» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
106 / 110
»»

vinkop ::

imam magični bob z -50% naročnine. ali sedaj če hočem menjat paket v drzni bob, ker mi zaenkrat pti magičnem ostaja preveč GB podatkov, izgubim polovično naročnino?

neptun319 ::

A je kdo pri bobu in ima kodo za 50% popust za 2 leti? Jaz se bom prestavil iz HOT na BOB in bi potreboval kodo. 50% ugodneje bo tudi za že imetnika BOBA, ki mi bo kodo posredoval več na ZS...

d4vid ::

Tudi jaz sem na hotu in je tale ponudba kar mikavna, razmišljam o prehodu na bob.

Je pa cela familja na bobu in mam par kod viška. Če kdo rabi, naj piše v zs...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

fikus_ ::

Bob koda -50% za dve leti
B73B4Z
BJJN2R
Sporočite porabljeno kodo
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

svecka ::

tudi jaz podarjam dve bob kodi za 2 letni popust 50% na naročnino.

POŠLJI PM in ti sporočim kodo.

Ganon ::

Tisočkrat omenjeno, da ne lepite kod tukaj. Za to obstaja uradna tema v razdelku "Kaj kupiti". ;((

2k22 ::

vinkop je izjavil:

imam magični bob z -50% naročnine. ali sedaj če hočem menjat paket v drzni bob, ker mi zaenkrat pti magičnem ostaja preveč GB podatkov, izgubim polovično naročnino?

Tudi mene je to zanimalo, pa sem vprašal na bob: svetovalka je rekla, da kao ostane -50% tudi če menjavaš pakete (te 4, ki so trenutno v “bobtimiziraj” akciji) tekom 2 let…

vinkop ::

vinkop je izjavil:


Tudi mene je to zanimalo, pa sem vprašal na bob: svetovalka je rekla, da kao ostane -50% tudi če menjavaš pakete (te 4, ki so trenutno v “bobtimiziraj” akciji) tekom 2 let…

odlično. potem 25.04. prestavim v drzni bob, ker mi več kot polovica mobilnih podatkov ostane neporabljene in mi je brezveze imeti najvišji paket navkljub samo 1,5€ razlike pri naročnini.

SloSlayer ::

A je mozno, da kodo podarim kolegu, ki ima sedaj bob 5ko pa bi rad spremenil na hit bob? Ali lahko oba dobiva popust?

Highlag ::

Malo nepovezano z dogajanjem... a slučajno kdo ve kako urediti na bobu, da dela internet tudi v tujini... Čeprav mislim, da mi je na Hrvaškem vse delalo BP, mi v Italiji ne....
Never trust a computer you can't throw out a window

Groot ::

Highlag je izjavil:

Malo nepovezano z dogajanjem... a slučajno kdo ve kako urediti na bobu, da dela internet tudi v tujini... Čeprav mislim, da mi je na Hrvaškem vse delalo BP, mi v Italiji ne....


Spremeniti moraš APN nastavitve. Poglej samo eno stran nazaj v temi pa boš vse našel ;)

starfotr ::

Simobil oz. A1 je naredil medvedjo uslugo s tem, da dela internet brez težav v Sloveniji z napačnimi APN nastavitvami oz. celo brez.

V tujini pa to itak ne dela. Zato slej ko prej moraš to uredit.

misek ::

A Bob na kakšen način omogoča navzgor omejen prenos podatkov samo toliko, kolikor je v paketu? Torej za Bob 5ka samo 500 MB in nič več? Ne da je prenos podatkov vklopljen še naprej in se omeji šele pri dodatni porabi 20 € ali kolikor je že. To mislim pri Bob ponudniku in ne na telefonu.

V-i-p ::

2k22 je izjavil:

vinkop je izjavil:

miko22 je izjavil:

https://bob.si/pomoc-in-informacije/bob...

ni slaba akcija.

res ni slabo, je za premisliti tole....edino kar me bega je koliko odstotkov so naročniki bob manjvredni od mame A1? kakšne vidne omejitve razen znižane hitrosti LTE mobilnega interneta?


