» »

Vikings (TV Series 2013 - )

Vikings (TV Series 2013 - )

««
10 / 14
»»

Badwolff ::

Ivar mi gre na k... Mogoče vseeno probam.

SuperVeloce ::

Kako ti lahko gre na k... saj še nisi videl, na kakšen način so razvili lik in kako ga zaigra sedaj "nov" igralec
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Badwolff ::

no ok, takrat mi je šel na k...
je pol nov igralec?

SuperVeloce ::

novi igralec, seveda. Tako kot je bilo pri bjornu, ko smo preskocili par let
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

oo7 ::

Badwolff je izjavil:

no ok, takrat mi je šel na k...
je pol nov igralec?


Kater ti je šel na živce mali Ivar ali starejši Ivar ?



Matej_K ::

Glede na pisanje zgoraj sem mislil da je zdaj že tretja oseba v igri?
... .. .

Badwolff ::

tale
 ivar

ivar


tudi sam sem mislil, da je v igri že tretji

edit - v bistvu oba

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

SuperVeloce ::

kako tretji?? pogledal si 3 sezone. torej poznas enega :)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Sarkozy ::

včeraj je bil en simpatičen film na SLO
SING STREET

pa se mi je zdel znan tale Ferdo
a nisem vedel kam naj ga dam
in potem šok
to je naš Alfred the Great :D

Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Dobra epizoda.

Zdaj se pa res dogaja na veliko krajih :)

Lagerta Ubbe - Kattekad
King Harald - Norveška
Ivar- Anglija
Bjorn - Sicilija kmalu najbrž Afrika
Floki - Islandija
Edino Rolota in Francije še niso nič pokazali.

Ivar je zvit ko presta :D
Floki se je odločil iti nazaj samo navigacijo je vrgel v morje kako bo našel pot domov ?

Sarkozy ::

ha, dobr se je Alfred spet zmazal
več kot očitno mu pripravljajo teren :D

Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Ivar je zakon :)

Nekaj mi ni čisto jasno. Tista ženska, cki je rekla na koncu naj jih ubijejo ona je kdo točno? Pa tisti taglavni je sultan ali kdo točno? Tole dogajanje v puščavi mi ni najbolj jasno :|

Okapi ::

Ni sultan, ampak emir, iz krajev, ki so sedaj Tunizija.
Ziyadat Allah I of Ifriqiya @ Wikipedia

Časovno se sicer ne pokriva čisto, ker je živel kakšnih 30 let pred dogajanjem v seriji.

Kassia je pa tale. V seriji je sicer prikazana nekoliko drugače.
Kassiani @ Wikipedia

Več o dogajanju v Sredozemlju v tistem času si pa lahko prebereš tule (ta dva bizantinska cesarja sta takrat vladala).
Michael III @ Wikipedia
Basil I @ Wikipedia

oo7 ::

Hvala.

Kaj mislite bo Bjorna rešil vihar?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Kaj mislite bo Bjorna rešil vihar?

A dvomiš? Bjorn ima v roki tisti klin od vodnjaka. Musliji ne bodo vedeli kaj jih je doletelo ;)

Flokiju se je pa dokončno strgalo. Skupino svojih rojakov bo zvlekel na mrzel in zapuščen otok, kjer nič ne raste. Ko bodo videli kako jih je nategnil in kam jih je pripeljal ga bodo prekleli :))

oo7 ::

Nekaj se no moralo zgoditi še pred viharjem kajti brat od Harolda je 1 sekundo stran od tega, da izgubi glavo.

Bodo lovili ribe drugače pa če bodo posadili bi moralo rasti saj so tam vulkani ?

Ata Smrk ::

kdo ve kdaj bojo na partisu al pa kjer kol nalozena 5 sezona

oo7 ::

Ata Smrk je izjavil:

kdo ve kdaj bojo na partisu al pa kjer kol nalozena 5 sezona


Peta sezona je razdeljena na dva dela se pravi 2 x 10 epizod. 10 epizoda se konča 24 januarja 2018. Kdaj se pa začne drugi del 5 sezone pa še ni znano.

4 sezona je bila tudi razdeljena na dva dela prvi del 4 sezone je bil 18 februarja - 21 aprila in potem nadaljevanje preostalih 10 epizod 30 november - 1 februar 2017.

Možno je, da bo celotna 5 sezona na voljo šele jeseni ali konec 2018.

Ata Smrk ::

na kermu programu pa kdaj so vikingi? na history channel?

oo7 ::

History channel ja samo nisem siguren če predvajajo na našem Historiju.

Outcast ::

Zelo slab del; zaspal 2x med 'gledanjem'...očitno gre serija res navzdol z zadnjo sezono, škoda:(

oo7 ::

Ja malo so morali umiriti tempo saj v prvih 5 epizodah so bile same bitke :)

Mislim, da drugim Flokijeve nebesa niso najbolj všeč.

Outcast ::

Pri meni tempo serije ni bil problem; že sam začetek dela kako so se iz brezizhodnega položaja in peščenega viharja rešili Bjorn&CO....čist otroška fora. Zelo slabo narejeno!

