» »

Petarde

Petarde

;-) ::

Kakega pa maš da je zunanji ?

Če nisi doma maš sigurno kako kurilnico ali pa garažo..

FuelYa ::

Kr neki, lol sam u Sloveniji nimamo petard. Če bi jih dovolil bi blo pou manj poškodb, kr en folk jih meče sam zato kr so prepovedane. PA KAJ MATE TOK PROBLEME, ČE JIH MEČEMO SAM EN MESEC V LETU???

Rias Gremory ::

Ne vem če samo v Sloveniji nimamo petard, dvomim, da si 100% glede tega.

Zakaj imamo/imajo ljudje probleme z petardami?
Hmm...

Je odvisno kdo meče petarde (a je mentalno zdrava oseba). Kam jih meče? V bližini česa jih meče?

Veš kaj mislim?

Ampak vse to velja za vso pirotehniko.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

šernk ::

Nimam nič proti njim, dokler jih mečeš doma pred svojo hišo, kjer ne motiš nikogar. Imam pa ogromno proti vsaki petardi, ki jo raznese bližje kot 20m od mene. Prepoved prodaje močnejših petard je pa mislim da ravno v temu, ker ljudje pač ne znajo z njimi delati. Sosednji koši, poseljeni predeli, sprehajalna steza v mestu, pač niso mesta za petarde.

en mesec v letu? A ni bila vedno dovoljena uporaba le ene 10 dni?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

PaX_MaN ::

Ni, zdaj velja Zakon o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih :

(1) Ognjemetni izdelki so razvrščeni v naslednje kategorije:

- kategorija 1: ognjemetni izdelki, ki predstavljajo zelo majhno nevarnost, povzročajo zanemarljivo raven hrupa in so namenjeni uporabi v strnjenih naseljih, vključno z ognjemetnimi izdelki, ki so namenjeni uporabi v stanovanjskih zgradbah in drugih zaprtih prostorih;

- kategorija 2: ognjemetni izdelki, ki predstavljajo majhno nevarnost in povzročajo nizko raven hrupa ter so namenjeni uporabi na omejenih območjih na prostem;

- kategorija 3: ognjemetni izdelki, ki predstavljajo srednje veliko nevarnost in so namenjeni uporabi na prostem, na velikih odprtih območjih in katerih raven hrupa ni škodljiva za zdravje ljudi;

[...]
(1) Pirotehničnih izdelkov posamezne kategorije ni dovoljeno prodajati fizičnim osebam, ki so mlajše od:

- 14 let za kategorijo 1,

- 16 let za kategorijo 2,

[...]

(5) Prodaja, posest in uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 2 in 3 katerih glavni učinek je pok, je prepovedana.

(6) Prodaja ognjemetnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je dovoljena od 19. do 31. decembra, njihova uporaba pa je dovoljena od 26. decembra do 2. januarja.

(7) Uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je prepovedana v strnjenih stanovanjskih naseljih, zgradbah in vseh zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v prevoznih sredstvih za potniški promet in na površinah, na katerih potekajo javni shodi in javne prireditve. V stanovanjskih zgradbah in drugih zaprtih prostorih je dovoljeno uporabljati le ognjemetne izdelke kategorije 1, ki so proizvedeni, namenjeni in označeni za tako uporabo.

Mipe ::

Pred vhodom v blok, kjer živi moja mama, je polno ostankov pirotehničnih izdelkov. Juhej, sezona lova se je začela! :|

M@73Y ::

Tiste, ki mečejo petarde bi v zašvasanih vagonih poslal direktno v Sirijo, Irak in na ostala vojna območja, da se NAUŽIJEJO pokov. Prej jim bo tace potrgal, prej bojo nehal metat petarde.
..jump into psytrance tunnel..

jest10 ::

PaX_MaN je izjavil:

Ni, zdaj velja Zakon o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih :

(1) Ognjemetni izdelki so razvrščeni v naslednje kategorije:

