» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
79 / 83
»»

mat11 ::

Katerega več uporabljaš?
mat

Anney ::

Jaz 930, moja pa 830.

lopov ::

Na 830 imam naložen zadnji W10M in ima dve zadevi, ki jih pri W8M ni -- vibriranje od prejemu klica in možnost pošiljanja MMS, ko je podatkovna povezava izključena. Outlook so (IMO) full poštimal in se mi nič ne sesuva (uporabljam 5 exchange računov). V zadnji verziji lahko zopet za vsak račun narediš bližnjico in prikazuje nova sporočila le za tisti račun. V koledar so impementiral opcijo prikaza tedenskega pogleda kot je v W8M.

Končno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

PrihajaNodi ::

lopov je izjavil:

Na 830 imam naložen zadnji W10M in ima dve zadevi, ki jih pri W8M ni -- vibriranje od prejemu klica in možnost pošiljanja MMS, ko je podatkovna povezava izključena. Outlook so (IMO) full poštimal in se mi nič ne sesuva (uporabljam 5 exchange računov). V zadnji verziji lahko zopet za vsak račun narediš bližnjico in prikazuje nova sporočila le za tisti račun. V koledar so impementiral opcijo prikaza tedenskega pogleda kot je v W8M.

Končno :)



A to s koledarjem je na novo? Je koledar kot na win 8 ali imaš prikazane praznik čez 3,4 ekrana zgoraj pa 1 samo en teden v mesecz?

krneki0001 ::

A na 8.1 vibriranje ob klicu ne deluje? Od kdaj? Na 920 brez problemov deluje, pa ob vsakem dobljenem SMS-u tudi.

PrihajaNodi ::

PrihajaNodi je izjavil:

lopov je izjavil:

Na 830 imam naložen zadnji W10M in ima dve zadevi, ki jih pri W8M ni -- vibriranje od prejemu klica in možnost pošiljanja MMS, ko je podatkovna povezava izključena. Outlook so (IMO) full poštimal in se mi nič ne sesuva (uporabljam 5 exchange računov). V zadnji verziji lahko zopet za vsak račun narediš bližnjico in prikazuje nova sporočila le za tisti račun. V koledar so impementiral opcijo prikaza tedenskega pogleda kot je v W8M.

Končno :)



A to s koledarjem je na novo? Je koledar kot na win 8 ali imaš prikazane praznik čez 3,4 ekrana zgoraj pa 1 samo en teden v mesecz?



V mislih sem imel 3/4 ekrana.

lopov ::

@PrihajaNodi -- tega pogleda par buildov nazaj še ni bilo (dve "zamegljeni" liniji sem jaz naredil, tko da ni kriva slika):



Pogled agende (dnevni red) je sedaj privzet in bistveno boljši, preklapljaš pa lahko med agendo, dnevnim in tedenskim pogledom (linkana slika).

Ni pa opcije, da si nastaviš mesečni pogled in ti na posameznih dneh označi dogodke. Upam, da to še vdelajo.

@nebivedu -- ko nekoga kličeš in sprejme klic, telefon zavibrira, da ne rabiš tiščat telefona k ušesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

aerie ::

krneki0001 je izjavil:

A na 8.1 vibriranje ob klicu ne deluje? Od kdaj? Na 920 brez problemov deluje, pa ob vsakem dobljenem SMS-u tudi.


PrihajaNodi je izjavil:

A to s koledarjem je na novo? Je koledar kot na win 8 ali imaš prikazane praznik čez 3,4 ekrana zgoraj pa 1 samo en teden v mesecz?

Pejta rajš na androida.

PrihajaNodi ::

lopov je izjavil:

@PrihajaNodi -- tega pogleda par buildov nazaj še ni bilo (dve "zamegljeni" liniji sem jaz naredil, tko da ni kriva slika):



Pogled agende (dnevni red) je sedaj privzet in bistveno boljši, preklapljaš pa lahko med agendo, dnevnim in tedenskim pogledom (linkana slika).

Ni pa opcije, da si nastaviš mesečni pogled in ti na posameznih dneh označi dogodke. Upam, da to še vdelajo.

@nebivedu -- ko nekoga kličeš in sprejme klic, telefon zavibrira, da ne rabiš tiščat telefona k ušesu.


