» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
28 / 83
»»

boolsheat ::

Povej kakšne želje imaš oz. prioritete imaš... :) Baterija, AMOLED ali LCD, Drive ali Drive+, velikost,... :)

Sicer pa je L920 je best buy trenutno. Za očeta pa mogoče L625, če bi rad 4g in večji zaslon, samo vprašanje kdaj bo tu.


MisterR ::

Zakaj pa ne predlagate L925?

boolsheat ::

Mu jo bomo, če bo, ko bo povedal želje, najbolj primerna. :) Npr. AMOLED, kamera in pa teža ter okornost.

luxxx7 ::

Nokia Lumia 925, ki prihaja k Mobitelu v septembru bo na voljo po ceni 360€.

Hayabusa ::

//Rant on
Ljudje še vedno kupujejo telefone pri operaterju ?
//Rant off

MisterR ::

luxxx7 360€ + XYZ € ?

Formula 1 ::

MisterR je izjavil:

luxxx7 360€ + XYZ € ?

Kaj ? Cena je 360€ ali 15€ X 24.

luxxx7 ::

Formula 1 je izjavil:

MisterR je izjavil:

luxxx7 360EUR + XYZ EUR ?

Kaj ? Cena je 360EUR ali 15EUR X 24.


Tako je, cena bo 360EUR ali 24×15EUR, seveda če se vežeš za 2 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luxxx7 ()

MisterR ::

Ma da so bolani, hoh.de 390EUR , mobisvet 450EUR in mobitel 595EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

error7891 ::

Zakaj je pri teh dveh telefonih takšna razlika v ceni?


http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...


http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach...

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Cenejši je B-Ware.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

error7891 ::

In kaj to pomeni?

Red_Mamba ::

Verjetno podobno kot angleski refurbished.
Se pravi vrnjen skoraj nov izdelek in je nazaj zapakiran za prodajo.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

SLO_Matej ::

error7891 je izjavil:

In kaj to pomeni?

http://translate.google.si/translate?sl...

SLO_Matej ::

Lumia 925 je pri Mobitelu.

ZaLoMaT ::

Morda bo za koga uporabno: Let the hacking begin: Samsung ATIV S gets interop-unlocked, making it a first for Windows Phone 8 izbrali smo pravi telefon. :)

Čeprav pa morem priznati, da WP8 zagotovo ni tako stabilen sistem kot WP7, sem že večkrat doživel freeze, naključna resetiranja, nedelovanje kamere in ostale vragolije sistema ...

fireX88 ::

ZaLoMaT je izjavil:


Čeprav pa morem priznati, da WP8 zagotovo ni tako stabilen sistem kot WP7, sem že večkrat doživel freeze, naključna resetiranja, nedelovanje kamere in ostale vragolije sistema ...


sicer si nisem latil wp7, ampak nikoli nisem doživel zgoraj naštetih stvari.. je pa res, da imam probleme s senzorjem, ki ne izklopi ekrana med pogovorom.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

roccat ::

mene zanima kako se prijaviti na edoram ki potrebuješ nekakšni cerfikat ???

jizzer ::

fireX88 je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:


Čeprav pa morem priznati, da WP8 zagotovo ni tako stabilen sistem kot WP7, sem že večkrat doživel freeze, naključna resetiranja, nedelovanje kamere in ostale vragolije sistema ...


sicer si nisem latil wp7, ampak nikoli nisem doživel zgoraj naštetih stvari.. je pa res, da imam probleme s senzorjem, ki ne izklopi ekrana med pogovorom.


Pod diagnosis vtipkaj tisto številko za vstop v kalibriranje (mislim da je nekako *#0*#0) in si kalibriraj senzorje.

fireX88 ::

jizzer je izjavil:

fireX88 je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:


Čeprav pa morem priznati, da WP8 zagotovo ni tako stabilen sistem kot WP7, sem že večkrat doživel freeze, naključna resetiranja, nedelovanje kamere in ostale vragolije sistema ...


sicer si nisem latil wp7, ampak nikoli nisem doživel zgoraj naštetih stvari.. je pa res, da imam probleme s senzorjem, ki ne izklopi ekrana med pogovorom.


