» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
20 / 83
»»

Trinitron ::

MMS ne gre nikoli prek Wifi. Na nobenem telefonu, pri nobenem operaterju....

gruntfürmich ::

thx
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

AngelOfDeath ::

Evo Ativ S za 250€ v SLO:

http://oskarveliki.si/samsung-ativ-s-i8...


Pozna kdo trgovino ?
edit: Slovnica

Bor H ::

enkrat sem preko njih narocal šivalni stroj al neki podobnega, ni bilo nobenih težav

Tilen ::

Trinitron, Mobitel ima možnost, da preveriš MMS preko emaila.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jizzer ::

Ima kdo od vas tu Ativ-a? Da malo pove kak se mu zdi :)
Malo mi je edino smešno da je tam za 600€ skoro tu na tej strani pa 250 :O

levaky ::

http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach...

Evo, Ativ S za 225€ + 15€ poštnine... Verjetno bolj varno naročilo kot oskar:)

Matej

FlyingBee ::

uf, WP8 ne gre nikamor, očitno

LuGi ::

jizzer je izjavil:

Ima kdo od vas tu Ativ-a? Da malo pove kak se mu zdi :)
Malo mi je edino smešno da je tam za 600€ skoro tu na tej strani pa 250 :O


Imam ter ne vidim potrebe da bi ga zamenju za kaksno Lumio (sem uporabljal tudi 920)

sajmon ::

@LuGi: kako je z baterijo na Ativ-u, zdrži en dan kot na večini pametnih telefonov ali še kaj več?

Ali dodatne Nokia aplikacije ne prinesejo toliko dodatnega plusa, da bi bilo bolje vzeti Lumio?

LuGi ::

Meni zdrzi 2 dni ampak imam wifi always on + edge (po potrebi prestavim na 3g kjer ni wifi omrezja)

Jst jih ne pogresam, mogoče kakešen Drive ampak tudi to naj bi ze delalo pri nas. Ta čas sem uporabljam CoPilot

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

trololo2 ::

sajmon je izjavil:

@LuGi: kako je z baterijo na Ativ-u, zdrži en dan kot na večini pametnih telefonov ali še kaj več?

Ali dodatne Nokia aplikacije ne prinesejo toliko dodatnega plusa, da bi bilo bolje vzeti Lumio?


IMO ja. Vsaj navigacija je velik plus, samo pazi nimajo vse Lumie na voljo karte za vse svet...

LuGi ::

Ta navigacija je na voljo sedaj za vse

http://www.wpcentral.com/nokia-release-...

Sicer ne zastonj, ampak ok :)

CrustyDOD ::

Edina stvar zaradi katere bi vzel kako novejšo Lumio je to, da ima hardware za bluetooth 4.0 podporo, ki je ativ s naj ne bi imel. Kar se aplikacij tiče, pa itak ne rabim nič kar je za Nokie only. Navigacije pa itak ne rabi vsak..

SLO_Matej ::

FlyingBee je izjavil:

uf, WP8 ne gre nikamor, očitno

Ja, ja, to bo to; http://venturebeat.com/2013/05/16/windo... ;)

jizzer ::

Gledam malo na XDA pa ni nobene specifične teme za Ativ S, kar pomeni da se ga ne da kr tak rootat :8)
To mi je pri trenutni Omniji fajn, ker sem lahko na njej poganjal aplikacije od vseh OEM-ov... Ampak se mi zdi da za WP8 to niti negre, razn če si ga pri njih odkleneš je tako?

SloSlayer ::

A se da kje v Sloveniji kupit Lumio 520?

Bor H ::

Na Mimovrste

sajmon ::

@SloSlayer: v drugi polovici julija naj bi bila na voljo pri vseh operaterjih. Če te pa zanima prosta prodaja, pa Mimovrste (pa verjetno še kje drugje tudi).

fireX88 ::

tudi simobilu?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tilen ::

Jizzer, če si študent, lahko brezplačno odkleneš preko Dreamsparka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sajmon ::

@fireX88: če je verjeti temu članku, potem da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sajmon ()

fireX88 ::

pozni so...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

SloSlayer ::

sajmon je izjavil:

@SloSlayer: v drugi polovici julija naj bi bila na voljo pri vseh operaterjih. Če te pa zanima prosta prodaja, pa Mimovrste (pa verjetno še kje drugje tudi).


Uh super, komaj čakam, da dobim Windows 8 telefon in se rešim tega Android sr*nja.

fireX88 ::

ne tako grdo govorit od androidu! ;( :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

SLO_Matej ::

K Si.mobilu prihaja Lumia 925, saj jo, kot pravijo sami, že nestrpno pričakujejo; https://twitter.com/Simobil/status/3553... Glede Lumie 520 pa bo menda več konkretnih informacij znanih v kratkem na njihovi spletni strani.