Dejansko še niso naredili prikaza kot je desni kvadratek spodaj, oziroma samo ta prikaz? Ja, očitno je to frišna zadeva. Sam sem imel čisto nekaj drugega.

aerie je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

A na 8.1 vibriranje ob klicu ne deluje? Od kdaj? Na 920 brez problemov deluje, pa ob vsakem dobljenem SMS-u tudi.


PrihajaNodi je izjavil:

A to s koledarjem je na novo? Je koledar kot na win 8 ali imaš prikazane praznik čez 3,4 ekrana zgoraj pa 1 samo en teden v mesecz?

Pejta rajš na androida.



Mah, android je greznica. WP je pa zaščiten mnogo bolj že samo zaradi tega ker nima toliko userjev. Bom pa na 8.1 ostal. Mene ne moti.

Zgodovina sprememb…

aerie ::

Pol pa ajfon. Se bolje prileže ksenofobom kot sta vidva.

krneki0001 ::

aerie je izjavil:

Pol pa ajfon. Se bolje prileže ksenofobom kot sta vidva.


Ne, ne, za debile kot si ti so ajfoni in androidi, za nas inteligentne so pa boljše zadeve.

berlusconi ::

aerie je izjavil:

Pol pa ajfon. Se bolje prileže ksenofobom kot sta vidva.


Poglej, če nimaš česa pametnega za povedati, si lahko kar tiho. To provociranje v smislu "ajfon android sta boljša", brez konkretnih navedb zakaj, ne vodi nikamor.
Povrh vsega pa je ta tema namenjena WP8.

Mitja358 ::

Se še komu dogaja, da se mu ob vsaki spremembi oddajnika pojavi tole nadležno sporočilo?


Čez noč se jih lahko pojavi tudi čez 10, če sem ravno na meji signala. Drugače pa nimam pojma, kaj sem delal tisti dan, ko se je to začelo pojavljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Axbcd ::

Mitja358 je izjavil:

Se še komu dogaja, da se mu ob vsaki spremembi oddajnika pojavi tole nadležno sporočilo?


Ne

mat11 ::

Prvič vidim, poglej obvestila, verjetno si tam kje kaj uklopil.
mat

lopov ::

mat11 je izjavil:

Prvič vidim, poglej obvestila, verjetno si tam kje kaj uklopil.

+1
Na katerem telefonu? Če maš Lumio preveri še "omrežje+", da nimaš kje nastavitve o obveščanju.

lopov ::

PrihajaNodi je izjavil:


Dejansko še niso naredili prikaza kot je desni kvadratek spodaj, oziroma samo ta prikaz? Ja, očitno je to frišna zadeva. Sam sem imel čisto nekaj drugega.


Klik na puščico v liniji meseca odpre takole:



Telefon uporabljam ves čas v pokončnem položaju, kako zgleda ležeče me niti ne zanima :) Pričakujem vsaj še en build glede na to, da je uradni izid 950/XL napovedan za 28.11.2015, tko da bi to moralo do takrat biti bolj ali manj porihtano.

Edit: tole je svetla tema, tako kot na desktopu lahko tudi tu preklopiš. Za koledar in pošto mi ustreza svetlo, ostalo mam temno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Mitja358 ::

V obvestilih ni nič, imam pa Ativ S. Bom verjetno moral kar reset naredit.

boolsheat ::

Imam ATIV S in Bob (si.mobil) operaterja in ni tega opozorila....

PrihajaNodi ::

lopov je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Dejansko še niso naredili prikaza kot je desni kvadratek spodaj, oziroma samo ta prikaz? Ja, očitno je to frišna zadeva. Sam sem imel čisto nekaj drugega.


Klik na puščico v liniji meseca odpre takole:



Telefon uporabljam ves čas v pokončnem položaju, kako zgleda ležeče me niti ne zanima :) Pričakujem vsaj še en build glede na to, da je uradni izid 950/XL napovedan za 28.11.2015, tko da bi to moralo do takrat biti bolj ali manj porihtano.

Edit: tole je svetla tema, tako kot na desktopu lahko tudi tu preklopiš. Za koledar in pošto mi ustreza svetlo, ostalo mam temno.


To je neumnost. Dogodki so večji kot sam koledar in dnevi. Namesto da bi bil odebeljen samo dan dogodka, ali pa na majhno napisan dogodek spodaj dajo dogodke večje kot sam koledar...prej je bilo bolje.

