» »

Nov telefon

Nov telefon

drzni86 ::

Zdravo!

Na hitro rabim en nov telefon... Kupil ga bom na mobitelu (paket itak Đabest). Vzel bom enega v vrednosti nekje med 80-120€.

Pomagajte mi izbrati najboljšega.

Nekaj opcij:
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Hvala!

Lonsarg ::

Od vseh izstopata Samsung Ace in LG Optmus Hub, tak da enega od teh dveh. Kar se specifikacij tiče ima LG bolšo baterijo in več RAMa. RAM ti zna zelo prav priti če boš kako navigacijo fural , ker zna Ace imeti probleme to navigacijo minimirati da kaj drugega počneš. Vse ostalo mata isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Janac ::

nokia 500

drzni86 ::

Katerega zdej :D

Ma so tile telefončki sploh vredni nakupa? Za neko splošno uporabo mislim (vsega po malem)...

Lonsarg ::

Jah po funkcionalnosti dobiš od Raznih Ace, Optimus Hub isto kot od 500€ telefonov, sam pač mal počasnej dela, slabša kamera, manjši ekran(kar pomeni tudi težje tipkanje).

Tak da glede na to, da so tako veliko cenejši od 500€, bi rekel da se ravno v tem cenovnem razredu najbolj splača kupovat telefone.

Če hočeš pa odzivnost 500€ telefonov, ampak manjšo ceno pa bo treba po kakem nizkocenovnem Windows Phone, sam zaenkrat le ti nimajo še tako nizke cene kot tili telefoni, ki jih ti kupuješ.

Nokio 500 pozabi, to so še zadnji Legacy telefoni od Nokia, kmalu bo Nokia tudi na cenovnem področju Nokie 500 začela telefone z Windows Phone dajati ven, zaenkrat je tole najcenejši Windows phone:
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra... Pride pa pomoje dokaj kmalu Lumia 6xx, ki bo še vsaj 50EUR cenejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DeFacto21 ::

Napisal si vrednost nekje med 80 in 120e. Galaxy ace ni v tej kategoriji.

Lonsarg ::

Galaxy Ace je 119€(on ima Džabest, torej splošna akcija), torej je v tej kategoriji, ne vem sicer kdaj je Mobitel Ace tako pocenil, Ace se je štel za middle range telefon, sploh ne low end.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SLO_Matej ::

Drugače pa je tistih, ki si jih na začetku predlagal, najboljša Xperia Mini.

Lonsarg je izjavil:

Jah po funkcionalnosti dobiš od Raznih Ace, Optimus Hub isto kot od 500€ telefonov, sam pač mal počasnej dela, slabša kamera, manjši ekran(kar pomeni tudi težje tipkanje).

Tak da glede na to, da so tako veliko cenejši od 500€, bi rekel da se ravno v tem cenovnem razredu najbolj splača kupovat telefone.

Če hočeš pa odzivnost 500€ telefonov, ampak manjšo ceno pa bo treba po kakem nizkocenovnem Windows Phone, sam zaenkrat le ti nimajo še tako nizke cene kot tili telefoni, ki jih ti kupuješ.

Nokio 500 pozabi, to so še zadnji Legacy telefoni od Nokia, kmalu bo Nokia tudi na cenovnem področju Nokie 500 začela telefone z Windows Phone dajati ven, zaenkrat je tole najcenejši Windows phone:
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra... Pride pa pomoje dokaj kmalu Lumia 6xx, ki bo še vsaj 50EUR cenejša.

Točno to. Ima pa Mobitel v svoji E-trgovini še vedno LG-jevega Optimusa 7 (komot ga posodobiš na trenutno najnovejšo verzijo Windows Phona 7.5, ker updati pri WP izhajajo redno in ni kot pri Androidu), ki ga novega brez vezave dobiš za borih 200€. Mislim, da se ti splača malo dodati, pa še vezan nisi na nobenega operaterja. Sicer pa Lumio 710 z vezavo.

drzni86 ::

Dobro odločam se še med xperio mini in ace-om.

Je xperia sploh uporabna za brskanje po netu, gledanje video posnetkov etc...