Tudi mene bi to zanimalo.

Btw, nekje sem slišal, da na Bobu naj ne bi delal hotspot v tujini. Je to res? Torej, če sem recimo v Italiji in na telefonu odprem hotspot, da bi se z laptopom povezal na internet, bo to normalno delovalo na Bobu?

To je tehnično nemogoče. Če v tujini dela mobilni internet, dela hotspot, pa magari na luni, saj je to funkcija telefona in ne operaterja.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

amacar ::

V-i-p je izjavil:

2k22 je izjavil:

vinkop je izjavil:

miko22 je izjavil:

https://bob.si/pomoc-in-informacije/bob...

ni slaba akcija.

res ni slabo, je za premisliti tole....edino kar me bega je koliko odstotkov so naročniki bob manjvredni od mame A1? kakšne vidne omejitve razen znižane hitrosti LTE mobilnega interneta?


Tudi mene bi to zanimalo.

Btw, nekje sem slišal, da na Bobu naj ne bi delal hotspot v tujini. Je to res? Torej, če sem recimo v Italiji in na telefonu odprem hotspot, da bi se z laptopom povezal na internet, bo to normalno delovalo na Bobu?

To je tehnično nemogoče. Če v tujini dela mobilni internet, dela hotspot, pa magari na luni, saj je to funkcija telefona in ne operaterja.

Dela hotstop na bobu, ampak samo na androidu (ker lahko sam vneseš nastavitve), na iphonih pa na bobu/hotu hotspot v tujini žal ne dela, ker se ne da ročno vnesti nastavitev (za to pa je kriv Bob/Hot, ker prevzame nastavitve od A1, kar je ok, ko se nahajaš v Sloveniji, ampak ne deluje v tujini).

_Denny_ ::

V-i-p je izjavil:

To je tehnično nemogoče. Če v tujini dela mobilni internet, dela hotspot, pa magari na luni, saj je to funkcija telefona in ne operaterja.

Sicer nima veze z Bobom, a tuji operaterji kar lepo blokirajo uporabo hotspota oz. mu močno omejujejo hitrost ali količino prenosa (še posebej pri "unlimited data" paketih) prek TTL nastavitve, tako, da je tehnično čisto mogoče. Na srečo še naši niso slišali za te ameriške pogruntavščine ali pa jih ne znajo implementirati.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

starfotr ::

Saj je pri nas imel telekom to bedarijo. Pa so jo na srečo opustili.

quadro933 ::

Če danes kupim bob kartico, lahko sklenem takoj naročnino z akcijo, ali je potreben podpis pogodbe, da dobiš popust? V sredo namreč potujem, tako da ne bo ratalo do srede podpisat...

Bobo je pa skos zaseden in ne morem vprašat tam

V-i-p ::

_Denny_ je izjavil:

V-i-p je izjavil:

To je tehnično nemogoče. Če v tujini dela mobilni internet, dela hotspot, pa magari na luni, saj je to funkcija telefona in ne operaterja.

Sicer nima veze z Bobom, a tuji operaterji kar lepo blokirajo uporabo hotspota oz. mu močno omejujejo hitrost ali količino prenosa (še posebej pri "unlimited data" paketih) prek TTL nastavitve, tako, da je tehnično čisto mogoče. Na srečo še naši niso slišali za te ameriške pogruntavščine ali pa jih ne znajo implementirati.

Aha, thx za razlago ampak močno dvomim, da bo tole pri nas. Ameri majo pa res take fore okol date, ja :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

fikus_ ::

quadro933 je izjavil:

Če danes kupim bob kartico, lahko sklenem takoj naročnino z akcijo, ali je potreben podpis pogodbe, da dobiš popust? V sredo namreč potujem, tako da ne bo ratalo do srede podpisat...

