» »

PS4

PS4

««
53 / 162
»»

yayo ::

Ma nej grejo v 3pm... :)) Cena bo ziher dvojna...

D3m ::

Baje bo cena ista, kot pri prvi izdaji. Torej 400€ za samo konzolo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

L1nK ::

In potem bomo imeli igre, ki bodo na eni konzoli stutterfest, na drugi bo delalo pa normalno, zmeda pa posledično odlična. Že itak je sramota, da ps4 ne poganja naslovov na 1080p/60, razen kakšne indijke. Se vidi, da ne razmišljajo skoraj nič vnaprej, lahko bi že spočetka konzolo zasnovali modularno, da bi nadgradil samo CPU, ki je itak GPU obenem. Idioti.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

sandmodnigga ::

Sami ste hoteli đabe konzole, ki ob izidu stanejo 3 pa pol stotake. Prejšnje generacije so bile drage, so pa zato tudi dolgo obstale.

D3m ::

L1nK je izjavil:

In potem bomo imeli igre, ki bodo na eni konzoli stutterfest, na drugi bo delalo pa normalno, zmeda pa posledično odlična. Že itak je sramota, da ps4 ne poganja naslovov na 1080p/60, razen kakšne indijke. Se vidi, da ne razmišljajo skoraj nič vnaprej, lahko bi že spočetka konzolo zasnovali modularno, da bi nadgradil samo CPU, ki je itak GPU obenem. Idioti.


Prodaš konzolo in se ne obremenjuješ.
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

sandmodnigga je izjavil:

Sami ste hoteli đabe konzole, ki ob izidu stanejo 3 pa pol stotake. Prejšnje generacije so bile drage, so pa zato tudi dolgo obstale.


Točno tako. Večina je hotela konzole z x86 tehnologijo namesto PowerPC-ja (oz. nekdaj variante Motorolinih 68xxx), zdaj se ne jočite.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

sandmodnigga je izjavil:

Sami ste hoteli đabe konzole, ki ob izidu stanejo 3 pa pol stotake. Prejšnje generacije so bile drage, so pa zato tudi dolgo obstale.


Suuuuuuuuuuuuuuuuuure. Držale so 36 let

http://www.kotaku.com.au/2013/12/36-yea...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

sandmodnigga ::

Ena je držala 5 let, druga 6, tretja 7, četrta pa 3 leta?
S tem, da je prva prišla 470, druga 415, tretja 588.07 (pri nas kar 600 evrov), četrta pa slabih 410. Trojka je bila razen jokcanja razvijalcev vseeno uspeh - sedem let. In to brez mejkapa.

D3m ::

Kako brez majkapa?

Kaj še nisi videl slim/HW izvedbe/posodobitve pri 1, 2, 3?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

sandmodnigga ::

Trojke niso ravno ojačali, le P/W izboljšali, zmanjšali - in odstranili nekatere funkcije.

D3m ::

Saj. Nov HW. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

tomac90 ::

Kupujem slušalke za ps4 do 80€. Uporaba PS4, PC, ios,. Po možnosti, da ima vgrajen mikrofon in brezžične. Kaj mi svetujete.. ? :)Lahko kamot iz tujine tudi, kakšen link ?

LP, Tomaž

opeter ::

D3m je izjavil:

Saj. Nov HW. :D


Nova strojna oprema? Ne. Saj si lahko vse stare in nove (oz. ki so izšle pozneje) igre poganjal tudi na prvi različici PS3, PS2, PS1 ... nov hardver je bil samo v smislu, da je vse skupaj bilo manjše, manjša poraba itn.

Pri Playstation 4.5 pa je napovedano, da določene zadeve na "prvih" PS4-kah (tore PS 4.0) sploh ne bodo delovali. Če se to tiče tudi prihajajočih iger, se zaenkrat ne ve. Ker to pomeni, da boš moral konzolo menjati na vsake tri leta ali še manj ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Na 3. ne delajo igre iz 2. pri 1. je pa delno delujoče.
|HP EliteBook|R5 6650U|

puginho ::

opeter je izjavil:

D3m je izjavil:

Saj. Nov HW. :D


Nova strojna oprema? Ne. Saj si lahko vse stare in nove (oz. ki so izšle pozneje) igre poganjal tudi na prvi različici PS3, PS2, PS1 ... nov hardver je bil samo v smislu, da je vse skupaj bilo manjše, manjša poraba itn.

