» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
67 / 110
»»

amacar ::

Prišel še super bob: http://bob.si/ponudba-bob/bob-narocnisk...

mesečna naročnina 10,99 eur
vključene minute v vsa slovenska omrežja 3000 minut
vključeni SMS-i v vsa slovenska omrežja 3000 SMS
vključen prenos podatkov v Sloveniji 3000 MB

Master_Yoda ::

Se opravicujem ce je bilo ze odgovorjeno: Ali LTE dela tudi na kombiniranih karticah (mini/micro kombinacija) ali je potrebno zahtevati micro SIM izrecno (glede na to da je cip isti samo "adapter" je bi verjetno moralo delati?).

boolsheat ::

USIM rabiš, velikost SIMa ni pomembna.

Master_Yoda ::

A ni "U" v USIM micro (da se ne rabi mikro znaka vedno iskati), in dejansko pomeni microsim, kar je velikost?

boolsheat ::

Master_Yoda ::

U tega pa nisem vedel, hvala !

cortez ::

Pithlit ::

dobro jutro...
Life is as complicated as we make it...

jukoz ::

Zdravo!

Razmišljam o prehodu iz Mobitela na bob in imam par vprašanj:
- je prenosna hitrost res omejena + koliko. Nekje mi pišejo da na 7,2Mb dol in xMb gor. Je to res?
- kako je z SMSi za zgrešene klice - predvidevam da jih ni?
- preusmerjanje klicev preko web vmesnika? Ne?

Hvala za info

LP

ombre ::

Da, hitrost prenosa podatkov je omejena.

Bob nima SMSa za zgrešene klice.

Preusmeritev mislim da lahko samo preko aparata naštimaš. Na spletu v mojbob imaš pregled nad porabo, računi in možnosti zamenjave paketa.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

tomaz- ::

vse preusmeritve lahko nastavljaš tudi prek portala mojBob

thramos ::

Trenutno bob ni konkurenčen - Izi ima LTE in SMSe za zgrešene klice za podobno ali celo nižjo ceno.

boolsheat ::

Koliko pride paket s 3GB prenosa pri iziju? LTE imata oba.

Ah že vidim: http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...
Za 1EUR več kot pri bobu dobiš 6000 enot manj. Izi ni konkurenčen.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Bob nima LTE hitrosti oz. so te omejene.

Za nekatere primere uporabe (malo klicov/SMSov in veliko prenosa podatkov, v takšnih ostanejo enote za klice/SMSe itak neizkoriščene), je Izi povsem konkurenčen.

BlaY0 ::

boolsheat je izjavil:

Koliko pride paket s 3GB prenosa pri iziju? LTE imata oba.

Ah že vidim: http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...
Za 1EUR več kot pri bobu dobiš 6000 enot manj. Izi ni konkurenčen.


Če dejansko nucaš toliko enot in v takšnem razmerju. Jaz recimo jih ne, kar pomeni da je v mojem primeru Izimesec s 1500 enotami ugodnejši. Bob 5ka mi je pa premalo, nekomu drugemu pa recimo zadošča.

MacGyver141 ::

thramos je izjavil:

Bob nima LTE hitrosti oz. so te omejene.

Za nekatere primere uporabe (malo klicov/SMSov in veliko prenosa podatkov, v takšnih ostanejo enote za klice/SMSe itak neizkoriščene), je Izi povsem konkurenčen.


Oba Bob in izimobil imata 20/5 LTE. Spodaj imaš slikco od @boolsheat, ki je potestiru bob LTE.

boolsheat je izjavil:

Še to ni nujno. :)



izimobil pravi:
LTE/4G omrežje prinaša hitrejšo izkušnjo mobilnega interneta. Omogoča prenos podatkov v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije LTE/4G v hitrostnem razredu do 20 Mb/s v smeri k uporabniku (download) in do 5 Mb/s v smeri od uporabnika (upload).

Sami ::

Oba Bob in izimobil imata 20/5 LTE. Spodaj imaš slikco od @boolsheat, ki je potestiru bob LTE.


