» »

Petarde

Petarde

koyotee ::

kdor rad piše neumnosti, naj gre na jokerjev forum.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kalko ::

Tukaj vam bodo plačali za pokanje. Ostalim pa prosim pustite, da živimo v miru. Hvala.

#000000 ::

Mah jest nisem vrgel petarde že ne pomnim od kdaj, še rekete ne ipd. glupo in škoda denarja, prim 20 evrov in zažgi pa povej kak je filing, no samo poči ne ostalo je pa isto. Enako mi je glupo ko mesta tekmujejo kdo bo imel dajšega ognjemet namreč požre precej denarja tam 50-120.000 evrov, za druge stvari pa ni keša.

šernk ::

to so pač carji in si ga merijo, kdo ima močnejšo petardo.

zaradi mene mečite petarde na travnikih, daleč stran od ljudi. Nimam niti centimetra potrpežljivosti, če mi kaj pod noge prileti. je že del rakete priletel v nogo mi (na srečo, ko je zadela v tla je odlomilo vrh in ni eksplodirala), lani sem pa doživel kako je ena petarda ob poku dvignila sosednjo, ta je pa počila manj kot meter od glave frendici.

tako da...ja, pričakujte policijo v bližini, če dobim kaj pod noge, pravijo da pridejo z veseljem >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jest10 ::

ognjemet namreč požre precej denarja tam 50-120.000 evrov,

Okoli 5000€ pa res. Vsaj te revščine, ki jih imajo pri nas

koyotee ::

#000000 je izjavil:

Mah jest nisem vrgel petarde že ne pomnim od kdaj, še rekete ne ipd. glupo in škoda denarja, prim 20 evrov in zažgi pa povej kak je filing, no samo poči ne ostalo je pa isto. Enako mi je glupo ko mesta tekmujejo kdo bo imel dajšega ognjemet namreč požre precej denarja tam 50-120.000 evrov, za druge stvari pa ni keša.


kaj pa miljoni, ki gredo mesečno v luft, zaradi gnijočih ljudi, ki prejemajo socialno? Zato, da lahko cigani nardijo 10 otrok, s tvojim denarjem pa potem švercajo in prodajajo piratke? Polno rit mate vsega, zej bi radi pa še pirotehniko prepovedal, ker vaši psički ne morejo spat, ko pa se poserjejo sredi parka, pa bog ne daj, da bi počistili za njimi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

HDvideo ::

Karbid fantje to je to!

technolog ::

zaradi mene mečite petarde na travnikih, daleč stran od ljudi.


Ja, saj, ko pa je posest prepovedana? In o tem je point cele teme.

tx-z ::

I. člen
1) Uporaba petard je dovoljena le za osebne užitke in nikakor za napad ali ogrožanje drugih živih bitij.
2) Petarde (kateregakoli tipa) lahko kupi samo polnoletna oseba.
3) Uporaba, nakup ali posedovanje petard je mladoletnim osebam PREPOVEDANA, tudi če so prisotni starši ali polnoletne osebe.

II. člen
Uporaba petard je prepovedana:
1) V mestih, vaseh, naseljih, zaselkih,...,
2) Na prostorih, kjer so prisotni ljudje, ki si ne bi želeli, da kdo meče petarde v njihovi bližini,
3) Na prostorih, kjer je v bližini prisotna kakršna koli žival.

III. člen
Če je zadoščeno pogojem iz 2. člena , mora po uporabi uporabnik:
1) Počistiti za sabo - torej pobrati vse odpadke zaradi petard,
2) Ustrezno zavreči ostanke v primerne smeti.

IV. člen
Kršenje pravil 1. člena 1. del je kaznovana z globo 1000€, 2. dela 250€ za osebo, ki je izvedla nakup, ter do 1000€ fizični (5000€ pravni) osebi, ki je omogočila nakup, 3. dela z globo 250€.
Kršenje pravil 2. člena je kaznovano z globo 500€, če so bili zraven prisotni ljudje ali živali pa zraven še enak znesek; torej 1000€.
Kršenje pravil 2. člena je kaznovano z globo 250€.

Torej dovoljeno bi blo na domačih dvoriščih, kjer ne motiš sosedov (izven naselij), na travnikih, kjer ni živali v bližini, če kršš mastno plačaš:)


Predlagam kej tazga, zarad varnosti oseb, ki uporabljajo petarde in tistih, ki so neposredne žrtve petard.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Mipe ::

Se pravi, da nimajo kjerkoli petarde metat. Smo dokaj gosto poseljeni, pok petarde pa nese daleč.

tx-z ::

Kaj pa če si raj ornk ozvočenje nabavš, pa s tistim pokaš? Vsaj varno je :P :)
tx-z

Tarzan ::

Pa skupaj pokupimo vse petarde in posnamemo en štiklc, ki ga bi lahko legalno predvajal vsak na svojem ipodu (in ostalih alternativah). Count me in!

