» »

i5 3570k

i5 3570k

Temo vidijo: vsi
1
2
»

Isotropic ::

deliddaj ga
na anandtech je tema

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Sej je na youtube nekaj posnetkov. Mirne roke in pravo rezilo, brez hitenja in panike. Uspeh zagotovljen.:>

s51as ::

ja pa ja de... :) To je kr orgomno treninga pa še več treninga... nikakor samo malo ljubiteljsko za živčke na pašo dat... jaz sem včasih tako jezen da rabim sprostotev od tega... sploh ko je neodločen rezultat v zadnji četrtini...
It's just me myself and I

Dr_M ::

Evo, sem dobil svoj Liquid Pro. Zdej si moram samo se cas uzet, izbrat pravo orozje in pa predvsem pogum :))

TOP ::

Kar se tiče navijanja potem tele plate načeloma so dovolj uprašanje pa je,do koliko bo stabilno,tu je pa tud plata važna.Meni recimo 2600K je največ letel na Gigabytki pa sem probal tud Asrock in Asus od soseda.Najbližje je prišla Asrock jaz osebno Asusa niti ne povoham.Je pa res da ti za 5,5 boš težko dosegu,za kakšen test lahko boš mel srečo sam ne se pogovarjat o stabilnosti.Moraš med pa dobro vodno hlajenje,ker drugače lahko samo sanjaš.Sam z tole Asusko bi prej reku misija nemogoče.

Janac ::

tudi ce jo dobim za 60eur?

freesty ::

Tudi, ce jo dobis zastojn ne bos spravil na 5,5Ghz :D
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

TOP ::

Točno tako.

Janac ::

P8Z68-V PRO/GEN3

kaj boljše?

KTr1sk ::

ko sem jaz kupoval plošlo sem gleda čipset 77, ker na 68 bi bilo treba updejtat bios da bi zaznal ivy bridge procesorje, tako da se prej pozanimaj če bo delal procesor na plati...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

54j0 ::

@pobč: 5.5 GHz z p8z77 ne boš dosegel. Nikoli. Glede P8z68 pa - brez veze jemati ivy bridge za chipset prejšnje generacije, ker se s tem izničijo praktično vse prednosti novejšega procesorja (vgrajen usb 3 in pci express 3). Ostala ti bo le slaba lastnost - "zanič" kontakt med jedrom in ščitom. Najdi tretjo možnost oz. varčuj za konkretno plato. Vse skupaj je tako in tako jalovo početje, ker rekordov ne boš podiral, overclock ne bo stabilen (so ti x-krat napisali že v tej temi) in bo izvedljiv samo v "kontroliranem okolju" (v sobi, ki ima sredi zime odprta vsa okna + ustvarjen prepih). Tudi, če ga boš z nekaj sreče navil na stabilnih 5(!) GHz, boš moral vložiti še par sto evrov v spodobno hlajenje, da ne boš ob hrupu zgubil živcev.

@dr_m: Boš res razkosal procesor? Ga boš ja 'ferdirbo'. No, karkoli se bo zgodilo... fotografije dejanja, prosim :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Moonman ::

En od "razkosanih"



Temperature pred in po posegu.




Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

Dr_M ::

Malo manjhne slike :)
Katero pasto si pa uporabil?

Moonman ::



chucki ::

Zakaj pa tako visoka voltaža procesorja?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Xserces ::

wow voltažo maš res overkill. Moj je na 4,5 pa 1.12V (3570k)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Dr_M ::

To je blo verjetno samo za test.
Sicer 1.3V ni nic posebnega.

Xserces ::

Dr_M je izjavil:

To je blo verjetno samo za test.
Sicer 1.3V ni nic posebnega.


vem da ni nek vau ampak je overkill za 4.5 GHz :) nism nasplošno mislu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kuglvinkl ::

Fanta z drekom na rokah (vse, česar se prime, rata drek), smo izšutiral iz debate, tako da se lahko v miru pogovarjate naprej.

engelman ::

DOber dan.

