» »

Chat.si ne dela

Chat.si ne dela

Sandi1987 ::

Ali še komu ne odpre Chat.si in Klepet.si? Včeraj zjutraj sta še delali.

judoka ::

nop, ne dela tudi meni...

xbit ::

Obe omenjeni spletni strani sta v lasti od istega podjetja. Najbrž so se v podjetju odločili ukinit strani. Bosta pa ti dve domeni od 4.4.2012 prosti, če ne bodo podaljšali veljavnosti domene.
Xbit

judoka ::

Veš katera firma je lastnik domen?

Mesar ::

judoka je izjavil:

Veš katera firma je lastnik domen?


Pogledaš whois. Drugače pa so DNS zapisi za omenjeno domeno kul, samo IP je down.
Your turn to burn!

judoka ::

Mislim, da whois pove samo ime registra/hosting firme, ne pa ime lastnika..razen če je to eno in isto.

Mesar ::

Odvisno od whoisa in če uporabljajo prikrivanje al kak se prevede beseda.
Your turn to burn!

Gandalfar ::

Domain holder:
NOT DISCLOSED

Tech:
NOT DISCLOSED

nic ne bo

Mesar ::

Gandalfar je izjavil:

Domain holder:
NOT DISCLOSED

Tech:
NOT DISCLOSED

nic ne bo


O pa bo...

http://www.registry.si/whois.html
Your turn to burn!

Gandalfar ::

o, hvala :)

pauldirac ::

Računajte da bo do 20.2. spet gor :-).

Mesar ::

Te že, a samo to si nam prišel povedat? Vidim, da so vse 3 domene down pa irc server tudi :)
Your turn to burn!

pauldirac ::

Samo to zaenkrat :). Lahko pa tut tuki kdo kaj pomaga, vsaj z nasveti... Idealno recimo nekdo ki je bil na old good chat.si zraven. Kater irc server, kater web client. Za začetek :-D

Mesar ::

Ne vem kateri server so imeli... ircd? Na straneh pa so imeli nek client v Javi, sem ga že enkrat našel če ga bom še kdaj ti povem :) oz... sem našel tukaj imaš uradno stran: http://www.pjirc.com/ je še v cache zakaj stran ne dela pa ne vem.

Ups vidim, da jim malo dela malo ne...

Evo ti še server http://www.unrealircd.com/ zdaj pa postavljaj vse skup :D

Jaz drugače nisem imel nič zraven sem pa bil parkrat gor pa sem si iz lastne radovednosti pogledal kako imajo urejene stvari :)
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

blackbfm ::

Tisti java klienti so šit. Sam IRC je sicer fajn, ampak za tako stran je nekako "pretežek". Mogoče bi bilo pametno pogledat na netu če obstaja kakšna chat skripta, ali pa vsaj uporabit kaj takega (namesto jave):

http://cgiirc.org/

pauldirac ::

Razmišlam o ircd-hybrid in hybserv za services. Javo klienta bi dal gor, to mora met moderni irc :-D. Mislim da je bil pjirc

NorK ::

Preselili so se na frendi.si.

pauldirac ::

Ah krneki. Nihče se ni preselil. S tem so že na chat.si težili pa glej zdej kolk ljudi majo tm.

judoka ::

Slaba varianta tale prenovljen chat. Ni IRC servera? Hkraten pogled le enega kanala. Brez avto-moderator-ja...obsojeno na kaos.

Sandi1987 ::

Meni ni všeč. Zelo malo ljudi je gor. Prej je bil boljši.

pauldirac ::

To je stvar okusa :-). Povej mi en normalni web java applet, ki dela z irc serverjem. Vsi so predpotopni in zastareli. Varianta je flash, ki ne dela na i* napravah...

judoka ::

pauldirac je izjavil:

To je stvar okusa :-). Povej mi en normalni web java applet, ki dela z irc serverjem. Vsi so predpotopni in zastareli. Varianta je flash, ki ne dela na i* napravah...



Si ti admin? Kolega, garantiram ti da trenutni setup ne bo zalavfal.

