» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
147 / 188
»»

Raptor F16 ::

Okapi je izjavil:

Hebiga, ker ni 100 ampak 1000.

Recimo viskije in rume kupujem pri nas, ker par deset evrov razlike prištejemo k spodbujanju gospodarstva.

Tudi fotografsko opremo kupujem v naši (fizični) trgovini.

Orožje tudi.;)

Evo, grem jutri vprašat, če dajo snežinko za 5500 €, bo zvečer slika tule.


Snežinko?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

perci ::

GS snowflake

profii ::

Zanimive debate :)
Okapi, javi se z osebnimi izkušnjami. Ali pa z sliko :)

Tudi sam še nisem kupil ure pri nas v trgovini in razumem Ganonovo izkušnjo glede tega. Ko hočejo za Želvo 500€ in vprašaš za popust te čudno gleda... Edina pozitivna izkušnja je bila, ko sem se zanimal za G-shocka Steel square. Prodajalka sama od sebe ponudila cca 10% popusta.

Dri3r ::

Poleti sem si v Črni Gori v trgovini ogledoval samuraja "save the ocean". Cena je bila, verjeli ali ne, 1400€. Pri nas cene sicer niso tako napihnjene ampak se kljub uvozinim dajatvam nakup iz tujine še vedno izplača.
dri3r

Okapi ::

Za primerjavo,tale Seiko je pri Stentime 2900, pri Iguani 2200, iz Japonske pa 1800 € (vse cene vključujejo davek).

Ganon ::

Okapi je izjavil:

Za primerjavo,tale Seiko je pri Stentime 2900, pri Iguani 2200, iz Japonske pa 1800 € (vse cene vključujejo davek).



:)) No, o tem govorim. Si vprašal za GS?

Okapi ::

Nisem še uspel iti tja.

BedBrejn ::

Jaz sem ravno dobil iz. de samuraia save the ocean great white shark (SRPD23) za 360 s poštnino.

Pri nas je redna cena v stentime okoli 550. Morda ti dajo 10 % dol. To se pravi tudi z upoštevanjem popusta cca 1/3 dražje.
Nabavil sem pri uhrenlounge.

Slika sledi, ko najdem čas da skrajšam pašček

doktorproof ::

Okapi je izjavil:

Za primerjavo,tale Seiko je pri Stentime 2900, pri Iguani 2200, iz Japonske pa 1800 € (vse cene vključujejo davek).



Krasna ura!

Okapi ::

Posebna tehnika lakiranja, pa še malo zlatega prahu.;)

https://www.seikowatches.com/global-en/...

doktorproof ::

Okapi je izjavil:

Posebna tehnika lakiranja, pa še malo zlatega prahu.;)

https://www.seikowatches.com/global-en/...


Si jo nabavil? Matr, že dolgo me ni kakšna ura tako znervirala!

Dri3r ::

BedBrejn je izjavil:

Jaz sem ravno dobil iz. de samuraia save the ocean great white shark (SRPD23) za 360 s poštnino.

Pri nas je redna cena v stentime okoli 550. Morda ti dajo 10 % dol. To se pravi tudi z upoštevanjem popusta cca 1/3 dražje.
Nabavil sem pri uhrenlounge.

Slika sledi, ko najdem čas da skrajšam pašček


Sem malce kolebal med "save the ocean 1" in "great white sharkom" in na koncu kupil slednjega (SBDY029) prek spleta iz Tokia (seiyajapan.com). Številčnica mi je tako noro lepa, da nisem zdržal pritiska :))
dri3r

Okapi ::

Jaz imam samuraja Padi, pri Iguani je bil 315 evrov s poštnino.

Yossarian ::

Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Snohman ::

Okapi je izjavil:

Jaz imam samuraja Padi, pri Iguani je bil 315 evrov s poštnino.



Pred časom sem spraševal okoli Seiko 5, potem sem še malo raziskoval in ugotovil, da ''potrebujem'' vsaj nekaj iz linije Prospex.
Tale Padi je res dobra cena za 315 €, trenutno je na iguani 405 funtov: https://www.iguanasell.co.uk/collection...

