» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
35 / 83
»»

Tilen ::

Instagram uradno podprt.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tamali ::

Finally.

sinalko ::

LP. V katero mapo, na SD kartici naj skopiram PDF datoteko, da bo vidna v telefonu. Kopiram preko kabla.
Če jo skopiram na telefon v mapo Documents je vidna v telefonu. Samo jaz bi jo rad skopiral na SD kartico. Probal sem že ustvarit mapo Documents na SD kartici in to tudi gre. Tudi PDF file gre tja skopirat. Samo ne najdem file v telefonu. Kakšna ideja? Hvala.

Tamali ::

PDF datoteko sem samo skopiral na kartico, v nobeno posebno mapo, pa mi jo Adobe Reader brez problema najde, še ikonico spominske kartice mi pokaže zraven datoteke.

sinalko ::

Tamali je izjavil:

PDF datoteko sem samo skopiral na kartico, v nobeno posebno mapo, pa mi jo Adobe Reader brez problema najde, še ikonico spominske kartice mi pokaže zraven datoteke.


Pol pa moram probat z Adobe Readerom. Pdf Reader od Microsofta ne najde. Hvala.

oberskitona ::

Pozdravljeni imam eno vprasanje, ker sem dosedaj bil na androidu pa se odlocujem za nakup Nokie 925 me zanima, ce jo kupim v nemciji kako je potem s slovenskim menijem. Na androidu je to enostavno kako pa je to na WP, ali se da sploh spremenit, treba kaj nalozit ali ima ze prednalozeno?

hvala lp

SLO_Matej ::

V kolikor jezikovni paket ni nameščen, ti ponudi prenos le-tega kar v nastavitvah.

toblak ::

Pozdravljeni,ali T2 omogoča data sense funkcijo?
Zanima me še nekaj: kako ste naredili nov foto album znotraj fotografij?
Hvala?.

jand ::

T2 omogoča data sense funkcijo.

Bramac ^^ ::

oberskitona je izjavil:

Pozdravljeni imam eno vprasanje, ker sem dosedaj bil na androidu pa se odlocujem za nakup Nokie 925 me zanima, ce jo kupim v nemciji kako je potem s slovenskim menijem. Na androidu je to enostavno kako pa je to na WP, ali se da sploh spremenit, treba kaj nalozit ali ima ze prednalozeno?

hvala lp


Je že prednaloženo. Ko prvič zaženeš telefon, ti med nastavljanjem ponudi tudi izbiro jezika.

roccat ::

Jaz mam tezave z brskanjem zahteva flash samo nevem kje ga dobiti.

SLO_Matej ::

Ne podpira Flash Playerja. HTML5 je prihodnost.

seba75 ::

Dlje časa kot uporabljam Windows phone 8 bolj sem razočaran. Po sprva zelo dobri uporabniški iskušnji, inuativnem meniju (do neke mere), gladkih prehodih ..., pride hladen tuš. Nabavil sem Lumio 1020 (ki mimogrede dela odlične slike). Telefon uporabljam kot orodje! Prej sem imel Androida in sem aplikacije, ki jih ni bilo privzeto not, enostavno naložil. Zdaj je zgodba drugačna. Ne samo, da je aplikacij manj (te sem že vedel), ampak so omejitve operacijskega sistema take, da večine aplikacij sploh ne bo!!! Leta nazaj sem imel Windows phone 6.5 in je imel dialer bolje povezan s kontakti, kot ga ima sedaj. Za vsako stvar je treba kliknit tudi po 3 in več krat. Dialerji, ki jih snameš z marketa, pa nimajo direktnega dostopa do sistemskega. To pomeni, da, če ne uporabljaš tistega, ki ti ga je namenil Microsoft, nimaš dostopa do dnevnika klicev, zgrešenih klicev, ... V glavnem KATASTROFA!!! Ena glavnih funkcij, ki jo uporablja vsak, ki mora planirat svoj delovnik je koledar. Integriran koledar je pač nekaj, kar so spacali skupaj. Bolj ali man neuporaben. Tudi neke dobre alternative v MS trgovini ni (tudi plačljive ne). Danes sem hotel postavit VPN (da bi se s telefonom varno povezal v podjetje) in ... ne boste verjeli, telefon, ki je narejen za "poslovneže" nima te možnosti. Na Microsoftu je niti ne planirajo (vsaj ne v kratkem). Dodatna zadeva ki je ni in je tudi ne bo je povezava PCja v internet preko USBja. To je imel že skoraj vsak 5 let star telefon. Na Microsoftu so izjavili, da je enostavno premalo uporabnikov, ki bi tako funkcijo uporabili. Ko sem hotel v Ljubljani potegnit zemljevide preko mobilnega omrežja (navigacija je integrirana v telefonu in tudi zelo dobro dela, ko imaš karte), sem dobil obvestilo, da pa tega ne morem, ker nisem na Wi-Fi in bi lahko imel zato večji mobilni račun. HALO, imam 20GB zakupljenih in telefon z LTE, ki jih ne morem porabit, ker so se na MS tako odločili. Ni opcije, kjer bi to lahko spremenil.