- kategorija 1: ognjemetni izdelki, ki predstavljajo zelo majhno nevarnost, povzročajo zanemarljivo raven hrupa in so namenjeni uporabi v strnjenih naseljih, vključno z ognjemetnimi izdelki, ki so namenjeni uporabi v stanovanjskih zgradbah in drugih zaprtih prostorih;

- kategorija 2: ognjemetni izdelki, ki predstavljajo majhno nevarnost in povzročajo nizko raven hrupa ter so namenjeni uporabi na omejenih območjih na prostem;

- kategorija 3: ognjemetni izdelki, ki predstavljajo srednje veliko nevarnost in so namenjeni uporabi na prostem, na velikih odprtih območjih in katerih raven hrupa ni škodljiva za zdravje ljudi;

[...]
(1) Pirotehničnih izdelkov posamezne kategorije ni dovoljeno prodajati fizičnim osebam, ki so mlajše od:

- 14 let za kategorijo 1,

- 16 let za kategorijo 2,

[...]

(5) Prodaja, posest in uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 2 in 3 katerih glavni učinek je pok, je prepovedana.

(6) Prodaja ognjemetnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je dovoljena od 19. do 31. decembra, njihova uporaba pa je dovoljena od 26. decembra do 2. januarja.

(7) Uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je prepovedana v strnjenih stanovanjskih naseljih, zgradbah in vseh zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v prevoznih sredstvih za potniški promet in na površinah, na katerih potekajo javni shodi in javne prireditve. V stanovanjskih zgradbah in drugih zaprtih prostorih je dovoljeno uporabljati le ognjemetne izdelke kategorije 1, ki so proizvedeni, namenjeni in označeni za tako uporabo.

In česar se marsikdo ne zaveda...
Omejitve veljajo le za izdelke, ki imajo glavni učinek pok.
Vse ostale pirotehnične izdelke(baterije, rakete, vulkančke,...) se lahko kupuje ter uporablja skozi vse leto. Jasno z upoštevanjem nočnega miru, ter neuporabo v strnjenih naseljih.

Blinder ::

a se da zaslužit kej s dilanjem petard?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jest10 ::

Če jih boš prodajal osnovnošolcem, potem ja

korenje3 ::

mene pa zanima če je prepovedano pokanje tntja?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Gladi ::

TNT ne poči ampak eksplodira. In ne, ni dovoljena posest in uporaba kar tako.

korenje3 ::

mešaš pojem eksplozija (kemični proces) in pok (zvočni efekt)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

miraldi ::

korenje3 je izjavil:

mešaš pojem eksplozija (kemični proces) in pok (zvočni efekt)


Točno tako.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Gladi ::

Jop, moja napaka.

bdoxx ::

lani sn hodo za bratranca po petarde v AUT takoj za SLO mejo. na slo strani pa so čakale 4škode skrite ob cesti pa z daljnogledom gledli proti trgovini, če kdo nese kaj ven :) (seveda jih nisem videl ko sem se peljal proti AUT.), ko sem se pelajl nazaj so se seveda zapeljali za mano im me usmerili na parkirišče, tam je bil policijski kombi + 3je avti, ki so jih že pohopsali =).
Kazen 400€ xD.

mailer ::

Še najbolj me moti, da se petarde meče mačkam, psom in ostalim živalim. Nekatere živali so tako prestrašene v tem času, da je kar žalostno. Posebej pa to radi počno osnovnošolci, tisti v srednjih šolah že ugotovijo kmalu, da ni najbolj prijetno če ti petarda poči meter od tebe.

Vitez ::

Mipe je izjavil:

Pred vhodom v blok, kjer živi moja mama, je polno ostankov pirotehničnih izdelkov. Juhej, sezona lova se je začela! :|


Čudno, jaz pa živim v bližini večjega blokovskega naselja v MB, pa še nisem slišal niti ene petarde to sezono.

