» »

Pomoč pri sestavi računalnika ( 1400€ )

Pomoč pri sestavi računalnika ( 1400€ )

Temo vidijo: vsi

Isotropic ::

naceloma bi ga verjetno lahko malo vec ja, ker je visji bin, ni pa nujno.
ne vem pa, kuk je razlika v ceni.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Janac je izjavil:

klinker je izjavil:

Ja...ti si prvi. Zmagal si...bravo :))

AnonymousCas je izjavil:

Ne drugace homp sm ze izbrav oz. kaj tocno bom uzev sam se gledam npr a je bols da vzamem AMD FX™ 8120 ali AMD FX™ 8150


Vseeno...oba lahko navijes na podobne frekvence.

omg ni vseeno, rajse FX-8120 a ti je kliknilo? Ze vidim kak bi ga rad nategno da bi vzel FX-8150!


Pa si me, ti ti. Jst pa hotu obogatet s tem ko bi mu poturu 8150 8-)

spirit ::

Winse lahko naložiš s ključa in uporabiš CD key, igre pa načeloma delujejo na enak princip, če uporabljaš Steam pa itak kar tam kupiš in je. Zase vem da nisem DVD pogona uporabil že skoraj 2 leti tako da, pri naslednjem sistemu vem da ga ne bom imel, v prenosniku ga pa že tako ali tako nimam.
Mi stranki vedno naložimo winse ali karkoli kupi pri nas če to želi, potem pa je odvisno kok/če kej da za t da smo se s tem ukvarjal, zahtevamo nikol ne niti ne rečemo da to stane tolk, eni dajo 0 drugi 5 eni ap tut 20€ čisto odvisno od vsakega posameznika, so nm tut že čokolado prnsel kar sploh ni slabo če pač ne gledaš vse skozi denarja želne oči...
Kar se tiče SSD-ja vem da ne grem več dol, stvar je fenomenalna in maš tistih 90-120 GB za osnove in potem ostalo na HDD.

fr4nc ::

Janac je izjavil:

AnonymousCas je izjavil:

Ne drugace homp sm ze izbrav oz. kaj tocno bom uzev sam se gledam npr a je bols da vzamem AMD FX™ 8120 ali AMD FX™ 8150

FX-8120 absolutno, saj sta v osnovi oba ista le z razlicnima frekvencama. Lahko sam B.P navijes.

Vzame se 8120 in se denar prihrani (ali vloži drugam), saj je 8120 navit na 3.6GHz (stock frekvenca 8150) identičen stock 8150.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Janac ::

kaj sem pa jaz reko?

fr4nc ::

Janac je izjavil:

kaj sem pa jaz reko?

Enako...

Jaz sem te le potrdil z drugimi besedami ;).
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

helsing ::

Glede na njegovo "znanje" o komponentah PCja, me malo skrbi kako se bo to spravljal zraven navijat.

AnonymousCas ::

a to men ?

AnonymousCas ::

pol mi pa mal pobolšite tole:

Osnovna plošča: Gigabyte GA-990FXA-UD5
Procesor: AMD FX-8120 (3,10Ghz, 16MB) BOX 125W
Pomnilnik: Corsair Vengeance Green 16GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.35V
Grafična kartica - Radeon: Sapphire Radeon HD 7970 3GB Dual Fan
Solid State Drive (SSD) 1: Crucial m4 SSD 256GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
Trdi disk 1: Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB 32MB SATA3 - 6Gb/s
Optični pogon: SATA LG GH-24NS90
Napajalnik: Corsair Enthusiast Series TX 650W V2
Ohišje: Cooler Master 690 II Advanced USB 3.0
Zvočna kartica: ASUS Xonar DG
Hladilnik za procesor: Arctic Cooling Freezer 13 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366

helsing ::

Kaj ko nam bi prvo povedal za kaj sploh hočeš komp. Katere igre boš sploh igral?

matobato ::

torej budget imas 1400 eurov in rad bi dober racunalnik za vse?

a)Katere igre bos igral?
b)Programeranje ???? V cem pa programeras?
c)trenutno imas laptop. Ali imas ekran in tipkovnico?
d)znas navijat?

lp

klinker ::

matobato je izjavil:

torej budget imas 1400 eurov in rad bi dober racunalnik za vse?

a)Katere igre bos igral?
b)Programeranje ???? V cem pa programeras?
c)trenutno imas laptop. Ali imas ekran in tipkovnico?
d)znas navijat?

lp


To upostevaj...pol pa dalje.

AnonymousCas ::

Ja glede igerc hočem igrat COD:MW3, AC3, MC, GW2, pa se kake novejse igre k pridejo
Pol uporabljam programe Cinema 4D, Sony Vegas PRO 11, Fraps, ...
Pa dejansko rabm hitr dobr računalnik k mi podpera vse za par let, zato mislm da 1400€ za ene 4leta ali več bo čist zadost.

