» »

Nova anketa: kateri brskalnik uporabljate za brskanje po spletu

1
2
»

Halfdead987 ::

Vsaj 10 od teh jih je ponavadi pre-installed. Potem imaš pa še razne programe,ki sami dodajo te toolbarje (se ti seveda ne da izklapljat ko kaj inštaliraš ker IE itaq ne uporabljaš).
Ko pa na novo naložiš Windowse so pa seveda prve tri besede,ki jih googlaš (bing-laš?) google chrome download. :) - pa že to traja 10min

Zgodovina sprememb…

matejdro ::

Nisem še videl programa, ki bi brez tvojega dovoljenja namestil toolbar (tu govorim o dejanskih programih, ne o downloaderjih ipd.).

Mi pa povej (ali še boljše pokaži) kateri so pre-installed. Ker se IE-ja nisem dotaknil (nisem nič izklapljal), pa nimam nobenega toolbara.

Halfdead987 ::

Jih je ogromno če ne greš custom install.

Malajlo ::

Moj(i) IE so vsi brez enega samega toolbara.
Ko inštaliraš, moraš pa včasih tudi Cancel/reject/no kliknt. Tudi ko default inštalacijo delaš.
malce na to temo: a ni bila Melissa tista, ki se je inštalirala in te trikrat opozorila, če se strinjaš, da ti vse fotke zhebe? Potem pa še razpošlje na vse naslove v adresarju? Najbrž na tak način tudi toolbare "stakneš".

Lion29 ::

chrome za surfanje... ne menjam...

za razvoj FF

opero odprem zelo redko za kak hiter ogled, ce vse funkcionira tam.. ie tudi..


na tulifonu pa vedno pogosteje tudi chrome
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jest10 ::

Seamonkey

Ganon ::

Halfdead987 je izjavil:

Vsaj 10 od teh jih je ponavadi pre-installed.


To seveda ni res. Nikoli nisem imel niti ene.

Halfdead987 je izjavil:

(se ti seveda ne da izklapljat ko kaj inštaliraš ker IE itaq ne uporabljaš).


Ne da se ti kliknit, da izklopiš namestitev? :facepalm:

Halfdead987 je izjavil:

pa že to traja 10min


Spet nabijaš, ker več kot očitno sovražiš IE.

Halfdead987 ::

Jaz sem imel. Sicer na starejših verzijah,zdaj ne več. Nek radio in podobne nepomembne toolbarje.

Ne se mi ne da,ker ne uporabljam IE.

Mogoče ne ravno 10min,ampak vsaj 5x dlje kot na chromu.

krneki0001 ::

IE10 brez plugnov in brez dodatkov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

matejceh ::

Safari in Chrome, odvisno na katerem OS delam...

Malajlo ::

Halfdead987 je izjavil:

Jaz sem imel. Sicer na starejših verzijah,zdaj ne več. Nek radio in podobne nepomembne toolbarje.

Ne se mi ne da,ker ne uporabljam IE.

Mogoče ne ravno 10min,ampak vsaj 5x dlje kot na chromu.

najbrž si res hejter...
http://www.tomshardware.com/gallery/sta...
(primerjava zagona browserjev)

Halfdead987 ::

Seveda,zdaj pa reci da je Chrome še najpočasnejši..

Lion29 ::

ja, zagon browserjev je res izjemno pomemben... jaz na dan vsaj 500x zazenem browser..

razlika med 160ms in 76ms je res ocitna.. kolko mojga lajfa gre v nic....cel dan cakam kar 35s za 500 zaogonov...

fuck me, right?

browser odprem pa, da gledam menuje... in nastavitve... valda ne bom odpiral strani... tega ne pocnem z browserjem.. tka da 500x odprem browser za menuje... ene 2x za strani... tak da napram FFja in IEja prisparam nekaj ms, ni lih tok hudo... mogoce ce bi veckrat kako stran odprl, bi prisparal vec... sam jebat ga... rad gledam menuje
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

negot ::

Opera, občasno safari, lp:)

jacal ::

Cyberfox je za stvar, ki jo pripravlja en mulec, presenetljivo stabilen in robusten. No, waterfox tudi (z drugim mulcem).

Za to in ono sta v paketu opera in iron, če je treba kaj preizkusiti, tudi obe verziji ie. Razlike v ms so stvar okusa in precej tudi domišljije. 76 ms je srednja žalost.

MrStein ::

matejdro je izjavil:

Jaz bi se raje vprašal, od kod si dobil vseh 90 toolbarov. Če ne inštaliraš raznih ask toolbarov, deluje OK.

No, tile toolbari gredo tudi v Firefox in Chrome. Sem že svašta videl...

Glede zagona, kaki supperračunalnik pa so uporabili za test? Vse keširano v RAM-u?
Zagon brskalnika traja tam eno sekundo, pol več, z HDD, pol manj z SSD.
In je odvsien od 233 faktorjev, komaj 234-i je sam browser.
(sem že leta 2000 videl (uporabljal) PC, ki je Firefox - takrat še Mozilla - naložil v sekundi, brez tweakanja, pa tudi pred enim tednom nov PC, ki ga je nalagal 10 sekund - v bistvo isto kot bootanje Windows :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

wooted ::

Waterfox

enadvatri ::

Uporabljam predvsem Chrome z izklopljenim vohunjenjem in brez prijave, imam pa še dodatno nameščen Ghostery vtičnik, ki poskrbi za mojo zasebnost.

