» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
30 / 83
»»

SLO_Matej ::

iOS ni nič objavil, če so, so drugi razvijalci za ta OS. Če bodo za WP8 tudi je pa drugo vprašanje. Lepo bi bilo, če bi.

roccat ::

No itunes so gor ko so naredili težko d apride za WP8

norcuron ::

Vem,
da je bilo nekaj govora o pisanju šumnikov s tisto strešico na desni strani tipkovnice, najprej navadno črko, potem pa strešico čez.

Če mogoče še kdo ne ve ali ni pogruntal ... če držiš črko in jo samo ne tapneš, se odprejo dodatni znaki na tisti tipki, med njimi tudi pripadajoči šumniki.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Malajlo ::

Roccat, če že tipkaš po teh božalicah, vsaj za seboj preberi in popravi. Pa tiokarske naoake de (pa tipkarske napake še) pretolmačimo, z manjkajočimi vejicami in brez presledka v DA JE (komu kaj daje?), je pa muka brati. Recimo, kaj ima veze SiOL in Radio 1?
Tvoj post o iTunes je pa adijo. Naj nekdo raztolmači, meni domišljija ne dela...

Barcelinho ::

Še vedno imam isto težavo kot prejšnji teden: "Zanima me, zakaj mi na HTC 8S piše, da imam telefon zaseden 2,94/3,61gb pa vendar mi ne pusti namestiti igre, ki je velika 72mb?".
Poleg tega pa sem danes opazil probleme z brezžično povezavo..na srednji šoli, kjer delam imamo po šoli brezžične routerje, na katere se lahko brez težav povežem s prenosniku, s telefonu mi pa ne gre...napiše mi, čisto odvisno kdaj:
- Telefon je zunaj dosega omrežja Wi-fi (čeprav sem pol metra od routerja)
- Geslo ni pravilno (čeprav na prenosniku isto geslo deluje)
Ve kdo, kaj bi lahko bil problem?
Hvala

norcuron ::

Barcelinho,
verjetno ti ne pusti namestiti igre, ker je res ne more zaradi pomanjkanja prostora. Igre in aplikacije so zapakirane v .xap datoteko in jih WP ob inštalaciji "napihne" na dejansko velikost.

Npr., ko sem snel igro Where's my water? 2, je bila .xap datoteka velika 78 MB. Po inštalaciji kaže, da zaseda skoraj 1 GB.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: norcuron ()

Hayabusa ::

Xap-i so zapakirani z zip metodo, skopiraj fajl na pc in poglej "ratio" (winrar).
25% (1/4) pomeni da bo razpakirana velikost 78*4 MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

roccat ::

ja zajebal sem vem ampak samo ----- vprašam če lahko ?
katere aplikacije uporabljate ????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roccat ()

SLO_Matej ::

Odslej pri Mobitelu tudi Nokia Lumia 625.

roccat ::

Mam TEŽAVE z videoposnetki HTML 5 in Flash

fireX88 ::

Če spletna stran NI v HTML5, telefon NE BO predvajal videoposnetkov. Recimo youtube je in to ti telefon lahko prevaja!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Bor H ::

končno! http://m.wpcentral.com/get-gdr3-today-w...
Očitno bomo lahko neučakani updejtal telefone mimo operaterjev in proizvajalcev. To je hudo dobra poteza da utišajo jokanja po forumih, v kakšnem dnevu ali dveh bomo videli kako deluje v praksi.

Boobiz ::

Če ustrezaš pogojem za test, kje bo to pol na voljo? Bo treba na telefonu čekirat za updejt al kako bo to šlo?
I'm drunk, what's your excuse?

fireX88 ::

sej če imaš nastavitve, da telefon sam javi, ko so posodobitve na voljo, ti ni treba nič čekirat!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

hotlips ::

Ravno pošiljam na HTC 8X GDR3 Preview
Registrerat se moreš pa en certifikat od MS uvozit, potem pa lahko iz spodnje povezave zadevo pošlješ na telefon app za "odklent" telefon in potem v posodobitvah zaženeš posodablanje.
http://forums.wpcentral.com/windows-pho...