Reklama za Windows phone 8 je:
Vsak uporabnik je nekaj unikatnega, zato mi gradimo telefone za vsakega uporabnika!

Hvala za tak nateg Microsoft in Nokia

p.s.
NOKIA Lumia telefoni zelo radi zmrznejo. Meni cca 1 x na teden. Takrat ga moram resetirat z držanjem (držim kar vse tipke, ker vol dn in power ne delujeta) tipk.
To se zgodi čisto naključno. Sem prečital bolj ali manj večino forumov na to temo pa ...
Toliko o telefonu za 681,69€

lp,
Seba
Avtomatizacija povsod <a href="http://www.pametnidom.si">www.pametnidom.si</a>

sinalko ::

jand je izjavil:

T2 omogoča data sense funkcijo.


Ne vem zakaj bi Data Sense bil kakorkoli odvisen od operaterja. To je v bistvu programček, ki ti šteje količino prenesenih podatkov v mobilnem in Wi-Fi omrežju in kolko jaz vidim, ne dela čisto nič drugega. Podatek o zakupljenih "Megabajtih" mu vneseš ti, in ga ne dobi od operaterja. Vsaj pri meni je tako. Lahko pa, da se motim. :-) A šteje mogoče komu količino minut, SMSov, MMSov, skratka karkoli drugega razen prenosa podatkov?

sinalko ::

seba75 je izjavil:

Dlje časa kot uporabljam Windows phone 8 bolj sem razočaran. Po sprva zelo dobri uporabniški iskušnji, inuativnem meniju (do neke mere), gladkih prehodih ..., pride hladen tuš. Nabavil sem Lumio 1020 (ki mimogrede dela odlične slike). Telefon uporabljam kot orodje! Prej sem imel Androida in sem aplikacije, ki jih ni bilo privzeto not, enostavno naložil. Zdaj je zgodba drugačna. Ne samo, da je aplikacij manj (te sem že vedel), ampak so omejitve operacijskega sistema take, da večine aplikacij sploh ne bo!!! Leta nazaj sem imel Windows phone 6.5 in je imel dialer bolje povezan s kontakti, kot ga ima sedaj. Za vsako stvar je treba kliknit tudi po 3 in več krat. Dialerji, ki jih snameš z marketa, pa nimajo direktnega dostopa do sistemskega. To pomeni, da, če ne uporabljaš tistega, ki ti ga je namenil Microsoft, nimaš dostopa do dnevnika klicev, zgrešenih klicev, ... V glavnem KATASTROFA!!! Ena glavnih funkcij, ki jo uporablja vsak, ki mora planirat svoj delovnik je koledar. Integriran koledar je pač nekaj, kar so spacali skupaj. Bolj ali man neuporaben. Tudi neke dobre alternative v MS trgovini ni (tudi plačljive ne). Danes sem hotel postavit VPN (da bi se s telefonom varno povezal v podjetje) in ... ne boste verjeli, telefon, ki je narejen za "poslovneže" nima te možnosti. Na Microsoftu je niti ne planirajo (vsaj ne v kratkem). Dodatna zadeva ki je ni in je tudi ne bo je povezava PCja v internet preko USBja. To je imel že skoraj vsak 5 let star telefon. Na Microsoftu so izjavili, da je enostavno premalo uporabnikov, ki bi tako funkcijo uporabili. Ko sem hotel v Ljubljani potegnit zemljevide preko mobilnega omrežja (navigacija je integrirana v telefonu in tudi zelo dobro dela, ko imaš karte), sem dobil obvestilo, da pa tega ne morem, ker nisem na Wi-Fi in bi lahko imel zato večji mobilni račun. HALO, imam 20GB zakupljenih in telefon z LTE, ki jih ne morem porabit, ker so se na MS tako odločili. Ni opcije, kjer bi to lahko spremenil.