Chromium sem uporabljal na enem starem prenosniku s Freebsd OS in xfce upravljalnikom oken. Deloval je precej solidno.

Opere že lep čas (dve ali tri leta) ne uporabljam, pa sem jo kar dolgo. Tako na Windows kot na Freebsd sistemih.

IE, je definitivno preveč okoren in počasen. Tu pa tam kaj potestiram v njem. Ne vem, kaj fantom iz Redmonda ni jasno. Škoda.

Firefox se mi je zameril, ker je bil precej rahitičen včasih, pa vsi so pametovali, kako oh in sploh je. Danes je po mojem skromnem prepričaju čisto soliden brskalnik. IceWeasel uporabljam občasno v eni live distribuciji.

Safari sem si enkrat namestil, pa nisem bil razočaran, a je bila moč navade premočna.

Tudi links sem kdaj v sili iz konzole poganjal.

Netscape je pa zgodovinsko poglavje mojega brskanja, ki ga čutim omeniti.

Takšne so moje izkušnje.

Phantomeye ::

CaqKa je izjavil:

imate lastno statistiko, pa še tisto na google analytics, vi pa date takšno anketno vprašanje?

se človek vpraša čemu služi ta anketa... očitno je sama sebi namen, pač ker je tam na strani...

ni opcije telnet, tak da ne morem sodelovat.



Jao, zateženc.

Ja, vse ostale ankete, ki so do sedaj bile na slo-techu, so bile pa vključene v globlje analize. >:D
Logično, da tovrstne ankete nimajo neke pomembnejše vloge.

kuglvinkl ::

CaqKa je izjavil:

imate lastno statistiko, pa še tisto na google analytics, vi pa date takšno anketno vprašanje?

se človek vpraša čemu služi ta anketa... očitno je sama sebi namen, pač ker je tam na strani...

ni opcije telnet, tak da ne morem sodelovat.


Sam ti si en specifičen subjekt.

CaqKa ::

kuglvinkl je izjavil:

Sam ti si en specifičen subjekt.

glih tolko kot ti in Primož (pa Majk, ki ste ga očitno nekateri spregledali: https://slo-tech.com/forum/t554807/p390...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

vorantz ::

Vsi, ki ste rekli opera über alles...ste jo sploh uporbli zadnje cajte?
Jo že zelo dolgo uporabljam in sem dolgo mislil enako ampak zadnje cajte je šla čist v k...javascripta sploh ne prebavi več, zaganja se 100 let itd
Vse kar ma malo več javascripta morm odpret v chromu, da laufa normalno
Upam, da se poberejo

Ontopic:Opera

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

Ganon ::

Vorantz, nobenih težav nimam. Sploh.

gruntfürmich ::

vsi mamo navadno ali ognjeno lisičko. mtošev ima ZLATO!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

d0rK ::

Bil na Operi mnoga mnoga leta a se sedaj silim s Chromom ker je Opera postala en nestabilen in z mnogimi spletnimi stranmi nekompatibilen drek.

jlpktnst ::

Se strinjam da ima Opera par problemov, saj jih je vedno imela. Ampak še vedno je med hitrejšimi. Noben drug brskalnik mi enostavno ne omogoča tega, kar mi Opera.

Plus upam da ste prebrali drobni tisk :)

Html5 pa, kolikor ga hvalijo... enostavno nima smisla. Da bomo delali polnokrvne aplikacije za splet, ki bodo tekle v brskalniku? Seveda... zadeva je zelo čudno zastavljena. Več problemov kot koristi, sploh za programerje.

wate ::

Po letu in pol Chroma spet na Operi, ki sem jo pred tem uporabljal zadnjih 10 let...
Ni dvoma da je Chrome "performance king" sam za "overall browsing experience" pa Opera ponuja bistveno več - oz. točno to kar rabim.

V Linux okolju strani z veliko javascripta res težko prebavlja, v Windows brez problema.

Bo pa v kratkem pri mobilni verziji prehod na WebKit engine in verjetno bo temu sledila še desktop verzija...

borča ::

Google Chrome ter Mozzila Firefox na PC in prenosnik. Na tablici in telefonu pa uporabljam Dophin ter Chrome.

d0rK ::

Jaz močno pogrešam par stvari ampak se počasi navajam na Chrome. Mail in torrent klinta nisem sicer nikoli uporabljal. Right click + scroll pogrešam izjemno.

Halfdead987 ::

In kaj točno je bil rc+scroll?

BaToCarx ::

V operi skačeš med tabi.

darkotri ::

Chrome
darko

Bakunin ::

Palemoon z ram disk cache + tweaki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

aurori ::

Google Chrome :)
Amor ac deliciae generis humani.

Luwigana ::

Škoda, da ne morem dve stvari glasovati. Uporabljam Google Chrome za igre, FB in IE za gmail, in ostale stvari. :)

RockyS ::

vorantz je izjavil:

Vsi, ki ste rekli opera über alles...ste jo sploh uporbli zadnje cajte?
Jo že zelo dolgo uporabljam in sem dolgo mislil enako ampak zadnje cajte je šla čist v k...javascripta sploh ne prebavi več, zaganja se 100 let itd
Vse kar ma malo več javascripta morm odpret v chromu, da laufa normalno
Upam, da se poberejo

Ontopic:Opera


Po zadnji posodobitvi se mi je že trikrat obesla. Pa to na random straneh ne samo na kakih zahtevnih ali JS zapacanih.
Edino kar me zelooo moti je to da se dragonfly odpira predolgo.
1
2
»