Motion ::

@PrihajaNodi
Morda če, maš po en dogodek na dan ali pa dogodek usakih nekaj dni. Če maš pa več dogodkov v enem dnevu unesenih pa je ta pogled dosti bolši. In kervje to outlook ki je namenjen tudi poslovni uporabi je pač razumljivo da je tako.

modelno1 ::

@Mitja: vklopljeno imaš informacijo o celici. Stare Nokie so to lepo pokazale v vrstici pod imenom omrežja, pametnim telefonom pa to ne gre najbolje od rok. Kje točno v nastavitvah je, ne vem. Pri Nokiah je bilo med nastavitvami za sporočila.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

Mitja358 ::

Te možnosti Windows Phone skoraj sigurno nikjer nima. :(

Kaj ::

Hej, eno vprašanje glede povezljivosti accountov. Na PCju sem prijavljen s skupnim družinskim (Outlook) mailom (jaz+žena), ker PC pod istim accountom uporabljava oba (vsak svoj brskalnik, ipd.). Z istim mailom sem pa prijavljen tudi na mobitelu (Lumia 930).
Zdaj pa še ona razmišlja o prehodu na Windows Phone mobitel.
Vprašanje glede tega je, če se lahko tudi ona s tem istim skupnim mailom prijavi v svoj potencialen mobitel ali je en WIndows Phone account lahko vezan le na en mail naslov?
Če se da in se uporablja za Pc in za 2 mobitela isti mail, kako se stvari povezujejo?
Sedaj se mi fotke z mobitela avtomatično prikažejo tudi v Fotografijah na PCju. Bi se v opisanem primeru zbirale z obeh mobitelov v isti mapi IN PODOBNO?

Oz. drugače, če se prijavi v svoj Windows phone mobitel z dugim mailom, lahko ta account vseeno poveže s tem in se ni treba posebej vpisovati v PC? oz. tako nekako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Kaj ::

Hm, ne, se oproščam, šele zdajle gledam, v mobitel sem vpisan z drugim mailom, lastnim, v PC pa s skupnim. No glede tega mi je pa zdaj še manj jasno, kako to, da je vse povezano. Na account.microsoft.com/devices imam pod moje naprave našteto oboje, PC in mobitel. Se tukaj ustvari ta povezava?
se oproščam za zmedenost, ampak malo sem že pozabil, kako sem v začetku naštimal.

Axbcd ::

Tako kot imaš na več računalnikih lahko račun z istim mailom imaš lahko tudi na več telefonih. Slike se bodo od obeh prikazovale na računalniku, ker se itak naložijo najprej na OneDrive in iz tam se potem prenesejo na računalnik.

EDIT: Mogoče imaš na telefonu v OneDrive nastavljenih več računov? Kdaj se ti pa slike prenesejo na računalnik, ko se povežeš na wifi ali ko se z kablom priklopiš na računalnik?

EDIT2: Na računalniku v Photos applikaciji si najverjetneje prijavljen z računom, ki ga imaš na telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

Kaj ::

Hm, pa res, v PCju sem prijavljen z X mailom, v mobitel z Y, v Onedrive na mobitelu z X, v Fotografije na PCju z X.
Se pravi da se torej mobitel povezuje s PCjem samo posamično v tistih aplikacijah, kjer imam isti (X) mail. Če bi imel za oboje in vse X mail, bi profitiral kakšno dodatno povezljivost?

Axbcd ::

Kaj je izjavil:

Hm, pa res, v PCju sem prijavljen z X mailom, v mobitel z Y, v Onedrive na mobitelu z X, v Fotografije na PCju z X.
Se pravi da se torej mobitel povezuje s PCjem samo posamično v tistih aplikacijah, kjer imam isti (X) mail. Če bi imel za oboje in vse X mail, bi profitiral kakšno dodatno povezljivost?


Ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

Malajlo ::

V moji familiji ima vsak svoj osebni mail račun. Ta je nosilni za vse prijave, sinhronizacije. Na WP je prvi vnešeni račun tudi default. Jaz uporabljam sicer še Hotmail, ostali pa že privatno domeno. Ostale račune potem samo še dodajaš.
Če bi pa rad sinhroniziral nastavitve (in ostalo povezano) z več naprav, je pa tako kot da bi imel ti dve (ali več) napravi - uporabiš isti nosilni račun.
V večini aplikacij lahko dodajaš/spreminjaš račune. Nastavitve in npr. sync SMS gre pa na nosilni account.

