» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
96 / 188
»»

Okapi ::

V dobrih starih časih smo hodili v Trst ure gledat;)

dottor ::

To je zraven ene striparne v katero grem vsaj 1x na mesec.. se bom ustavu pogledat. Hvala za nasvet ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

korenje3 ::

jaz predlagam obisk v slowatch pri prešernovem spomeniku.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

dottor ::

Ne bom hodu v LJ samo zaradi ure, pa imam dovolj slowaatchev v Kopru ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

korenje3 ::

ja sam ne prodajajo vseh znamk tam. v bistvu omege in še par drugih imajo v lj, rolex v mb.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

dottor ::

Iščem Citizen in ne neke eksotike ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

dottor je izjavil:

To je zraven ene striparne v katero grem vsaj 1x na mesec.. se bom ustavu pogledat. Hvala za nasvet ;)
Reklama za Darwil je stara 40+ let. Firme že dolgo ni več.;)

dottor ::

Aja ok... :(
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Legendarni Seiko Alpinist na MassDropu. Če sem na hitro prav preračunal, pride 380 evrov, s poštnino in našimi dajatvami.

https://www.massdrop.com/buy/seiko-alpi...

korenje3 ::

kaj je tako "legendarnega" na njem?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tezaab ()

Furbo ::

Jaz imam za v hribe/fizično delo enega casio quartza in to je to, glupo imeti frčomatika, ki ga moraš pred uporabo navijati, štelati, pa še vseeno je predrag za zajebancijo.

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

perci ::

Pa dobro no, sej ni nujno it v hribe, če imaš alpinista. Se ga sme uporabljati tudi na nadmorskih višinah pod 400m.

Jst mam potapljaško uro vsak dan na roki, pravzaprav se še nikoli nisem potapljal z njo, ker za potapljanje rabiš še kaj več kot čas in globinomer.

Tudi me zanima, koliko lastnikov IWC-ja, pilotira z njim.

Meni osebno sicer ta zelena barvane potegne.

Okapi ::

Jaz imam za v hribe/fizično delo enega casio quartza in to je to, glupo imeti frčomatika, ki ga moraš pred uporabo navijati, štelati, pa še vseeno je predrag za zajebancijo.


Seiko Alpinist je (dandanes) za v hribe približno toliko, kot je Submariner za potapljanje.

Drugače je pa tule lepo opisana zgodovina Seikovih Alpinistov, od prvega iz 1961 dalje.
http://thespringbar.com/seiko-alpinist-...
http://seikoandcitizen.blogspot.si/2015...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

cebelar123 ::

Še nekaj od CASIA za pohodništvo:


ProTrek PRX-8163YT cena cca 2000e

Specifications
-Neobrite neka nova vrsta premaza za kazalce
-Sapphire Crystal
-Screw Lock Crown
-100-meter water resistance
-Case / bezel material Resin/Titanium/Stainless steel
-Titanium Band
-Solid Band
-One-touch, slide-adjustable Double-lock three-fold clasp
+ vse ostalo kaj nudi protrek

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Ta ura je za faktor 10 predraga glede na to, kar nudi. Tisti premaz ni nič nov niti poseben, ima samo novo tržno ime (blagovno znamko, pod katero se prodaja).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Okapi je izjavil:

Jaz imam za v hribe/fizično delo enega casio quartza in to je to, glupo imeti frčomatika, ki ga moraš pred uporabo navijati, štelati, pa še vseeno je predrag za zajebancijo.


Seiko Alpinist je (dandanes) za v hribe približno toliko, kot je Submariner za potapljanje.

Ampak submariner je lep, tale alpinist je pa sam za nekam, kjer ne srečaš nikogar poznanega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cebelar123 ::

matijadmin je izjavil:

Ta ura je za faktor 10 predraga glede na to, kar nudi. Tisti premaz ni nič nov niti poseben, ima samo novo tržno ime (blagovno znamko, pod katero se prodaja).


Ja veš kak je enako kot pri vsej zbirateljski robi. Pač ura je nareta posebej za First Manaslu Ascent 60th Anniversary torej na kratko leta 1956 so japonci priplezali na Manaslu goro.
Zato tudi taka cena, če bo z leti cena rasla ali padala bomo pa vidli.

Okapi ::

10x predraga je malo pretirano. Za ProTreka serije 6000 sem dal 390 evrov.



