» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
72 / 83
»»

matej_jack ::

lopov je izjavil:

Živ,
...
Če ma kdo osebno izušnjo in lahko priporoči en ali drugi model bom zelo vesel, predvsem izkušnjo nekoga, ki uporablja vsaj 5 ali več exchange računov na telefonu.

Jaz na 1320 uporabljam 3 exchange, 1 gmail in 2 SMTP. Nikoli nisem opazil težav, ki bi bile povezane s tem, pri meni vse deluje brezhibno.

lopov ::

Ah ... Pol nimam kaj razmišljat, 830 bom (najbrž) vzel :)

Hvala vsem,
b.

Anney ::

Ti lahko še jaz potrdim, da je super telefon, še posebej zdaj ko mu je cena padla. :) Ga ima moja in od februarja ji dela gladko, pa ga zelo veliko uporablja, tudi baterija je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

||_^_|| ::

830 je definitivno best price/performance kar lahko kupiš.

boolsheat ::

Nekaj SSH appov imaš v trgovini.

sajmon ::

||_^_|| je izjavil:

830 je definitivno best price/performance kar lahko kupiš.

Glede na tole primerjavo ne vidim velike razlike med 830 in 640
16 GB / 8 GB (spomin); 10M / 8 M (fotoaraparat) oboje v prid 830.

Cena med 830 in 640 je pa cca dobrih 100€ (http://www.computeruniverse.net/).
Kako je s cenami pri operaterjih in vezavah, pa ne vem.

lopov ::

640 dobim za 5 eur/mesec, 830 pa za 6 eur/mesec, imam gigant paket pa so mi rekli, da so cene iste kot za trenutni ultimativni S.

sajmon ::

lopov je izjavil:

640 dobim za 5 eur/mesec, 830 pa za 6 eur/mesec, imam gigant paket pa so mi rekli, da so cene iste kot za trenutni ultimativni S.


Glede na te cene se potem splača bolj 830. Predvidevam, da je 24 mesečna vezava, tako da te telefon pride 144, kar je cca 100€ ceneje, kot na iz Nemčije.

Anney ::

Nove informacije za naslednjika L930.

Talkman (Lumia 950)

Matte White or black polycarbonate body
5.2 inch WQHD (1440x2560) OLED display
Snapdragon 808, 64-bit Hexa core
Iris scanner (infrared) for Windows Hello
3GB of RAM
32GB of internal storage with a microSD card slot
20MP PureView rear camera
5MP Wide-angle front facing camera
3000 mAh removable battery
Qi wireless charging with flip cover
USB Type-C

Cityman (Lumia 950 XL)


Matte White or black polycarbonate body
5.7 inch WQHD (1440x2560) OLED display
Snapdragon 810, 64-bit Octa core
Iris scanner (infrared) for Windows Hello
3GB of RAM
32GB of internal storage with a microSD card slot
20MP PureView rear camera with triple LED flash
1mm silver ring inside the circumference of the black camera pod
Aluminum side buttons
5MP Wide-angle front facing camera
3300 mAh removable battery
Qi wireless charging integrated
USB Type-C

-------------------------------------------------

Very thin (7-8mm) and light
Massive, removable battery that is the thinnest they have ever seen
"Sexy as hell."
Looks like a combination of the Verizon Lumia 928 and Lumia 830 (camera housing)
Completely square handset
The front glass covers the entire front, non-curved display
Volume up and down keys separated by power button
Dedicated camera button


http://www.windowscentral.com/microsoft...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

krneki0001 ::

Jaz hočem 4" ekran, 41 miljonov pikslov fotič, 8 jedrni procesor in 4gb rama v telefonu, pa windows sistem gor.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

trololo2 ::

Prvi telefon s continuum-om? Lepo, lepo :).

Anney ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz hočem 4" ekran, 41 miljonov pikslov fotič, 8 jedrni procesor in 4gb rama v telefonu, pa windows sistem gor.