Lonsarg ::

Aja pa res Matej, Xperia mini ima kar 1Ghz procesor, to pa je že nekaj za tako ceno. Je pa res, da sploh nisem še vedel, da obstajajo 3" zasloni leta 2012... To je RES majhno za današnje standarde. Zaradi kvadratnosti zaslona je vse še huje, jaz ne bi mogel brskati po netu z takim zaslonom, ne gre.

Janac ::

jaz bi 1000% vzel nokio 500 ma 1,1GHz cpu

drzni86 ::

aha... Čakam še kakega dejanskega uporabnika xperie mini da pove svojo izkušnjo.

freesty ::

Janac je izjavil:

jaz bi 1000% vzel nokio 500 ma 1,1GHz cpu


Das en link kjer se vidi, da ma 1,1Ghz procesor?

xperia mini je ko krompir, mala pa debela. Vsekakor bi raje uzel ace-a.

Janac ::

Pametni telefon Nokia 500 je opremljen z zmogljivim procesorjem s frekvenco 1 GHz

http://www.nokia.com/si-sl/naprave/tele...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

freesty ::

Ja 1Ghz. :>

Janac ::

ja sori k sm se zmotu no

SLO_Matej ::

Ali pa če vzameš Sony Ericssona Live with Walkman. Ima praktično isto zmogljivo strojno opremo kakor Xperia Mini, vendar je zaslon malo večji in sicer 3,2", ki pa je slabše tehnologije, saj je navadni TFT LCD, medtem ko ima Xperia Mini Bravia Mobile Engine LED zaslon. Malo sem se imel priložnost poigrati z Live with Walkmanom in moram reči, da deluje kar lepo. Sicer je bil čisto nov, vendar je delal ok, ni zmrzoval itd.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

a Ace ma 3,5 zaslon ne?

SLO_Matej ::

Janac je izjavil:

a Ace ma 3,5 zaslon ne?

GSMArena? Ja, ima 3,5" zalson.

Formula 1 ::

Oče bo kupoval za isti denar teko da me zanima kako se bo razvijala tema.
Je pa bil v mobitelovem katalogu ki je izšel ta teden že notri tole:http://www.phonearena.com/phones/Huawei...
za ceno 120 € kar ni ravno veliko.Napovedan je prihod enkrat ta mesec.

drzni86 ::

Zdravo!

V petek sem šel potem iskat nov telefon... ko sem videl velikost xperie mini sem videl da odpade (tako majhna da nevem kako jo lahko kdo uporablja) tako da sem se potem odločil da vzamem LG Optimus Hub.

Torej ko sem telefon nafilal in začel uporabljat mi je v 2 urah 5x zmrznil. Jutri grem nazaj na mobitel in me zanima kake opcije imam?? Lahko dobim drugi (isti telefon)? Lahko izberem kak drugi model? ali mi ostane samo servis tega aparata?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

Robi :P ::

Janac je izjavil:

Pametni telefon Nokia 500 je opremljen z zmogljivim procesorjem s frekvenco 1 GHz

http://www.nokia.com/si-sl/naprave/tele...

pa tut z symbianom ki je mrtev!!!

puffs ::

Ljudje v glavnem vedo kaj kupijo ko kupujejo smartphone in potem živijo s takimi featurji kot je zmrzovanje/lag, dvomim da ti ga bojo hotl sploh pogledat but do try, me res zanima kaj bo >:D

SLO_Matej ::

puffs je izjavil:

Ljudje v glavnem vedo kaj kupijo ko kupujejo smartphone in potem živijo s takimi featurji kot je zmrzovanje/lag, dvomim da ti ga bojo hotl sploh pogledat but do try, me res zanima kaj bo >:D

To v glavnem velja samo za Android (od velikih treh). Tako da reci raje, da vedo ali pa očitno ne, ko se odločijo za nakup pametnega telefona z Androidom.

Če ti bodo hoteli zamenjati telefon, raje malo doplačaj in vzemi najcenejšega WP7. Potem ti bo žal, da si sploh pomislil na nakup Androida. ;)

drzni86 ::

hm... imsm eno staro omnio in mi zmrzne mogoče 1x na dva meseca. Tale čisto novi Lg pa 5x v dveh urah. Je tole normalno delovanje smartphona?? Telefon očitno ne deluje vredu in me zanima kakšne so moje opcije!?