Folk prihaja k pameti. Mi smo tam v letih 89-94 pokali ko norci od novembra dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

menjalnik ::

Nekaj let nazaj sem imel pištolo v katero si vstavil take rdeče trakce s takimi krogci gor in ko si pritisnil na petelina je počilo, sicer manj kot petarda vendar je bilo zabavno in nenevarno žal se je ta stvarca izgubila in bi jo rad spet imel, pozna kdo trgovino da si lahko spet kupim?

korenje3 ::

ta pištolica je nevarna. jaz sem padel enkrat na tisti krog ki se ga vstavi v pištolo in sem mel požgano celo dlan.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sasli ()

St235 ::

kaj takega:
http://www.rojal.si/shop/plasilne-alarm...

Tiste zadeve z rdečimi kapicami pa prodajajo cigani in kitajci na sejmih.

Mipe ::

St235 je izjavil:

kaj takega:
http://www.rojal.si/shop/plasilne-alarm...

Tiste zadeve z rdečimi kapicami pa prodajajo cigani in kitajci na sejmih.

Že vidim porast "oboroženega" kriminala v naslednjem letu. Kdo bo pa preverjal, če je pištolca prava...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()

miraldi ::

menjalnik je izjavil:

Nekaj let nazaj sem imel pištolo v katero si vstavil take rdeče trakce s takimi krogci gor in ko si pritisnil na petelina je počilo, sicer manj kot petarda vendar je bilo zabavno in nenevarno žal se je ta stvarca izgubila in bi jo rad spet imel, pozna kdo trgovino da si lahko spet kupim?


Jaz imam tole: http://www.rojal.si/shop/plasilne-alarm...

Res kvalitetna strašilka. Imam jo že 10let+ izstrelila je par tisoč petard pa še zmeraj dela ko nova(mlado pa ludo 8-). Samo čistit jo moraš vsako leto pred začetko, in po koncu. Aja pa celo leto lahko pokaš znjo. Dobiš papir.
Če pa misliš folirat okol pa kupi večjo.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

zuz3k ::

včasih k smo mi bli mulci smo komej čakali petarde, za 10k SIT sm jih kupu u italiji pol popokal pol prodal za 10k naprej, to smo pokali usak dan da si vedu da se novo leto bliža

ne pa zdaj skor nobene petarde ne čujem, ni čudno da nimaš niti občutka za novo leto, folk več ne žura katastrofa
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Gigahertz ::

tale generacija štrajka,učasih(10+ let nazaj) smo ob tem cajtu že pošteno gruval, začel smo na začetku decembra
"670#2500#8"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gigahertz ()

zuz3k ::

ma ne samo tale, enostavno petarde niso več v "modi", pomojem se tudi čez 5 let ne bodo več pocale, še manj kot sedaj
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

draciel ::

Mate prav. Petarde niso več tako v modi. Moja generacija 89 , to smo pokali kot za stavo. Bil sem navdušenec petard, vendar sem se jih naveličal. 2 al 3leta nazaj sem jih kupil okol 1k ( tipa mega ) in porabu sem jih okol 50. Drugo mi počiva tam v omari že tok časa.. pač enostavno me je minilo.

Sicer pa zanimivo videt kako lepo poči petarda v roki. tisti ko pokate se malo zamislite...poglejte si spodnji video.

miraldi ::

draciel je izjavil:

Mate prav. Petarde niso več tako v modi. Moja generacija 89 , to smo pokali kot za stavo. Bil sem navdušenec petard, vendar sem se jih naveličal. 2 al 3leta nazaj sem jih kupil okol 1k ( tipa mega ) in porabu sem jih okol 50. Drugo mi počiva tam v omari že tok časa.. pač enostavno me je minilo.

Sicer pa zanimivo videt kako lepo poči petarda v roki. tisti ko pokate se malo zamislite...poglejte si spodnji video.