Mimogrede, Tušmobil ima sedaj že nekaj časa v ponudbi tudi Huawei Ascend W1 z Windows Phone 8.

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Ativ je kar dober telefon...

Zgodovina sprememb…

Robertos664 ::

Imel sem Lumio 920 in imam sedaj Ativa S.
Prednosti Ativa: tanek, lahek, večji ekran Amoled, prostor za SD, kvaliteta fotografij pri ugodnih svetlobnih pogojih, video
Prednosti Nokie: robustno ohišje, kvaliteta fotografij v slabših svetlobnih pogojih, Nokia aplikacije, lepši in v več barvah (rumena seka)

mogoče sem kaj pozabil, ampak trenutno sem zadovoljen z Ativom, ki je tudi cca. 100€ cenejši.

vorantz ::

Robertos664 je izjavil:

Imel sem Lumio 920 in imam sedaj Ativa S.
Prednosti Ativa: tanek, lahek, večji ekran Amoled, prostor za SD, kvaliteta fotografij pri ugodnih svetlobnih pogojih, video
Prednosti Nokie: robustno ohišje, kvaliteta fotografij v slabših svetlobnih pogojih, Nokia aplikacije, lepši in v več barvah (rumena seka)

mogoče sem kaj pozabil, ampak trenutno sem zadovoljen z Ativom, ki je tudi cca. 100€ cenejši.


Tole zadane bistvo.
Jaz sem ga ravno včeraj dobil in telefon sam po sebi mi je zelo kul (to kar dobiš za to ceno).
Kar se tiče baterije, sem ene 6-7 ur igral ene zelo cpu+gpu intenzivne špile (od 100% do goodbye).
Ne vem, če je to ful al ne glede na ostale ampak meni se zdi v redu.

Edino windoze 8 me je precej razočaral.
Vsak dan najdem nekaj kar me razjezi ;((

Recimo na hitro:
- Nobenega od večjih brskalnikov ni gor (ie, pa edina pametna alternativa uc browser...ta mi je precej kul ker spominja na opero ampak še par reči manka, da bi bil 100% zadovoljen)
- Faking tipkovnice se ne da zamenjat in ta vgrajena je poop
- Tolko govorijo o združevanju windows 8 na vseh napravah pa sploh nima rdp, pa dostop do sheranih fajlov na pc al karkoli v mreži
- itd.

FeniksX ::

Kake so kaj izkušnje s Lumio 820? Tisti, ki jo imate.

Dober dan ::

Tudi mene to zanima.. Verjetno bo nasledila mojo Omnio7, ampak še premlevam...

Formula 1 ::

FeniksX je izjavil:

Kake so kaj izkušnje s Lumio 820? Tisti, ki jo imate.

Izkušnje so dobre :D. Ztelefonom sem zadovoljen, dobil sem to, kar sem pričakoval, telefon dela hitro. Problemi so samo z rebotom za katerega itak veš samo takrat, ko je treba vpisat PIN in pa z občasnim praznenjem baterije, kjer pomaga soft reset. Zame konkreten napredek glede na prejšnji telefon ( Nokia C6-01 ). Zelo sem zadovoljen tudi z kamero, letos je na družinskih počitnicah nadomestila kompakta, ki smo ga pozabili doma in slikam nič ne manjka.
Kar se mene tiče zelo dober nakup.

FeniksX ::

Formula 1 je izjavil:

FeniksX je izjavil:

Kake so kaj izkušnje s Lumio 820? Tisti, ki jo imate.

Izkušnje so dobre :D. Ztelefonom sem zadovoljen, dobil sem to, kar sem pričakoval, telefon dela hitro. Problemi so samo z rebotom za katerega itak veš samo takrat, ko je treba vpisat PIN in pa z občasnim praznenjem baterije, kjer pomaga soft reset. Zame konkreten napredek glede na prejšnji telefon ( Nokia C6-01 ). Zelo sem zadovoljen tudi z kamero, letos je na družinskih počitnicah nadomestila kompakta, ki smo ga pozabili doma in slikam nič ne manjka.
Kar se mene tiče zelo dober nakup.


Aha, kaj točno je problem pri rebootanju? Pa kako kaj baterija zdrži? :P

Formula 1 ::

Problem pri rebootu je neznan. V bistvu značilnost WP8 in se vleče že vse od prvih primerkov na trgu pa ga še vedno niso odpravili :p , je pa res, da ga je sedaj manj.
Za baterijo pa ne vem, jaz ga polnim vsak dan in imam na koncu dneva še tam 30%-50% ampak ziher je ziher :D. Odvisno je čisto od uporabe, brskanje po internetu ni ravno potratno, tudi na 4G povezavi medtem, ko pa igrice lahko baterijo lahko spraznijo zelo hitro. Navigacija recimo prazni baterijo 20% na uro.