Pod diagnosis vtipkaj tisto številko za vstop v kalibriranje (mislim da je nekako *#0*#0) in si kalibriraj senzorje.


kakšna bolj točna navodila? deluje le ##634#, na netu pa ne najdem nobene cifre za diagnostics
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

n0pin ::

fireX88 je izjavil:

jizzer je izjavil:

fireX88 je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:


Čeprav pa morem priznati, da WP8 zagotovo ni tako stabilen sistem kot WP7, sem že večkrat doživel freeze, naključna resetiranja, nedelovanje kamere in ostale vragolije sistema ...


sicer si nisem latil wp7, ampak nikoli nisem doživel zgoraj naštetih stvari.. je pa res, da imam probleme s senzorjem, ki ne izklopi ekrana med pogovorom.


Pod diagnosis vtipkaj tisto številko za vstop v kalibriranje (mislim da je nekako *#0*#0) in si kalibriraj senzorje.


kakšna bolj točna navodila? deluje le ##634#, na netu pa ne najdem nobene cifre za diagnostics


Meni je pomagal restart telefona.

roccat je izjavil:

mene zanima kako se prijaviti na edoram ki potrebuješ nekakšni cerfikat ???


A se ti je uspelo povezati v Eduroam? Jaz sem probaval, vendar mi ni uspelo, saj Windows Phone nima podpore za TTLS+PAP. Bral sem, da naj bi podpora prišla v začtke leta 2014.

fireX88 ::

@N0Pin ni pomagalo, sem že preizkusil...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

vorantz ::

Jaz na fri sem brez problema prišel na eduroam
samo vpisal sem svoje AD podatke in čisto nič drugega nisem spremenil

je pa res, da odvisno prek kerega faksa maš zrihtan account za eduroam
recimo FF vem, da ima (oz je mel, ko sm bivši probal poštimat 2 leti nazaj) cele kolobocije za usposobit

integral15 ::

Odlocam se za nakup med androidom ali windows 8 ampak me skrbi pri windows 8 glede aplikacij kaksna je kaj izbira fee aplikacij in pa kako se kaj obnese windows 8 phone.

SLO_Matej ::

Glede aplikacij poglej v spletno Trgovino Windows Phone: http://www.windowsphone.com/sl-si/store

Windows Phone 8 se obnese ok, že iz škatle dela tako kot mora, hitro, tekoče, brez zatikanja. Takšno delovanje pa lahko pričakuješ tudi, ko boš namestil več aplikacij in ga uporabljal dlje časa. Ne bo kakšne upočasnitve, kot se to rado zgodi pri robotku. Skratka, stvar preprosto dela in to hitro.

ZaLoMaT ::

fireX88 je izjavil:

ZaLoMaT je izjavil:

Čeprav pa morem priznati, da WP8 zagotovo ni tako stabilen sistem kot WP7, sem že večkrat doživel freeze, naključna resetiranja, nedelovanje kamere in ostale vragolije sistema ...


Meni je pomagal restart telefona.


Sem resetiral, kaj pa vem, ni več tako stabilen tale OS, tudi lagg se je začel pojavljati.

simongrega1 ::

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje v zvezi z windows phonom 8s - namreč kako to, da na določenih spletnih straneh, kjer si želim ogledat kakšen video, enostavno ne predvaja oz. imam samo možnost prenosa tega videa??
Pojma nimam.... Plus kako dosežem, da se predvaja v predvajalniku več skladb, ne pa samo ena in pol se ustavi..
Upam, da sem napisal dokaj razumljivo..
Prosim za kakšen nasvet.

Simon

keitai ::

integral15 je izjavil:

Odlocam se za nakup med androidom ali windows 8 ampak me skrbi pri windows 8 glede aplikacij kaksna je kaj izbira fee aplikacij in pa kako se kaj obnese windows 8 phone.


Izbira free aplikacij je dosti večja pri Androidu (tudi bolj kakovostne so v povprečju).

@Zalomat: Meni Ativ s vsake toliko freezne ter je potreben reset. Poleg ostalih pomankljivosti WP8 in resnično retardiranega music playerja, kaže, da bo po 2 mesecih potreben prehod nazaj na Android. WP9 zna bit top shit, WP8 žal ni.

LuGi ::

Frizne ti? Sam imam že aparat od marca in zadeva se mogoče restira enkrat na mesec, to je pa tudi vse

WP8 jetop shit, vse ostalo je pol-izdelek >:D

keitai ::

V zadnjem mesecu mi je 4x zmrznu in se resetiru, 1x pa je digitizer nehu delat (na gumbe se je telefon prizgal), potreben reset z baterijo.