Reklama za Windows phone 8 je:
Vsak uporabnik je nekaj unikatnega, zato mi gradimo telefone za vsakega uporabnika!

Hvala za tak nateg Microsoft in Nokia

p.s.
NOKIA Lumia telefoni zelo radi zmrznejo. Meni cca 1 x na teden. Takrat ga moram resetirat z držanjem (držim kar vse tipke, ker vol dn in power ne delujeta) tipk.
To se zgodi čisto naključno. Sem prečital bolj ali manj večino forumov na to temo pa ...
Toliko o telefonu za 681,69€

lp,
Seba


No, no. Microsofta skrbi za tvojo varnost, pazi, da nimaš velike račune, ti pa se tako obnašaš. Pokaži vsaj malo spoštovanja! :D

aerie ::

seba75 je izjavil:

Prej sem imel Androida in sem aplikacije, ki jih ni bilo privzeto not, enostavno naložil. Zdaj je zgodba drugačna. Ne samo, da je aplikacij manj (te sem že vedel), ampak so omejitve operacijskega sistema take, da večine aplikacij sploh ne bo!!!

Katere aplikacije pogrešaš?

seba75 je izjavil:

Ena glavnih funkcij, ki jo uporablja vsak, ki mora planirat svoj delovnik je koledar. Integriran koledar je pač nekaj, kar so spacali skupaj. Bolj ali man neuporaben. Tudi neke dobre alternative v MS trgovini ni (tudi plačljive ne).

Koledar je meni čisto OK. Daleč od neuporabnega. Kaj pogrešaš?

seba75 je izjavil:

Danes sem hotel postavit VPN (da bi se s telefonom varno povezal v podjetje) in ... ne boste verjeli, telefon, ki je narejen za "poslovneže" nima te možnosti. Na Microsoftu je niti ne planirajo (vsaj ne v kratkem).

Podpora za VPN baje prihaja v Q1 2014. http://www.infoq.com/news/2013/07/wp-8-...

seba75 je izjavil:

NOKIA Lumia telefoni zelo radi zmrznejo. Meni cca 1 x na teden. Takrat ga moram resetirat z držanjem (držim kar vse tipke, ker vol dn in power ne delujeta) tipk.
To se zgodi čisto naključno. Sem prečital bolj ali manj večino forumov na to temo pa ...

Čudno. Moja L920 od letošnjega maja še nikoli ni zmrznila. Se je pa dvakrat naključno resetirala.

mat xxl ::

Moja 1020 ka tudi v mesecu še ni nikoli zmrznila niti se resetirala. Sam pa zemljevide z lahkoto prenašam preko mobilnega neta.

AngelOfDeath ::

mat xxl je izjavil:

Moja 1020 ka tudi v mesecu še ni nikoli zmrznila niti se resetirala. Sam pa zemljevide z lahkoto prenašam preko mobilnega neta.



Se da prenašat samo vklopit moraš :D
edit: Slovnica

luky ::

@seba75
Imel sem Nokio 720 in sedaj 925 pa še nisem doživel, da bi zmrznila, zato mislim da, da pišeš stvari, ki niso resnične. Mogoče res se je komu zgodilo, da mi Nokia zmrzne ampak zato ne zmrzujejo vse na WP8.
luky!

aerie ::

V bistvu ima lahko slab primerek. Mass production in quality control v današnjem času... nič novega. Jaz bi poskušala uveljaviti stvarno napako.

keitai ::

seba75 je izjavil:

Dlje časa kot uporabljam Windows phone 8 bolj sem razočaran. Po sprva zelo dobri uporabniški iskušnji, inuativnem meniju (do neke mere), gladkih prehodih ..., pride hladen tuš.