Zanima me kako povečam voltažo procesorja i5 3570? ker moja voltaža je od 0,996 do 1,128 in se mi zdi da je to veliko premalo, saj se mi zdi da je to vzrok da se mi ugaša računalnik in to tako da se najprej zatemni ekran nato pa v slušalkah zaslišim brnenje. Kaj mislite?

Halfdead987 ::

RMClock.
Pomoje da to nima veze. Z višanjem voltaže samo večje temp. pridejo,stock voltaža bi morala bit ok.

engelman ::

To mi je svetoval prijatel ki je imel povsem enak problem pa tudi na internetu sem zasledil da je običajna voltaža od 1.2 naprej?

engelman ::

Kje naj potegnem RMClock ker sem trenutno poskusil na veliko straneh in nikjer ne deluje?

Halfdead987 ::

Z njihove uradne strani pod downloads.

hojnikb ::

ni problem v procesorju amapk nekje drugje.. Najverjetneje fuč napajalnik ali matična..
#brezpodpisa

VoltageMX ::

Pozdravljeni,

Torej imam ta procesor. Stock clock. Vprasanje pa se v bistvu navezuje na crossfire. Trenutno imam XFX 7970 Ghz edition. Tej bom dodal XFX r9 280X v crossfire. Zanima me ce bi lahko 3570k bottleneckal ta setup? Maticna plosca je Asrock Z77 extreme 6 in 8GB ddr3 rama 1600mhz. Hvala za odgovore!

SuperVeloce ::

Načeloma je ta cpu pri večini iger sposoben 60fps, oziroma na ravni i7. Če želiš navijati, potrebuješ dober hladilnik in kvalitetn napajalc, recimo za obe grafiki in navit proc vsaj 750w na 12v, da bo za zihr (kaj imaš sedaj?), vprašanje pa koliko se ti bo v igrah poznalo.

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Če ti bo kaj pomagalo:
i5 4690k downclockan na 2.5 ghz brez turbo je lepo gladko poganjal Crysis 3 na r9 290.
Pomoje bo dovolj, če še nisi nabavil procesorja bi na tvojem mestu vseeno preventivno uzel i7 3770k (mogoče pride kak špil ki bo dejansko velik boost zaradi 8 niti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

VoltageMX ::

Trenutno imam Corsair GS600 600W. Ampak bom ga zamenjal za Corsair HX 1000i. Procesor ze ta imam (3570K). Hladilnik za proc je Coolink Corator DS. Mogoce v prihodnosti skocim na 3770K.

SuperVeloce ::

ja napajalnik le zamenjaj, da bo crossfire delal. Hladilnik bo pustil navijanje do nekje 1,25V brez ekstremnih temperatur in skrbi. Menjava na 3770k je vprasanje ce se bi splacala nasplosno za igre (mogoce ce imas tocno doloceno igro v mislih), razen ce dobis zelo ugodno. Verjetno bos zdrzal s tem do nove intelove arhitekture ...

hojnikb ::

za 2 7970ke nerabiš 1000W napajalca.
Kamot prideš skos z kvalitetnim 750/850W...
#brezpodpisa

VoltageMX ::

Hvala za nasvete. Glede napajalnika sem najprej razmisljal o Corsairju AX860 860W platinum rating. Na hardwareversand stane 165EUR. HX1000i ima tudi platinum rating in stane 188EUR. Teh 20EUR mislim da se splaca stegniti da mas malo vec "lufta". Glede procov pa bom zamenjal ce dobim kakega 3770k rabljenega ugodno.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

xfx pro 850W dobiš za skoraj 100€ manj, ba bo glihtako gnal to.

Glede procov pa bom zamenjal ce dobim kakega 3770k rabljenega ugodno.

nesplača se...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

VoltageMX ::

Pozdravljeni!

Spet obujam temo za ta procesor. Vprašanje pa je spet vezano na grafiko.Torej imam 3570k OCjan na 4.5 Ghz. Zanima me če bi lahko bottleneckal Radeona R9 390X?

Hvala za odgovore in Lp!

hojnikb ::

nope
#brezpodpisa
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hlajenje za i5 2500k

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
274512 (3788) poiuz

Več podobnih tem