» »

PHP mail - problem

PHP mail - problem

a-ptuj1 ::

Pozdravljeni.

Imam težavo z PHP mailom. Ta enkrat pošlje sporočilo, v naslednjem trenutku pa ne pošlje, pa spet naslednjič pošlje, pa še enkrat pošlje, pa spet ne pošlje... Vsakič pa dobim odgovor da je sporočilo poslano.
Uporabil sem ta preprost PHP script :
$to = "xx@xx.xx";
$subject = "Test";
$message = "Poslji test.";
$from = "xx@xx.xx";
$headers = "Od:" . $from;
mail($to,$subject,$message,$headers);
echo "Sporočilo poslano";

Nato sem uporabil spletni obrazec iz strani http://www.html-form-guide.com/contact-... Zadeva dela enako (pošlje, pa spet ne pošlje,..)


A mi lahko kdo razloži zakaj prihaja do tega. Hvala za odgovor.
  • spremenilo: a-ptuj1 ()

Ziga Dolhar ::

Seveda dobiš obvestilo, da je bilo sporočilo poslano, saj to sporočilo v tvoji kodi ni vezano na nikakršno preverjanje.

Za začetek:

mail($to,$subject,$message,$headers);


spremeni v:
var_dump(mail($to,$subject,$message,$headers));


Seveda predpostavljam, da imaš vključeno prikazovanje vseh napak (direktivi display_errors in error_reporting).
https://dolhar.si/

carota ::

Kaj *zate* pomeni, da pošlje oz. da ne pošlje?

a-ptuj1 ::

Z besedo Pošlje mislim - Če nato na nastavljenem e-pošnem naslovu čez nekaj časa pogledam ali je sporočilo prispelo tja, ali ne (enkrat sporočilo prispe, drugič pa sploh ne, niti z zakasnitvijo ne)

Na var_dump, da odgovor bool (true).

Obrazec iz stani http://www.html-form-guide.com/contact-... preverja vnos vsebine in nato zahteva se captca kodo

carota ::

Zato sem vprašal. Najbrž že "pošlje" vsakič, vendar mail ne "prispe" vsakič. Si preveril, mail pride v Queue? Kaj pravijo logi mail serverja?

a-ptuj1 ::

To pa nevem kako se to pogleda.

Testiral sem tako:
- PHP datoteka mail() v obliki spletne strani mail.php iz katere "pošiljam" se nahaja na strežniku www.sgn.net.
- Sprejemnik pošte, kam mora pošta "prispeti" pa je na siol.net/webmail (tam je mapa prispeto prazna)

Tody ::

Kaj pa mapa spam? :)

carota ::

a-ptuj1 je izjavil:

To pa nevem kako se to pogleda.

Tam kjer gostuješ bi moral imeti možnost vpogleda v omenjene loge. Preveri v vmesniku, ki ga imaš za urejanje nastavitev.

a-ptuj1 ::

Najlepša hvala @Tody

sem preveril in poslal sporočilo še na druge odjemalce in sicer @yahoo in @gmail tja pride na @siol pa ne. Tako, da to najverjetneje, da popapa SPAM.

SPAM pa je najverjetneje nastavljen kar na strežniku siol, a ne..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: a-ptuj1 ()

carota ::

Pa smo prišli do tistega, kar sem že s prvim vprašanjem nakazoval, da pošiljanje deluje in prejemanje ne. :)

Spam ni nastavljen na Siol-ovem strežniku, ti ga pošiljaš. ;) Siol prestreza sporočila za katera meni, da so spam. Če se boš hotel to rešit, je prva stvar, da preveriš MX recorde mail serverja. Npr. tukaj vpiši ime severja ali IP, izberi Type=MX in poglej ali ti vrne kaj rdečega.

a-ptuj1 ::

Sem preveril DNS nič ni ne vrne rdeče napisanega.
Prikaže le čas posamezne poizvedbe v ms

carota ::

"Nekaj rdečega" bi izgledalo tako:
 DNS Lookup

DNS Lookup

.

Če je tukaj vse OK, mailov pa ne dobivaš v inbox, boš moral najti loge mail serverja in tja pogledati.

a-ptuj1 ::

Točno tako izgleda izpis. Samo ta vrstica piše rdeče, pa nič drugega. Iz nje je vidno ime strežnika, kje stran gostuje.

Kaj pa bi bilo potrebno iskati na logih mail serverja? Da odjemalec nebi smatral da je to SPAM?

carota ::

V primeru, ki sem ga navedel, piše z rdečo "No such host krneki.siol.net". Ime sem ga izmislil in MX record ni vpisan v DNS. Če je tudi pri tebi tako, potem najprej to uredi. Lahko probaš vnest "mail.guest.arnes.si" in preveriti MX record, da vidiš kako napiše, ko je vredu.

V logih pa bi lahko pisalo zakaj naslovnikov server ne sprejema maila. Možnih errorjev je mnogo, od polnega inbox-a dalje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP][HTML]Pošiljanje maila iz PHP - TextBoxForm, SubmitButton, mail() v php

Oddelek: Programiranje
10695 (431) Excavator
»

Napaka v Internet Explorer-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
181855 (1657) Gost
»

PHP - nujno! - email forma

Oddelek: Izdelava spletišč
261931 (1613) DonMatejo
»

PHP mail(); probem.

Oddelek: Izdelava spletišč
91702 (1123) Skrat
»

Htmlentities()

Oddelek: Programiranje
101430 (1289) rc-car

Več podobnih tem