Pri Playstation 4.5 pa je napovedano, da določene zadeve na "prvih" PS4-kah (tore PS 4.0) sploh ne bodo delovali. Če se to tiče tudi prihajajočih iger, se zaenkrat ne ve. Ker to pomeni, da boš moral konzolo menjati na vsake tri leta ali še manj ...


Kaj je napovedano? Nič, vse so le govorice zato je vsaka razprava o tej temi brezpredmetna. Sploh pa da neke igre nebi delovale na 4-ki, logike nobene.

sandmodnigga ::

Če gledaš, da ta podhranjena mašina ni sposobna lavfati kar veliko iger na 60 FPS, potem lahko kar verjameš tem govoricam. Če bi bile neresnične, bi jih Sony že zanikal.

Pesimist ::

Oh te govorice so ze potrejene da pride mocnejsi PS4. Zato je za mene era konzol konec. PS4 in X1 sta bile moji zadni konzoli. Sploh ce pride cross multipalyer. Sploh ker to kaj zdaj suggestajo je za mene čisti bullshit. To ni vec konzola ampak PC.
Tako da bo moj naslednji korak nabava gaming PCja. Konzola bo se pa samo za kaki dober excluziv katerih je vedno majn anyway.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

scipascapa ::

Malo manj pesimizma, če bodo konzole šle v maloro, smo obsojeni na digitalne igre, ne moreš prodati naprej!!!

Alien123 ::

na računalniku že dolgo časa ne moreš, za konzole pa mi je vseeno

sandmodnigga ::

Pesimist je izjavil:

Oh te govorice so ze potrejene da pride mocnejsi PS4. Zato je za mene era konzol konec. PS4 in X1 sta bile moji zadni konzoli. Sploh ce pride cross multipalyer. Sploh ker to kaj zdaj suggestajo je za mene čisti bullshit. To ni vec konzola ampak PC.
Tako da bo moj naslednji korak nabava gaming PCja. Konzola bo se pa samo za kaki dober excluziv katerih je vedno majn anyway.

Cross multiplayer je na Playstationu že 3 leta (če se ne motim), na Xboxu pa od letos (kateri kekci lol)

puginho ::

sandmodnigga je izjavil:

Če gledaš, da ta podhranjena mašina ni sposobna lavfati kar veliko iger na 60 FPS, potem lahko kar verjameš tem govoricam. Če bi bile neresnične, bi jih Sony že zanikal.


Bodi brez skrbi da bodo igre za PS4K lavfale tudi na PS4 samo z slabšo grafiko. Sploh pa še ni nič fiksno dokler nebo kaj uradno, lahko da bo samo malenkost boljši hardware za boljšo reprodukcijo 4k filmov in podobno...

D3m ::

puginho je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:

Če gledaš, da ta podhranjena mašina ni sposobna lavfati kar veliko iger na 60 FPS, potem lahko kar verjameš tem govoricam. Če bi bile neresnične, bi jih Sony že zanikal.


Bodi brez skrbi da bodo igre za PS4K lavfale tudi na PS4 samo z slabšo grafiko. Sploh pa še ni nič fiksno dokler nebo kaj uradno, lahko da bo samo malenkost boljši hardware za boljšo reprodukcijo 4k filmov in podobno...


Ti malo slabo dojemaš?

Grafika ne bo nič slabša.
|HP EliteBook|R5 6650U|

puginho ::

D3m je izjavil:

puginho je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:

Če gledaš, da ta podhranjena mašina ni sposobna lavfati kar veliko iger na 60 FPS, potem lahko kar verjameš tem govoricam. Če bi bile neresnične, bi jih Sony že zanikal.


Bodi brez skrbi da bodo igre za PS4K lavfale tudi na PS4 samo z slabšo grafiko. Sploh pa še ni nič fiksno dokler nebo kaj uradno, lahko da bo samo malenkost boljši hardware za boljšo reprodukcijo 4k filmov in podobno...


Ti malo slabo dojemaš?

Grafika ne bo nič slabša.


Se mi zdi da ti bolj slabo dojemaš!

Če bo grafična 2x bo grafika ista? yeah right
Kdo pri zdravi pameti bi vgrajeval dražji hardware za isto grafiko?

