» »

Dodatno wifi po hiši?

Dodatno wifi po hiši?

Omnian ::

Pozdrav. Doma imam asus prenosnik N73J (win7) in nanj priključen USB wifi adapter Kasens G5000 (Realtek RTL8187). S tem adapterjem dostopam do brezžičnega interneta, ki ga oddajajo v bljižni gasilski postaji. Zanima me ali lahko jaz naprej, iz mojega prenosnika, oddajam internet, npr. da bi imel še po hiši brezžični signal in nanj občasno povezal tablico nexus 7, telefon... preko wifija? Torej vprašal bi, če je varianta, da bi še vedno lahko nemoteno uporabljal prenosnik za dostop do interneta, hkrati pa še vzpostavil brezžični signal po hiši.

Drugače viška imam še en ALFA usb adapter (Realtek RTL8187) in router BUFFALO WHR-HP-G54 (nanj sem namestil dd-wrt). Morda je kakšna varianta z routarjem ali omenjenim ALFA adapterjem samo ne vem kako bi se lotil. Router verjetno postavim v ap funkcijo, sam kako nastavit, povezat mrežne kartice, ali jih postavim v Bridge povezavo ali je potrebno kaj drugega postorit? V prenosniku je drugače mrežna kartica Atheros AR8131 PCI-E.

Kakšnega mojstra s tega področje bi prosil za kakšno mnenje, ali je možno s tem wifi adapterjem ali routarjem sploh vse to storit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366254 (4567) maremare
»

Domače wireless omrežje pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
164599 (4216) blackbfm
»

Kitajske antene 10dbi+

Oddelek: Omrežja in internet
276262 (5284) krop
»

NUJNO gonilniki za win7 Realtek RTL8187_wireless

Oddelek: Operacijski sistemi
81198 (1108) hojnikb
»

Wireless - Windows 7 ne zazna ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
91338 (1201) jan01

Več podobnih tem