OT: Vseeno priporočam, da ne sinhroniziraš vsega z ženo. Če se ti danes zdi to čisto normalno, si boš kdaj želel, da tvoj partner česa tudi ne izve. Pa sploh ni nujno, da je vezano nate osebno ;)

lopov ::

Sicer nisem čisto dobro razumel vprašanja, bi pa podelil svojo izkušnjo :)
Na računalu sem v windows insider prijavljen z računom X + na ta račun imam vezano trgovino, office 365 licenco pa imam na računu Y. Računalo in android tablica mi omogočata uporabo obeh računov (winse posodablja preko računa X, office preko Y).

Lumia 830 omogoča uporabo le enega računa in sicer zaradi trgovine uporabljam X kar pomeni, da ne morem uporabiti računa Y za uporabo polne verzije nameščenih office programov.

Prej nisem imel windows telefona tako da nisem niti pričakoval tovrstnega problema. Decembra mi poteče naročnina in jo bom "odprl" na računu X. Ni mi pa jasno kako to rešuje folk z office 365 home, ko ma lahko 5 uporabnikov isto licenco.

Če je kakšen trik prosim podelite.

Malajlo ::

O365 userjem pošlješ invitation z glavnega računa. Njihov mejl mora biti tudi Live račun (ali ga pa ob aktuvaciji licence kreira).

menjalnik ::

Pogrešam aplikacijo Snapchat, jo bomo uporabniki WP kdaj dočakali?

lopov ::

Vedeževanje ... Evo link na novico iz letošnjega maja: http://www.techradar.com/us/news/phone-...

menjalnik ::

Sem bral ja...

MatH ::

Kako leto nazaj sem bral, da Nokia ne razvija več Here aplikacij za WP in jih prepušča Microsoftu (nič hudega, samo da dela). Potem je Nokia izdala Here za Android, pa za iOS (super, bom lahko imel Here, če zamenjam platformo) Kasneje je Nokia Here prodala avtomobilskim firmam (hmm kaj pa zdaj?). Zgleda da se za uporabnike WP ni nič spreenilo, ali pač?
Pred nekaj meseci sem namreč na licu mesta opazil, da Here drive ne ve za predor Markovec. Bojo že posodobili si mislim. Pogledam doma in vidim, da je na here.com vrisan na maps.bing.com pa ne. Dan danes so bing zemljevidi še vedno brez tunela Markovec.
Kako je sedaj z zemljevidi na WP? Je Microsoft ostal brez posodobitev?

Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

rokp ::

Meni kaze, da imam zadnjo mapo za Slo, pa predora ni notri.

mat11 ::

Meni isto. Dočim Sygic ga ima vrisanega.
mat

Anney ::

Seveda je vrisan. Vsaj meni ga kaže.

MatH ::

Jaz ga v Here maps in Zemljevidi nimam. V Here drive pa je viden le do določene povečave.
Lumia 920, WP8.1 denim, posodobljeni zemljevidi.

Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

krneki0001 ::

Ravniokar posodobljena mapa in na 920 imam tunel vrisan.

mat11 ::

Očitno dvojni zemljevidi??? če gledam z Maps je ni vrisane, če gledam z Here drive je notri. Ni mi jasno ker sem dovnloadal samo enkrat zemljevide.
mat

menjalnik ::

Živjo. Imam težavo s povezovanjem v javna wifi omrežja, ker ko se povežem se mi izpiše, da povezava ni mogoča. Windows je posodobljen(8.1). Kakšen nasvet?

scipascapa ::

Imam težave z SGS S2 pa me mika, da bi probal Windows telefon, katerega do max 150€ se priporoča?
Nezahteven uporabnik, klici/SMS.

darkolord ::

150 EUR v prosti prodaji al v paketu?

Na primer Lumia 640 ali 830.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

scipascapa ::

640 ima t2 preko kluba na 24 obrokov samo ni tok poceni.....

menjalnik ::

Kaj pa kaka nova Lumia 535? Za 99€ dobiš 5" zaslon, 4 jedrni procesor, giga rama pa vredu kamero?

scipascapa ::

kje pa je 99e vzamem takoj.

čeprav bi raje 4,7'' zaslon....zdaj imam 4,3'' sgs2 in bi bil 5'' prevelik?

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

scipascapa ::

pa res, grem jutri kupit.....dobi nadgradnjo na win10?

menjalnik ::

Seveda dobi, pa še fajno je,ker ima giga rama
««
79 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688118 (53107) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229425 (23794) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114776 (4488) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919737 (16066) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499492 (8191) SLO_Matej

Več podobnih tem