Sarkozy ::

ja
Bjorna so morali ekspresno poslati nazaj
zdaj sledi epska bitka med Bjornom in Haraldom
na koncu si razdelita zemljo
Bjorn dobi Švedsko, Harald pa Norveško
tako se začne razpad Vikingov
če bi držali skupaj, Angleži ne bi imeli šans
tako pa bo Alfred izkoristil prepiranje divjakov
in postal prvi kralj vse Anglije in spotoma še počistil z Ivarjem in dokončno zapečatil usodo Vikingov.
Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Naslednjič bo pokalo :)
Ti pogovori med Ivarjem in Heahmund spominjajo na pogovore med Ragnarjem in Ecbertom.
Po moje jih bo Ivar orng presenetil je preveč pameten za njih ;)

nurse013 ::

oo7 je izjavil:

Naslednjič bo pokalo :)
Ti pogovori med Ivarjem in Heahmund spominjajo na pogovore med Ragnarjem in Ecbertom.
Po moje jih bo Ivar orng presenetil je preveč pameten za njih ;)

Hja, menda bo res naslednjic pokalo,...imejmo upanje
:)
you gotta be kidding me...

oo7 ::

nurse013 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Naslednjič bo pokalo :)
Ti pogovori med Ivarjem in Heahmund spominjajo na pogovore med Ragnarjem in Ecbertom.
Po moje jih bo Ivar orng presenetil je preveč pameten za njih ;)

Hja, menda bo res naslednjic pokalo,...imejmo upanje


Še tri epizode so ostale v prvi polovici 5 sezone. Čas je za bitko.

Outcast ::

Končno spet pravi Vikingi, pa ne mislim samo bitke...priprave, dogovarjanja o miru, ponovna 'izdaja', bitka...to sem pogrešal:)
Sedaj bo zanimivo, kako se bosta obe strani odzvali, sploh poražena ekipa!

oo7 ::

Tisto srečanje je bilo dobro narejeno.

Ivar je preveč pameten za druge tako kot je bil Ragnar. Ko so osvajali Pariz je Ragnar pustil Flokiju prvi napad in sledil je poraz drugi napad Rolo, Lagerta... spet poraz nato pa je Ragnar zavzel Pariz. enako je pri ivarju pustil pobudo Haroldu na koncu bo slavil Ivar >:D

Outcast ::

Men gre pa Ivar iz dela v del vedno bolj na živce...kao nek tuff warrior, pol gre pa z vojsko čuvat ladje?!?
Pa Ragija nikoli ni vodilo maščevanje in pohlep kot njega ...ok razumem, hoče maščevat mamo, sam se pri tem ne bo ustavil.
Ne zdi se mi časten, kot je bil fotr...

Sarkozy ::

dobr so se klofal
ampak men ni jasno, kako so pretepači vedel
kdo je Haraldov in kdo Bjornov
še posebej Heahmund je mahal kot za stavo
njemu je blo verjetno vseeno 8-)

naslednja epizoda bo verjetno ta počasna
potem pa v 10-ki sledi neko presenečenje (vsaj eno od teh treh)
-Ivar spizdi v Anglijo
-Lagertha umre
-nazaj pride Rollo na žur :D
Ils sont fous ces Slovenes!

99ghetto99 ::

Ivar jih bo presenetil in "zmagal".

oo7 ::

99ghetto99 je izjavil:

Ivar jih bo presenetil in "zmagal".


Tudi jaz tako mislim :)

Sarkozy ::

Ivar samo misli da je pameten
pa mu bo na koncu škof očital tako lekcijo
da se ne bo več tako kretensko režal

 We are waiting for you, IVAR!

We are waiting for you, IVAR!

Ils sont fous ces Slovenes!

Izi ::

Sarkozy je izjavil:

ampak men ni jasno, kako so pretepači vedel
kdo je Haraldov in kdo Bjornov

Ja, to je tudi mene takoj zmotilo. Avtorji serije so pozabili, da so se v takih velikih bitkah borci morali vedno razlikovati med seboj, drugače bi bila popolna zmešnjava in bi jih polovica umrla v "prijateljskem ognju".
To je bil glavni razlog, da vojaki že od nekdaj nosijo uniforme. Če ne drugega bi vsaj ščite lahko imel vsak drugačne barve ali pa kakšno drugo oznako. S tole bitko so hudo brcnili v temo.

Sarkozy ::

ha
tole so pa pohitrili za ene 10 let

 Long live a king

Long live a king

Ils sont fous ces Slovenes!

M-XXXX ::

Ehehehe, ena čebelica, tole pa nisem pričakoval :D

Outcast ::

SPOILER:









Ma zmešan vse skupi, vsaj men se tako zdi...Rollo kr da floto za boj, halo?, Heahmund kresne Lagertho, tamau kresne Bjornovo 'bivšo', Floki je čist odpizden s temi bogovi, un pa umre zarad čebelice???

