» »

PS4

PS4

««
14 / 162
»»

Tr0n ::

Mnja, vcasih lahko banka kaj komplicira, ce dobi cuden billing address.

St235 ::

Pri plačevanju s slovensko kreditno se mi še ni zgodilo, da bi naša banka zakomplicirala. Komplicira ponavadi ponudnik storitve, če zaradi večje stopnje varnosti preverja billing adress. Drugače pa imaš na best buy/amazon pač vnesen naslov hotela v zvezni državi z 0% davka in ni nobenega problema kupovat downloadable vsebin.

Tr0n ::

Sure, samo to ni nujno da bo vedno delalo. :)

Pesimist ::

Slovenske Banke so tu še najmajnši problem. Kvejčemu te pokličejo in vprašajo, če si ti v ameriki netflix plačal. :)) Prej se boj vnašanja teh kreditnih v tuje račune os MSja, Sonya, US paypal, v kolikor lahko, da ti ne izvedejo naključno preverjanje, ker nimaš ameriškega IDja in mobilne,električne,kabelskega... računa za odblokado.
Zato vedno znova recommendam placevanje samo z PSN/xbox prepaid kartami.
Meni je to paypal naredo. Sicer slovenski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

Ko smo ze v PS4 temi, kdo bo preordal Destiny? :) Beta se zacne 17. julija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Pesimist ::

jaz študiram oz bom. Nisem pa še odločen na keri konzoli. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

PS4 seveda.

Pesimist ::

ma nev3m. Xbox se mi bolj dopade kot whole paket, zato sem za ps4 planiro samo excluzive. Vsaj zaenkrat.
Razen ce bi zarad tega multipliplayer izkušnja trpela. US vs EU playerbase v p2p igrah.

kaj us in eu relesajo gamse istočasno na psn?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Sem si naložo zaj 60$ kredita. Kaj pa dalje? mislim eno je da us kupiš in šilaš na US accountu. Samo jaz mam slo account za špilat, US za kupovat. Zdaj pa nevem če je kao v EU tudi izid istočasni, da mi nebo na računu pisalo kao da sem špilal 1 dan predno je blo uradno dostopno. Sej veš kaj mislim. Better safe then sorry.

Na Xboxu nimam teh blemom, ker tam nimaš niti izbire. SLo account je tak kriplan da ga niti nimam, nemoreš niti live gor dati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

St235 ::

Playstation sofware, ki ga kupiš v kateremkoli storu lahko brez omejitev uporabljaš na vseh računih.

Pesimist ::

Samo ce account povezes z ta isto konzolo. Drugače digitalna vsebina ni prenosljiva. Tak da ce mas vec accountov je to nadlezno delo, pa vprasanje ce brez omejitev mozno nenehno preklaplat.

https://support.us.playstation.com/app/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

St235 ::

ja, govoril sem o temu, da če kupiš vsebino na US accountu, jo lahko uporabiš na katerimakoli accoutu na isti konzoli.

Pesimist ::

ja sej jaz tudi.

LenartB ::

http://wololo.net/2014/07/16/digital-ps...
kar zanimiv članek. Torej se najbolj splača imet US account za celo konzolo, brez preklapljanja med računi?

medenko ::

digitalnih iger ne kupujem, ker jih ne morem prodati naprej....razen kake extra hude akcije/izjeme.

St235 ::

LenartB je izjavil:

http://wololo.net/2014/07/16/digital-ps...
kar zanimiv članek. Torej se najbolj splača imet US account za celo konzolo, brez preklapljanja med računi?


preklapljanje med računi je smiselno v toliko, če imaš fetiš na to, da imaš zraven imena slvoensko zastavico oziroma imaš že dalj časa nek račun in ne želiš izgubit trofej.

LenartB ::

aha aha, potem danes kar preklopim na US račun in je to to. So za pričakovat kakšne težave v smislu plačevanja z kartico?

St235 ::

ja, vsekakor je pričakovat težave. Slovenske kreditne kartice ti ne bodo delale. Edini način je kupovanje predplačniški PSN kartic. Da se jih za nominalno ceno dobit pri amazonu, samo moraš vpisat fake ameriški naslov (izberi državo, ki ima 0% DDV) in pazit moraš da naročaš digitalne kartice in ne fizičnih.