AnonymousCas je izjavil:

Ja glede igerc hočem igrat COD:MW3, AC3, MC, GW2, pa se kake novejse igre k pridejo
Pol uporabljam programe Cinema 4D, Sony Vegas PRO 11, Fraps, ...
Pa dejansko rabm hitr dobr računalnik k mi podpera vse za par let, zato mislm da 1400€ za ene 4leta ali več bo čist zadost.

Programeranje je Eclipse, misko mam tipkovnco tud od tastarga namiznega, monitroja pa nimam mislm pa kupt samsung tm nek 19 inčn al neki tazga 1900x1400 tm nek okol se mi zdi da je.
Neznam navijat !

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

Jaz nevem sicer za vaše mnenja, ampak se mi zdi da si kupuje stvar ki je nebo izkoristil.
Namesto da samo gledate kdo bo kerega z kakšno konfiguracijo pojedel za 2 FPS-ja ali 0.5 sekunde, bi ga vprašali kaj za programe bo uporabljal, koliko monitorjev, kakšen monitor itd..


Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX.....230.40 €

ASRock Fatal1ty Z77 Performance...139.20 €

Corsair Vengeance LP White 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.35V ....63.60 €

ASUS GeForce GTX 670 2GB DirectCuI....438.00 €

Samsung SSD 830 128GB - SATA3 - 6Gb/s .....124.80 €

Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB 64MB SATA3 - 6Gb/s.....103.20 €

Thermaltake Smart M650W - 650W - 80+ Bronze....76.80 €

SATA Samsung SH-222....20.00 €

Noctua NH-U12P SE2....54.00 €

Thermaltake Element S VK60001W2Z...118.80 €

Skupaj: 1,368.80 €

To je to iz Dinokompa. In preden me kdo napade, vem da lahko dobiš par komponent bolj poceni. Ampak mislim da če je že pripravljen dat 1400 evrov naj uživa tudi v tišini in da je stvar hladna, ter da so komponente ene bolj zanesljivih.

Lp
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zeratul ^^ ::

Vzemi sestavo od Pro_moted. Prosim te!
#yolo

bluefish ::

AnonymousCas je izjavil:

Ja glede igerc hočem igrat COD:MW3, AC3, MC, GW2, pa se kake novejse igre k pridejo
Pol uporabljam programe Cinema 4D, Sony Vegas PRO 11, Fraps, ...
Pa dejansko rabm hitr dobr računalnik k mi podpera vse za par let, zato mislm da 1400€ za ene 4leta ali več bo čist zadost.

Programeranje je Eclipse, misko mam tipkovnco tud od tastarga namiznega, monitroja pa nimam mislm pa kupt samsung tm nek 19 inčn al neki tazga 1900x1400 tm nek okol se mi zdi da je.
Neznam navijat !
Za tovrstne namene uporabe in obdobje, bi zadoščal že računalnika za nekje 1000€, ki ga pozneje malenkost nadgradiš.

AnonymousCas ::

bluefish je izjavil:

AnonymousCas je izjavil:

Ja glede igerc hočem igrat COD:MW3, AC3, MC, GW2, pa se kake novejse igre k pridejo
Pol uporabljam programe Cinema 4D, Sony Vegas PRO 11, Fraps, ...
Pa dejansko rabm hitr dobr računalnik k mi podpera vse za par let, zato mislm da 1400€ za ene 4leta ali več bo čist zadost.

Programeranje je Eclipse, misko mam tipkovnco tud od tastarga namiznega, monitroja pa nimam mislm pa kupt samsung tm nek 19 inčn al neki tazga 1900x1400 tm nek okol se mi zdi da je.
Neznam navijat !
Za tovrstne namene uporabe in obdobje, bi zadoščal že računalnika za nekje 1000€, ki ga pozneje malenkost nadgradiš.


In kakšen je to računalnik pol ?

Loocas ::

19 palčni monitor misliš imet????

helsing ::

O boy....

Za te stvari lahko kupiš komp za ok. 1100€ in bo kar dovolj.
Zavedat se pa moreš da ti noben komp ne bo zdržal 4 leta brez nadgradenj (rami, grafična).

Če boš delal z video programi potem vzami 2 diska in ju poveži v raid 0 (ali pa prosi nekoga, da to porihta zate), saj bo en sam disk navadno bottle neck.
Če ne znaš navijat, potem nima smisla jemati noctuinega hladilnika. Če ti gre za tišino, potem lahko vzameš hladilnik za 30€. (v stilu true spirit, ali Hyper 212 Evo).

Loocas ::

TOLE je vrh glave dovolj za tvoje stvari.

matobato ::

Tega odgovora sem se bal ce sem posten.