Top shit ni kretenski audio player, manjek kodekov v video playerju (ni problem, če imaš 3rd party rešitve, tle jih do prihoda vlc-ja ne bo), slabo spisani 3rd party programi (med drugim le včasih osvežujoči live tile-i), manjek file managerja (osebno rabim za premikanje datotek prek wifija) - to je moj problem, wp8 ima pač svojo filozofijo, manjek par programov (moj problem, je rešen z tablico), nezmožnost nastavljanja posebi nivojev zvonenj/alarma/etc, retardiran multitasking, ni rotation locka, google drka ms (grdi grdi google kriv, vendar je to tudi ms-jev problem), bing search ni dorasel googlu...

Ma ja, vsak mobilni os ima + in -, vendar imo je trenutno android > wp8. Logično, imel je več časa za zorenje + ker je bolj odprt sistem ima trenutno celo kopico forkov, developerjev, etc..

WP 8.1 bo rešil nekaj problemov, dvomim, da vse. WP9 zna biti dober, še posebaj če ms neha z internimi zdrahami in konkuriranjem med oddelki (kar bi se naj sedaj zgodilo).

Edini course of action zame je, nakup nexusa 5 ter predal za ativa, dokler ne pride 8.1.

boolsheat ::

Eh ne seri, WP zelo redko frizne, pravzaprav se ne spomnim, da bi mi sploh kdaj friznil, da bi ga moral resetirati, pa imam 7 in 8 že več kot leto. Očitno imaš defekten telefon, problem v Samsugnu in ne v WP.

Kar se aplikacij tiče so pa tudi večinoma kvalitetnejšena WP storu kot pa na Playstoru...

Bor H ::

Res je pa tudi, da Samsung ni nikoli res podpiral WPja in je imel že kar nekaj problemov, med drugim z brickanjem telefonov.
8.1 bo od tvojih težav rešil rotation lock in delno multitasking (ki je namenoma tak in je ubistvu feature, če je aplikacija dobro spisana lahko dela v ozadju, lahko imaš navigacijo v ozadju, youtube video, štoparico...), google in MS se umirjata (vsaj sinhronizacija štima)...če ti pa fali kak specializiran program pa itak, brezveze bit na OSu, ki nima programa ki ga rabiš :)

Sem pa tudi sam opazil da je Trophy z WP7 deloval bolj zanesljivo kot Nokia 820, pa to ne pomeni da se mi 820 sesuva ampak se mi pa enkrat na mesec resetira in včasih vidim "loading" in občasno čakam, da se vrne na home screen ali da IE spet zalaufa, tega na WP7 ni bilo. Osebno sumim, da so pri prehodu iz CE na NT jedro pustili kak memory leak oz. se preveč zanašali na 1GB RAMa.

BTW, kaj te bing matra? Sej si nastaviš da IE searcha prek Googla in je?

boolsheat ::

Samsung je umaknil nastavitev in ne gre preklopiti na Google Search. Tako imaš lahko samo Bing.

keitai ::

boolsheat je izjavil:

Eh ne seri, WP zelo redko frizne, pravzaprav se ne spomnim, da bi mi sploh kdaj friznil, da bi ga moral resetirati, pa imam 7 in 8 že več kot leto. Očitno imaš defekten telefon, problem v Samsugnu in ne v WP.

Kar se aplikacij tiče so pa tudi večinoma kvalitetnejšena WP storu kot pa na Playstoru...


Dejansko ti serješ, če je meni telefon freeznu in tebi ne, ne pomeni, da meni ni. In to, da so zastonjske aplikacije boljše na wp, kot androidu je tudi cvetka. Plačljive so na istem nivoju. Zastonjske pač ne. Če ne znaš razbrat konteksta, tvoj problem.

Če si mislis glede tega - slabo spisani 3rd party programi -, ja tle bi moral napisati zastonjske, plačljive so ponavadi ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

mihco ::

keitai je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Eh ne seri, WP zelo redko frizne, pravzaprav se ne spomnim, da bi mi sploh kdaj friznil, da bi ga moral resetirati, pa imam 7 in 8 že več kot leto. Očitno imaš defekten telefon, problem v Samsugnu in ne v WP.

Kar se aplikacij tiče so pa tudi večinoma kvalitetnejšena WP storu kot pa na Playstoru...


Dejansko ti serješ, če je meni telefon freeznu in tebi ne, ne pomeni, da meni ni. In to, da so zastonjske aplikacije boljše na wp, kot androidu je tudi cvetka. Plačljive so na istem nivoju. Zastonjske pač ne. Če ne znaš razbrat konteksta, tvoj problem.

Če si mislis glede tega - slabo spisani 3rd party programi -, ja tle bi moral napisati zastonjske, plačljive so ponavadi ok.