Dobrodošel na WP8 :) Deluje gladko, a omejeno. Predlagam, da prodaš telefon in si kupiš takšnega, ki ti bo bolj ustrezal. WP kot platforma pač žal (pre)počasi zori.

SLO_Matej ::

seba75, kaj je narobe s koledarjem? Pa poskusi s to aplikacijo: http://www.windowsphone.com/sl-si/store...

Tamali ::

alexa-lol ::

hej :) mene zanima če se Microsoft posložuje taktike, da ti glede na kraj prebivališča omeji izbiro aplikacij. Imel sem iPhone in tam je fora da se najbolj splača registrirati Apple račun kot uporabnik v US da dobiš vse nove aplikacije. Kako je pri WP s tem? Sem lahko registriran v Slo in dobim vse aplikacije kot uporabniki v US, UK?

Lp

Bor H ::

Na telefonu lahko izbereš regijo in tako relativno hitro menjavaš markete (potreben je restart telefona), jaz imam nastavljen UK market, če je treba pa hitro skočim na US (ali enkrat indijski, ki je imel zastonj en špil :D). Je pa verjetno najbolj smiselen US, edina aplikacija, ki je tam nisem našel je Atnag bikes, ki je aplikacija za ljubljanski Bicikelj.

alexa-lol ::

Bor H je izjavil:

Na telefonu lahko izbereš regijo in tako relativno hitro menjavaš markete (potreben je restart telefona), jaz imam nastavljen UK market, če je treba pa hitro skočim na US (ali enkrat indijski, ki je imel zastonj en špil :D). Je pa verjetno najbolj smiselen US, edina aplikacija, ki je tam nisem našel je Atnag bikes, ki je aplikacija za ljubljanski Bicikelj.


hvala za odgovor :)

Tilen ::

Se da kako pobrisati Wallet? Vem, da se pin resetira s hard resetom, vendar je to skrajna možnost. Rad bi pobrisal wallet oz. vse kaj je povezano z njim in pač dodal na novo. Je kakšna možnost? Wallet imam nedostopen (pin).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tamali ::

Wallet lahko upravljaš preko http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=... vendar ne vem, če ga boš lahko izbrisal iz telefona, glede na to, da imaš zaklenjen pin. BTW, kako ti je uspelo zaklenit wallet?

Tilen ::

PIN se nekako več ne spomnim, ali pa se je spremenil po zadnji posodobitvi in posledično ne morem nič kupovati preko Store. Tale link je sicer super, samo kako sedaj dostopam do walleta na telefonu? Vse lahko spreminjam, ne najdem pa možnosti za odstranitev pina.

Mogoče bi se wallet odklenil, če preko Live odstranim edino plačilno možnost (Paypal)?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tamali ::

Možnosti za odstranitev PIN-a ne bo na tej strani, prav tako dvomim, da se bo wallet odklenil, če odstraniš Paypal. Wallet je namreč lahko pod PIN-om tudi, če nimaš nastavljenega nobenega plačilnega sredstva. Hard reset, ni druge.

roccat ::

ej mam problem ! e mail sem povezal oz sihronoziral z telefonov in izgubil stike oz bi rad mel samo stike ,katere kličem med ljudmiin ne ljudi in maila ?? dam filtriranje pa nič !

bluefish ::

Pismu, v ZDA bodo talali Lumio 520 za 49$ brez vezave (le zaklep na omrežje za določeno obdobje): http://www.neowin.net/news/microsoft-se...
Res pa je, da naslednji mesec prihaja 525, vendar specifikacije niso tako zelo različne: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Bor H ::

Tistih 512RAMa je hudo velika omejitev, danes ne, ampak že čez kako leto zna bit kriza.

bluefish ::

Ja, saj praktično edina omembe vredna sprememba je to.

krneki0001 ::

Sej ni drugih sprememb. Samo pol giga rama več ima, to je pa tudi vse. Pa ne verjamem, da bo teh 512mb rama ker prov omejilo ta telefon. Dela perfektno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bor H ::