Če ga kje najdeš za ceno podobno tvoji, se priporočam. Ali pa nekaj v tem stilu, lahko je tudi brez pepsi krone, je pa zaželjen kovinski pašček.

Če smem eno neumno vprašanje, zakaj se reče samuraj? Ker je narejen na Japonskem?

doktorproof ::

Če se ne motim, zaradi kazalcev. Ko se pokrijejo, imajo obliko samurajskega meča.

Zgodovina sprememb…

Dri3r ::

Jaz bi rekel da bolj zaradi ostrih linij ohišja katere spominjajo na samurajski oklep. Ko se kazalci pokrijejo pa tvorijo raketo.
 rocket

rocket

dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

Okapi ::

Jaz sem tudi slišal (ok, bral) razlago, da je Samurai zaradi oglatih linij ohišja. Kazalce imajo nekateri drugi modeli enake.

BedBrejn ::

Tudi jaz sem nekje zasledil, da zaradi kazalcev, kot nakazuje Dri3erjeva slika zgoraj. Res pa je, da je imel originalni samurai drugačne,

Tudi sam sem gledal pepsi padi varianto, v živo noro lepa, sploh valovi na številčnici.

Še vedno je na voljo tukaj, po relativno ok ceni 360 brez poštnine www.unger-schmuck.com

JGandolfini ::

Okapi je izjavil:

Za primerjavo,tale Seiko je pri Stentime 2900, pri Iguani 2200, iz Japonske pa 1800 € (vse cene vključujejo davek).



Huda! Rahli A.Lange&Sohne vibes.

Furbo ::

A nas je nekdo prehitel za snežinko?
https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FireSnake ::

Meni je pa tole:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...
nekaj najlepšega, kar sem videl.

Samo, a ni bila včasih cenejša?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hammock ::

FireSnake je izjavil:

Meni je pa tole:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...
nekaj najlepšega, kar sem videl.

Samo, a ni bila včasih cenejša?

Cudovita ura. Slucajno ves ce je anti reflection coating samo na notranji strani, ali na obeh?

Na zunanji ga namrec nocem, ker se spraska...

FireSnake ::

Žal ne. Informacijo sem dobil v tej temi.
Če pobrskaš kakšno stran nazaj boš videl kdo jo je že kupil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Furbo je izjavil:

A nas je nekdo prehitel za snežinko?
https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...

Pa menda ne kradejo seikotov;) Zlikovci po moje nimajo pojma, kaj je Grand Seiko.

Ganon ::

Yossarian je izjavil:

Zanimivost.


Stvar posameznika, meni so te ure neokusne.

doktorproof je izjavil:

Si jo nabavil? Matr, že dolgo me ni kakšna ura tako znervirala!


Takole je Okapi lani prilepil povezavo do ene od ur in me podžgal do te mere, da sem jo naročil. Ni mi žal. :D

doktorproof ::

Hočeš reči, da naj kupim?

Okapi ::

Evo, šel pogledati na Čopovo, snežinko imajo, cena pa 6 jurjev. No, vsaj dražja kot v Italiji ali Avstriji ni. S popusti so pa skopi. Bo treba na izlet na Japonsko. ;)

profii ::

Okapi je izjavil:

Evo, šel pogledati na Čopovo, snežinko imajo, cena pa 6 jurjev. No, vsaj dražja kot v Italiji ali Avstriji ni. S popusti so pa skopi. Bo treba na izlet na Japonsko. ;)


Lahko malce več poveš? :) Jo dajo v roke? Kaj zanimivega poleg snežinke?

Okapi ::

Gospodična si nadene črne bombažne rokavice, ko jo vzame iz vitrine, in ti jo pokaže od blizu, v roke ti je pa ne da. Mogoče bi, če bi jo lepo prosil. Ampak obnašajo se, kot bi bila ura za 60.000 €, ne 6000.;)

Imajo 10-12 Grand Seikov, ampak na druge nisem bil pozoren.