Zakaj 4GB rama, če sistem 8.1 že na 1GB RAM-a teče gladko. :) sami pixli pa ti tudi ne pomenijo dosti, mora biti še vse ostalo poštimano (beri senzor) za kamero. ;)

krneki0001 ::

Poglej si lumio 1020. Ima vse poštimano (senzor) za kamero, 2GB rama in dvojedrni 1.5GHZ proc. Pa še vedno občasno malo zašteka ob kakih zelo velikih slikah (raw format 41 miljonov pikslov). Zato bi meni bila všeč Lumia 1020 z 8 jedrnim procesorjem in 4gb.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Anney ::

Pred kratkim sem preizkušal L1020 na morju poleg moje L930, nobena ni nikoli zaštekala, res je da RAW-a nisem slikal (ga na moji še nikoli nisem, ker ga ne potrebujem), ostale slike pa so bile podobne kot na L930 (barve so mi bolj realne na L930, L 1020 mi ima prežive (sicer pa vsako oko ima svojega malarja) ), čeprav ima kamero L1020 veliko bolj zmogljivo, vendar za navadnega userja nima nekega velikega učinka, racen če boš slike gledal na velikem platnu in si printal posterje. Če pa se profesionalno ali ljubiteljsko baviš s fotografijo pa si tako ali tako kupiš DSLR-a in ne škljocaš s telefonom.
Tukaj imaš nek test, pa si poglej:
http://www.techradar.com/news/phone-and...

boolsheat ::

Ja, ravno zato menda pravega naslednika L1020 zaenkrat ne bo, bosta le 950 z solidnima kamerama.

krneki0001 ::

Anney je izjavil:

Pred kratkim sem preizkušal L1020 na morju poleg moje L930, nobena ni nikoli zaštekala, res je da RAW-a nisem slikal (ga na moji še nikoli nisem, ker ga ne potrebujem), ostale slike pa so bile podobne kot na L930 (barve so mi bolj realne na L930, L 1020 mi ima prežive (sicer pa vsako oko ima svojega malarja) ), čeprav ima kamero L1020 veliko bolj zmogljivo, vendar za navadnega userja nima nekega velikega učinka, racen če boš slike gledal na velikem platnu in si printal posterje. Če pa se profesionalno ali ljubiteljsko baviš s fotografijo pa si tako ali tako kupiš DSLR-a in ne škljocaš s telefonom.
Tukaj imaš nek test, pa si poglej:
http://www.techradar.com/news/phone-and...


Zakaj bi kupoval dslr, če pa imam lahko vse na telefonu in lumia 1020 je ravno zato odlična.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Anney ::

Zato, ker ni namenjena temu in ne pride blizu namenskim fotoaparatom, za domače potrebe pa ti je takšna kamera čisto odveč, razen, če ti s pixli raste tudi ego. Nekih profi fotk pa se s tem ne moreš it, ker ji manjka še dosti stvari, za slikat družinske utrinke z morja in podobno pa je v večini telefonov dovolj zmogljiva kamerca. Takšna kamera kot je v L930 in ista bo v L950 je povsem dovolj, če ne že preveč za v telefon. :)Kompaktnega fotoaparata pa res ne rabiš več. ;)

AvtoR ::

Bistvo Lumie 1020 je ksenon fleš in digitalni zum.
Privzeta resolucija je 5mp. Oversampling omogoča digitalni zum in manj šuma v fotografiji.
1020 ni zamenjava za DSLR, ampak za kak srednji rang kompaktov.
Plus je da ga imaš vedno pri roki.
Ostali android telefoni delajo solidne fotke v idealnih pogojih. Ko se pogoji poslabšajo jih velika večina(z nekaj izjemami) odpove.

krneki0001 ::

Anney je izjavil:

Zato, ker ni namenjena temu in ne pride blizu namenskim fotoaparatom, za domače potrebe pa ti je takšna kamera čisto odveč, razen, če ti s pixli raste tudi ego. Nekih profi fotk pa se s tem ne moreš it, ker ji manjka še dosti stvari, za slikat družinske utrinke z morja in podobno pa je v večini telefonov dovolj zmogljiva kamerca. Takšna kamera kot je v L930 in ista bo v L950 je povsem dovolj, če ne že preveč za v telefon. :)Kompaktnega fotoaparata pa res ne rabiš več. ;)


Niti ni namen da je namenski fotoaparat. Poanta je da jo imaš stalno s sabo, ker je to telefon. Slike kakršne dela lumia 1020 pa ne dela noben drug fotkič v telefonih. Tudi nokia 930 ne (je kr daleč od tega).