Bob ima hitrost prenosa na LTE omrežju omejeno na 7,2/2Mbit, to je lahko le trenutna meritev (odstopanja, napaka,...itd.).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

thramos ::

Jep, in največ tako nizke hitrosti bob dejansko dosega tudi po moji izkušnji.

boolsheat ::

Prednosti LTE so drugje, ni vse samo hitrost. Ne spomnim se kdaj sem potreboval več kot 7/2 na telefonu. Glavno je, da je povsod 7/2.

thramos ::

Pač nisi takšen uporabnik.

Vsem tistim, ki nam je pomembna hitrost, večji prenos podatkov in malo klicov/SMSev, pa je trenutno bob popolnoma nekonkurenčen.

jukoz ::

Hvala za info.

Bi lahko nekdo potestiral še z AKOS testom?

jukoz ::

Sem si pri kolegu sposodil telefon - za Bežigradom gre do 6,7 download in 2 upload. Redni telekomov paket pa 6,2 down in 0,5 up ...

Bo res kar čas za zamenjavo =)

KraitPay ::

Mene pa zanima sedaj za e račun. Imam Delovsko hranilnico. Omogoča Bob eračune ali ne? Nekdo trdi da jih, drug da ne (vir; tale tema)

Zanima me, če pošlje položnico na spletno banko in ne na mail(to uporabljam trenutno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

Sami ::

Zanima me, če pošlje položnico na spletno banko in ne na mail(to uporabljam trenutno).


Ne, računa direktno v spletno banko ne podpira, dobiš lahko le na mail.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Utk ::

Vklopi si trajnik pa si na istem.

Master_Yoda ::

thramos je izjavil:

Trenutno bob ni konkurenčen - Izi ima LTE in SMSe za zgrešene klice za podobno ali celo nižjo ceno.


Ce porabis tako malo da se ti splaca paket BOB 4 cente Izi ni konkurencen :D.

krin ::

Če rabiš malo enot je izimobil boljši, če rabiš več enot je bob boljši, če si penzionist je spet bob 4 cente boljši :)

Master_Yoda ::

Ve kdo ali Simobil se postavlja 1800 MHz bazne postaje ali so vecinoma 800 ? Da vidim ce se mi splaca pljuniti 11 eur za USIM (Telefon ne podpira B20 - 800). Hitrejsega interneta ne nucam so mi pa vsec obljube o manjsem pingu, boljsi odzivnosti ter manjsi porabi baterije na LTE.

P.S. Heh opazil da je pri izi-mobil menjava sim za usim 3.5 EUR. Imajo izgleda pri bobu boljso plastiko in pozlacene kontakte :D.

Zgodovina sprememb…

Kebo ::

1800 po večjih mestih, 800 na podeželju.

amacar ::

Pri bobu ti jo zastonj menjajo načeloma (vsaj iz micro->nano).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Master_Yoda ::

Sem jih vprasal po mailu in so odgovorili da je strosek menjave 11 eur.

laguna1 ::

Master_Yoda je izjavil:

Sem jih vprasal po mailu in so odgovorili da je strosek menjave 11 eur.


A to misliš menjave sim kartice, torej mikro za nano? Jaz sem hčerki zamenjal kartico pred cca dvema mesecema pa nisem nič plačal. Seveda je naročnica na brutalni bob.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

Master_Yoda ::

Vprasal sem jih za strosek menjave iz navadne sim na USIM (to ni sprememba velikosti, ampak tipa kartice), da bi mi LTE delal.

Ceprav mi zdaj postaja izimobil privlacnejsi z 3.5 eur za novo LTE simko, ter opcijami 100MB,500MB,1GB za 2,3,4.9 EUR. Glede na to mogoce dam ven SD kartico in dodam raje zraven se izimobil in ga imam za internet (hybrid slot).

Zgodovina sprememb…

bojsi ::

Zamenjaj navadno sim za micro usim, ki jo potem daš v adapter :)

Menjava bo zastonj, adapter je tudi drobiž, in ko boš telefon menjaval tudi ne bo problemov z velikostmi.