OK, tisti ima zapestnico iz titana in še par stvari - recimo, da je 3x predrag.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

korenje3 ::

titan se težko obdeluje v hladnem stanju ker je 5x trši kot inox. tako da samo strojna obdelava nanese na ceno. inox namreč lahko kitajci štancajo po lastni volji, titan je pa potrebno brusit, vsak členek posebej.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

matijadmin ::

Okapi je izjavil:

10x predraga je malo pretirano. Za ProTreka serije 6000 sem dal 390 evrov.



OK, tisti ima zapestnico iz titana in še par stvari - recimo, da je 3x predrag.;)


Iskreno, a ti bi dal skoraj 700 EUR za tisto uro? Jaz več kot 200 ali, če tisti dan zadanem na loterij, morda 300. In to je 10 krat manj.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

korenje3 je izjavil:

titan se težko obdeluje v hladnem stanju ker je 5x trši kot inox. tako da samo strojna obdelava nanese na ceno. inox namreč lahko kitajci štancajo po lastni volji, titan je pa potrebno brusit, vsak členek posebej.


Še vseeno to danes ni problem in se pri ceni ne sme toliko poznati, da je kar za 1500 EUR dražja. Poglej, po koliko dobiš Citizenove ure iz titana (ne glede na mehanizem - saj govorimo o ohišju in paščku iz te kovine ali pač?).
Vrnite nam techno!

cebelar123 ::

Koliko jaz vem je pri vseh stvareh enko, neko ceno ima model za navadno rajo nato pa pride ven poseben model , kateri ima samo drugačno bravo in že navijejo ceno in ni važno al je to 3x ali 10x resni zbiratelji in ljudje z preveč denarja bodo to pokupili.

Za navadne smrtnike pa itak, da cena ni opravičljiva.

Okapi ::

matijadmin je izjavil:

korenje3 je izjavil:

titan se težko obdeluje v hladnem stanju ker je 5x trši kot inox. tako da samo strojna obdelava nanese na ceno. inox namreč lahko kitajci štancajo po lastni volji, titan je pa potrebno brusit, vsak členek posebej.


Še vseeno to danes ni problem in se pri ceni ne sme toliko poznati, da je kar za 1500 EUR dražja. Poglej, po koliko dobiš Citizenove ure iz titana (ne glede na mehanizem - saj govorimo o ohišju in paščku iz te kovine ali pač?).
Točno tako. Titan ure ne podraži bistveno. Za Oceanusa z ohišjem in zapestnico iz titana sem dal 380 evrov (resda na Japonskem, pri nas bi bil nekaj dražji).



Iskreno, a ti bi dal skoraj 700 EUR za tisto uro? Jaz več kot 200 ali, če tisti dan zadanem na loterij, morda 300. In to je 10 krat manj.
Koliko bi ti dal, nekako ni zelo pomembno pri ocenjevanju tega, ali je cena neke ure pretirana, oziroma za koliko je pretirana. Za ProTrek 6000 s paskom iz ogljikovih vlaken sem dal, kot rečeno, 390 evrov. Za tega Manasluja bi (verjetno) dal 700 evrov. Pri ProTreku 6000 me recimo moti, ker kazalci niso svetleči. Sicer to ni tako hudo, ker ima tudi lučko, ampak vseeno. Poleg tega imam raje kovinske zapestnice, pri takih velikih urah zaradi teže najraje iz titana. Več kot 700 evrov je pa cena na ekskluzivnost zbirateljskega modela - in ker nisem zbiratelj Casiov, toliko ne bi dal.

Čisto tako, za hec, je tule še na hitro poslikan Alpinist v ultra-visoki ločljivosti, za tiste, ki bi radi videli vsak prahec in wabi-sabi.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Darko! ::

V zadnjem času, ko imajo zastopnike po svetu je Grand Seiko naredil nekaj modelov "bolj po evropskem okusu".

Še vedno pa mi ni čisto jasna njihova filozofija, oziroma a jim ne potegne, da bi serija časomerov serije Alpinist, morda v velikosti cca 41 mm, v rangu Grand Seiko, s spring drajvi ali auto mehanizmi, pometla s konkurenco ?

Stavim, da bi jih samo med člani tega foruma prodali vsaj nekaj kosov (ok, sam še nimam toliko prišparanega, vem pa koga na tem forumu bi zaprosil za 99 letni brezobrestni kredit :)).

Ampak resno !
Pa saj so sodelovali z evropejci. Še Philipp Dufour se je pohvalil, da je z japonskimi mojstri preučeval obdelovanje kovin.