O katerih aplikacijah je govora? Tudi sam sem mnenja, da so brezplacne aplikacije na wp8 precej boljse od istih na androidu.

boolsheat ::

Nič nisi prej govoril o zastonjskih aplikacijah... Amapak tudi te so po mojih izkušnjah boljše na WP.

Glede telefona in sesuvanja, imam istega kot ti in ni nikakršnega sesuvanja, očitno je s tvojim nekaj narobe. Naredi factory rest, če bo kaj pomagal.

luxxx7 ::

Imam eno težavo, glede barvnega profila in ure na začetnem zaslonu, ki mi manjkata pri Nokii Lumii 920, posodobljena je na GDR2 in Amber. Še screenshot kaj imam pod nastavitve->zaslon

[img]http://shrani.si/t/26/Og/2loPpAaI/1/wps... null]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luxxx7 ()

Tilen ::

Mimogrede, sliko zaslona lahko zajameš, če pritisneš gumb za zaklepanje in sredinsko tipko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

luxxx7 ::

Sem tudi tako naredil, ampak mi nekako ne gre pod priponko... Drugače sem rešil problem s prikazom ure in barvnimi profili, namreč nisem imel posodobljene aplikacije zaslon(display).

mat xxl ::

Kaj pa priporočate med temi tremimi 920, 925 in 1020 , se že kaj ve ali jih bo Mobitel (L1020) tudi prodajal.

V čem je 925 morda boljši izbor napram 920 ki, razen, da je lažji, in ima manj memorije ?

BTW zakaj tako vsi opuščajo micro SD v telefonih ???

boolsheat ::

L925 je ista kot L920, samo ohišje in zaslon (LCD-AMOLED) sta drugačna.
Mobitel bi naj imel L1020 ja.

Več je razlogov, v glavnem ključna sta pa 2. Prvi je ta, da se podjetja tako lahko gredo določeno cenovno politiko, Apple-ova pogruntavščina. Drugi pa ta, da so kartice ponavadi zelo počasne in kvarijo uporabniško izkušnjo. No, pri Lumiah pa verjetno tudi to, da ob zelo robustnih ohišjih in oblikovanju ni prostora za premikajoče se dele.

Zgodovina sprememb…

david_ ::

Živjo

namen mam kupit telefon pa me znaima kaj je bolš android al windows phone 8. Telefon bi meu za splošno uporabo.
odločam se med nokia lumia 925 in galaxy s4 mini.

Mi loh kdo svetuje k se spozna :)

Bor H ::

Hočeš cel dan prčkat po telefonu in inštalirat 100 različnih aplikacij na teden? Android.

Hočeš telefon za normalno vsakodnevno uporabo, brskanje po netu, mailanje itd.? WP
(btw, na WP ne moraš (še) piratizirat, imaš pa brezplačno super navigacijo vključeno)

david_ ::

zdej mam androida pa mam celih 10 na novo naloženih aplikacij ostalo sm zbrisu.
drgač rabim fona za slikat, snemat, klicat itd. kakšne igrce pa te zadeve me ne zanimajo.

Formula 1 ::

Lumia potem. Kamera je pri Nokiji zagotovo boljša.

mat xxl ::

Ali kdo ve, kdaj dobi Mobitel L1020 ? Jaz sem se nakako odločil, tako ali tako imam en telefon potem celo večnost po pol desetketja ali več....

aerie ::

Glede na 920 in 925 lahko sklepamo, da s tri do štiri mesečnim zamikom po uradni predstavitvi. Se pravi L1020 lahko pričakujemo nekje decembra.

errhec ::

Razmišljam da bi šel iz Androida na WP8 in me zanima če je možno poslušati radio v ozadju medtem ko je v ospredju GPS program?
Se da na začetni zaslon nametati bližnjice za hitro klicanje??
Je že kakšen program na vidiku v stilu SPB Mobile shell?

Hvala
dd

Tilen ::

Razmišljam da bi šel iz Androida na WP8 in me zanima če je možno poslušati radio v ozadju medtem ko je v ospredju GPS program?


Da.

Se da na začetni zaslon nametati bližnjice za hitro klicanje??


Da.

Je že kakšen program na vidiku v stilu SPB Mobile shell?


Ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Boobiz ::

V naslednjih dneh mam namen šaltat iz androida na WP8. Se številke in imenika vezane na google account dajo prenest na WP8?
I'm drunk, what's your excuse?
««
28 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34690976 (55965) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10231399 (25768) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114936 (4648) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5920593 (16922) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499926 (8625) SLO_Matej

Več podobnih tem