh...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kuglvinkl ::

smo dodali.
Your focus determines your reallity

galu ::

Hjah... Na enem browseru nikoli, na drugem, ki je uporabljen za druge zadeve, pa ob vsakem zaprtju... :D:D
Tako to gre.

Izi ::

Med samim brskanjem so piškotki "koristni", ker brez njih nekatere funkcije na marsikateri strani ne delujejo. Kasneje pa ga seveda ne rabiš več, zato je najbolj smiselno, da se vsakič, ko prideš na neko stvar piškotek naredi na novo.
"Pravilna" nastavitev v brskalniku je torej brisanje vseh piškotkov po vsakokratnem zaprtju brskalnika.

Toliko imajo nekateri vedno povedati proti sledenju in zbiranju brskalnih navad, pa sem prepričan, da bosta v anketi na vrhu "nikoli" in "manj kot enkrat na mesec" :P

AndrejS ::

Jaz brišem ko kakšna stran ne deluje in so programerji nekaj zjebali s piškotki.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: pirat ()

fosil ::

Mimogrede, flash ima svoje piškotke, kjer se ne da nastavit avtomatskega brisanja.
Tako je!

Glugy ::

Jz mam tud preventivno blokirane piškotke z add-onom.

Luwigana ::

Vedno brišem piškotke, saj tako vem, da vse štima. Po potrebi pa zaženem kakšen program saj tedensko, da vse počisti :)

mtosev ::

nikoli.
ni potrebe, da jih brišem. itak jih FF sploh ne shranjuje v private browsing mode
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matej_jack ::

fosil je izjavil:

Mimogrede, flash ima svoje piškotke, kjer se ne da nastavit avtomatskega brisanja.

Seveda se da, le pravi brskalnik potrebuješ.

T-h-o-r ::

mam nastavljeno, da se zbrišejo, ko ugasnem brskalnik
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

sirotka ::

nikoli.

_Denny_ ::

vseh nikoli, ker bi mi ponovni logini na strani (od katerih gesel ne vem na pamet), steam guard in fb/google 2-step verification požrli živce. Ostale z domen, ki jih ne poznam oz. nisem nikoli obiskal pa ponavadi brišem ročno enkrat tedensko med rednim čiščenjem registra in brisanjem junk fajlov.
Sem probal tudi Ghostery in mi ni bil všeč, ker nekaj strani ni delovalo (npr. adf.ly in zippyshare.com). Bi lahko vse zrihtal z unblockom posameznih stvari, a se mi ni dalo poglabljati v to...je bil uninstall hitrejši
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

jacal ::

Meni jih približno tedensko briše ccleaner, ki ima tudi seznamček, katere naj pusti pri miru. Za kakšno stran imam pa tudi ročno nastavljena dovoljenja. Ker imam preveč časa.

hruske ::

Rad imam tole državico. <3

Izi ::

_Denny_, gesla nimajo veze s piškotki, niti nastavitve strani niti zgodovina.
Če sproti brišeš piškotke, se sicer ne moreš avtomatsko logirati ob prihodu na stran, ampak bo pa tako uporabniško ime kot geslo že vpisan v polje, ti samo klikneš login, in si notri.
Gesla se shranjujejo popolnoma ločeno in jih ni treba vedeti četudi sproti brišeš vse piškotke.

opeter ::

Tedensko oz. odvisno. Če se brskalniku sfuzla, se dogaja, da pobrišem dnevno celo večkrat ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_Denny_ ::

@Izi: pri steamu in 2-way googlu/facebooku ti to ne pomaga, ker bo stran brez piškotka zaznala nov nepoznan browser in bo zahtevala vnos dodatnega naključnega gesla z emaila ali smsa...je praktično, če si na različnih tujih računalnikih, meni pa ni, ker sem 99,9% na svojem. Z izklopom steam guarda bi izgubil možnosti za trade, za google/fb pa 2-way rabim, ker se z njimi prijavljam tudi v finančne strani ipd.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

hojnikb ::

brišem ko mi zapaše, največkrat s ccleanerjem...
#brezpodpisa

Luwigana ::

_Denny_ je izjavil:

@Izi: pri steamu in 2-way googlu/facebooku ti to ne pomaga, ker bo stran brez piškotka zaznala nov nepoznan browser in bo zahtevala vnos dodatnega naključnega gesla z emaila ali smsa...je praktično, če si na različnih tujih računalnikih, meni pa ni, ker sem 99,9% na svojem.


Za Google, če imaš nastavljeno v dveh korakih bo zahteval ponovno kodo, če brišeš piškotke. Pri FBju saj pri men pa nikoli ne zahteva dodatnega gesla razen, če brišeš piškotke se prijaviš z geslom, ki ga imaš shranjenga. Razen na tujih PCjih:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luwigana ()

N4g4c3N ::

Brišem z vsakim zaprtjem brskalnika, razen seveda pri tistih straneh, kjer imam account oz. imam kak drug razlog, da jih pustim.

Yohan del Sud ::

Matr komplicirate. :)

Imaš en brskalnik za delovno uporabo in drugega razne xhamsterje in redtubote, kjer nastaviš ama vse na nič, vključno z zgodovino (tistih par httpjev si že zapomniš za vsakokratni ročni vnos) in za ziher še ccleaner nastaviš isto (čeprav je res da tričetrt teh tričetrt sumljivih strani potem sploh ne bo delalo, čjo met kekse).
www.strancar.com

techfreak :) ::

Načeloma ne brišem namenoma, vendar še vseeno po pomoti oz. zaradi debugganja pobrišem parkrat letno.

Twix ::

Jst pa "nekatere ali vse piškotke blokiram" Firefox ma to lepo uštimano. Sicer je včasih mal tečno ko moreš parkrat poklikat dovoli oz. zavrni. Je pa zanimivo ko vidš nekatere spletne strani, ki ti želijo nastavit piškot z čist 3rd party strani.
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!