Đizs....kje je Ragnar ko ga rabiš:D

Okapi ::

Z Alfredom so precej poenostavili vse skupaj, ker v resnici sta pred njim nekaj let vladala njegova starejša brata. Bi bilo preveč zapleteno vse to prikazati v seriji, ki konec koncev ni dokumemtarec.

Magic1 ::

Dobrodošli v realnosti, nekateri lahko tudi zaradi pika čebele umrejo, če ne dobijo pravega zdravila. V tistem času so bila samo zelišča. Kako lepo so živeli včasih, že malenkost te je lahko pokopala. Težko nam je danes!
Magic

oo7 ::

To je bilo pa kar naenkrat. Čebelica udarila nazaj kot viking. Zdaj je pa že čas, da na vrsto pride Lagertha.

Sarkozy ::

Okapi je izjavil:

Z Alfredom so precej poenostavili vse skupaj, ker v resnici sta pred njim nekaj let vladala njegova starejša brata. Bi bilo preveč zapleteno vse to prikazati v seriji, ki konec koncev ni dokumemtarec.


ja so pohitrili za cca 10 let

Tudi pri Ivaru lahko naredijo podobno
recimo
da mu v 10 epizodi Rollo odseka glavo
hehe 8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sarkozy ()

oo7 ::

Outcast je izjavil:


Đizs....kje je Ragnar ko ga rabiš:D


Ragnar je bil razred zase daleč najboljši lik v celotni seriji.

Outcast ::

oo7 je izjavil:

Outcast je izjavil:


Đizs....kje je Ragnar ko ga rabiš:D


Ragnar je bil razred zase daleč najboljši lik v celotni seriji.


Definitivno; z njegovo smrtjo bi morali zaključit Vikinge in pol naprej peljati novo zgodbo z temi norci:D

Okapi ::

In kakšna bi bila razlika? A bi bil bolj srečen, če bi bil sedaj naslov serije Northmen, ali Danes?

Outcast ::

Itak!
Sam naslov bi bil "Okapijevi gavnarji: after-Ragnar saga"

oo7 ::

Zakaj se je Aethelred premislil glede krone in jo prepustil Alfredu? Zato, ker mu je rekla mama?

Izi ::

Kaj se dogaja s to serijo? Veliki kiksi se kar vrstijo en za drugim.
V prejšnjem delu tista bitka, kjer se borci niso mogli razlikovati med seboj, v tem delu pa je bil kar cel rafal hudih neumnosti.
Najprej se je Hvitserk očitno teleportiral v daljno Normandijo do Rollota in nazaj takoj pripeljal mogočno vojsko.
Potem je vprašanje zakaj bi Rollo sploh dal svojo vojsko Hvitserku, ki ga ni videl že zelo dolgo časa in nazadnje ko sta se videla je Hvitserk jezno ozmerjal Rollota z izdajalcem. Sedaj sta pa očitno najboljša kolega.
V Angliji so preskočili kar dva kralja, ki sta skupaj vladala 8 let preden je na prestol prišel Alfred.
Aethelred pa je krono takoj in brez razloga prepustil svojemu rahitičnemu bratu in se ponižal pred ljudstvom samo zato ker si je to želela spletkarska Judith.
Škof Heahmund pa se je v nekaj minutah zaljubil v Lagertho, ob drugem srečanju pa ji že priznal, da je za njo pripravljen umreti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Okapi ::

Kar se škofa tiče, povsem pričakovano. Njemu je itak vseeno, katere pogane pobija, če lahko še kakšno dobro poganko zraven nabije, je pa samo dodaten bonus.

Starejša brata od Alfreda so na prestolu preskočili, ker bi bilo časovno vse skupaj preveč razvlečeno. Ne gledamo dokumentarca.

Rollo ima sigurno zraven svojo računico, da je poslal svoje na sever, res bi pa lahko med dvema kadroma napisali "2 meseca kasneje", ali s par kadri prikazali časovni potek.

Kar se prepoznavanja ljudi v boju tiče, so bili v osnovi trije načini. Načeloma so imeli drugačne oznake na ščitih (nisem bil pa pozoren, kako natančni so bili glede tega v seriji). Vsi se med seboj sicer niso poznali, ampak boril si se skupaj s tistimi iz svoje vasi, in si torej soborce v svojem delu bitke v glavnem poznal. Tretji način je pa, da si zavpil "ne mene, jaz sem naš".;) Ker so imeli posamezni predeli svoja narečja, se ni dalo prav zelo goljufati pri tem. Določen odstotek je bilo pa tudi pomotoma ubitih in ranjenih, se v boju dogaja še danes.

Sarkozy ::

Okapi je izjavil:


Rollo ima sigurno zraven svojo računico, da je poslal svoje na sever,.


tudi jaz tako razmišljam :D
verjetno ne zato, da bi pomagal Ivaru
ampak Bjornu >:D
Ils sont fous ces Slovenes!
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Valhalla (2020) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26741075 (6308) Kvinta
»

Knightfall (Tv serija 2017-) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6012087 (6471) oo7
»

Warcraft (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
20250707 (34876) Jerry000

Več podobnih tem