Mipe ::

Ali pa zgradimo en poligon z ojačanim ozvočenjem, ki poveča moč poka - vsaj znotraj poligona. Pa naj mečejo tam not. Pri izhodu pa jih bodo pričakali avdiologi.

Tarzan ::

Mipe je izjavil:

Ali pa zgradimo en poligon z ojačanim ozvočenjem, ki poveča moč poka - vsaj znotraj poligona. Pa naj mečejo tam not. Pri izhodu pa jih bodo pričakali avdiologi.

Potem niti ne rabijo not nest petard, samo pasulj jim na vratih ponudimo, pa bo vse natur-eko-pljus. :D

kmetek ::

Prav prijetno je poslušati kretensko pokanje danes. 8-O

Meizu ::

ala pejte jokat.

Furbo ::

;-) je izjavil:

Ja seveda. Močnejši pok pomeni za psa bolečino. Pes sliši neprimerno bolje/glasneje/dlje. Zapri se v klet pa si daj megice na polico pa si jih pokaj pred glavo nevem pa zakaj bi morali drugi to poslušat in ne vidim nič v poku takega da bi bilo vsaj malo zanimivo ali sproščujoče.


Zakaj potem lastniki psov kličejo pse na ves glas, ne pa na sobni jakosti recimo? Hmmm. >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

@nny ::

10 let nazaj mi je
neimenovan potencialni morilec
TM vrgel prižgano petardo v kapuco plašča.

Imaginacijo posledic prepuščam bralcem te teme.

Meizu ::

Sožalje za tvojo nesrečo. Verjetno si povsod drugje čisto varen, tudi ko prečkaš cestišče ali tirnice.

Boobiz ::

Furbo je izjavil:

;-) je izjavil:

Ja seveda. Močnejši pok pomeni za psa bolečino. Pes sliši neprimerno bolje/glasneje/dlje. Zapri se v klet pa si daj megice na polico pa si jih pokaj pred glavo nevem pa zakaj bi morali drugi to poslušat in ne vidim nič v poku takega da bi bilo vsaj malo zanimivo ali sproščujoče.


Zakaj potem lastniki psov kličejo pse na ves glas, ne pa na sobni jakosti recimo? Hmmm. >:D


Oh cmon, prdalice so čist kul in sproščujoče če jih znaš oz. veš kdaj uporabljat in ne greš drugim na kurac. Jst jih sam ne kupujem več, če pa koga kje vidm sm pa takoj zravn. Seveda Bi pa najraje kdaj tud sam koga olupu k mi med tednom ob enajstih zvečer pod oknom poka.
I'm drunk, what's your excuse?

@nny ::

Meizu je izjavil:

Sožalje za tvojo nesrečo. Verjetno si povsod drugje čisto varen, tudi ko prečkaš cestišče ali tirnice.


Ad1. Ceste in železnica so življenjsko pomembne in nujne. Petarde ne.
Ad2. Sem z Venere.

HDvideo ::

Karbid provite je zakon HAHAHA.

jest10 ::

Heh. Tale kanta bi morala biti zaprta. Tisto vredu poči. Res pa, da samo 1x:D
Še lepše je pa tako kanto nafilati s pravo mešanico acetilena in kisika.

#000000 ::

Ma kaj zaport sod, postav pravo jeklenko in ožeži.

zdravc1974 ::

Nehajmo se kregat,enim so petarde všeč,enim rakete,baterije..vsak ma svoje veselje :)..sicer pa menim da je tisti 'pameten' ki je uvedel ta zakon o pirotehniki ki ga noben ne razume natančno brcnil v temo,pojavil se je črni trg ki je poslabšal stanje do konca,izdelki so tam nevarni,nepreverjeni..zato imamo vsako leto toliko nesreč..ko sem bil še sam mulec sem jih vsako leto zmetal na tone pa ni blo nobenih problemov,skupaj z očetom sva metala od piratk do megic ;)..seveda legalno kupljenih,no zdaj jih ne več ker mam že 5 let signalno pištolo in take pok rakete(megatresk,zink) da ušesa odpadejo :). Prepoved je čista neumnost ki jo treba hitro odpravit,vrnit legalno prodajo 2 in tretje klase,seveda le polnoletnim! Sem iz generacije 'stare juge' in takrat noben ni jamral če se je pokalo za novo leto,danes pa za vsak drek(oprostite izrazu)pride policija...seveda demokracija je enim dala krila in zdaj mislijo da so glavni!