D3m ::

Sem čisto dobro dojel. Samo sam ne dojameš kaj PS4K je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Goblin ::

Tole kar se bo morda sedaj zgodilo s PS4K se še do sedaj ni (vsaj ne v zadnjih 15-tih letih). Ne gre za "posodobitev" hardwara, kot smo bili vajeni (manjša matična, manjši proc, hitrejši pogon, večji disk). Kar je v najboljšem primeru pripomoglo k malo hitrejšem nalaganjem iger. Tokrat gre za zmogljivejši procesor za katerega je že napovedano, da ga bodo igre uporabljale. To bo pomenilo višji FPS, višja ločljivost (čeprav 4K za igre se mi zdi lari fari) in zelo dobra verjetnost, da bo boljša grafika. Kar na PCju ni nič novega, da imaš opcijo za različne konfiguracije.
Sicer samo ugibanje, odvisno od tega, če bo zadeva sploh na voljo in če se bo dovolj dobro prijela. Ampak če boš imel enkrat 20+ milijonov PS4K stavim, da jih razvijalci ne bodo prezrli in omogočili višjo ločljivost.
http://www.goblin.si

Alien123 ::

Na ps4k bo 4k gaming.. na 5ih fpsjih na low settingsih

D3m ::

Goblin je izjavil:

Tole kar se bo morda sedaj zgodilo s PS4K se še do sedaj ni (vsaj ne v zadnjih 15-tih letih). Ne gre za "posodobitev" hardwara, kot smo bili vajeni (manjša matična, manjši proc, hitrejši pogon, večji disk). Kar je v najboljšem primeru pripomoglo k malo hitrejšem nalaganjem iger. Tokrat gre za zmogljivejši procesor za katerega je že napovedano, da ga bodo igre uporabljale. To bo pomenilo višji FPS, višja ločljivost (čeprav 4K za igre se mi zdi lari fari) in zelo dobra verjetnost, da bo boljša grafika. Kar na PCju ni nič novega, da imaš opcijo za različne konfiguracije.
Sicer samo ugibanje, odvisno od tega, če bo zadeva sploh na voljo in če se bo dovolj dobro prijela. Ampak če boš imel enkrat 20+ milijonov PS4K stavim, da jih razvijalci ne bodo prezrli in omogočili višjo ločljivost.


Ni nujno. Lahko zaklenejo zadevo in je potlej nov HW mišljen samo za TV z 4K output-om pri 30fps in to je to.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Goblin ::

Možno tudi, čeprav to po mojem ne bil dovolj dober razlog za novi proc. Še 4K BDje je PS4 zmožen predvajat, edino glede HDMI izhoda nisem prepričan. Igre v 4K tako niso realnost. Torej mislim, da imajo druge plane.
Sem skoraj prepričan, da PS4 ni dovolj zmogljiv za VR, torej tukaj bo zagotovo prišel v poštev novi PS4K. Pa če se ne bodo prvi kupci PS4 preveč bunili tudi mislim, da bo boljša grafika na novi konzoli.
http://www.goblin.si

puginho ::

Če bo dosti boljši cpu in gpu pol bo tudi boljša grafika. 4k pa nebo osnovna ločljivost ampak bo upscajlana in verjetno je zdajšnji hardver prešvohn. Če bo resnično cena od 400 do 500 eur pol lahko komot pričakujemo boljšo grafiko in iste špile na obeh konzolah. VR pa že ima zunanjo enoto tako da funkcionira s PS4.

Goblin ::

Ne razumem: "VR ima zunanjo enoto"?
http://www.goblin.si

puginho ::

Goblin je izjavil:

Ne razumem: "VR ima zunanjo enoto"?


PS VR se bo prodajal z dodatno zunanjo enoto (poleg čelade) ki se priključi na PS4. Funkcija te enote pa je dvig fps na 120, kar je nujno za virtual reality.

3furious ::

Zunanja enota nima GPU-ja, v glavnem le procesira 3D zvok in omogoča prikaz nepopačene slike na TV-ju (Social screen). Od PS4 že dobi sliko, prilagojeno za prikaz v VR čeladi, z 120fps. Klik
In the age of information, ignorance is a choice.

sandmodnigga ::

scipascapa je izjavil:

Malo manj pesimizma, če bodo konzole šle v maloro, smo obsojeni na digitalne igre, ne moreš prodati naprej!!!

To je sicer že možno. Problem nastane le, kadar zakupiš le pravico za uporabo igre (alias Steam varianta).

