» »

okvara prenosnega diska

okvara prenosnega diska

pobalinka2 ::

Živjo!
SPET imam težavo in bi bila hvaležna za kakršnokoli informacijo :)
Brat je prenosni disk napolnil s filmi in ga priključil na televizor, da bi si jih ogledal. Od takrat disk ne deluje, oz. ob priklopu na računalnik zahteva formatiranje. Verjetno zaradi prevelike napetosti?

Kaj lahko storim? Na disku imam namreč tudi datoteke, ki jih res ne morem izgubiti, saj nimam kopij.
Lahko sploh kaj naredim ali sem primorana plačati reševanje podatkov in ali jih bodo sploh lahko rešili?

Za disk imam še vedno garancijo, ampak dvomim, da mi le-ta kaj koristi? V podjetju so mi namreč že v e-mailu zapisali, da za tovrstne napake ne krijejo popravila.

Hvala za informacije in lep pozdrav.

technolog ::

Ne, gotovo ne zaradi prevelike napetosti, ampak najbrž zato, ker je brat disk izklopil, med tem ko je kontroler od televizije kaj pisal nanj.

Nikakor ne sprejmi možnosti za formatiranje, verjetno je šla samo particijska tabela, tako da si poglej orodje testDisk. Če ta ne zazna nobene particije, si poglej orodje photorec, ki je sposobno zaznati ogromno datotek, vendar ne vseh. Če misliš, da nisi dovolj usposobljena, prepusti raje delo nekomu, ki se spozna.

Garancija nima s tem nič, saj ni z diskom nič narobe.

pobalinka2 ::

super, najlepša hvala! :)

Duhec ::

technolog ::

Potem bo očitno samo photorec pomagal za obnovitev neprepisanih podatkov.

Najde pa sledeče datoteke: http://www.cgsecurity.org/wiki/File_For...

pobalinka2 ::

potem je upanje za nekaj 100 fotografij?
in verjetno najbolje, da se obrnem na strokovnjaka? a mi kdo lahko koga priporoča? sama o tem nimam pojma.

huek111 ::

V tvojem primeru bi jaz disk formatiral in ko bi ga PC zaznal bi z različnimi recovery programi(recuva, get data back...) povrnil slike, ki so med vsemi datotekami še najmanj občutljive, ter je verjetnost uspeha kar visoka.
Vseeno obstaja možnost, da slike izgubiš,zato se odloči sama ali pa počakaj še na kakšno idejo.

pobalinka2 ::

huek111 je izjavil:

V tvojem primeru bi jaz disk formatiral in ko bi ga PC zaznal bi z različnimi recovery programi(recuva, get data back...) povrnil slike, ki so med vsemi datotekami še najmanj občutljive, ter je verjetnost uspeha kar visoka.
Vseeno obstaja možnost, da slike izgubiš,zato se odloči sama ali pa počakaj še na kakšno idejo.


po nobenim pogojem ne želim sama tvegati izgube slik, ker je na njih predvsem najnovejša pridobitev družine, in kopij nisem pravočasno naredila, ter imam zgolj nekatere izmed njih na facebooku :)

bom se obrnila na strokovnjaka. Hvala vsem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ne bere USB ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
414695 (3728) DeeCoy
»

Program za obnovitev zbrisanih datotek za XP

Oddelek: Programska oprema
71572 (1351) hmm23
»

Clonezilla: težave s rekonstrukcijo slike diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
462666 (2153) misek
»

Izgubljeni podatki v Windowa Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
5964 (924) GeForce
»

Ponesreči instaliral Ubuntu prek že rabljene particije

Oddelek: Operacijski sistemi
7837 (708) Vanadium

Več podobnih tem