Bobo je pa skos zaseden in ne morem vprašat tam



https://www.bob.si/postani-bob-uporabni...

Boš jih moral dobiti na telefon in vprašat.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

GupeM ::

quadro933 je izjavil:

Če danes kupim bob kartico, lahko sklenem takoj naročnino z akcijo, ali je potreben podpis pogodbe, da dobiš popust? V sredo namreč potujem, tako da ne bo ratalo do srede podpisat...

Bobo je pa skos zaseden in ne morem vprašat tam

Podpis pogodbe. Traja nekaj dni.

quadro933 ::

ne bo res, sem jih dobil na telefon, samo da začneš postopek prek neta, kjer vpišeš kodo za popust, pogodba je lahko podpisana kasneje. So mi rekli.

lp

fikus_ ::

Hvala za povratno info.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

GupeM ::

quadro933 je izjavil:

ne bo res, sem jih dobil na telefon, samo da začneš postopek prek neta, kjer vpišeš kodo za popust, pogodba je lahko podpisana kasneje. So mi rekli.

lp

Aha, natobe sem razumel. Ne moreš takoj začet uporabljat popusta. Dokler ne podpišeš pogodbe, imaš predplačniški bob.

Meee ::

Če slučajno še kdo potrebuje zadnji hip kodo za 50% popusta za dve leti:
BEA2NC
B4V62H

quadro933 ::

Eno vprašanje, hčerki sem nabavil bob. Pravkar sem naredil speedtest in vleče povprečno 10/5. Moj telefon, ki je na A1 paketu na isti lokaciji vleče 70/10. Ali je možno, da je telefon v k...u? Ali je tu razlika Bob A1?

Kebo ::

10/3 je omejitev hitrosti, lahko pa plačaš 1€ na mesec za 100/50

quadro933 ::

Ne bo držalo, hitrost je omejena na 50/10, z doplačilom 1 eur je 100/50.

GupeM ::

Najprej nastavitve apn nastavi na bob.

https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...

Če ne pomaga, daj njen SIM v svoj telefon in poskusi s svojim telefonom. Sicer dvomim, da je problem v telefonu, ampak probat ni greh.

quadro933 ::

Ja, sm probal še na drugem telefonu, ki ima dve kartici, hot in bob. Na Hot gre 20/5 (na polno), na bob pa samo 7/3. Nekej je fora na bobu. nastavitve so ok, moram poklicat na bob.

Groot ::

Sam načeloma ne opazim razlike napram A1, kjer sem bil prej. Pa ne doplačujem 1 EUR za višjo hitrost.

Kebo ::

quadro933 je izjavil:

Ne bo držalo, hitrost je omejena na 50/10, z doplačilom 1 eur je 100/50.

Iz pogostih vprašanj skopirano

kakšna je hitrost prenosa podatkov na bob mobilnem internetu?
hitrost prenosa podatkov na mobilnem internetu je 10/3 mbit/s.


Edit: Vidim da je to samo za paket mobilni internet za ostalo je 50/10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

quadro933 ::

Na netu piše, drzni bob do 50/10

quadro933 ::

izkazalo se je, da je bil problem v nastavitvah ter telefonu huawei p30lite. Na isti lokaciji Huawei ne gre čez 10/3, Redmi note 9 pro pa gre do 50/10, torej Huawei nekej šteka. Ko pa greš v mesto pa tudi Huawei normalno potegne do 50/10.

Vm1999 ::

quadro933 je izjavil:

izkazalo se je, da je bil problem v nastavitvah ter telefonu huawei p30lite. Na isti lokaciji Huawei ne gre čez 10/3, Redmi note 9 pro pa gre do 50/10, torej Huawei nekej šteka. Ko pa greš v mesto pa tudi Huawei normalno potegne do 50/10.


Mogoče nima podprte kakšne frekvence, ki se uporablja za LTE izven mesta?
Preveri katere frekvence oddaja bazna postaja (A1) na kateri imaš problem in katere podpira telefon.