Bananovec ::

Meh, jaz bom v novem letu doma zmešal kaj bolj konkretnega, kot recimo Aceton peroksid. Par kil bi blo kul met :)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jest10 ::

Prepoved je čista neumnost ki jo treba hitro odpravit,vrnit legalno prodajo 2 in tretje klase,seveda le polnoletnim!

2 klase še, tretje pa nikakor. Glede na to, kako se otročad zajebava s petardami, bi bila urgenca polna;((
Ampak skupaj z dovoljenjem prodaje bi moralo priti tudi do dejanskega izvajanja zakona glede kazni. Še posebno glede pokanja v strnjenem naselju, med ljudmi ter poškodovanja inventarja.

Mipe ::

Ja, v urgenci je že nekaj otrok, ki so delali megapetarde...

Mesar ::

Jaz bi dal kazni za vse! 500 eur za vsako odvrženo petardo, pa da vidimo kdo bi še pokal

galu ::

Mene pokanje nikoli ni motilo, ampak odnos s petardami. To, da eni "frajerji" mečejo petarde na kakih trgih ko je žurka, v upokojence, uničujejo stvari z njimi... TO pa me izredno moti.

Pa še eno vprašanje: če mi en poba vrže petardo pod noge, jaz pa ga nalomim, se lahko potem pred policijo zagovarjam kot samoobrambo, a ne?:P
Tako to gre.

Kockica ::

Osebno sovrazim petarde...

Pred parimi dnevi me je okoli četrte ure zjutraj zbudil zelo zelo glasen pok, pol so se pa še vključili številni avto-alarmi.

Res ne razumem kaj majo ljudje od tega sranja -.-

Rias Gremory ::

Seveda dajmo talat kazni vsepovprek, to bo itak rešilo probleme ane?
Sprijaznite se, vsako tele ma svoje vesele.
Sem pa seveda ZELO proti kkšnim po domače "jakim frajerjem", ki mislijo, da lahko vržejo petardo kamorkol in v kogarkoli. Takemu pa upam, da ga en malo po betici vžge, da bo izučilo mulca.

Strinjam se z zdravc1974, prepoved bi mogli ukinit, 1 stopnjo pa prodajat npr. od 15 leta naprej, 2 in 3 pa samo polnoletnim osebam.
Problem je tudi, ker nekateri mislijo, da so pirotehnični mojstri in grejo predelovat petarde, potem mu odtrga prste in naje*ejo vsi, ki petarde uporabljajo normalno.

Lp in srečno novo leto, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

šernk ::

saj ni tolk problem v pokanju, problem je na neprimernih mestih tega početja.

pojdi na neko mesto stran od ljudi in tam meči, ampak ne pol metra od ljudi in potem se še smeješ kako si nekoga prestrašil. telo ima pač obrambni mehanizem, ki se avtomatsko sproži ob poku.

@GaŁu: sam se še odločam kaj je bolje, ali ga pridržati do prihoda policije ali vzeti zakon v svoje roke (odvisno ali imam čas pazit nanj in čakat policijo, drugače pride drugo na vrsto...folk je pa itak car dokler...ga ne grdo pogledaš, pol pa po hitrem postopku utihnejo, tako da nalomit ni bilo treba še nikogar, so se pa verjetno pobrali jebat drugih). Lani sem nekoga želel odvleči do policije, pa je 2 sekundi pred mano ga varnostnik zvlekel do staršev.

sem po naravi miren in nezamirljiv človek...dokler mi ne stopiš na žulj. petarda v glavi mojih znancev pa je točno to in takrat pač ne poznam človeka, ki bi ostal miren. že pod nogami težko prežvečiš... a v zraku... rekel bi da je to popolnoma normalen napad na osebo, tako da samoobramba pride v poštev.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mesar ::

Zakaj se potem ne uvedejo pokališča? Imamo strelišča kjer se lahko strelja pa bomo imeli še pokališča kjer se lahko poka, najboljše bi bilo, da bi bile to male zvočno neprodušne sobice, kjer bi se posameznik lahko zaprl noter in potem naj poka do onemoglosti, pa še sebe v luft spusti, da ko pride ven nebo slišal niti sirene za malco.

šernk ::

kdo bi pa bil na pokališčih? tam ni zanimivo, ker nikogar ne motiš. zanimivo je kako smetnjak odpre itd.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ripmork ::

Večkrat ta teden sem videl, kako mularija petarde in to pokajoče s#anje meče na cesto pred avtomobile...
največja jeba je zaradi žival, ki jih je strah. Je treba počakat, da se lokalci razduvajo, da lahko psa v miru na sprehod pelješ.