Na Čopovi sta dva StenTima, Grand Seikote ima spodnji, tisti na Prešernovem trgu.

Raptor F16 ::

Okapi je izjavil:

Gospodična si nadene črne bombažne rokavice, ko jo vzame iz vitrine, in ti jo pokaže od blizu, v roke ti je pa ne da. Mogoče bi, če bi jo lepo prosil. Ampak obnašajo se, kot bi bila ura za 60.000 €, ne 6000.;)

Imajo 10-12 Grand Seikov, ampak na druge nisem bil pozoren.

Na Čopovi sta dva StenTima, Grand Seikote ima spodnji, tisti na Prešernovem trgu.


Še za mojo certino je bil cel protokol ampak sem jo lahko na roki sprobal, če sploh paše 🤣
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

profii ::

Okapi je izjavil:

Gospodična si nadene črne bombažne rokavice, ko jo vzame iz vitrine, in ti jo pokaže od blizu, v roke ti je pa ne da. Mogoče bi, če bi jo lepo prosil. Ampak obnašajo se, kot bi bila ura za 60.000 €, ne 6000.;)

Imajo 10-12 Grand Seikov, ampak na druge nisem bil pozoren.

Na Čopovi sta dva StenTima, Grand Seikote ima spodnji, tisti na Prešernovem trgu.


Prej kaj pogledajo kaj že imaš na roki (in pa kako si oblečen)?
Kakšna je kaj praksa glede tega v "high end" trgovinah?

Raptor F16 ::

profii je izjavil:

Okapi je izjavil:

Gospodična si nadene črne bombažne rokavice, ko jo vzame iz vitrine, in ti jo pokaže od blizu, v roke ti je pa ne da. Mogoče bi, če bi jo lepo prosil. Ampak obnašajo se, kot bi bila ura za 60.000 €, ne 6000.;)

Imajo 10-12 Grand Seikov, ampak na druge nisem bil pozoren.

Na Čopovi sta dva StenTima, Grand Seikote ima spodnji, tisti na Prešernovem trgu.


Prej kaj pogledajo kaj že imaš na roki (in pa kako si oblečen)?
Kakšna je kaj praksa glede tega v "high end" trgovinah?


Pač... ne moreš tam pridt ko nek čapadron.

Ni pa treba pretiravat s trodelno obleko.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

gruntfürmich ::

Učiraj sem videl oglas na planet tv se mi zdi, za omega seamaster, slowatch.

Nimaš kaj, standard se viša... Sem bil kar presenečen; pozitivno!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Gospodična si nadene črne bombažne rokavice, ko jo vzame iz vitrine, in ti jo pokaže od blizu, v roke ti je pa ne da. Mogoče bi, če bi jo lepo prosil. Ampak obnašajo se, kot bi bila ura za 60.000 €, ne 6000.;)

Imajo 10-12 Grand Seikov, ampak na druge nisem bil pozoren.

Na Čopovi sta dva StenTima, Grand Seikote ima spodnji, tisti na Prešernovem trgu.



hm,


https://www.stentime.si/blog/article/Gr...


berem, da je bila slovesna predstavitev prejšnji mesec, pa je je bil tudi japonski veleposlanik prisoten.

Se pa sprašujem kdo so ostali?
So boljše polovice zaposlenih?
Prijatli od lastnika?
Kdo so ti ljudje, da recimo vedo kaj je to Grand Seiko, pa da so bili tam?

:)

vuso123 ::

Raptor F16 je izjavil:

profii je izjavil:

Okapi je izjavil:

Gospodična si nadene črne bombažne rokavice, ko jo vzame iz vitrine, in ti jo pokaže od blizu, v roke ti je pa ne da. Mogoče bi, če bi jo lepo prosil. Ampak obnašajo se, kot bi bila ura za 60.000 €, ne 6000.;)

Imajo 10-12 Grand Seikov, ampak na druge nisem bil pozoren.

Na Čopovi sta dva StenTima, Grand Seikote ima spodnji, tisti na Prešernovem trgu.