Vsi tu ti ponujajo graficne kartice ranga 300 eurov plus zato da bos igral igre na 1440x900 resoluciji :D A imas gaming tipkovnico in misko?

Kaj pa zvocniki? 1400 eurov kista pa pocen miska,tipkovnica in zvocniki je "facepalm".

Glede navijanje je pa tako: lahko se naucis vendar ta postopek je "trial and error". error na 300 evrski komponenti pa ni prevec lep :P

AnonymousCas ::

ja nevem kak je to ekran pac 1900x1400 tm nek resolucija najbrs. la kok kej priporocate.
Ja zej nevem cist nc vec kak komp kupt

ne drgac mam gaming misko logitech, tipkovnca je osnovna sam bom najbrs dubu eno gaming itpkovnco od enga frenda k nea rabi vec. Zvocnke mam ene sam drgac mislm bol al mn slusalke met

Zgodovina sprememb…

spirit ::

Loocas je izjavil:

19 palčni monitor misliš imet????

Resno? Ob taki konfiguraciji? Jst bi na tvojem mestu raje komp za 1000€, dobiš dovolj dobro stvar in 2x U2412 ali U2312 ali kaj podobnega, ti povem da sta dva monitorja res supr stvar za met, sam bi definitivno kupil še tretjega če bi ga lahko kej dobil po dobri ceni.

helsing ::

Z 19" boš imel malo težko tako resolucijo.
Raje si kupi 24" monitor, ter preišči ostale teme na tem forumu za kompe do 1000-1100€. Pa boš imel to kar potrebuješ.

klinker ::

Moj predlog...

Nemcija:

 hoh.de

hoh.de



SLO:

 dinokomp.si

dinokomp.si

Zeratul ^^ ::

U2412 nima HDMI in ima 8ms odzivni čas. Slabo.
#yolo

AnonymousCas ::

Ja mislm met sam 1 ekran, ja a b i mi lahko kdo sestavu konfig pol za 1000-1400

helsing ::

Pomoč pri sestavi gaming rač. (1100€)
Zamenjaj hladilnik z slabšim in kupi 2 trda diska. Za ostali denar pa dokupi www.samsung.com/hk_en/consumer/computer...

AnonymousCas ::

hoh.de vidm da je nemska stran sam k nc ne razumem tk da najbrs bom na dinokomp.

bluefish ::

Zeratul ^^ je izjavil:

U2412 nima HDMI in ima 8ms odzivni čas. Slabo.
Pa ti veš, da obstaja več načinov meritve odzivnega časa?

The responsiveness of the U2412M should be perfectly fine for some most moderate to high gaming and shows a nice low level of motion blur assuming you leave the OD control turned on. The small overshoot is a shame really as the dark trail is an unwanted result of the applied RTC impulse. Having said that, it isn't as bad as some other models we have seen including Dell's own U2711 and certainly the gamer orientated BenQ XL2410T. There's not much in it when comparing the pixel responsiveness of the U2410 and U2412M but the newer model perhaps has the slight edge I think.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/del...

klinker ::

Zeratul ^^ je izjavil:

U2412 nima HDMI in ima 8ms odzivni čas. Slabo.


Monitor je top...HDMI ne rabi, ker nima niti zvocnikov, odzivni cas pa ne jemlji tako resno. Dell U serija je dobra zadeva.

matobato ::

1000 - 1400 heh

To je 40% razlika kolega.

AnonymousCas ::

ja te pa 1400

matobato ::

torej 1400 eurov za kisto z monitorjem?

helsing ::

Dobil si že toliko sestav in predlogov, ti še pa vedno ne veš kaj hočeš...

AnonymousCas ::

ja če nevem k se kregate skos ka je sploh dobr

helsing ::

Nič od naštetega ni slabo. Moraš se zavedati, da eni pač favorizirajo/mo določene firme/komponente, in vsak ti bo dal nekaj kar se njemu zdi najboljše.
Vedi samo, da je vse nad 1200€ luksuz ter vprašanje razmerja p/p.

klinker ::

Pac...tipe kot so janac se ogni, to je to.

Moj predlog mas gor. Zdaj, ce hoces se zaslon v tej ceni pol vzami i5, manjsi SSD in tu mas monitor... Dell U2412M

Favoriziram ne nobenega...imam doma tako AMD, kot Intel in nvidio. Vsak ima svoj namen...to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

AnonymousCas ::

ka pol je intel core bolsi k ma amd fx ?

Drgac pa jz sam hocem met kvaliteto da nebo sranje.
Uporablo bom 1 ekran, 1 tipkovnco, 1 misko, 1 slusalke, mogoce tud kdaj zvocnike

Zgodovina sprememb…

matobato ::

Za igre kot so Total war , WoW, starcraft, Sims, MS flight simulator,... je intel boljsi. Vendar cena je temu primerno visja. Naceloma so tudi maticne plosce za intel drazje.