Goody ::

SLO_Matej je izjavil:

puffs je izjavil:

Ljudje v glavnem vedo kaj kupijo ko kupujejo smartphone in potem živijo s takimi featurji kot je zmrzovanje/lag, dvomim da ti ga bojo hotl sploh pogledat but do try, me res zanima kaj bo >:D

To v glavnem velja samo za Android (od velikih treh). Tako da reci raje, da vedo ali pa očitno ne, ko se odločijo za nakup pametnega telefona z Androidom.

Če ti bodo hoteli zamenjati telefon, raje malo doplačaj in vzemi najcenejšega WP7. Potem ti bo žal, da si sploh pomislil na nakup Androida. ;)



Off topic 1:
Si ti na plačilni listi Microsofta? Ker karkoli napišeš v katerikoli temi o telefonih so slavospevi Windows Phonu...

Off topic 2: Všeč mi je Lumia 800, kako je z Nokisa Drive: ali si zemljevide predhodno downloadaš in lahko imaš pri navigaciji vseskozi zaprto podatkovno povezavo ali ne?

ziga1990 ::

drzni86 je izjavil:

hm... imsm eno staro omnio in mi zmrzne mogoče 1x na dva meseca. Tale čisto novi Lg pa 5x v dveh urah. Je tole normalno delovanje smartphona?? Telefon očitno ne deluje vredu in me zanima kakšne so moje opcije!?


ti men HTC one x laga kdaj pa kdaj ampak me ne moti toliko ker updati hodjo vn in popravljajo napake
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Goody ::

drzni86 je izjavil:

hm... imsm eno staro omnio in mi zmrzne mogoče 1x na dva meseca. Tale čisto novi Lg pa 5x v dveh urah. Je tole normalno delovanje smartphona?? Telefon očitno ne deluje vredu in me zanima kakšne so moje opcije!?


Ne to seveda ni normalno delovanje smartphona in ne androida. Sam imam 2 leti starega Galaxy S, pa se sploh ne spomnim kdaj je nazadnje zmrznil (mesece nazaj...).

Ciklamen ::

cink44 zato, ker dejansko pri WP deluje vse tako kot mora :) Pa verjamem da ga marsikdo popljuva zaradi teh live tile-ov in vsega, ampak sam sem bil android user pred tem in ne grem več nazaj. Pod nobeno ceno.

Na nokia drive lahko zloadaš mape (prek WIFIja) in brez uporabe Podatkovne Povezave uporabljaš navigacijo :)
- End of the Post ->

Goody ::

Ciklamen je izjavil:

cink44 zato, ker dejansko pri WP deluje vse tako kot mora :) Pa verjamem da ga marsikdo popljuva zaradi teh live tile-ov in vsega, ampak sam sem bil android user pred tem in ne grem več nazaj. Pod nobeno ceno.

Na nokia drive lahko zloadaš mape (prek WIFIja) in brez uporabe Podatkovne Povezave uporabljaš navigacijo :)


ad 1) ja, tudi pri meni lahko rečem da je stock android bil za en k.. na galaxyju. No stock sem uporabljal nazadnje 1.5 leta nazaj tako da je sedaj verjetno drugače. Ampak kot sem rekel, če ubodeš na xda kakšen ustrezen custom rom (sam imam 4.0.4 ICS Slim) pa težav ni, ampak res prav nobenih. Je pa po moje še vedno res da je android bolj primeren za tiste, ki jim je zabava se igrat z instalacijami.

ad2) thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Janac ::

kaj mate vsi naenkrat proti Androidu? ni vec paradni konj?

SLO_Matej ::

Goody je izjavil:

Off topic 1:
Si ti na plačilni listi Microsofta? Ker karkoli napišeš v katerikoli temi o telefonih so slavospevi Windows Phonu...

Off topic 2: Všeč mi je Lumia 800, kako je z Nokisa Drive: ali si zemljevide predhodno downloadaš in lahko imaš pri navigaciji vseskozi zaprto podatkovno povezavo ali ne?

