» »

Pisma uporabnik -> uporabnik preko formularja?

Pisma uporabnik -> uporabnik preko formularja?

jerry2000 ::

Zanima me naslednje:

Rad bi naredil stran, ki ima člane tako, da lahko en član piše drugemu vendar ne direktno da mu odpre emailer, ampak tako, da preko formularja pošlje en uporabnik drugemu. To seveda ne dela, če uporabnik nima emaila na mašini, kjer teče web page (relying not permitted).

Kako bi jaz to naredil? Neka varianta mora biti!

Jerry

Ziga Dolhar ::

Ti bi rad direkt pošiljal emaile iz spletne strani, al le uvedel "private messaging", podobno kot je na tej strani, le da deluje podobno kot email?

Če bi rad pošiljal maile, potem pač s skripto za pošiljanje emailov v header sporočila zapišeš reply-to s pošiljateljevim (od onega, ki tipka sporočilo :]) email naslovom.

jerry2000 ::

Jaz bi rad drugo varianto, ne privatna sporočila, ki počakajo na www strani (tudi to, ampak enkrat v prihodnosti)...

Problem je če napišem header, ki ima naslov uporabnika, potem dobim verjetno relying not permiited napako oz. nič ne dobim, kar je še slabše!

Razen če ni tako, da je sender moj email (admin od weba), reply to je pa drugo polje, ki nima veze z relying not permitted?

Sem pa na Win NT 4.5 in uporabljam ASP in ASPEmail modul za maile...

Jerry

alesrosina ::

to ti vrze vn napako mail server - ce ga mas na svojem serverju, najdi nekje polje "Relay from:" kjer vpises IP serverja - potem ti deluje posiljanje maila prek web forme z ASPemail. Upam da razumes kaj hocem povedat.

jerry2000 ::

Razumem, samo server ni pri meni doma na žalost, pri ISP-ju pa nočejo o tem niti slišati :-(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798510 (7480) shorvat
»

PHP - nujno! - email forma

Oddelek: Izdelava spletišč
261919 (1601) DonMatejo
»

e-mail z virusom...od kod?

Oddelek: Omrežja in internet
141793 (1538) SubOrbit
»

e.mail spamer

Oddelek: Omrežja in internet
342632 (2120) Tr0n
»

"Neviden email"

Oddelek: Omrežja in internet
221667 (1279) |GrEgOr|

Več podobnih tem