Sej ne gre da telefon ne bi delal, že zdaj marsikatera igra zahteva giga rama, prej ali slej bo isti pogoj tudi za aplikacije. Je pa res, da če zdaj dobiš za 50$ si lahko privoščiš kupit novega, ko te bo ta giga bolel.

krneki0001 ::

Telefona nimam za igrce igrat. Uporabljam ga za klicat, preverit maile, občasno pogledat kaj na netu in res zelo malokrat za navigacijo. Za to bo 512MB še nekaj časa dovolj.
Ko bom pa rabil več, bom šel pa na kako rabljeno 920 ali pa 925. Bom še vedno na boljšem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bor H ::

Verjetno, jaz pač gledam skozi oči nekoga, ki včasih odigra kako igro in ki brska veliko po netu (kjer se ram še kar pozna), sem pa uporabljal pred WP8 2 leti WP7 s 512MB RAMa in ni bilo problemov. Določene aplikacije pač ne laufajo na 512MB (mislim da tudi nekatere navigacije niso) in če jemlješ telefon za 2 leti ne moreš vedet kako bo stanje z omejitvami v tem času. Lahko da bo instagram čez eno leto zahteval 1GB. Če pa imaš telefon samo za klice in maile pa ja, itak, 512MB bo dovolj, lahko pa da se ti navade začnejo spreminjat (sploh če prihajaš s kakšnega dumbphona) in te pol srbijo aplikacije, ki jih ne moreš imeti.

Nina512 ::

Rabim eno pomoč!!
Kupila bi si WP, vendar ne vem katerega. V opciji imam dva, pri Simobilu, in sicer Lumia 520, i jo dobim za 96eur ali HTC 8x, za 168eur. HTC naj bi bil high end, medtem ko je tale Lumia bolj osnoven model, vendar so Nokie bolj investirane v Windows platforme kot HTC. Vsaj tak občutek sem dobila. To bi bil moj prvi WP, do sedaj sem imela androida (Desire X). Kakršen koli nasvet bo dobrodošel :) Nisem zahteven uporabnik, vseeno pa bi rada neko kakovost.

SLO_Matej ::

V kolikor želiš telefon kupiti pri operaterju, predlagam, da številko preneseš na Mobitel, kjer imajo večjo izbiro Windows Phonov. Lumio 920 lahko dobiš za 24-krat 9 eur na obroke oz. 216 eur, Lumia 720 stane 24-krat 7 eur oz. 168 eur, HTC WP 8X pa je cenejši, saj stane 24-krat 6 eur oz. 144 eur. Če pa imaš SiOL Bon si lahko za 24-krat 1,58 eur oz. 38 eur v enkratnem znesku, privoščiš Lumio 925.

FlyingBee ::

simobil je tako drag, da je že sramotno

boolsheat ::

@Nina512

Prednosti HTC 8x so boljši zaslon, 1GB Rama, flash, hitrejši CPU.
L520 je trenutno povsem OK telefon, ampak, za 2 leti pa vprašanje kako bo. Rajši še malo našparaj in potem kupi kako Lumio z 1GB rama. L920 je že zelo poceni.

Pa ne kupi pri simobilu, ampak v kaki drugi trgovini.

sajmon ::

En minus Nokie 520 je tudi ta, da fotoaparat nima bliskavice. Odvisno od uporabnika, kako pomemben ti je fotoaparat.

roccat ::

EJ a seve kako posodobit zemljevid ??

glaš ::

nastavitve/aplikacije/zemljevidi tam imaš potem možnost: preveri, ali so na voljo pisodobitve

toxxR ::

Imam Samsung Ativ S in me zanima katera navigacija je naboljša, če ima kdo izkušnje z windows phone 8?

Fairplay ::

Preizkusil sem Navigon in Nokia Drive. Obe sta odlični

roccat ::

Meni ativ s polnilec steka oz kabl.
. Da polni moram kabel podrzat v lego najverjetneje da pride do stika...

fireX88 ::

Pošlji na ram2, če boš imel kaj sreče pri njih...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

FlyingBee ::

če je v garanciji, bodo zamenjali, no big deal
««
35 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34690979 (55968) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10231405 (25774) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114936 (4648) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5920595 (16924) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499932 (8631) SLO_Matej

Več podobnih tem