» »

Vikings (TV Series 2013 - )

Vikings (TV Series 2013 - )

««
3 / 14
»»

vostok_1 ::

Wow, ta zadnja je bila res čista 10tica. Scenarist really knows his shit.
Predzadnja in pred-predzadnja epizoda sta mi bili sicer super, ampak to z Sigi pa Athelstanom je bilo malo v sili izvedeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

oo7 ::

Še ena odlična epizoda



SPOILER!!!

To me je kar malo presenetilo, da se je Ragnar krstil8-O zaradi tega bo izgubil položaj kralja? Tudi njegovo zdravstveno stanje je zelo slabo.

Tisti, ki je prevajal v Parizu je tisto dec ali baba?
Huda fora, ko je rekel, da naj mu drži lase na sekanju glave =)
Pa v Vikinški vasi tisti vernik, ki je nesel žarečo palico:))

Okapi ::

Pri Vikingih (in Sasih in Anglih že prej, oziroma na sploh pri poganih, vključno s Slovani) je običajno najprej kralj oziroma vladar postal kristjan, ostali so mu pa sledili.

nurse013 ::

Valj je bil zakon
:)
you gotta be kidding me...

Lonsarg ::

Ampak lasje so zmagal seveda:)

nurse013 ::

Vsekakor,definitivno,pa nasmeh one ujetnice zraven
:)
you gotta be kidding me...

Starodavni ::

uni popotnik ni ženska, ampak moški :D zgleda pa babje ja.

meni osebno je bila to še ena odlična epizoda in mislim da bo za 4 sezono razkol med pogani in prekrščenimi vikingi. si že predstavljam konflikte med flokijem in ragnarjem.

oo7 ::

Starodavni je izjavil:

uni popotnik ni ženska, ampak moški :D zgleda pa babje ja.

meni osebno je bila to še ena odlična epizoda in mislim da bo za 4 sezono razkol med pogani in prekrščenimi vikingi. si že predstavljam konflikte med flokijem in ragnarjem.


Mi sploh ni bilo jsano ali je tisti popotnik dec ali baba.
Ja Ragnar se je krstil ampak kot je videti ostalim to ni bilo všeč. Se pravi, da tisti, ki se bodo krstili so bodo zaradi Ragnarja?
Od glavnih likov kdo se bo krstil Bjorn, Rolo, Lagertha... Floki 1000% ne

Okapi ::

Recimo tisti prizor z razbeljeno železno palico tudi ni na suho izmišljen.

It is said that King Harold became a Christian (about 960) as the result of a successful appeal to the judgment of God by a zealous clerk named Poppo. The heated iron (or iron gauntlet, as Saxo has it) was carried the required distance, but Poppo's hand sustained no injury. Whatever be the truth about Poppo's ordeal, it seems evident that some such test was actually made, as the earliest account of it, that of Widukind of Corvey, was written not more than a decade after the event


Tako je to prikazano na enem danskem oltarju - na prvi sliki drži menih kovinsko rokavico nad ognjem, na drugi pa krsti kralja Haralda (tistega, bo katerem je Bluetooth dobil ime).

oo7 ::

Okapi je izjavil:

Recimo tisti prizor z razbeljeno železno palico tudi ni na suho izmišljen.

It is said that King Harold became a Christian (about 960) as the result of a successful appeal to the judgment of God by a zealous clerk named Poppo. The heated iron (or iron gauntlet, as Saxo has it) was carried the required distance, but Poppo's hand sustained no injury. Whatever be the truth about Poppo's ordeal, it seems evident that some such test was actually made, as the earliest account of it, that of Widukind of Corvey, was written not more than a decade after the event


Tako je to prikazano na enem danskem oltarju - na prvi sliki drži menih kovinsko rokavico nad ognjem, na drugi pa krsti kralja Haralda (tistega, bo katerem je Bluetooth dobil ime).




Misliš tisto palico, ki jo je nesel tisti kristjan v vikinški vasi?

Okapi ::

Ja, na ta način so menihi poganom dokazovali, da je njihov bog močnejši. Kakšne trike so uporabljali, pa ne vem, mogoče kaj podobnega kot hoja po žerjavici. Pa vsem seveda ni uspelo.

O.

oo7 ::

10 Things You May Not Know About the Vikings

http://www.history.com/news/history-lis...