Pesimist ::

paziti moras pač na to, ce imas US account kot primarni, moras tudi imeti plus kuplen za tega. Samo primarni racun deli vsebino in v to štejejo igre in plus. Tak da ti bos moral kupiti plus za US ce bos zdaj menjal na US in tudi tega nastaviti na primarni ali master. Igre so pa cenejse vsekakor. Najhujsi primeri so 44EUR vs 69EUR.

Lahko sevedna menjavas primarni account, samo jaz si to predstavlam za kar moteče. V tem primeru reje vrzem 30EUR za plus ven.

DVD iger pa ne kopujem ker se mi enostavno neda menjavati ploščkov. Isto delam z Xbox.
Mislim da je 44EUR vs 60EUR vseeno dobero razmerje da nimam moznosti preprodaje kasneje.

Kje se bi teoreticno lahko zakompliciralo je prav pri Destiny ce obstajata NA in EU klienta. Ker ti igro downloadas iz US računa torej NA client. Na Slovenskem pa taisti client pozenes ker nemoreš redownloadat preko slovenskega računa. Zato nisem ziher kak in kaj tu. Vecina ostalih free to play iger ima moznost izbire serverja kar v clientu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

btw. Meni osebno te trofeje in Score dol visijo in bi jih celo kompletno disejblo ce bi bla opcija.
Moje igre so vecinoma omejene na Origin racun ki je locen od teh anyway.

Tr0n ::

St235 je izjavil:

Playstation sofware, ki ga kupiš v kateremkoli storu lahko brez omejitev uporabljaš na vseh računih.

To naceloma drzi, ne vemo pa se, kako bo to funkcioniralo z PS4 in multiplayer igrami, ki potrebujejo PS+. Ce bo binary igre isti za vse regije, naceloma ne bi smelo bit tezav, dokler si account, na katerem igras, nastavis kot primary.

Vprasanje je seveda, ce se ti bo igra kupljena v US PSN store-u, instalirana in igrana na EU racunu, povezala na EU streznik ali US streznik oz. ce bodo tu kaksne regijske multiplayer omejitve.

Prvi tak test bo Destiny, ki potrebuje PS+ in je za celih 26 EUR cenejsa v US PSN trgovini. Sam sem jo kupil v US imam pa EU PS+ account, tak da bomo vidli. :)

Pesimist ::

Jaz sicer mislim da nebo ločenih NA\EU clienta ker bi to pomenli upravlanje dveh razlicnih setupsov na Platformi ko ze v osnovi ni prijazna do teh zadev.

medenko ::

Pesimist: bošček ne da se ti, lenoba lena ;)

LenartB ::

adapipika: npr. PS Viti je potrebno za zamenjavo računa formatirati celo ps vito in spominsko kartico, kar je res ZELO moteče.
Na ps4 še nisem probaval menjavati računa, trenutno bom imel še 3 dni UK račun ker sem dobil tisti trial za 30 dni in ga bom izkoristil, potem pa takoj na US in kupit UFC :D

Pesimist ::

ja pa jaz startam bf4 in odigram en match, potem fifo in isto in nato dokler nisem v ufc tepen pa spet nazaj. Skurim tryin.
Zato ne kupim fizičnega media.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

MaticKregar ::

Oj, se obeta kakšen update za ps4?

Pesimist ::

ps now bi lahko počasi omogočli.

MaticKregar ::

A to je, da lahko igre prej dljaš? Na us že imajo...

Pesimist ::

nekaj takega ko stremanje ps4 iger na vito, samo prek interneta. GAIKAI je delovala super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

dukaric1991 ::

Je kdo mogoče prednaročil destiny beta in ma mogoče kakšno dodatno kodo za šerat :)?

MaticKregar ::

Tudi jaz se priporocam za kodo. Lahko na zs...

LenartB ::

Same here... Drgač pa, danes sem preklopil na US račun, aktiviral 3 mesece PS+(kupil voucher code preko amazona z nekim naslovom na Aljaski), zaenkrat deluje vse normalno. Stvari so res občutno ceneje. Zanima me samo še če je možno rentat filme preko njihovih storitev ali bi rabil kakšn VPN za to?