Če že prodirajo na svetovn trg, zakaj so tako konservativni pri oblikovanju (pa to ni mišljeno negativno) ?

Kakšna filozofska razlaga ?

korenje3 ::

evo okapi.



it's a shitter watch lol
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tezaab ()

cebelar123 ::

Nekaj novega iz Casia




G-Shock G-STEEL GST-S100G-1B in GST-S110BD-1B

Ganon ::

Kako uvoziti Seiko uro, da se izognem uvoznim dajatvam? :'(

valdo ::

Ker so tu "strokovnjaki", ki poznajo področje ur, iščem "preprosto uro":
- brez okenca za datum
- če je mogoče, da je vidna tudi po noči(raje bi "fosfor" ali kaj je tisti material,ki sveti po noči, kot pa osvetlitev)
- znamka nepomembna
-cena do 100€(no dal bi tudi 150-200€, če bi mi bila extra "všeč")

Šel sem gledat, pa tega je "ogromno" -cela večnost,
zaenkrat sem odkril Timex, nekaj takega iščem.
Prosim priporočilo, za podobne izvedbe drugih znamk.

Hvala!



http://www.watchshop.com/unisex-timex-w...
http://www.watchshop.com/unisex-timex-w...
http://www.watchshop.com/unisex-timex-i...
Lp

Furbo ::

Ganon je izjavil:

Kako uvoziti Seiko uro, da se izognem uvoznim dajatvam? :'(

'Uvozi' iz kake EU države, kjer so cenejše kot tu.
Ali pa jo kupi med kakim potovanjem oziroma jo naroči komu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

Furbo je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kako uvoziti Seiko uro, da se izognem uvoznim dajatvam? :'(

'Uvozi' iz kake EU države, kjer so cenejše kot tu.
Ali pa jo kupi med kakim potovanjem oziroma jo naroči komu.


Ne najdem prodajalca v Evropi. Uro prodajajo na Japonskem. Tja pa ne bom potoval in tudi ne poznam nikogar, ki bo. :(

Ales ::

Ganon je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kako uvoziti Seiko uro, da se izognem uvoznim dajatvam? :'(

'Uvozi' iz kake EU države, kjer so cenejše kot tu.
Ali pa jo kupi med kakim potovanjem oziroma jo naroči komu.


Ne najdem prodajalca v Evropi. Uro prodajajo na Japonskem. Tja pa ne bom potoval in tudi ne poznam nikogar, ki bo. :(

Kateri model imaš ogledan?

Ganon ::

Ales je izjavil:

Ganon je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kako uvoziti Seiko uro, da se izognem uvoznim dajatvam? :'(

'Uvozi' iz kake EU države, kjer so cenejše kot tu.
Ali pa jo kupi med kakim potovanjem oziroma jo naroči komu.


Ne najdem prodajalca v Evropi. Uro prodajajo na Japonskem. Tja pa ne bom potoval in tudi ne poznam nikogar, ki bo. :(

Kateri model imaš ogledan?


http://www.seiko-watch.co.jp/collection...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Furbo ::

http://www.chrono24.de/seiko/sdgm003-gr...
Ena rabljena, zamenjali so krono za klasično.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

Hm, 675 EUR, s tem, da je tudi originalna krona priložena, kakor piše, ura pa je letošnji letnik.

Cena je sicer višja, kot se na Japonskem prodajajo nove (priporočena je 90.000 jpy, videl sem jih za manj kot 70.000 jpy, torej 600-620 EUR), ampak je v EU...

Ganon ::

Originalna krona mi je bolj všeč, tako da bi jo moral še enkrat zamenjati. Za rabljeno uro ne bi odštel toliko denarja. Na SeiyaJapan jo lahko kupim za 645 evrov (poštnina je zastonj), ampak bi potem dobil po prstih od carine. Čudno, da nihče v Evropi ne uvaža japonskih modelov. No, vsaj jaz ne vem za nikogar.

boolsheat ::

Tu jo imajo:
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00OUK...

Če ne pošiljajo sem te pride cca 10€, da jo spraviš sem.

pierch ::

Na WUS forumu sem zasledil, da lahko prednaročiš Tisell diverja z novim BGW9 lume in brez datuma (Miyota 90s5) če jih kontaktiraš po mailu. No nisem se mogel upreti in danes sem uro prevzel na pošti.

 Tisell sub

Tisell sub



Ura 220$ + 55EUR DDV in stroški carinjenja. Prvi vtisi so odlični, kot se vidi pa sem že zamenjal zapestnico z enim poceni NATO paščkom, mi je tako bolj všeč in lažje za nosit.

