» »

Rokavice za touchscreen

Rokavice za touchscreen

SimplD ::

Lahko bi sicer dal tistih 10€ in kupil rokavice za kapacitivne zaslone, a me vseeno zanima, kje bi se v Sloveniji dobilo to prevodno tkanino oz. kot jo imenujejo Angleži, "conductive thread", iz katere so spletene rokavice, ki jih touchscreen zasloni zaznajo. Moja babica namreč res rada plete rokavice za žlahto, pa bi jo rad mal moderniziral :) Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.
  • spremenil: SimplD ()

SimplD ::

Bump :'( Hvala za kakršnokoli pomoč, ki ste se jo trudili dat vseen :(

Letalec ::

Na katerekoli rokavice na konice prstov naneseš kanček termopaste. Tako poskrbiš za povečano kapacitivnost in dobiš instant touch-screen rokavice. Druga možnost je da všiješ nekaj tanke žice (naprimer iz releja) v samo rokavico.

pasta
šivanje

SimplD ::

haha, kaj se ljudje ne spomnijo. No, mislim da imam nekje se arctic cooling mx-2. Hvala za ideje.

St235 ::

Pri tem da v bistvu rabiš te žice samo v konicah prstov, ker drugače te bo zeblo v takih rokavicah.

Keyser Soze ::

Bi rabil ene takšne rokavice.

Se da kakšne takšne rokavice kje v LJ tudi videti?
OM, F, G!

VoidRay ::

Meni s3 dela z navadnimi volnenimi.
Work can't kill you, but why take a chance?

Keyser Soze ::

Hja, iphone pa ne dela. Na žalost.

Iščem za nežnejši spol, tako da ni nujno da so ravno črne ali bolj moške. Lahko pa tudi. Ženskam je itak vse dovoljeno nosit.
OM, F, G!

St235 ::

slovenski produkt:
http://www.ox-wear.com/

Keyser Soze ::

Jp, sem že poslal mail, če imajo mogoče zalogo in če je možen osebni prevzem.

Tudi za Mujjota sem pogledal, a jih prodaja samo ena firma, ki ima bolj tako, čurimuri spletno stran in močno dvomim, da jih imajo na zalogi.

Bi bil pa najbolj vesel, če kdo ve da jih imajo kje na ogled - da lahko še malce primeš v roke zadevo in vidiš, a so tolk tanke, da čez vidiš, al so primerne za temperature pod nulo.
OM, F, G!

St235 ::

Punca ma oxwearove od lanskega novega leta. So precej tople, edino v več barvah bi lahko ble na voljo. Niso pa seveda priemrljive s kakšnimi konkretnimi zimskimi rokavicami. Recimo za kolesarjenje pod ničlo so čisto premalo.

Keyser Soze ::

Aha, ampak za pohajkovanje po mestu so pa dovolj, da ti ne odmrznejo prsti, če greš še na kakšnega kuhančka, pa mal lučke pogledat, ipd.?
OM, F, G!

jype ::

Meni neoprenske za mokro kolesarjenje začuda delujejo, žal pa nobene druge.

Baje Korejci v žepu nosijo hrenovko, ko je mraz :)

St235 ::

Keyser Soze je izjavil:

Aha, ampak za pohajkovanje po mestu so pa dovolj, da ti ne odmrznejo prsti, če greš še na kakšnega kuhančka, pa mal lučke pogledat, ipd.?


ja, definitivno. Za vsakodnevno rabo so ok. V bistvu razen tega, da veš da so namenjene uporabi z telefonom., ne boš občutil razlike.

Keyser Soze ::

Heh, bom pa še eno hrenovko navrgel poleg. Al pa kar pečenico. :D

Me veseli, da so OK, jih bom probal kar naročit. Upam, da bo šlo čez še pravi čas.
OM, F, G!

M-XXXX ::

Dobre usnjene rokavice iz pravega usnja delajo brez problema, tako na Iphonu kot na drugih...

Keyser Soze ::

Ja, sam leder je dost specifična zadeva. Mal preresna/preformalna za moje potrebe.
OM, F, G!

DuleKrtola ::

St235 je izjavil:

slovenski produkt:
http://www.ox-wear.com/


Ajej, comic sans na web sajtu. Ne kupim.

Keyser Soze ::

Ja, sej so se posodobili. Ne vem zakaj en sklenslajo tele strani, ker jim mal imidž kvari.

http://oxgloves.com/si/
OM, F, G!

SkIDiver ::

A je imel kdo z OX rokavicami problem pri statični elektriki? Mene vseka mimogrede in glede na to, da imajo rokavice srebrno nit po celotni površini rokavice me malce skrbi statika.

St235 ::

po letu in pol uporabe nisem opazil, da bi rokavice kakorkoli vplivale na statično elektriko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tople zimske rokavice

Oddelek: Loža
91327 (1007) TheRocky
»

Rokavica za kamin

Oddelek: Loža
181809 (1392) Unknown_001
»

Apple patentiral rokavico

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
286890 (4210) Pyr0Beast
»

Iščem rokavice za tipkanje

Oddelek: Loža
152158 (1827) Nejc Pintar

Več podobnih tem