1. Nisem plačan ne od MS-ja, ne od kogarkoli drugega. To pravim zato, ker tako tudi je. Nekdo je omenil, da mu še One X kdaj pa kdaj zalagga, medtem ko najcenejši WP7 dela hitro in tekoče, brez kakršnegakoli lagga in to out-of-the-box, brez zajebancije z ROM-i (vzameš iz škatle, dodaš račune - Windows Live, Google, Twitter ipd. in uživaš, za vse ostalo - torej da imaš vse podatke iz dodanih računov takoj na telefonu, pa poskrbi tvoj WP7, medtem ko ti uživaš). Saj ti je Ciklamen povedal.
2. Tudi to ti je povedal Ciklamen; ja, dela vse offline. Drugače pa jaz nimam Lumie.

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

cink44 sem uporabljal custom ROM na svojem telefonu in lahko rečem, da je bil po parih mesecih čisto zapacan (ker se mi ni dalo ubadat s tem da ga na novo nalagam), počasi delal, res živa katastrofa. Saj je fajn sprobaš malo sem tja kaj kdo ponuja s svojim ROMom, samo ne vem, čez čas ti to dojadi, zato sem izbral zdaj nekaj kar vem da deluje out of the box in vem da mi ni treba skrbet da bo kaj štekalo :)
- End of the Post ->

Goody ::

@SLO_Matej. četudi je wp tako dober in superioren (verjetno ti vsi ne bodo pritegnili) ti tega ni treba pisat tega off topic ravno v vsako temo o telefonih.

@Ciklamen, meni še ni, zaenkrat mi je android kul. Ampak tale Lumia mi je pa dizajnersko res lepa. Tako da....Kako pa je z kopiranjem glasbe? Lahko to direkt kopiraš preko Usb ali moraš uporabljati kaj v stlu iunes?

drzni86 ::

Torej ni nobenega ki so mu po dveh dneh zamenjali telefon z novi istim ali drugačnim modelom?

Bananovec ::

Xperio Mini se da naviti na 1.6 GHz oziroma 2Ghz.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

drzni86 ::

Bananovec je izjavil:

Xperio Mini se da naviti na 1.6 GHz oziroma 2Ghz.


In to mi pomaga kako točno??

Bananovec ::

Janac je izjavil:

kaj mate vsi naenkrat proti Androidu? ni vec paradni konj?

Od kdaj je pa bil?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

SLO_Matej ::

Goody je izjavil:

@SLO_Matej. četudi je wp tako dober in superioren (verjetno ti vsi ne bodo pritegnili) ti tega ni treba pisat tega off topic ravno v vsako temo o telefonih.

V vsaki temi pa res ne. Če se pa kdo odloča o nakupu, pa predlagam kaj tudi s tem OS. Potem pa naj me posluša ali pa vzame Androida in se zafrkne kot tale primerek tukaj. ;)

Goody je izjavil:

@Ciklamen, meni še ni, zaenkrat mi je android kul. Ampak tale Lumia mi je pa dizajnersko res lepa. Tako da....Kako pa je z kopiranjem glasbe? Lahko to direkt kopiraš preko Usb ali moraš uporabljati kaj v stlu iunes?

Uporabiti moraš Zune Software, preko katerega telefon tudi posodabljaš. Naj spomnim na posodabljanje Androida, kjer to izpelje vsak po svoje in so kolobocije s Kiesom ipd. >:D

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

Bananovec je izjavil:

Xperio Mini se da naviti na 1.6 GHz oziroma 2Ghz.

pa maš lukno u žepo zarad gretja pa pol si morš kake celice umislit da ti ga fila med porabo ;)

Goody ::

@)slo_matej

Zune...šit, pol je podobno kot iTunes? Pa ne govorim o upgrade roma ampak o navadnem kopiranju. Pa sem šel mal temo o wp7 brat pa vidim da tudi tam ni vse tako brezmadežno. Tudi sam si pisal o samodejnemu restartanju telefona, pa o tem da ugasnjenega sploh polniti ne moreš, pa...

Kako pa je s kakšnimi notifikacijami na WP7? Recimo da bi imel koledar ali pa opomnik, ki bi ga z vrha potegnil kot pri iOS? To obstaja, pa kakšna lučka, ki ti pove da imaš missed call?