Kot kaže so tudi vplivali na Angleški jezik
List of English words of Old Norse origin @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

Obstaja velika možnost, da bodo Vikingi sedaj Ragnarja preprosto ubili, četudi je kralj. Zato pa se je Ragnar na sestanek odpravil sam in na skrivaj, ker se zaveda, da drugi ne bodo ravno navdušeni da je izdal njihove bogove.
Flokija je skoraj razneslo od jeze, ostali pa so tudi povsem iz sebe. Ragnar je tudi težko ranjen in se niti približno ne more braniti. V tem trenutku bi ga premagal še tisti transvestit, ki ga Vikingi vlačijo naokoli iz neznanega razloga.
Vsakdo bi lahko izkoristil trenutek in zaradi izdaje bogov izzval kralja na dvoboj, ki bi ga Ragnar zagotovo izgubil.

Ragnar igra čudno in nevarno igro, Morda celo misli, da bo zaradi notranjih krvavitev umrl in mu je vseeno.

Okapi ::

Če se bodo scenaristi držali zgodovine in vikinških sag, se za Ragnarja v tej sezoni še ni bati. Smo pa v v prvi sezoni že videli tako tistega, ki je Ragnarja na koncu premagal, kot tudi način usmrtitve (kot je to opisano v sagi o Ragnarju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

vostok_1 ::

Sej wikipedia pove kako umre, sam se lahko povleče kaki dve dodatni sezoni.

Lonsarg ::

Spoilers oznaka?!? Spoiler iz zgodovine za nanizanko je isto spoiler kot je tak iz knjige za nanizanko...

(in hvalabogu mi je uspel ne prebrat zgornja dva posta poleg razen prvih par besed)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

vostok_1 ::

Ups. My bad. Ampak ok, zadeve narejene po resničnih dogodkih imajo pač to hibo. Ampak, nikol ne več kje so pripravljeni končati z serijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

no comment ::

vostok_1 je izjavil:

Ups. My bad. Ampak ok, zadeve narejene po resničnih dogodkih imajo pač to hibo. Ampak, nikol ne več kje so pripravljeni končati z serijo.

TV Vikingi ne obrajtajo ravno dosti zgodovine, tako da zgodovina ni ravno nek spoiler za serijo.

Okapi ::

Lonsarg je izjavil:

Spoilers oznaka?!? Spoiler iz zgodovine za nanizanko je isto spoiler kot je tak iz knjige za nanizanko...
:)) Kaj pa če si se v šoli učil o tem? Se boš pritožil, ker so ti "pokvarili" vse partizanske filme?

Itak ne vemo, koliko se nameravajo scenaristi držati zgodovine.

O.

Lonsarg ::

Če si zbral kako posebno smer, da je vključevala Vikinge je pač to delni spoiler, nimaš kaj, jaz se bom o zgodovinskem ozadju pozanimal PO koncu serije.

Pa zgodovina Vikingov niti ni problem, zgodovina zgodovinske osebe Ragnar pa je.

oo7 ::

Samo je bila Vikinška doba kar kratka od leta 793 in do leta 1066.

Izi ::

Ragnar Lodbrok ni nič bolj zgodovinska osebnost kot naš Kekec, Martin Karpan ali Peter Klepec.
Gre se za osebo iz nordijske literature in poezije. Ali je v resnici živel pa ni nikjer nobenih dokazov in zato se tudi nihče ni mogel o njem učiti v šoli kot o zgodovinski osebi. Mogoče so ga kje omenili pri književnosti, če so se kje ukvarjali s staro nordijsko literaturo.

oo7 ::

Serija The last kingdom naj bi prišla letos zna biti tudi zanimivo:D

Set in the late ninth century, when what is known as England today was several separate kingdoms. The Anglo-Saxon lands are attacked and in many instances ruled by Viking forces. The kingdom of Wessex has been left standing alone under the command of King Alfred the Great. The main protagonist, Uhtred - the orphaned son of a Saxon nobleman, is kidnapped by norsemen and raised as one of them. Forced to choose between a kingdom that shares his ancestry and the people of his upbringing, his loyalties are ever tested.






The Last Kingdom @ Wikipedia


http://www.imdb.com/title/tt4179452/?re...
Tudi ta serija bo imela Ragnarja.

Izi ::

oo7 je izjavil:

Samo je bila Vikinška doba kar kratka od leta 793 in do leta 1066.

Do takrat so uspeli vse pokristjaniti.
Pokristjanjevanje Skandinavcev se je začelo 8. stoletju. Začetke smo videli v seriji, ko so pokazali tistega kristjana, ki so mu dali nositi razbeljeno železo.
Če smo čisto pošteni ves ta čas serije, ko se zdi, da so Vikingi osvajali Evropo so v resnici kristjani že aktivno osvajali Skandinavijo. Do 12. stoletja so pokristjanili vse do zadnjega.
Slabih 400 let in so kristjani porazili poganske Vikinge in to brez kakršnekoli vojske.