Master_Yoda ::

A mislis da nebi pogruntali in vseeno racunali 11 eur, glede na to da sem jih ze vprasal :D? Ali mi pa navadno nano SIMko posljejo hehe (razen ce sedaj se samo usimke imajo) .

Sami ::

Menjava za USIM se zaračuna 11EUR z DDV-jem.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Master_Yoda ::

Aha, hvala ! Se eno vprasanje: Ta mesec sem potreboval vec podatkov, zato sem si vklopil opcijo 1GB. V primeru da mislim da naslednji mesec te opcije ne bom potreboval jo bom ugasnil, vendar na moj bob spletni strani pise, da sprememba opcije ni mozna do 25.7, kar pa je prvi dan novega obracunskega obdobja.

Ce opcijo 25.7. izkljucim bo za obdobje od 25.7-25.8 ze izkljucena, ali jo imam se v tem obdobju vkljuceno ?

Sami ::

Podatkovno opcijo lahko vklopiš ali izklopiš enkrat v obračunskem obdobju.

Opcija 1GB se ob izklopu takoj deaktivira, v naslednjem obdobju pa plačaš le sorazmerni del plačila...od 25. pa do datuma izklopa.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Matevz96 ::

Master_Yoda je izjavil:

Sem jih vprasal po mailu in so odgovorili da je strosek menjave 11 eur.


Sam sem zamenjal iz micro sim na nano sim in je bila menjava brezplačna, tako da stori enako ker poleg nove sim dobiš adapter (sem 99% prepričan, da je zraven).
#hooldthedoor

Magic1 ::

Fantje še niste slišal za youtube? Iz normalne sim narediš micro ali nano v eni minuti s škarjami...
Magic

6151 ::

daj guide kako iz normalne narediš USIM :D
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

KraitPay ::

Sam sem imel klasično sim, ker sem pa lani kupil iphone, sem moral zamenjati sim. No vzel sem kuhinske škarje za piščanca in odrezal na mero.
Kartica še danec dela, sicer ne vem če je LTE, trenutno imam na štajerskem znotraj stavbe, cca. 16M donwloada.

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Fantje še niste slišal za youtube? Iz normalne sim narediš micro ali nano v eni minuti s škarjami...

tsk, tsk... bo treba še mal špinače pojest :P
Life is as complicated as we make it...

Master_Yoda ::

Poglejte na zacetek te strani - ne pogovarjamo se o velikosti ampak tipu kartice (USIM != microSIM). Sem sam isto mislil ko sem videl USIM :D.

boolsheat ::

Ja, USIM ni (micro)SIM. Tudi s škarjami iz SIM-a ne moreš narediti USIM-a, ki ga potrebuješ za LTE... ;)

neres ::

A ni USIM že precej stara zadeva (~10 let, že odkar je 3G/UMTS) in bi zato morale vse bob kartice biti USIM?

amacar ::

Ne ni.

neres ::

Kaj so potem USIM kartice, ki se jih omenja pri uporabi UMTS, npr. leta 2002?
UMTS (telecommunication) @ Wikipedia

boolsheat ::

Drži, da gre za staro zadevo, ki pa za 3g ni bila potrebna zato se ni vpeljevala pri operaterjih, do sedaj, ko pa je za LTE zadeva potrebna.

Iz tvojega linka:
UMTS phones can use a Universal Subscriber Identity Module, USIM (based on GSM's SIM) and also work (including UMTS services) with GSM SIM cards. This is a global standard of identification, and enables a network to identify and authenticate the (U)SIM in the phone.

franckranc ::

trenutno je v ponudbi superbob - samo do 31.7.! 8-)
http://bob.si/ponudba-bob/bob-narocnisk...

Tako je bilo tudi prejšnji mesec, ko je bil superbob v ponudbi samo do 30.6. :)

Ima kdo kakšno informacijo, da bi lahko bil superbob v ponudbi še (samo) do 31.8. ?

Zgodovina sprememb…

««
67 / 110
»»