» »

Dober SOHO router za delovanje kot AP

Dober SOHO router za delovanje kot AP

eVro ::

Iščem nov AP + gigabitni switch, torej pridejo v poštev SOHO routerji. Pogoji:

- gigabiten switch
- dual band
- dual SSID ("za goste")
- čim več anten, minimalno pa 2x2
- nekje do 80 € (vem da bo težka, ampak dajmo probat) - velja tudi tujina, vendar naj s poštnino ne bi preseglo zastavljenega cilja (sicer pa tudi kakšen evro gor ali dol)

Torej še enkrat, zanima me le čimboljši wireless del in gigabit switch, za vse ostalo mi je popolnoma vseeno.

Predlogi?

Mavrik ::

Načeloma Cisco/Linksys E serija je za take namene dost kul, je pa res da so večinoma mal dražji.

Recimo Linksys E3200, 2.4 + 5GHz wifi, 4x Gigabit port, 83€.
Podprt je tudi s strani shibby/toastman Tomato buildov in dd-wrt.
The truth is rarely pure and never simple.

dukedl ::

mogoče ti pride v poštev tudi mikrotik?
lp dukedl

black ice ::

Dodal bi samo to, da v primeru nakupa Linksys E3200 poglej tudi izven meja Slovenije. Amazon.de ga recimo ceni na ~55€.

disposable2 ::

Kar ti rabiš je: MIKROTIK Routerboard RB751G-2HnD

Dobil ga ~1 tedn nazaj. Neprimerljivo boljše kot karkoli drugega kar sem videl do sedaj.

http://shop.wlan-sat.com/index.php?page...

Naj te ne skrbi manjk zunanje antene, pod havbo skriva 1w wifi oddajnik.

Zgodovina sprememb…

eVro ::

@Mavrik: tudi to je bil moj prvi refleks, ampak sem se potem spomnil na tole: https://slo-tech.com/forum/t525382/0

@dukedl ter disposable: čisto sem pozabil na mikrotike, če ima vse kar sem napisal za 70 € then I'm sold.

amigo_no1 ::

disposable2
Kako dela wifi (domet, hitrost v 2.4 Ghz ?

eVro ::

Mikrotiki so dobri, ampak tisti model na žalost nima 5 GHz, drugače bi ga že naročil. Za 70 € zmaga, sem prepričan.

Tisti, ki se bolje spoznate na Mikrotike, a bi se dalo sestaviti skupaj za 80 € 4x gigabit switch + dual band AP. Ohišje gor ali dol.

buneech ::

Mavrik je izjavil:

Načeloma Cisco/Linksys E serija je za take namene dost kul, je pa res da so večinoma mal dražji.

Recimo Linksys E3200, 2.4 + 5GHz wifi, 4x Gigabit port, 83€.
Podprt je tudi s strani shibby/toastman Tomato buildov in dd-wrt.

A pa dela 5GHz band na DD-WRT, Tomato?
Nazadnje sem opazil, da jim ga ni uspelo usposobiti...

disposable2 ::

amigo_no1 je izjavil:

disposable2
Kako dela wifi (domet, hitrost v 2.4 Ghz ?



Zlobno hudo. Mam strica na wifiju 2 stuka dol v kleti. Z linksysom komaj kaj signala (WRT54GL) in konstantni drop-outi, z mirkotikom (RB751G-2HnD) skoraj popoln signal (brez zunanje antene, linksys ma kar 2).
Samo nisem prepričan da imajo vsi mikrotiki tako mocan wifi - treba prevert.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

V B/G ali N načinu ?

Router je kakor vidim cli only ?

Notri ima 3 ali 4 notranje antene, si ga kaj obračal, da si dobil najboljši signal ali je kar iz prve delalo ok ?

disposable2 ::

amigo_no1 je izjavil:

V B/G ali N načinu ?

Router je kakor vidim cli only ?

Notri ima 3 ali 4 notranje antene, si ga kaj obračal, da si dobil najboljši signal ali je kar iz prve delalo ok ?


1. tkole ti ponudi, uporabljam b/g/n



2. obviously not :)

3. nism nc se zajebaval - postavu in dela.

Mavrik ::

buneech je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Načeloma Cisco/Linksys E serija je za take namene dost kul, je pa res da so večinoma mal dražji.

Recimo Linksys E3200, 2.4 + 5GHz wifi, 4x Gigabit port, 83€.
Podprt je tudi s strani shibby/toastman Tomato buildov in dd-wrt.

A pa dela 5GHz band na DD-WRT, Tomato?
Nazadnje sem opazil, da jim ga ni uspelo usposobiti...


Jaz mam predhodnika, E3000 in mi n dela. Dobim nekje ~100-120 Mbit/s prenosa pri 5GHz. Sem pa moral dati t.i. "RT-N" build, ki ima nove driverje.
The truth is rarely pure and never simple.

eVro ::

Na koncu sem se odločil kar za Linksys E3200. Ima vse kar sem želel + DD-WRT support, skupaj s poštnino me je pa z amazon.de prišel 67 EUR (20 EUR ceneje kot na mimovrste).

Mikrotik je sicer super zadeva, vendar za podobno ceno nima 5 GHz, ter določeni modeli (npr. tisti ki ga dajejo pri T-2ju, naj bi bil pa ROS issue) imajo probleme z WPA2-AES z Android telefoni. So pa zmogljivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

eVro ::

Epilog zgodbe po dveh mesecih je, da je bil E3200 prodan naprej. Zadeva nima v firmwaru niti tega da izklopiš kilo procesov, ki lavfajo po defaultu (ftp, smbd, itd.) in mi niso bili uporabni. Po eni nastavitvi je Web UI tudi ratal počasnejši (za vsak reload ca. 3s) in se mi ga ni dalo resetirati in iskati bugov za Cisco, ki jih potem itak ne bi odpravil. DD-WRT podporo sicer ma, sam tut ni vse "flash and play"; problemi na 5 GHz, itd.

Kombinacijo consumer-grade routerja in DD-WRT-ja se zdaj naredi raje s TP-Linki, kakšen WR[741/841/941/1043]ND. To so postali 802.11n nasledniki legendarnih WRT54GL.

Imam pa RB751G-2HnD in je zverina, ROS ima nešteto funkcij, le 5GHz nima ta model, ampak sem potem idejo kar opustil, ker večina clientov itak ne podpira dual band. Ostalo ima vse, cena iz interprojekt.com.pl pa je s poštnino pod 60 €. Na njem lavfam ROS 6.0rc6 in imam samo WPA2+AES, Android naprave se povežejo bp. Problem naj bi bil v vključenem ntp paketu, ki je edina stvar ki na ROS dela več problemov kot koristi (naj bi bil kriv tudi za nadpovprečno število writov na flash - in ja, tudi to kaže ROS med drugim). Je znana zadeva to po Mikrotik forumih, zadnji čas za en konkreten rewrite tega dela.

Roadkill ::

Hvala za follow-up.
Ü


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boljši router

Oddelek: Kaj kupiti
294296 (3834) cordoba
»

Kateri "n" router kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112462 (8906) Jackass
»

Router okoli 60€

Oddelek: Kaj kupiti
184080 (3582) Lonsarg
»

Router... again :)

Oddelek: Omrežja in internet
152266 (2035) amigo_no1

Več podobnih tem