Kot so mi odgovorili po mailu naj bi zalogo imeli šele v Novembru. Verjetno pa bodo novi lume dali tudi na pilotske modele.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

korenje3 ::

iste kazalce ima kot rolex :)))
ps: veste kaj dobite če zmiksate logo od rolex in tudor? klovna.

sicer pa važn da smo zmagal z omego na wus :))
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Furbo ::

Ne samo kazalce, tudi vse ostalo je kopija submarinerja.
Je pa vseeno 200% bolje kot fejk.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Cervantes ::

Aja. A če maš na steni Picassovo reprodukcijo, ker ti je pač všeč in si originala ne moreš privoščit :'(, pol si glih tko fejk?
Al pe recimo Mono Liso. Al pa recimo Tissel.

Furbo ::

S to uro jaz nimam problema, pač submariner stil.
Če pa nekdo fura fejk, ki ima Rolex napise, potem je pa tak človek lahko le bukselj, kar se mene tiče.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Cervantes ::

Neverjetno, kakšna zadrtost.
Jo bom nabavil, 100%, ker mi je všeč.

korenje3 ::

Furbo je izjavil:

S to uro jaz nimam problema, pač submariner stil.
Če pa nekdo fura fejk, ki ima Rolex napise, potem je pa tak človek lahko le bukselj, kar se mene tiče.


če bi ti videl kako kitajski market fejk ur laufa. greš tja, izbereš uro, izbereš logo. po defaultu imajo rolex dial, po želji pa kaj drugega čez napišejo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

radmannsdorf ::

pierch je izjavil:

Na WUS forumu sem zasledil, da lahko prednaročiš Tisell diverja z novim BGW9 lume in brez datuma (Miyota 90s5) če jih kontaktiraš po mailu. No nisem se mogel upreti in danes sem uro prevzel na pošti.

 Tisell sub

Tisell sub



Ura 220$ + 55EUR DDV in stroški carinjenja. Prvi vtisi so odlični, kot se vidi pa sem že zamenjal zapestnico z enim poceni NATO paščkom, mi je tako bolj všeč in lažje za nosit.
.

Nisem imel ure že kakšne 15 let, pa me mika da bi si omislil eno, ampak me vedno motijo paščki, tale tvoj NATO pašček pa izgleda zakon. Kje to kupim? Imam namreč zelo debelo zapestje in mi klasične kovinske ne ustrezajo, pa še prekratke so ponavadi originalne.
Tale pašček zgleda super :) To se lahko namontira na katerokoli uro ali mora biti ena teh dražjih, da je možno? Kot pravim, sem čisto out glede ur.

edit: našel http://natostrapco.com/
pri nas se to splača kupit ali tujina?

Zgodovina sprememb…

pierch ::

Nisem kaj dosti iskal, kupil sem najcenejsega ki sem ga našel v tej barvni kombinaciji.
Drugače pa je tale stran ena od boljših, kar se tiče NATO paščkov. To ki si jo ti linkal pa ne poznam.

Nisem neki velik expert za ure, ampak ti NATO pašči pašejo skoraj na vsako uro, katera ima bodisi "fixed lugs" ali "spring bar" potem ko jim odstraniš original pašček/zapestnico. Vem da so neke izjeme, ampak ravno veliko primerov ne poznam. Nekatere ure pa vem da imajo zapestico nekako drugače pritrjeno in posledično ne moreš uporabiti takega paščka.

Kakorkoli, paziti moraš na širino paščka, obstajajo različne širine, kar je seveda odvisno od ure.
Pierch

pierch ::

Pa še komentar ostalim zgoraj ....jasno mi je, da je moja ura "kopija", homage ali tudi fejk če ravno nekdo ne more iz svoje kože. Kupil sem jo, ker mi je všeč in ima lastnosti, ki sem jih iskal.

Nimamo vsi za "ne-fejk ure" in tudi če bi imel se o tem ne bi prerekal po forumih.
Pierch

korenje3 ::

tile nato strapi znajo poškodovat iglo oziroma jo zvijejo tako da se lahko ura sname.

holy shit kolk poceni ure.
http://www.aliexpress.com/item/Splendid...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

Okapi ::

korenje, ti raje ostani pri svojih patekih.

korenje3 ::

si mi fovž?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

perci ::

Vsi smo ti fouš - ti si menda ja zmagal na wus z omego.
««
96 / 188
»»