Res je. Tudi jaz sem generacija 89 in smo res pokal petarde ko fu******! Pa ne samo pokal navadne petarde mi smo iz večih tamočnejših nabiral smodnik na kup v pločevinko od dezodoranta pa gips natlačil čez+ vžigalno vrvico, da je valda tok usekal, da je asfalt razpokal.
Ja noro je bilo z tem.
Sedaj pa očitno ni več moderno pokat/metat petarde. No saj mene že dolgo čaasa ne veseli tovrstno razgrajanje. Pa škoda prstov. Res bogi tamal na posnetku kaj bo brez prstov/roke. Dobr, da nas je večina dala to čez brez posledic :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Gigahertz ::

enkrat smo za nov let topovski udar u podhodu pržgal, joj k je to osekal8-O:))
"670#2500#8"

VoidRay ::

Kateri topovski udar? Orion?
Work can't kill you, but why take a chance?

Brias ::

VoidRay je izjavil:

Kateri topovski udar? Orion?


vojska to uporablja za trening in simulacijo obstreljevanja z topovi in vojaki tecejo po polju kjer to roka .... po razpadu juge v 90tih se je teh udarov razpaslo ajjojj.... takrat .... so jih ponujali od 10 do 25 DEM komad .....



to je desno gor na sliki, v skatli, 20 komadov ...

jest10 ::

miraldi je izjavil:


Ja noro je bilo z tem.
Sedaj pa očitno ni več moderno pokat/metat petarde. No saj mene že dolgo čaasa ne veseli tovrstno razgrajanje. Pa škoda prstov. Res bogi tamal na posnetku kaj bo brez prstov/roke. Dobr, da nas je večina dala to čez brez posledic :)


Pametni nismo držali petarde v rokah med prižiganjem;)

Keyser Soze ::

Simpl, nič prepovedat, samo zdravljenje samopoškodb s prepovedanimi pirotehničnimi sredstvi je pač samoplačniško. V celoti!

Pomoje bi folk hitr pamet srečala. Če ne druzga, bi vsaj tastari mulce zbrcal do črnega, če bi ga dobil s petardami. Ker bi jih blo strah za lastno bajto. >:D
OM, F, G!

JesusChrist ::

Meni je pred leti v roki počila petarda. Na srečo se je končalo vse dobro. Cela roka in prsti tudi (ok blo je malo krvi zaradi udarca ob poku). Od takrat nisem prijel tega nepotrebnega sranja v roko. Tudi raket ne kupujem več, ker je dovolj ognjemetov vsepovsod okoli mene za novo leto. Namesto, da bi zapravljal denar za nakup in čas za spuščanje, najbližjim voščim srečnega pa zdravega, in lepo chillaxam ter gledam v nebo kako drugi spuščajo rakete.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

VoidRay ::

Brias je izjavil:

VoidRay je izjavil:

Kateri topovski udar? Orion?


vojska to uporablja za trening in simulacijo obstreljevanja z topovi in vojaki tecejo po polju kjer to roka .... po razpadu juge v 90tih se je teh udarov razpaslo ajjojj.... takrat .... so jih ponujali od 10 do 25 DEM komad .....



to je desno gor na sliki, v skatli, 20 komadov ...


Kaj pa te od oriona? 3.kat,4 v skatli..
Work can't kill you, but why take a chance?

Gigahertz ::

VoidRay je izjavil:

Kateri topovski udar? Orion?


nevem ker točno je bil, je blo že doug nazaj, uglavnem neka roba iz trsta
"670#2500#8"

krneki0001 ::

Brias je izjavil:

VoidRay je izjavil:

Kateri topovski udar? Orion?


vojska to uporablja za trening in simulacijo obstreljevanja z topovi in vojaki tecejo po polju kjer to roka .... po razpadu juge v 90tih se je teh udarov razpaslo ajjojj.... takrat .... so jih ponujali od 10 do 25 DEM komad .....



to je desno gor na sliki, v skatli, 20 komadov ...