Sej je res, vsak tele ma svoj veselje. Videti 12 letnika, ki v avtomobilček tlači petardo in je navdušen ob poku ni nič nerazumljivega...
ma pa vse svoje meje. Petarde pod noge al pa v luft tik ob človeku -> zrelo za kazensko obravnavo

kdo bi pa bil na pokališčih? tam ni zanimivo, ker nikogar ne motiš. zanimivo je kako smetnjak odpre itd.

True...bolj ko gre folku na splošno na živce pokanje, raje se jih meče. V bistvu je to neke vrste statement.
Nezadovoljen in brez občutka kontrole v življenju? Kup petardo pa jo usekaj, naj vsi slišijo/čutijo tvojo frustracijo nad življenjem!
>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Robi :P ::

petarde so za na tla kjer ni nikorgar sam se mulci špilajo pa pod noge pa kdo bo večji frajer ko je pa kej narobe jim pa solzice tečejo na policiski postaji mislim da more bit usak sam tolk predvidljiv pa vedet kam vrže petardo!! priznam tut sam jih mečem delam zvezdice ipd... ampak to delam za hišo kjer ne motim nikogar niti ne ogrožam varnosti drugih... mularija se špila!!

Bellatrix ::

Letos smo za ognjemete zapravili več od predvidenega. Kupili smo 5 baterij... upam, da bojo vredne denarja:D.

PS: Bom posnel in dal na you tube, tko da boste lahko videli vsaj upam 100 sekund ognjemeta. Upam da uspe!
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Danes tako poka, kot da gospodarske krize sploh ne bi bilo. Le kje so ti ljudje našli denar za vse te rakete?

Bellatrix ::

Mipe je izjavil:

Danes tako poka, kot da gospodarske krize sploh ne bi bilo. Le kje so ti ljudje našli denar za vse te rakete?


Očitno le ni take krize, oz. smo ljudje zelo dvoumni.
A mogoče kdo ve kolk placa pobere fullHD snemanje v 100 sec ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Bananovec ::

Okrog 150 MB?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Formula 1 ::

Ker živimo v bližini šole je bilo vsako leto pokanja zelo veliko.Vsako leto pa je bila poškodovana tudi šola.Letos pa so namestili kamere.Poročam če bo še vseeno pokalo.

Srečno,zdravo in uspešno leto 2012 še v mojem imenu.

onitam ::

šernk je izjavil:

kdo bi pa bil na pokališčih? tam ni zanimivo, ker nikogar ne motiš. zanimivo je kako smetnjak odpre itd.


Ali pa nabiralnik. Potem pa bog ne daj, da nisi pobral ven kuverte z davkoplačevalskim denarjem...
Že cel dan poslušam pokanje petard. Moti me to, da jih mečejo froci, da se počutijo frajersko.
Najrajši bi šel in mu v faco zabrulil, da čez 10 let nebom plačeval njegove brezposelnosti!
bleh

jest10 ::

Mipe je izjavil:

Danes tako poka, kot da gospodarske krize sploh ne bi bilo. Le kje so ti ljudje našli denar za vse te rakete?

Tam kjer se najde za čike, kavice, pire,...

RejZoR ::

Sej, ko je najhujša kriza so lokali najbolj polni...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

c00L3r ::

Rajši kot petarde prepovejmo alkohol. Nasilje v družinah, kot posledica alkohola poškoduje več otrok in ljudi kot petarde. Vi pa bi petarde prepovedali... c c c

blackbfm ::

s prepovedjo alkohola bi bilo še več nasilja..mafija in to.

peterade so pa za mentalno prizadete (pa ne tiste od rojstva)

Bellatrix ::

Prepoved prodaje alkohola bi le to še povečala in postavila temelje za še manjši nadzor prometa alkohola. Prepoved nečesa v današnji družbi še zdaleč ni najučinkovitejši način za odpravo negativnih posledic, ki jih povzroča.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

kmetek ::

V Kranju na Planini so te dni z metanjem petard in podobnih sranj uničili kar nekaj smetnjakov namenjenih za štirinožce, seveda "drek" v vrečkah je letel na vse strani. Škode takoj nekaj sto ali tisoč €. Komur se to zdi smešno, jaz ne vem. Starši naj se zbudijo kako vzgajajo lastne otroke.

c00L3r ::

Moj post je bil reakcija na prepoved petard. Jaz ne mečem petard že od srednje šole. Nekateri bi kar prepovedali vse stvari po vrsti. NAPAKA!!! Dajte vzgojit otroke, da bodo lahko varno uporabljali pirotehnična sredstva v prisotnosti starštev in tudi drugi nevarne stvari (če bodo to želeli). Prohibicija se je do zdaj vedno izkazala za slabost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711664 (8030) jest10
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476767 (4418) scipascapa
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926142 (21384) jest10

Več podobnih tem