Pesimist ::

ps4 sam sebi jamo kople. Da tega ne vidijo je zanimivo. Imam vse x360,x1,ps4 se ps3 sem skoro imel. A ps4k pa nebom kupil pa ce vse z 60fps dela. Tudi ps5 nebom vec kupil z takim pristopom.
Za to novo ceno ki bo ps4, baje vecja. Anyway raje upgrejdam PC zdaj ker nevidim vec razlike med ps4k in pcjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

puginho ::

Kje pa piše da moraš upgrejdat? Ps4 bo normalno lavfal vse špile, Ps4k pa v boljši grafiki če sploh.

abyssus ::

Verjetno se vsi bojimo tega, da bodo slej ali prej prišle igre, ki bodo delovale samo na novejši, kar pomeni, da bodo v nadgradnjo prisilili.

Pesimist ::

ja sej nebom. Podpiral pa te svinjarije tudi nebm. Mimo so casi ko so v zadnjih dveh letih konzolinega zivljenja iztisnili neverjetno lepo grafiko, konec časi optimizacij. Cas je za upgrejd PCja.
Sony dela samomor. MS nebo nadgradil xboxa. Ampak samo zato ker se jim ne splača glede na prodane cifre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

opeter ::

scipascapa je izjavil:

Malo manj pesimizma, če bodo konzole šle v maloro, smo obsojeni na digitalne igre, ne moreš prodati naprej!!!


Kdo pa je rekel, da bo naslednje generacija konzol še sploh imela igre v fizični obliki?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dzombic ::

Je že kdo testiral današnji update? Zanima me predvsem performance remote play PC

Runnagain ::

Tudi mene zanima. Bom pa poskusil, ko pridem iz šihta, če bo že update na voljo.

dukaric1991 ::

Remote play za PC na žični povezavi dela kr solidno, v smislu odzivnosti kontrol. Je pa seveda slika malo bolj blurry.

opeter ::

dukaric1991 je izjavil:

Remote play za PC na žični povezavi dela kr solidno, v smislu odzivnosti kontrol. Je pa seveda slika malo bolj blurry.


Saj je maks. 720p.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Alien123 ::

Pesimist je izjavil:

ja sej nebom. Podpiral pa te svinjarije tudi nebm. Mimo so casi ko so v zadnjih dveh letih konzolinega zivljenja iztisnili neverjetno lepo grafiko, konec časi optimizacij. Cas je za upgrejd PCja.
Sony dela samomor. MS nebo nadgradil xboxa. Ampak samo zato ker se jim ne splača glede na prodane cifre.


Microsoft ne bo dal nove konzole ven v kratkem, ker imajo profit od njega. Ne velik ampak imajo. + Xbox Microsoftu ni prioriteta in Microsoft ni odvisen od Xboxa, kot je sony odvisen od ps4ke. Saj je konzola edina stvar ki še drži sony na nogah. Microsoft pa dela na cloud gamingu, kar bomo prvič vidli pri Crackdown 3ki in bo 10x bolj zmogljiv kot je zdaj.
Res pa je da more še tole v praksi prit ven :)

Runnagain ::

Preizkusil remote play na Win10.
Zadeva špila BP, a delay je vseeno nekoliko opazen. Preikusil na Life is Strange in Drake 3. Na prvem delay-a ni opaziti (ni akcijska igra), pri Drake-u pa. Lokalna mreža, testirano na 720p in high frame rate.

D3m ::

Kaj morajo še popraviti?

Latency?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Runnagain ::

Ja, vsaj za akcijske igre. Bom še malo potestiral na nažji resoluciji, mogoče zna kaj pomagat. Se je pa treba zavedat, da se med pretakanjem uporablja kompresija prenosa videa, in zna na cajte slika biti malo "meglena".

Igranje na remote je le izhod v sili, ko nimaš na voljo direkt screena ;)!

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Pol ima to Wii U bolj rešeno ... tam ni lag-a.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pesimist ::

Jah lag je zaradi kompresije zato tega nebo slo vec zmanjsati. Verjamem da je ze maximalno optimiziran sej to ni neka nova tehnologija. Precej stara reč je to.

benetom2000 ::

Mogoče kdo ve....kupil sem Driverclub, jo zagnal a hudič se je začel updejtat (13 BG)....ker je doma bolj boga ADSL linija bo trajalo kar kakšna 2 dni da se potegne dol. NI variante da igro torej prej zaženem pa se update loada v ozadju? Nasvet ali pa pač počakat da se updejta :D ? Tnx vnaprej...

hunter01 ::

Če imaš možnost odnesi PS4 k nekomu, ki ima boljšo linijo :)
««
53 / 162
»»