St235 ::

Brez VPN žal ne bo šlo.

hojnikb ::

zastonjski vpn, če kej pomaga .. http://www.vpnbook.com/freevpn
#brezpodpisa

LenartB ::

@hojnikb hvala :)
Zgleda da v naši "super" sloveniji res nemoreš imeti true experience z skoraj nobeno ameriško storitvijo(Amazon Prime, Hulu, Netflix, Xbox Live, ...)
Drugače pa... malce sem guglal in vse kar se po dveh urach guglanja najdu je debug firmware za ps4(čudna poljska stran) in pa delno leak-an SDK za ps4(potrebna online aktivacija oz. sony-jevi serverji podpišejo skompajlano .pkg datoteko in zgenerirajo param.sfo datoteko). Debug firmwara ni mogoče namestiti saj navadne konzole imajo določen flag v syscon-u kateri omogoča namestitev samo retail firmwara. Resno upam da jim kmalu uspe narediti nek user level jailbreak da bomo lahko poganjali na ps4 kakšen VPN kot plugin v ozdaju in podobne reči ki bi olajšale uporabo samega sistema in se znebili kakšnih nadležnih "varnostnih" omejitev.

St235 ::

Zgleda da v naši "super" sloveniji res nemoreš imeti true experience z skoraj nobeno ameriško storitvijo(Amazon Prime, Hulu, Netflix, Xbox Live, ...)


I wonder why....

Mavrik ::

Cvrbi: Zrihti si UnoDNS pa nehi komplicirati :)
The truth is rarely pure and never simple.

medenko ::

gledanje teh ameriških zadev je možno preko ps4 in ps3 mar ne?
mavrik: jaz bi tudi kaj točno naredimm thanks :)

St235 ::

preberi kar piše na linku:

http://help.unotelly.com/support/articl...

Pesimist ::

jaz mam unblock us. 5$

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

tolko o netflix. Zgleda da hocejo omogočit še lažji dostop za fejkerje kot xbox in ps4. Prepaid karte iz shopa brez krditne.

http://www.engadget.com/2014/07/21/netf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

ps now je v open beti na us acauntih. Je probo kdo ze?

medenko ::

saj ne moreš kar tako probati?

Pesimist ::

lahko v open beti je vse free. Ce se ti pa poveze na server ali pa preverja lokacijo pa nevem.
Dejstvo je da je gaikino omrežje vse okoli nase kurje države tako da slovenec ki se povezuje do serverjev v italiji,nemciji ali franciji ima celo boljši odzivni čas kot 70% američanov v ameriki, če so pa serveri vklopljeni ali pa ne pa nevem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

oo7 ::

Until Dawn | Watch HORROR REINVENTED on PS4 EXCLUSIVE

Pesimist ::

kak te deluje ta share feature med frendi? Predvidevam da jaz tebi sheram nek gejm za 1tedn ali until revoken in v tem času je meni nedostopen? who wanna be my friend? lol

btw. ne govorim o primary account glitchu ampak o tem novo najavlenim featurom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Alamar ::

Včeraj, danes in jutri je v Mercatorju zopet s kuponom za 20% popust cena 320 EUR. V Hipermarketu v Dravljah sem ga danes opoldne vzel in so imeli še pet kosov na polici.

oo7 ::

Alamar je izjavil:

Včeraj, danes in jutri je v Mercatorju zopet s kuponom za 20% popust cena 320 EUR. V Hipermarketu v Dravljah sem ga danes opoldne vzel in so imeli še pet kosov na polici.



Ob kateri uri si pa bil?>:D Da niso spet že vse pobrali.
Sem gledal na internetu pa nisem našel hipermarketa v Dravljah samo supermarket ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Alamar ::

Alamar je izjavil:

opoldne


To je ta glaven ljubljanski Mercator center šiška-dravlje. Ne moreš zgrešit.
http://www.mercator.si/si/prodajna-mest...

Imajo pa verjetno tudi v drugih hipermarketih po Slovenji, kjer prodajajo tehnično robo. Samo raje prej pokliči.

oo7 ::

Super potem bom šel pa mogoče jutri v nabavo.
Hvala
««
14 / 162
»»