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Samo je bila Vikinška doba kar kratka od leta 793 in do leta 1066.

Do takrat so uspeli vse pokristjaniti.
Pokristjanjevanje Skandinavcev se je začelo 8. stoletju. Začetke smo videli v seriji, ko so pokazali tistega kristjana, ki so mu dali nositi razbeljeno železo.
Če smo čisto pošteni ves ta čas serije, ko se zdi, da so Vikingi osvajali Evropo so v resnici kristjani že aktivno osvajali Skandinavijo. Do 12. stoletja so pokristjanili vse do zadnjega.
Slabih 400 let in so kristjani porazili poganske Vikinge in to brez kakršnekoli vojske.



Kako bi pa zdaj svet zgledal če bi bilo ravno obratno, da bi to Vikingi to naredili kristjanom kar so oni njim?
Torej, da bi ljudje zdaj verovali v Odina, Valhala...:P

Okapi ::

Izi je izjavil:

Ragnar Lodbrok ni nič bolj zgodovinska osebnost kot naš Kekec, Martin Karpan ali Peter Klepec.
Kar ni niti slučajno res.

Lodbrok je približno tako zgodovinska osebnost, kot judovska kralja David in Salomon, recimo. Ni neposrednih materialnih dokazov za njun obstoj, razen tega, kar piše v Bibliji. Vir o Ragnarju so pa vikinške sage, kar je enako. Ragnarjevi sinovi (ti, ki nastopajo tudi v seriji), so pa tudi dokazano zgodovinske osebnosti, ker se pojavljajo v različnih kronikah iz tistega časa. In če so sinovi zgodovinske osebnosti, je čisto možno, da je tudi njihov oče. Še zlasti, ker to omenjajo tudi nekateri kronisti.

Recimo Bjorn:
Around 1070, William of Jumièges referred to him as Bier Costae ferreae (Ironside) who was Lotbroci regis filio (son of king Lodbrok)


Kekec in ostali liki, ki si jih naštel, so izmišljeni, bi pa lahko kot primerjavo dal kralja Matjaža, ki je legendarna različica preverjeno zgodovinskega lika.

O.

Okapi ::

Slabih 400 let in so kristjani porazili poganske Vikinge in to brez kakršnekoli vojske.
Malo na svoj način si predstavljaš, kdo koga kako premaga.;) Vikingi so se pokristjanili, ampak to ne pomeni, da so jih recimo Franki ali Anglo-Sasi premagali. Vikingi so se, med drugim, za stalno naselili v Normandiji (Normani -> ljudje s severa), tam ustanovili svojo državo in 1066 osvojili Anglijo (pa Sicilijo in še marsikaj). Kdo je zdaj koga porazil?

The English name "Normans" comes from the French words Normans/Normanz, plural of Normant, modern French normand, which is itself borrowed from Old Low Franconian Nortmann "Northman" or directly from Old Norse Nor?ma?r, Latinized as Nortmannus (recorded in Medieval Latin, 9th century) to mean "Norseman, Viking"


O.

oo7 ::



Vikingi so odkrili Ameriko 500 let pred Krištofom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

Wow, ta serija keeps getting better and better. Res obvladajo suspenz in raznolikost. Zadnja epizoda je bila spet awesome. Prav žalosten bom ko bo konec.

Sicer Ragnar je bil sumljiv že par par epizod nazaj. Me prav zanima kako bodo izpeljali naslednjo.

Okapi ::

Ja, je bilo dovolj jasno videti, da ima nekaj za bregom, ko je določil Flokija za vodjo napada, potem je pa samo v ozadju opazoval in se muzal, ko je "štab" načrtoval napad.

O.

Izi ::

Odličen zadnji del.

Očitno je bil Ragnar močno razgledan človek, ki je nekje slišal Homerjevo Odisejo 8-)
Trojanski konj je najstarejša znana vojaška strategija, ki odlično deluje že dolga tisočletja in je tudi danes še vedno zelo učinkovita, kljub temu da jo vsi poznajo vedno padejo na foro.