Vendar v igrah si ponavadi omejen z graficno kartico. Ce ima igra dobro podporo za vec jeder bos z amd sistemom prisel skozi dosti ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobato ()

AnonymousCas ::

Kot so igre total war wow starcraft sims ms fs, ne bom igrav, kot sem prej reku bom igral Call Of Duty series recmo mw al pa mw3, pol assassins creed 3 pa guild wars 2.

helsing ::

Nič od tega ni sranje.
Googlaj, poglej teste procesorjev za Intel (3570k) in AMD ter se odloči med njima. Vajo ponovi za grafično kartico. Seveda tudi upoštevaj cene.
Potem ti bo že nekdo prilepil link do kompatibilne matične.
Disk je standard 1TB, tu nimaš skoraj kaj razmišljat, le če boš šel v raid. Optični pogon za ok. 20€ in ohišje ter napajalnik pa za pod 200€.
Če ti bo ostal denar, pa še dokupiš SSD disk na katerega boš nalagal windowse in ostale programe.

Pa si na konju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

AnonymousCas ::

ja sej to sm razmilsu da bi dobr pogledu vse do jutr, da bom jutr na dinokomp narocu.

extr3m3 ::

[offtopic]
Preveč kompliciraš. Imaš 'pred nosom' top konfiguracije tako AMD kot tudi Intel. Večkrat je bilo omenjeno da z zgoraj omenjenimi konfiguracijami ne boš zgrešil, tako da... več kot boš razmišljal in bolj ko boš gledal in primerjal teste, bolj boš zmeden.
[/offtopic]
o_O

Pro_moted ::

Toplo ti priporočam da vzameš kaj takega:

AMD FX-8120 (3,10Ghz, 16MB) BOX 125W..168.00 €

Gigabyte GA-990FXA-UD3.....130.80 €

Gigabyte Radeon HD 7950 3GB....339.60 €

Corsair Vengeance LP White 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.35V.....63.60 €

Samsung SSD 830 128GB - SATA3 - 6Gb/s SSD....124.80 €

Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB 64MB SATA3 - 6Gb/s....103.20 €

SATA Samsung SH-222...20.00 €

Arctic Cooling Freezer 13 PRO...38.40

Cougar 6XR9 Black-Silver...96.00 €

Thermaltake Smart M650W - 650W - 80+ Bronze 76.80 EUR

Skupaj: 1,160.40 € ...pri Dinokomp


Monitor LED 24" Dell UltraSharp U2412M ... 249 evrov ... pri Mimovrste

Vse skupaj te potem stane 1408,40 evrinov.

Imel boš pa računalnik ki ti bo gnal sedaj in pa še par let vse igre, dober bo za 3D, programiranje, renderiranje, video edit ...
Plus odličen ekran, za kakšen photoshop ali Corel draw in pa igre.


Ne meči za brezveze 1400 evrov za računalnik , ki nebo nič bistveno boljši od računalnika za 1000.Zdaj pa ne več tarnat, maš veliko sestav predlaganih, vse so odlične in bodo vrhunsko delovale, na tebi pa je da razmisliš ali je vredno dati 400 evrov več za 5 procentov boljši komp ali ne.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

AnonymousCas ::

OKAY HVALA VSEM K STE MI POMAGAL SM SE ZE ODLOCU !!! good luck vsem andhave a good night :)

freesty ::

Kaj si vzel?

AnonymousCas ::

Osnovna plošča: Gigabyte GA-990FXA-UD5
Procesor: AMD FX-8120 (3,10Ghz, 16MB) BOX 125W
Pomnilnik: Corsair Vengeance Green 16GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.35V
Grafična kartica - Radeon: ATI Radeon HD 7970 ( R7970 Lightning )
Solid State Drive (SSD) 1: Crucial m4 SSD 256GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
Trdi disk 1: Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB 32MB SATA3 - 6Gb/s
Optični pogon: SATA LG GH-24NS90
Napajalnik: Corsair Enthusiast Series TX 650W V2
Ohišje: Cooler Master 690 II Advanced USB 3.0
Hladilnik za procesor: Enermax Revolution87+ 650W - 80+ Gold

Zeratul ^^ ::

Ne... Ne vzet tega.
#yolo

AnonymousCas ::

ka pa zej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming comp. build, kupujem že jutri.

Oddelek: Kaj kupiti
475532 (4606) strup121
»

Računalnik do 600€

Oddelek: Kaj kupiti
466273 (4974) klinker
»

PC do 900€

Oddelek: Kaj kupiti
101630 (1522) bajsibajsi
»

Izbira grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
364963 (4596) whitefish
»

Nov računalnik [Gaming, Video editiranje] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18627177 (25379) lololmaker

Več podobnih tem