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

sleby ::

ce ne bi sla garancija..

Lonsarg ::

Zanimivo, torej je dejansko tehnično ločen OS od OEM zadevšn(driverji in custom stuff), sem mislil da je Windows Phone tako integriran, da se ne da ločevati teh zadev. In Microsoft bo sedaj dovolil vsem, ki jim je vseeno za garancijo OS updatat čisto po PC "style", na tak način da pač vse driverje in customizacije ohraniš as is.

Zelo kul:) Sploh za kake stare nepodprte naprave.

V bistvu je to neke vrste uradni Custom Rom od Microsofta, ampak ker ni požegnan še pri proizvajalcu ti podobno kot root na Androidu garancija preneha(torej če servis to ugotovi, dostikrat ne, če se res ornh pokvari)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Boobiz ::

Oh ti šment, ravno najboljši del updejta pa v temu previewu manjka;

- 3 medium or 6 small tiles on a row for phones with screen resolution of at least WXGA (1280 x 768) including Lumia 920, 925, 928, 1020 and of course the Lumia 1520.

EDIT: Enostavno morem popljuvat neumni WP desktop app, ki mu manjka custom utvarjanje lokacije knjižnice za syncat, ker zdej hoče met vso musko, videe in ostalo sranje na disku kjer je sistem. And just so happens, da je ta disk SSD.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Bor H ::

Jaz ravno inštaliram, predvsem zaradi tistega "tap X to close in multitasking" in izboljšav na področu office priponk in nadzoru kaj ti jemlje prostor.

Boobiz ::

Fora z office attachmenti meni ni najbolj jasna.

Če grem v mail klient in začnem nov mail in hočem nekaj pripet, je to lahko samo slika.

Če pa grem v office app in iz tam kliknem na nek fajl in dam "share" -> "mail", pa gre.

Rahlo čudno :8)
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Bor H ::

V naslednjem updejtu boš baje lahko pripenjal tudi office dokumente kar iz maila, oz. tako si razlagam, bom preveril ko inštalacija konča.

trololo2 ::

Za tiste ki ste namestili, ima glance screen opcijo nastaviti mankajoce klice/sms/email?

Boobiz ::

Ni dodatnega menija za štimat notifikacije. Naj bi blo vse skupaj ko vklopiš glance, glede na opis. Ampak notifikacije pri meni ne delujejo. Samo ura.
I'm drunk, what's your excuse?

Boobiz ::

Ne morem več editirat zgoraj, v glavnm v tem previewu glance feature manjka oz. ni spremenjen.

http://winsupersite.com/windows-phone/w...
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

GeForce ::

Vprašanje za WP mojstre: Kako na Lumii 900 nastavim APN, da bodo delovali MMSi? Operater je mobitel, a pod nastavitvami lahko vpišem le nastavitve za internet (kateri sedaj deluje), nikjer pa ni možnosti za dodajnje novega APNja za MMS. Kako bi lahko to uredil?

Hayabusa ::

Nastavitve bi moral aparat sam pobrati iz sim kartice...

sleby ::

Bor H je izjavil:

Jaz ravno inštaliram, predvsem zaradi tistega "tap X to close in multitasking" in izboljšav na področu office priponk in nadzoru kaj ti jemlje prostor.


pa a je res tok nujno zapirat appe? sem nisem tega pocel nikoli in dela tako kot mora.

GeForce ::

Hayabusa je izjavil:

Nastavitve bi moral aparat sam pobrati iz sim kartice...

Ko sem odprl APN nastavitve je bilo notri prazno in internet ni deloval, tako da izgleda jih ni pobral....Pa mora biti tudi telefon kupljen pri Mobitelu da samodejno zazna te nastavitve?