Bellzmet ::

Ima še kdo težave z dosegljivostjo (standardni klici) pri BOBu v zadnjih dneh? Prenos podatkov deluje.

vinkop ::

jaz nisem opazil težav, edino včasih mi iz LTE za par sekund vrže na EDGE povezavo, kar je malo moteče....

GupeM ::

vinkop je izjavil:

jaz nisem opazil težav, edino včasih mi iz LTE za par sekund vrže na EDGE povezavo, kar je malo moteče....

Imaš APN nastavitve prave? Zadeva sicer dela tudi z nastavitvami od simobila, ampak so simptomi približno takšni (če ne popolnoma takšni, sem pozabil), kot jih ti opisuješ. Ko sem nastavil na Bob nastavitve, so se težave nehale.

Težav z dosegljivostjo pa nisem opazil. Je pa res, da nimam veliko klicev.

Bellzmet ::

Sporočeno je bilo, da njihov oddajnik ni deloval v redu in da so sedaj zadevo popravili.

vinkop ::

GupeM je izjavil:

vinkop je izjavil:

jaz nisem opazil težav, edino včasih mi iz LTE za par sekund vrže na EDGE povezavo, kar je malo moteče....

Imaš APN nastavitve prave? Zadeva sicer dela tudi z nastavitvami od simobila, ampak so simptomi približno takšni (če ne popolnoma takšni, sem pozabil), kot jih ti opisuješ. Ko sem nastavil na Bob nastavitve, so se težave nehale.

Težav z dosegljivostjo pa nisem opazil. Je pa res, da nimam veliko klicev.

imam APN nastavitve pobrane iz bob spletne strani.

GupeM ::

Potem pa žal ne znam več pomagat ...

vinkop ::

GupeM je izjavil:

Potem pa žal ne znam več pomagat ...

mogoče je celo do telefona kaj pa vem....

Ganon ::

Po 1. juliju.

vinkop ::

trenutno top of the top ponudba overall v Sloveniji, sploh kdor je na polovični naročnini, ko je bila akcija pred dobrim mesecem nazaj.

zobnik ::

Hot max ima neomejene klice, sms, in 80gb za 9.9 evra/mesec tak da

aborko ::

Ti kr plačuj 10 na mesec, jst mam 50% ceneje, torej 5€ na mesec pri bobu za praktično enako enot, tak da...

Lonsarg ::

Dejansko sta cenovno tam-tam. Mene je sicer bob prepričal zaradi možnosti plačevanja z rednim mesečnim trajnikom za pretekli mesec, kar hot nima.

BOCo. ::

Cenovno sta res tam-tam, vendar ima bob nekaj prednosti pri mobilnem internetu (poraba v tujini in hitrost prenosa podatkov).
Hot bob
Vključene minute neomejeno 3000
Vključena SMS sporočila neomejeno 3000
Vključen prenos podatkov 80 70
Vključen prenos podatkov v EU (po 1.7.2022) 5 8.4
Hitrost prenosa podatkov 20/5 50/10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BOCo. ()

fikus_ ::

Za uporabo v SLO je HoT za odtenek ugodnejši kot BOB.
BOB ima podporo, je pa odvisno na koga naletiš, kako je pri HoT, pa ne vem.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

aborko ::

Za uporabo v SLO je HoT za odtenek ugodnejši kot BOB.

Kako točno si prišel do tega? Če zanemarimo trajnike in brezplačno plačevanje računov s kreditno kartico, ima bob stalno neke akcije ali par mesecev brezplačno ali par mesecev -50%, zadnja je bila celo 24 mesecev -50%, če povabiš prijatelja ali "prijatelja". "Prijatelj" je lahko dodatna naročnina, ki jo skleneš npr. na družinskega člana in te sim v skrajnem primeru sploh ne uporabljaš, če je res ne rabiš. Tako poceni prideš do 50% popusta.
««
106 / 110
»»