Sicer pa vsakemu svoje. Eni pač hočemo take zadeve.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Anney ::

Če se tebi zdi tako, ok, imam na računalniku slike od obeh, pa me tistih 41mio pixlov ne prepriča, tudi na ogledu na 55'' TVju ni neke bistvene razlike, razen, da me fotke od L1020 bodejo v oči. Sicer pa kot si rekel vsak ima svoje želje in potrebe. ;)

lp

Motion ::

AvtoR je izjavil:

Oversampling omogoča digitalni zum in manj šuma v fotografiji.


oversampling omogoča manj šuma na 5MP slikah
Lossless zum omogočajo megapiksli. Na 5MP sliki boš mel zelo malo prostora za digitalni zum. Na 38MP pa kar nekaj več, sam tud več šuma.
IMO dela 20MP kamera v 930 / 1520 v 5MP načinu po 2 letih še še vedno top šit slike in z lahkoto konkurira vsem novejšim telefonom.

AvtoR ::

Ja, saj ka sem pa jaz napisal? Mogoče bi moral biti bolj precizen in napisati da oversampling omogoča digitali zum ALI manj šuma v fotografijah. Oboje hkrati ne gre!

lopov ::

Hoj, sem nabavil 830 in piz*** nad klicanjem.

Grem v dialer -- > zgodovina in prikaže kontakte. Če kliknem kontakt se obnaša kot da gre za hitro klicanje in takoj kliče, jaz pa tega ne želim.

Kje se to onemogoči? Al sem glup ampak prisežem da te opcije ni v nastavitvah :)))

Bor H ::

Klikni na ikono desno od imena :)

sajmon ::

lopov je izjavil:

Hoj, sem nabavil 830 in piz*** nad klicanjem.

Grem v dialer -- > zgodovina in prikaže kontakte. Če kliknem kontakt se obnaša kot da gre za hitro klicanje in takoj kliče, jaz pa tega ne želim.

Kje se to onemogoči? Al sem glup ampak prisežem da te opcije ni v nastavitvah :)))


Preveri aplikacijo rapdialer

Lonsarg ::

AvtoR je izjavil:


1020 ni zamenjava za DSLR, ampak za kak srednji rang kompaktov.

V bistvu je L1020 celo nekje med kompakti in pro fotiči, ja povozi vse kompakte(oziroma je ob izzidu, zdaj je že toliko let da so senzorji napredovali). Medtem ko L930,iPhone6,S6,.... so pa približno izenačeni z najbolšimi kompakti(govorim o navadnih kompaktih z 1/2.3" senzorji) po vsem razen zoomu seveda.

Tako da po mojem mnenju definitivno je trg za 1020, sploh kako posodobljeno verzijo, ki ima procesor, ki v blinku sprocesira 40MP. Marsikdo ima raje nekaj med kompaktom in DSLRjem kot pa kompakt in DSLR...

lopov ::

Bor H je izjavil:

Klikni na ikono desno od imena :)

Mam krompirjaste prste in je ikona premajhna :))

@sajmon - thx, preskusim

AvtoR ::

Lonsarg je izjavil:

AvtoR je izjavil:


1020 ni zamenjava za DSLR, ampak za kak srednji rang kompaktov.

V bistvu je L1020 celo nekje med kompakti in pro fotiči, ja povozi vse kompakte(oziroma je ob izzidu, zdaj je že toliko let da so senzorji napredovali). Medtem ko L930,iPhone6,S6,.... so pa približno izenačeni z najbolšimi kompakti(govorim o navadnih kompaktih z 1/2.3" senzorji) po vsem razen zoomu seveda.

Tako da po mojem mnenju definitivno je trg za 1020, sploh kako posodobljeno verzijo, ki ima procesor, ki v blinku sprocesira 40MP. Marsikdo ima raje nekaj med kompaktom in DSLRjem kot pa kompakt in DSLR...


L930 ali Iphone se niti približno ne morejo kosat z najboljšimi kompakti, jim še precej manjka. Zoom objektiv, ksenon fleš, večji senzor za začetek. Kvečjemu so na nivoju 5-6 let starih srednjecenovnih kompaktov, tu nekje.
Boljši kompakti imajo danes 10-16x optični zoom, ki ga ni mogoče primerjati z nobenim digitalnim zoomom, tudi onega iz L1020 ali N808 ne. Tudi optična stabilizacije je precej boljša pri kompaktih itd, da ne naštevam naprej.
Je pa res, da bodo kompakti na dolgi rok preteklost, ker jih bodo nadomestili telefoni.

lopov ::

Okej, še zadnje vprašanje za danes :)

Kateri program moram namestiti, da bo telefon zavibriral ko nekoga kličem in on sprejme klic? Očitno ne znam googlat in iskat po trgovini ker nič ne najdem ;(

Thx,
b.

issak ::

lopov je izjavil:

Hoj, sem nabavil 830 in piz*** nad klicanjem.