Hayabusa ::

Tole poskusi:
Dodaj APN za internet
Dodaj APN za MMS

http://www.windowsphone.com/sl-si/how-t...

nastavitve:
http://www.svetidej.com/informacije/mob...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

SLO_Matej ::

Hayabusa, Lumia 900 ni WP8.

GeForce, poglej v Nokia Collection. Tam so Nokiine aplikacije in mora biti tudi kakšna za nastavitev teh zadev.

Poskusi z Network Setup: http://www.windowsphone.com/sl-si/store...

Hayabusa ::

A so tam menuji kaj drugače ?

Še ena rešitev:
http://windowsphone.uservoice.com/forum...
SOLUTION for Nokia Lumia all models.

download the "Network Setup" app from the marketplace. Run once, all settings are downloaded from the network provider. No need to enter anything manually. Just exit and reboot phone. MMS working.

This worked straight away on Nokia Lumia 800 on O2 in UK.

Baje tudi pomaga, če telefon ugasneš in prižgeš.
Ali factory reset/ reset to defaults.

MisterR ::

Glede novega updejta pazite na to:
This will void your device warranty

Boobiz ::

Ampak kolk je to bedna varianta, da ti odstrani garancijo. Glede na to, da more community sam razvijat aplikacije in za nagrado, ker si developer dobiš to, da si ob garancijo.
I'm drunk, what's your excuse?

Bor H ::

sleby je izjavil:

Bor H je izjavil:

Jaz ravno inštaliram, predvsem zaradi tistega "tap X to close in multitasking" in izboljšav na področu office priponk in nadzoru kaj ti jemlje prostor.


pa a je res tok nujno zapirat appe? sem nisem tega pocel nikoli in dela tako kot mora.


Ni, se mi je pa enkrat zgodil da se je app obesil, WP ga pa ni sam zaprl in sem potem mogu odpret navigacijo, photos, skype itd. da ga je zaprl. All in all useless, razn kadar ni :)

Glede priponk sem se motil, še zmer je štala, še vedno lahko pripenjaš le iz office huba, noro, 2013.

Sem pa za časa Nokie 5800XM naložil custom ROM, ekran je kasneje odpovedal in so popravili v garanciji, predvidevam da če gre za HW okvaro ne bojo kompliciral, brickanja telefona pa ne krije ne.

MisterR ::

Ma zajebali so že z visoko prijavnino 99$. Tako ceno si lahko privošči Apple, ker ima že razvit nek ekosistem, MS pa je šele na začetku in že tukaj odganjajo razvijalce. Zato pa so spustili ceno na 19$, katero si lahko skorajda vsak privošči.

Tilk ::

Jez sem se registriral zastonj,downloadov, sam mi telefon ne najde nobenih novih updatov.
simobil htc8x

edit: ok, kako za vraga namestis certifikat?
Tilk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilk ()

Malajlo ::

GeForce je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Nastavitve bi moral aparat sam pobrati iz sim kartice...

Ko sem odprl APN nastavitve je bilo notri prazno in internet ni deloval, tako da izgleda jih ni pobral....Pa mora biti tudi telefon kupljen pri Mobitelu da samodejno zazna te nastavitve?

Ravno sem lumio 800 nastavil. Na Telerayu so, itak ne gre drugače menjat zaslona, ane, resetirali telefon. No, Network setup reši zadevo. Sem fantom na 0x1 700 700 svetoval, da naj si nekam zapišejo, kaj je potrebno narediti, ker jaz tole po dveh letih pozabim. Kao ne da se... Windowsi pa to... Podobno je bilo pri Omnii.

Bor H ::

Tillk: sam inštaliraj tole: http://www.windowsphone.com/s?appid=178...