-stvar je identična kot klepetalnica.org
-istočasno si lahko le na enem kanalu
-nobene zaščite pred pacienti
-nepodpora irc

Predpotopnost/zastarelost niti ni pomebna, sklepam da se ti gre za obisk...posledično poizkusi narediti zadevo user-friendly, ker na SLO netu definitivno
obstaja prostor/povpraševanje za/po klasičnem chatu.

http://www.pjirc.com/main.php

pauldirac ::

Oj,

obstaja več setupov... trenutno je pač gor ta. Narejen je tudi irc server in pjirc vmesnik pa tut LightIRC. Vse deluje. Ampak če bi že dal gor pjirc bi ga blo treba malo source predelat da bi to nekak zgledalo in delalo.
Hodim na faks tko da mi obisk ni nek hud izziv. Bolj bi mi blo da bi doterali zadevo, izziv. Nek detect browserja in OSa in potem redirect na LightIRC (prevest v SLO in tut mal dodelat) ali pa na temeljito predelan pjirc. Tko bi meni zgledal dobro narejeno. Vse ostalo je beda..

Mamo še kšne kandidate za sodelovanje tuki :-D

Mesar ::

Niti ne. Tako stran postaviš 1,2,3 sej samo skripte skup mečeš pa malo HTML popraviš. Druga bolj pomembna stvar je, kako boš s tem kaj zaslužil in glede na CTR na takšnih straneh ter dejstvu, da se večini gor vračajo stari uporabniki bo zelo malo, razen če uvedeš kakšno plačljivo članstvo pol pa spet zgubiš obisk in se ne splača (vsej za Slovenski splet ne).

Tako, da kar se mene tiče se ne splača take zadeve laufat in še če si malo poiščeš novice (tukaj na ST) so takšne spletne strani oziroma točne te omenjene pravo leglo pedofilov in drugih ljudi zaradi katerih lahko imaš samo probleme, zaslužka pa itak ni. No razen če želiš to poganjat za svoj hobi pol pa kr pogumno...
Your turn to burn!

judoka ::

pauldirac je izjavil:

Oj,

obstaja več setupov... trenutno je pač gor ta. Narejen je tudi irc server in pjirc vmesnik pa tut LightIRC. Vse deluje. Ampak če bi že dal gor pjirc bi ga blo treba malo source predelat da bi to nekak zgledalo in delalo.
Hodim na faks tko da mi obisk ni nek hud izziv. Bolj bi mi blo da bi doterali zadevo, izziv. Nek detect browserja in OSa in potem redirect na LightIRC (prevest v SLO in tut mal dodelat) ali pa na temeljito predelan pjirc. Tko bi meni zgledal dobro narejeno. Vse ostalo je beda..

Mamo še kšne kandidate za sodelovanje tuki :-D


Sam bi ti pomagal, če bi bil coder, ker osebno vidim nek potencial v klasičnem chatu, ki je trenutno razdeljen med (pre)več medijev. Mislim da obstaja konkretna masa ljudi, ki ji ni do "look at me" FB logike, ampak bi se šli samo občasno preganjanje dolgčasa. Mogoče sem samo sentimentalen.

Če imaš naštimane setupe in malo časa enostavno stestiraj kaj najbolje deluje glede na obisk/statistiko. Doteraš zadevo, ko ugotoviš kaj najbolje deluje. Trenutna stvar definitivno ne bo šla. Recimo prejšnji(stari) setup je bil v bistvu kmečki, ampak bi bil z izboljšano kontrolo dosti boljši, kot je trenutni.

Sandi1987 ::

Niti www.frendi.si/ ne dela več od včeraj naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trgovina črna lunkja?

Oddelek: Loža
112275 (1251) Jerry000
»

Telemach (lastovka)

Oddelek: Omrežja in internet
344729 (4055) tomaz1234
»

JAVA chati ne delujejo po menjavi internet providerja

Oddelek: Omrežja in internet
6819 (727) tomaz1234
»

chat.si nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
57370 (6547) veverrca
»

java aplet na www.chat.si - promet

Oddelek: Omrežja in internet
54794 (4794) strictom

Več podobnih tem