Grem v dialer -- > zgodovina in prikaže kontakte. Če kliknem kontakt se obnaša kot da gre za hitro klicanje in takoj kliče, jaz pa tega ne želim.

Kje se to onemogoči? Al sem glup ampak prisežem da te opcije ni v nastavitvah :)))



Ja klicanje na WP je malo posebno, ampak sem se ga jaz hitro navadil. Ko sem se navadil je bil proces zelo enostaven in hiter. Izklopiti se pa nič ne da, tako je. Telefon in imenik sta pa različni aplikaciji, mogoče te to malo bega.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

lopov ::

To, da je imenik ločen od klicanja sem vajen.

Sem pa danes naletel na naslednjo "neumnost" -- poskusil sem poslati MMS in mi je zavrnilo, nato sem v meniju "omrežje+brezžično -- > mobilno omrežje+SIM -- > Nastavitev kartice SIM" našel možnost vnosa APN. Namestil sem po navodilih z neta pa je vseeno javljalo, da ne more poslati.

Prijazna operaterka na helpdesku mi je nato dejala, da moram imeti vključen prenos podatkov.

Glede na to, da MMS deluje na 2G omrežju se mi zdi to popolna neumnost ;( Pa sem ravno mislil pohvaliti telefon ker mi lovi v zabačenih koncih kjer mi prej N9 ni pokazala signala, ta pa prikaže cca. 20% signal. Klinc, nč ne pomaga če pa nato ne more poslat MMS ...

Še zmeraj iščem namig, kako usposobiti vibriranje ko nasprotna stran sprejme klic ("dvigne telefon in reče živjo").

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

boolsheat ::

Samo vklopi mobile data pa ti bo poslalo MMS... Tudi na 2g.

Daj si vklop mobilnih podatkov pod action centre, da lahko na hitro vklapljaš/izklapljaš.

Za ono drugo pa ne vem, probaj uporabiti Gestures app, če slučajno podpira kaj takega.

https://www.microsoft.com/sl-si/store/a...

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

To z MMSji je povsod tako, kvečjem je mogoče kakšen telefon dovolj brihten, da sam vklopi prenos podatkov za tisti 2 sekundi ko pošilja.

Malajlo ::

MMSji grejo na lokalne serverje. Ne moreš jih pobirati z javnega IP, kar WIFI povezava je.
Sam sem se ravno včeraj čudil, da ne morem v tujini pobirati MMS. Seveda sem imel izklopljen podatkovni prenos, ker mmi je zaradi slabega signala požrlo baterijo v enem dnevu. Ko sem vklopil mobile data, sem tudi fotke prejel.

fireX88 ::

Bor H je izjavil:

To z MMSji je povsod tako, kvečjem je mogoče kakšen telefon dovolj brihten, da sam vklopi prenos podatkov za tisti 2 sekundi ko pošilja.



android htc, vsaj desire x ima tako.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

krneki0001 ::

fireX88 je izjavil:

Bor H je izjavil:

To z MMSji je povsod tako, kvečjem je mogoče kakšen telefon dovolj brihten, da sam vklopi prenos podatkov za tisti 2 sekundi ko pošilja.



android htc, vsaj desire x ima tako.


Če se ti zdi to pametno. Meni ni, ker tega nočem. Če jaz blokiram podatkovni prenos, ga hočem imeti blokiranega, ne da ga telefon sam vklaplja, ko njemu paše.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Malajlo ::

A, v tistih dveh sekunsah pa prenese sličico velikosti nekaj deset kb.
MMS ne delajo (samo?) po wifiju. Potemtakem bi si postavil emulacijo androida in vlekel dol mms. Čigave? Najbrž ni težko prestreči URL do MMS, pa ga potegniti kar prek neta.
Naj me kdo popravi, če narobe razumem delovanje. (tudi SMS je vezan na mobilno omrežje)

Anney ::

cekr ::

Za MMS ti ne sme porabiti niti bita ostalega podatkovnega prometa. Zadeva je čisto ločena saj se poveže na določeno telefonsko številko.