Tole v škatli meni bolj zgleda kot M57 - ročna granata, ki so bile v taki obliki shranjene. Topovski udar je malo višji in debelejši, pa nima plastične škatle okoli.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Brias ::

krneki0001 je izjavil:

Brias je izjavil:

VoidRay je izjavil:

Kateri topovski udar? Orion?


vojska to uporablja za trening in simulacijo obstreljevanja z topovi in vojaki tecejo po polju kjer to roka .... po razpadu juge v 90tih se je teh udarov razpaslo ajjojj.... takrat .... so jih ponujali od 10 do 25 DEM komad .....



to je desno gor na sliki, v skatli, 20 komadov ...




Tole v škatli meni bolj zgleda kot M57 - ročna granata, ki so bile v taki obliki shranjene. Topovski udar je malo višji in debelejši, pa nima plastične škatle okoli.


Prilikom pretresa su otkrili i privremeno oduzeli: automatsku pušku cal 7.62 mm, pištolj cal 7.65 mm, dva okvira za pištolj cal 7.62 mm, šest okvira za automatsku pušku, 21 topovski udar, vojnu snajpersku pušku cal 7.9 mm, dvije detonatorske kapsle, tri ručne bombe, te druge dijelove oružja i municiju.

http://tuzlalive.ba/portal/?p=56028

Keyser Soze ::

A ni kontejner za ročne bolj jajčkaste oblike? Kinder surprise! :D
OM, F, G!

krneki0001 ::

Keyser Soze je izjavil:

A ni kontejner za ročne bolj jajčkaste oblike? Kinder surprise! :D


Ja je.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

draciel ::

Hahahahahaha .. ta je dobra. Še posebno un Jesus counter zgoraj v kotu :D

medenko ::

Jaz bi pa takole uvedel: kdor se poškoduje s petardo ali pirotehničnimi sredstvi, zavarovalnica ne sme kriti stroškov zdravljenja. Konec debate.
Pa višje kazni.

Unknown_001 ::

Sj to je blo, dok se jih je še dalo kupit.

koyotee ::

sej se še da, sam ne v trgovini :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

brodul ::

Pa kaj je z temi petardami letos. Folk jih mece po mestu, kot da niso prepovedane.

Pa ta roba je cedalje mocnejsa.
Ko sem bil jaz se majhen so ljudje metal neke normalne petarde,
sedaj se pa ze plasticni exploziv mece.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Gladi ::

Ne pretiravat. Še vedno se uporabljajo potisna eksplozivna sredstva in različne mešanice in ne razna brizantna eksplozivna sredstva.

kmetek ::

Ne razumem folka in starše, kot, da nihče ni v bloku, kjer so otroci blizu ali psi itd.....to je za njih še dodaten šok.

Aston_11 ::

medenko je izjavil:

Jaz bi pa takole uvedel: kdor se poškoduje s petardo ali pirotehničnimi sredstvi, zavarovalnica ne sme kriti stroškov zdravljenja. Konec debate.
Pa višje kazni.



Bolj humano - krije, vendar zahteva nazaj. Ne bi bilo fajn, da se odreče nujno zdravljenje po poškodbi. Ali ga boš kar na ulici pustil?

BladE_ ::

JesusChrist je izjavil:

Meni je pred leti v roki počila petarda. Na srečo se je končalo vse dobro. Cela roka in prsti tudi (ok blo je malo krvi zaradi udarca ob poku). Od takrat nisem prijel tega nepotrebnega sranja v roko. Tudi raket ne kupujem več, ker je dovolj ognjemetov vsepovsod okoli mene za novo leto. Namesto, da bi zapravljal denar za nakup in čas za spuščanje, najbližjim voščim srečnega pa zdravega, in lepo chillaxam ter gledam v nebo kako drugi spuščajo rakete.


Sem imel podobno izkušnjo... opekline po roki zaradi petarde/smodnika in ker nisem nič mislil :D No, od tega je cca 6let, petarde od takrat še nisem vrgel pa tudi nimam namena... Pa ne, ker bi se bal ampak zato, ker se zgodi tako hitro, da ti ni nič jasno in tudi pomisliš ne, da se lahko to zgodi tebi...
Akcija - Reakcija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711661 (8027) jest10
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476766 (4417) scipascapa
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926141 (21383) jest10

Več podobnih tem