» »

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

HTC 8X vs Nokia Lumia 820

manniac ::

Kateri telefon se bolj splača?
Pri Nokii me moti manjša ločljivost.
Pri HTC pa to, da nima toliko aplikacij od samega HTC(recimo nokia ima Drive, Music,...)


V bistvu me zanimajo mnenja od lastnikov teh dveh telefonov.

LP

Bor H ::

Ne lastim si nobenega od teh telefonov, ju pa spremljam ker sta mi interesantna.
Sicer sem načeloma fan HTCja ampak se mi zdi da bi se tu odločil za Nokio
-zaslon ima boljšo resolucijo na HTCju ampak ima 820 AMOLED (ki pride pri WP RES do izraza, ko sem primerjal AMOLED in LCD mi je skoraj čeljust odpadla...) in baje je ful dobro berljiv tudi pod soncem
-HTC ima probleme z baterijo, poglej se ta dva testa od GSM arene: 820 8X. Očitno veliko pije v standbyu, lahko da so ta problem že odpravili ampak se na forumih še vedno najdejo pritožbe..
-HTC ima očitno probleme s finishem: http://forums.wpcentral.com/htc-8x/2044... zgleda da se z uporabu umaže, odgovor je tipa "you're holding it wrong", ne smeš ga nost v kavbojkah...
-820 ima opcijo wireless polnjenja, to da lahko menjaš ohišja tudi pomeni da lahko preživiš brez torbice, če se preveč poškoduje preprosto menjaš ohišje plastiko :)

res pa je da je 8X ful lepši za moj okus, mal visok ampak vseeno

manniac ::

Meni je osebno zelo všeč ohišje HTC 8X, tiso, ko je kot, da bi bilo "kosmato", ja vendar vidim, da se umaže

Bom verjetno kupu Nokio pol.

To, ko si rekel za ekran, kaj se res bolje vidi na Nokii (800*400), kot na HTC (1280 x 768).

LP

Bor H ::

Amoled ima super kontraste, črna je res črna, pri LCDjih pač ni tako. Slika ne bo enako ostra bo pa bolj kontrastna. Primi pa prej telefon v roke in poglej če te moti resolucija, mene 800*480 na 4.3" ne moti. Ja, Nokia uporablja polarizacijske filtre, da zmanjša odsev na soncu. V nastavitvah imaš tudi "high sensitivity" nastavitev za ekran, da ga lahko z rokavicami uporabljaš.
Vsekakor pa preveri prej če ti AMOLED ustreza, ker ima rahlo drugačne barve kot LCD.

manniac ::

Kakšni pa so načini nakupovanja apilkacij,iger,...?
S čim lahko plačaš.
Ali so tako kot za Xbox une neke točke, da kupiš kartico z določenim številom točk nato pa kupuješ?

LP

Bor H ::

Plačaš kot je cena, ni nobenih točk ala Xbox. Plačaš s kreditno kartico, meni da možnost Vise, Mastercarda in American Express.

sleby ::

.. in paypal.

Bor H ::

Resno? Jaz imam UK market pa mi ne kaže paypala.

manniac ::

Kaj pa to, ko mi napiše tam za družino, da mi morjo starši neki označt ? WTF

Kako to odstranis?

LP

Bor H ::

E? Predvidevam da govoriš o Kid's corner. To lahko uporabiš lahko pa ignoriraš, gre za funkcijo, da lahko označiš vsebino, ki bodo dosegljive v "varnem računu", ko recimo bi dal telefon otrokom. Če pa ni to to pa povej bolj natančno o čem govoriš.

manniac ::

Ne govorim o tem, o tem, kje to ugasnes.
https://www.windowsphone.com/sl-si/fami...

Mene ima za otroka pa nevem, kje nastavit, da bom normalono use uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: manniac ()

Bor H ::

Še zmerej nisem čist prepričan kaj hočeš, hočeš izklopit kid's corner al ga nastavit? Mogoče ti tale MSova pomoč koristi: http://www.windowsphone.com/en-us/how-t...

manniac ::

ne nima veze s kids corner. Pač misli telfon, da sem otrok in zahteva email in geslo od staršev za download karkoli, tega sploh nisem nastavljal zato ne vem kako spremeniti, v to, da bi telefon mislil, da sem odrasel.

Bor H ::

Aha, razumem. Te je kdaj vprašal po starosti?

manniac ::

Parental Approval Required

That's not the parent associated with your account. The parent listed on your account will need to sign in with their Microsoft account email.


Ko se hočem na računalniku prijaviti na Xbox accaunt.
Kaj naj naredim?

Sej sploh nimam povezanega accaunta z nobenim drugim, ali ga imam...

Ne ni me vprašalo po starosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: manniac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104631443 (245213) mat11
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34687729 (52718) berlusconi
»

Microsoft napovedal široko podporo Lumiam za Windows 10

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3310866 (8004) Malajlo
»

Nokia izdala posodobitev Black Lumia

Oddelek: Novice / Windows Mobile
379511 (5999) rok_p
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681687 (48107) Ciklamen

Več podobnih tem