Rešitev, da moraš odpirat podatkovni promet ni ravno zgledna. To bi moralo delati avtomatsko.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Malajlo ::

cekr je izjavil:

Za MMS ti ne sme porabiti niti bita ostalega podatkovnega prometa. Zadeva je čisto ločena saj se poveže na določeno telefonsko številko.

Rešitev, da moraš odpirat podatkovni promet ni ravno zgledna. To bi moralo delati avtomatsko.

Katero telefonsko za MMS? SMS se ne povezuje nikamor, MMS pa s serverja pobira.

Bor H ::

cekr: tudi v tujini je brezplačno?

boolsheat ::

cekr je izjavil:

Rešitev, da moraš odpirat podatkovni promet ni ravno zgledna. To bi moralo delati avtomatsko.


No ja, ni nujno. Si slišal za zadnjo veliko luknjo v smešnem Androidu, kjer se telefon okuži, če odpreš sliko v MMSu? Telefoni, ki ne naložijo slike avtomatsko so bolj varni sedaj...

Nekaj imaš tu:
http://blog.zimperium.com/experts-found...

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Zato bi pa lahko uvedli dva gumba. En za mms-e, drug za ostali podatkovni promet.
Če želiš, odpreš, sicer pa se ti vse forwardira na mail.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Malajlo ::

cekr je izjavil:

Zato bi pa lahko uvedli dva gumba. En za mms-e, drug za ostali podatkovni promet.
Če želiš, odpreš, sicer pa se ti vse forwardira na mail.

Na kateri mail? Kam ga pa vneseš? A rabiš za MMS še mail?
Mešaš "telefonsko" (kamor spada SMS in z večpredstavno vsebino podprt SMS = MMS) in "digitalno" komunikacijo. Mejl preusmeriti je enaka tehnologija na enako. Prav tako telefonska tajnica (ki je vmes postala digitalna; ampak to zaradi boljših zmogljivosti pred analogno), ki ti klice preusmerja v predal. Ti pa bi zdaj navadno razglednico (ali pa faks) rad imel skenirano in poslano po mejlu kar nekam na eno domeno. No go.

boolsheat ::

Majalo, probaj poslati MMS na mejl... ;)

Malajlo ::

MMS je vezan na SIM kartico. Mejl pošlje telefon, potem ga pa Telekomov server posreduje. Če pogledaš header mejla, je IP Telekomov, ne pa tvoja telefonska ali pa ip wifija na Petrolu.

cebelar123 ::

Tudi meni gre tole na WP pošteno na živce. Vse MMSje pošiljam preko mojega primarnega telefona Android "WP je službeni" saj ta sam vklopi podatkovno povezavo.

Včasih imam tudi problem z podatkovno povezavo ,ko jo vključim se dejansko ne vključi, tako da morem iti v letalski način in ga vključiti/izključiti nato pa spet vključim podatkovno povezavo da deluje. Ima še kdo ta problem?

krneki0001 ::

cebelar123 je izjavil:

Včasih imam tudi problem z podatkovno povezavo ,ko jo vključim se dejansko ne vključi, tako da morem iti v letalski način in ga vključiti/izključiti nato pa spet vključim podatkovno povezavo da deluje. Ima še kdo ta problem?


Kater telefon? 735?

Na lumiah 520, 635, 720 in 920 tega ni bilo, pa na prestigio 8500 tudi ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Ativ S pravkar prejema neko posodobitev, ki je ni možno namestiti. Ima še kdo enak primer?

fireX88 ::

sploh ne vem kje je problem v mms-ih?? kdo to sploh še uporablja?

sicer pa danes paketi vsebujejo že toliko prenosa podatkov da, če imaš skos vklopljene mobilne podatke, jih ne boš pokuril (izklopi le ponoči).

očitno ima folk rad, da skos nekaj vklaplja in izklaplja... čudi me to, da pri avto ne izklopijo klime ko je ne potrebujejo, ali pa mogoče dajo kar ven 3 in 4 to prestavo??

prodaj telefon, lepše ti bo.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!
««
72 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688107 (53096) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229420 (23789) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114775 (4487) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919735 (16064) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499492 (8191) SLO_Matej

Več podobnih tem