Rolotu so se pa vsi bogovi nasmehnili :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Okapi ::

Meni se je zdel malo preveč za lase privlečen. Se mi je pa zdelo rahlo sumljivo, da bi scenaristi tako spremenili Ragnarjevo usodo glede na sage in sem ves čas čakal, kdaj bo iz krste skočil.;)

Lonsarg ::

No jaz sem do nekje sredine pogreba vrjel da je mrtev:)

Okapi ::

Jaz sem najprej mislil, da so se Vikingi pač zmotili in v resnici ni umrl. Potem sem razmišljal, ko sta se tam izpovedovala njegov brat in Floki, da je izvedel finto, da bi preveril njuno lojalnost. Ko so potem prišli v cerkev, sem pa mislil, da bo izvedel finto s čudežnim oživljenjem, mogoče zato, da bi Vikinge prepričal v moč krščanskega boga.

oo7 ::

Tole z Rolotom bo še zanimivo. Ali bo spet izdal Ragnarja ali ne?
Jaz mislim, da Ragnar ne bo nič naredil Flokiju ali pač?
Serija Vikings je iz sezone v sezono boljša tale tretja sezona je res neverjetno odlična:)


Vikings - Season 4 Teaser


Zdaj pa čakat 1 leto, da se vrne men osebno najboljša serija =)

NejcSSD ::

Bjorn vs. Bjorn v napovedniku 8-)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

xxxul ::

oo7 je izjavil:

Serija The last kingdom naj bi prišla letos zna biti tudi zanimivo:D

Set in the late ninth century, when what is known as England today was several separate kingdoms. The Anglo-Saxon lands are attacked and in many instances ruled by Viking forces. The kingdom of Wessex has been left standing alone under the command of King Alfred the Great. The main protagonist, Uhtred - the orphaned son of a Saxon nobleman, is kidnapped by norsemen and raised as one of them. Forced to choose between a kingdom that shares his ancestry and the people of his upbringing, his loyalties are ever tested.






The Last Kingdom @ Wikipedia


http://www.imdb.com/title/tt4179452/?re...
Tudi ta serija bo imela Ragnarja.

Hudo, jst sm knjige bral in se splača prebrat. Upam da bo serija uspela, je za par let materiala;
Spoiler, Athelstanov sin je Alfred 8-)

Sarkozy ::

ogledal sem si naenkrat vse 3 sezone
in moram priznati da mi je zelooooooo všeč
za 10x manj denarja so posneli serijo na enakem nivoju kot GoT
na trenutke jo celo prekaša
komaj čakam 4.sezono
heil Ragnar! :)
Ils sont fous ces Slovenes!

Smurf ::

Sarkozy je izjavil:

ogledal sem si naenkrat vse 3 sezone
in moram priznati da mi je zelooooooo všeč
za 10x manj denarja so posneli serijo na enakem nivoju kot GoT
na trenutke jo celo prekaša
komaj čakam 4.sezono
heil Ragnar! :)

Budget je primerljiv. Prvi sezona Vikingsov je mislim, da imela budget 40mil, GoT okoli 50mil. Zadnja sezona GoT naj bi stala 70mil-80mil, tudi pri Vikingih se je budget povecal, ampak zal nisem takoj nasel podatka za koliko.

oo7 ::

Vikings Season 4: Official #SDCC Trailer 8-)



oo7 ::

Na Comic-conu 2015 so igralci v intervjuju povedali, da bo imela četrta sezona 20 delov 8-):D




SPOILER!!! Zgodovina









SPOILER!!!!!!!







Michael Hirst, ki je ustvaril to serijo je rekel, da upa, da se ta serija lahko nadaljuje
tudi po Ragnarjevi smrti z njegovimi sinovi.


Po eni strani bi rad videl čim več sezon, ker serija je fenomenalna po drugi strani si pa sploh ne predstavljam te serije brez...

oo7 ::

Vikings: Season 4 will premiere on February 18, History Channel has announced.

The fourth season, starring Warcraft's Travis Fimmel, is getting an additional four episodes on top of its initial 16, making for a full 20-episode order. The first 10 episodes will air every Thursday at 10pm ET/PT starting in February, with the season's second to half continue the story sometime later in the year.

vostok_1 ::

Men je grozno, da Ragnar igra v WC filmu. V seriji je neprimerno boljši kot igralec.

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

Men je grozno, da Ragnar igra v WC filmu. V seriji je neprimerno boljši kot igralec.


Mogoče bo pa dober film :)

Drugače se pa kar malo bojim te četrte sezone imam občutek, da bo to to ):

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Riff ::

napovednik za 4 sezono zgleda supr

oo7 ::

Riff je izjavil:

napovednik za 4 sezono zgleda supr


Res je 8-)

Vikings Season 4 Premieres February 18th 10/9c | History

oo7 ::

Še 1 teden :D



.

Riff ::

še 5 dni in spet bo tekla kri v potokih

Sarkozy ::

je že kdo gledal ?
:)
Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:

je že kdo gledal ?
:)


Jaz bom zvečer komaj čakam>:D tanajbulša serija je nazaj :)
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Valhalla (2020) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26741073 (6306) Kvinta
»

Knightfall (Tv serija 2017-) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6012087 (6471) oo7
»

Warcraft (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
20250706 (34875) Jerry000

Več podobnih tem