Bor H ::

Jaz sem z 820 zadovoljen, sploh ekran je špica, škoda sam da ni gorilla glass pa mal večji ppi, ima pa super vidne kote in tudi na direktnem soncu je še kar berljiv. Edina kritika na 820 hw je dokaj švoh baterija (ki pa sicer zdrži čez dan), ostalo so pa omejitve WP8, ki pa mene praviloma ne motijo.

FeniksX ::

Nima gorilla glassa? No ja to je mal škoda, treba pač mogoče zato zaščitno folijo dat kako gor pa je isto skor :)

Bor H ::

Neki je proti praskam neki proti razbitju, pomembna razlika.

ivanuscha ::

Kako je z "travniškimi" aplikacijami za WP8? Ali obstaja kakšna vredu navigacija? Cenejše Lumie nimajo navigacije za cel svet, pa me zanima ali se recimo na 720 ali 520 da naložiti Drive+.

Mat3v7 ::

Imam Nokio 720 in osnovna navigacija podpira celotno exYU, za 15€ se lahko dokupi polno HERE Drive+.

Jebac18 ::

mat3v7 kako je z navigacijo oz plačevanje za here drive + katere vrste kartic lahko uporablaš za nakup le tega ??

LuGi ::

ivanuscha je izjavil:

Kako je z "travniškimi" aplikacijami za WP8? Ali obstaja kakšna vredu navigacija? Cenejše Lumie nimajo navigacije za cel svet, pa me zanima ali se recimo na 720 ali 520 da naložiti Drive+.


Travniška, ne. Drugace pa imas na voljo CoPilot, Navigon in Drive+



http://mynokiablog.com/2013/07/09/nokia...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Tilen ::

A je kdo že uporabljal kakšen app za preverbo porabe (individualnega) data prenosa? Potreboval bi namreč nekaj, da bi imel približno predstavo koliko sem porabil v tujini. Mobitel ima možnost, da za 10 EUR aktiviram 20 GB podatkov preko Hrvatskega Telekoma, ne omogoča pa pregleda porabe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

boolsheat ::

Preko Mobitelove aplikacije oz. preko Planet-a (planet.mobitel.si) ne vidiš porabe?

Tilen ::

Poraba preko Mobitelove aplikacije deluje, vendar jaz potrebujem indikator za porabo v tujini (v kB, ne EUR), kar pa trenutno ni mogoče. Rad bi vedel kdaj bom blizu 20 GB, preden bo prepozno. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ivanuscha ::

Zanimivo, da 720 nima Drive+, dočim ga 620 ima. Glede na ceno izgleda Lumia 620 zelo interesanten telefon. Si ga lasti kdo na forumu?

ivanuscha ::

Še nekaj me zanima, ali IE podpira stiskanje podatkov, tako kot opera mini?

fireX88 ::

ivanuscha je izjavil:

Zanimivo, da 720 nima Drive+, dočim ga 620 ima. Glede na ceno izgleda Lumia 620 zelo interesanten telefon. Si ga lasti kdo na forumu?


sem imel priložnost testirat telefon, ko sem enemu gospodu nalagal aplikacije. kaj te zanima?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

LuGi ::

ivanuscha je izjavil:

Še nekaj me zanima, ali IE podpira stiskanje podatkov, tako kot opera mini?


Da, GDR2 nadgradnja, mislim da pride avgusta over-the-air

Formula 1 ::

Tilen je izjavil:

Poraba preko Mobitelove aplikacije deluje, vendar jaz potrebujem indikator za porabo v tujini (v kB, ne EUR), kar pa trenutno ni mogoče. Rad bi vedel kdaj bom blizu 20 GB, preden bo prepozno. ;)

Hm, kolikor vem je prenos podatkov neomejen, se pa ko presežeš 20GB hitrost prenosa zmanjša. Tako, da ne skrbi imaš neomejeno količino.

Tilen ::

Zgleda sem res površno prebral.

Za storitev HT internet je meja za uveljavljanje principa pravične uporabe 20 GB prenesenih podatkov znotraj posameznega obračunskega obdobja. Po preseženi meji 20 GB v mobilnem omrežju operaterja Hrvatski Telekom se hitrost prenosa podatkov omeji na 384 kb/s v smeri do uporabnika in 64 kb/s v smeri od uporabnika. Z naslednjim obračunskim obdobjem se ponovno vzpostavi običajna hitrost prenosa podatkov, kot jo zagotavlja Hrvatski Telekom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
««
20 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688344 (53333) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229539 (23908) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114791 (4503) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919812 (16141) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499535 (8234) SLO_Matej

Več podobnih tem