(sicer smetimo tule, ali se rajši premaknemo v WP7 temo?)

Ciklamen ::

cink44 notifikacije imaš ko odkleneš telefon spodaj. Sporočilo, zgrešen klic, maili itd. Je pa res, da na lumii (ne vem če je kje drugod tudi tako) ne sveti nič če te kdo kliče in zgrešiš klic (kot npr. pri android napravah). (ali pa do sedaj tega jaz nisem uspel nastavit/videt)

Glede koledarja se ti sam posodablja ko klikneš tipko za odklep, npr. iz facebooka ti evente kaže itd.
- End of the Post ->

SLO_Matej ::

Meni je vseeno, lahko se premaknemo tudi tja, da ne bodo rekli da povsod vsiljujemo WP7.

Za restartanje je bila težava hardwarske narave in je po zamenjavi osnovne plošče mnogo bolje. Vendar sumim, da je napaka vseeno še v Samsungovem firmwaru (ni enako software WP7), saj se po odzivih drugih uporabnikov to pojavlja le na nekaterih Omniah 7, ki pa je sicer odličen telefon.

Glede lučk je odvisno od proizvajalca do proizvajalca in njihovega firmwara, se mi zdi.

Za opomnike imaš live tilese, poleg tega ti aktualne dogodke iz koledarja napiše tudi na lock screenu.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

drzni86 je izjavil:

Zdravo!

V petek sem šel potem iskat nov telefon... ko sem videl velikost xperie mini sem videl da odpade (tako majhna da nevem kako jo lahko kdo uporablja) tako da sem se potem odločil da vzamem LG Optimus Hub.

Torej ko sem telefon nafilal in začel uporabljat mi je v 2 urah 5x zmrznil. Jutri grem nazaj na mobitel in me zanima kake opcije imam?? Lahko dobim drugi (isti telefon)? Lahko izberem kak drugi model? ali mi ostane samo servis tega aparata?


Kaj pa če najprej razčistimo kaj misliš pod zrmzne? Če sem pa tja traja, da kako aplikacijo odpira 1-2 sekunde je to lag ne zmrzovanje in to je prisotno pri low end do middle end Android telefonih. Čeprav moja sestra ima Ace, ki ima isti proceosr kot HUB, torej če ni LG kaj sral z softwerom potem bi moralo večino aplikacij, razen kakih res težkih odpirati instant kot pri high end telefonih.

Če misliš pa da zmrzne v stilu da traja zelo veliko sekund oziroma je potreben reset, je pa to stvar nedelujočega ROMa in lahko upaš da servis ima novejši ROM za ta aparat, kjer teh problemov ni več. Ali pa sam nadgradiš na novejši ROM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

drzni86 ::

no lepo da smo se vrnili na topic...

Torej v uporabi sem ga imel 2 uri in vmes mi je dvakrat lagal po 10+ sekund tako da sem ga moral ročno restartat in potem mi je še ene 4x čist zmrznil... sem čakal par minutk in se ni spremenilo nič!

Drugače takrat ko dela je hiter po pričakovanjih.

Torej mislite da mi ga ne bojo hotli za zamenjat za Ace-a?

Lonsarg ::

Ne vem kako je z vračanjem pri operaterjih, načeloma velja to vračanje samo v primeru spletnega nakupa, drugače pa je samo dobra volja prodajalca.

Sicer pa, kar opisuješ je prehuda napaka, da bi jo pustili na vseh aparatih, tak da pomoje si dobil samo en aparat iz skladišča še z prvim ROMom, ki je očitno še nestabilen, pa ni noben odpiral škatle pa nadgrajeval, tak da probaj se na uradni strani od LG zlovdat potreben program za posodobitev programske opreme, če ne gre pa na servis vprašat/nest.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri mobitel iz primerjave?

Oddelek: Kaj kupiti
132921 (2663) Ikspe
»

Izbira mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
144552 (4257) Chev
»

Nakup novega mobilnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
182564 (2034) Gigahertz
»

android telefon za teto

Oddelek: Mobilne tehnologije
202562 (2023) Ashrack
»

Kateri telefon kupiti pri mobitelu.

Oddelek: Mobilne tehnologije
154600 (4141) SLO_Matej

Več podobnih tem