Prej kaj pogledajo kaj že imaš na roki (in pa kako si oblečen)?
Kakšna je kaj praksa glede tega v "high end" trgovinah?


Pač... ne moreš tam pridt ko nek čapadron.

Ni pa treba pretiravat s trodelno obleko.


Danes bil v stentime v cityparku. Imajo nekaj pressagov (žal ne okapijevega).
Gospodična za sankom tudi muuu ni izdavila. Nisem bil ravno čapadron, nisem bil pa v srajci in čevljih. Danes je nevarno ignorirati ljudi, ki niso v obleki,saj jih nosijo večinoma zgolj še bleferji in zavarovalni agenti. Mene stentime verjetno ne vidi več.

Okapi ::

Iz računovodstva so sporočili, da je vaše plačilo urejeno.

Vabim vas v našo trgovino na Prešernov trg, kjer vas čaka vaš Snowflake.
8-)

Furbo ::

Presneto, pa sem hotel predlagati group buy >:D

Čestitke za lepo urco.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Ales ::

Bravo Okapi! Čestitam, lepa pridobitev.

Dri3r ::

Čestitke Okapi! Obvezno objavi kakšno slikico..
dri3r

perci ::

Fouš

Okapi ::

Dri3r je izjavil:

Čestitke Okapi! Obvezno objavi kakšno slikico..
Na brzino ena telefonska. Ob priliki si bom vzel čas in jo poslikal, kot ji pritiče.



Kaj čem, duh je bil sicer voljan, a meso slabotno, in sem podlegel skušnjavi. Po ogledu prejšnji teden sem jim dal ponudbo, oni so dali svojo ponudbo, smo se našli na pol poti in posel je bil sklenjen.;)

Krajši izlet na Japonsko bi bil sicer še nekaj cenejši, ampak pretehtala je garancija in servis pri nas.

profii ::

Čestitke!

Ganon ::

Koliko si odštel zanjo? Oni poskrbijo za servis? V kakšnem smislu? Da jo, kadarkoli želiš, pošljejo na Japonsko in nimaš s tem nobenih dodatnih stroškov?

Furbo ::

Seveda servisi stanejo vsaj 10% vrednosti nove ure, nič ni zastonj. Jo je pa lažje dati iz rok na Čopovi kot v Tokiu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

600 evrov za servis? :|

Okapi ::

Seiko priporoča servis na 3-4 let, kar pomeni, da bom mogoče čez 5 let pomislil na to;) Nekje sem prebral, da je 300 evrov osnovni servis, x2, če hočeš še poliranje ohišja in zapestnice. Pa menda ne gre več na Japonsko, ampak na Nizozemsko ali v Anglijo. Nisem pa nič spraševal, tako da mogoče je tudi dražje.

Okapi ::

Krajšanje zapestnice je pa tudi uspelo.;)

Tega naj bi se sam sicer ne lotil ("joj, ne tega sam početi", pravi prodajalka, ko sem jo vprašal, kakšne vrste zapestnica je, kar se krajšanja tiče), ampak popoldan serviserja v trgovini ni bilo, da bi to na licu mesta naredil.

Zapestnica ima sicer tiste najbolj zoprne pine z drobceno cevko, in ena mi je mimogrede odletela na tla (kar se sicer ne zgodi tako zelo redko, niti večjim mojstrom), ampak sem jo s pomočjo magneta hitro našel.

vuso123 ::

Lepa ura!
Glede servisov je mogoče nekaj informacij dobiti na spodnji povezavi.
https://www.fratellowatches.com/grand-s...
Predvidevam, da si plačal za uro nekje med 5.5 in 6k. Koliko so pa cene na Japonskem? Na chrono24 sem videl, da so okrog 5k. Sprašujem, ker imam v bližnji prihodnosti možnost dobiti uro neposredno z Japonske in me zanima ali se sploh splača po Tokiu iskati uro in reskirati uveljavljene različnih zahtevkov na drugem koncu sveta. Za 10% cene se tega ne bi šel. Za 20% pa mogoče že.

Map ::

Čudovita ura, česitam! Srečnež. :)
««
147 / 188
»»