Malajlo ::

Zdej pa čist nekaj drugega... Kako hendlate sinhronizacijo muzike in fotk? Meni je tale WP8 čisto zhebal znanje! Zune sem obvladal in celo uporabljal(!). Ampak tole zdaj je pa kar nekaj. V Music App sem nareidl par playlist, pa jih Phone app (metro in desktop) ne vidita. Še huje - metro vidi samo tisto na telefonu, desktop pa nekaj iz Zunea. Najbrž se ne hecajo in sam jaz tega ne znam uporabljat 8-O
Torej - Media player/Zune varianta s folderji Artist/Album/Komad postane nekontrolabilna v Phone Appih. Playliste so al pa ne. Kaj in kako?!? (fotke so pa druga zgodba - video posnetke malo v video malo v pictures library daje, nekaj pade v skydrive, po možnosi kopija. Pa še v "filmski trak" podvaja vse skupaj. WTF?)

Tilk ::

Bor: vrze me na stran, kjer lahko reinsaleram zadevo, kar sm ze dvakrat naredil. Problem pri meni je, da certifikata ne morem namestit gor. Pol k odprem link iz maila za certifikat me vprasa ce bi dal rad gor MS racun. Zadevo potrdim vendar se ne zgodi nic.
Tilk

Bor H ::

Hm...jst nisem nč kompliciral, registriral sem se v un app center al hub al kaj, inštaliral to aplikacijo, jo zagnal, dal phone update in to je to...noben certifikat. Lahko pa da sem ga že prej kdaj inštaliral pa se ne spomnem.

Tilk ::

Bor, hvala. Spregledal sem, da mi je inštaliralo aplikacijo. Telefon se že posodablja.
Tilk

Tilen ::

Jaz sem preko Dreamsparka registriran kot developer in je šlo skozi bp. Namestil sem app iz povezave, ki jo je prilepil Bor H, se prijavil v live ID, preveril na telefonu za posodobitve, ki so se začele samodejno nameščati(!!!). Edino kar me moti, je to, da ni šlo prekinit, ampak je takoj začelo z namestitvijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lonsarg ::

V navodilih je samo omenjeno, da moraš imeti developer unlocked telefon. To si to najbrž imel že prej;)

Tilen ::

Da, sem imel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Fairplay ::

Malajlo je izjavil:

Playliste so al pa ne. Kaj in kako?!?


Telefon priklopi na računalnik. Na računalniku odpri mapo z mp3-ji, ki so na telefonu. Označi katere hočeš v playlisti in z desno klikni "Create playlist". Potem pa še samo poimenuješ, pa je to to.
Simpl ko pasulj :) Če si to mislil z vprašanjem :)

Malajlo ::

Delam eno playlisto za telefon, pa potem še eno čisto ločeno, a vendar enako, za Music App... Torej SE hecajo pri MS?
Hvala za nasvet, ampak v tem primeru moraš imeti vse fajle v enem folderju. Do zdaj si namreč porinil plošček, ga zripal, pa je nastal folder/subfolder/komad. A zdej pa to ni več praktično pa OK (no, že prej ni bilo)? Pa tako narejeno playlisto - saj je ne moreš normalno urejat.
Torej, zdej preverit, če imajo res vsi tudi tag za album, potem pa vse v en folder zmetat in nehat uporabljat aplikacije, ampak samo še explorer za kopiranje? Razočaran :8)

Fairplay ::

Lahko pa uporabiš kak programček za urejanje ID3 tagov in razkiraš enega izmed teh tagov. Naprimer Genre ali pa album in ga nastaviš na "ime playliste". Potem pač poslušaš komade z istim Genre tagom, oz. v tem primeru z playliste :)

Grda rešitev. Ampak pomaga

roccat ::

Music app to je predvajalnik skladb kaj pa music hub tam he treba VSE placat

Malajlo ::

V Zuneu narediš plajlisto, potem pa syncaš z Appom. Jeba je samo v tem, da spet dela folderje po izvajalcih/albumu. Bemu!
««
30 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34690976 (55965) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10231399 (25768) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114936 (4648) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5920593 (16922) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499926 (8625) SLO_Matej

Več podobnih tem