» »

Android tv box

Android tv box

««
8 / 148
»»

e-marko ::

igor53 je izjavil:

Včeraj sem po dobrih dveh tednih dobil TV box KM8PRO. Preizkusil sem ga z različnimi video formati (preko IPTV). Zanj sem odštel 59EUR, vendar moram reči ,da nisem najbolj zadovoljen. V prilogi pošiljam bližnjico za primer, ki mi omenjeno datoteko zelo slabo reproducira. Prosim, da proba čimveč lastnikov boxev s procesorjem S912 to datoteko. Ali je pri vas kako drugače? Na androidu mi je ta datoteka delala normalno (tekoče ) samo z MX Player-jem (pro) - z HW+ dekoderjem. V Kodiju je negledljivo. Box naj bi imel zadnji software z dnem 23.11.2016 ver0923.

https://drive.google.com/open?id=0B4abC...



Sem preveril na Alfawise S92 in brez težav deluje z naloženim Video playerjem in tudi v Kodiju. Oboje s podnapisi in lahko jih izbiraš.
Zadnja nadgradnja za S92 pa je bila 20.1.2017.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

toplakd ::

Danes tudi sam prvič naročil iz Gearbesta, 2x M8S 2/16gb zase in za prijatla.
Me prav zanima če bo expedited shipping tako hiter kot piše :)

RockyS ::

Na kitajskem je sedaj dva tedna novo leto... tako da ne pričakuj čudežev.

toplakd ::

Madonca so pozni :) Mi smo ga že preživeli. :)

toplakd ::

No. Z expedited shipping ne bo nič, ker moja pošna na DHL remote seznamu in bi bil dodaten surcharge (precej velik),
tako da bo trajalo malo dlje z Registered Airmail :)

d4vid ::

Fantje, iščem eno poceni zadevo z androidom. Opi PC+ imam za sebe in dela ok, sedaj bi za brata vzel nekaj, da bi delala Amis Mobia in XBMC. Kar se video playbacka tiče, ne bo nobenega Full HDja zaenkrat, ker ima CRT TV, zato je scart izhod nuja.

Kaj se priporoča?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

polde66 ::

Kar rabiš je AV izhod in SKART adapter (https://www.mimovrste.com/audio-video-k.... Se pravi poceni android tv box.
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...
ali po izbiri. Tole sem prilimal zgolj za informacijo.
polde

Tomson ::

@d4vid:

Mogoče vzameš podoben AndroidTvBox kot je predlagal polde, a z malo boljšo podporo, Mini M8S II za 35€ ali zmogljivešji S912 chipset Beelink GT1 za 51€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

e-marko ::

Tele škatlice imajo samo hdmi izhode in tisti scart adapter ne bo nič pomagal. Bo potrebno nabaviti hdmi to scart adapter. Ebay ali amazon. Pri nas te oropajo pri belem dnevu.

Lp
...somebody, somewhere...

dragana ::

Včeraj sem na Orange Pi Pc 2 uspešno instaliral Kodi. Mašinco bom uporabljal za gledanje TV programov, ter filmov in risank po mreži. Zaenkrat deluje OK. Sedaj sem ugotovil, da potrebujem še daljinca. Kaj mi priporočate?

polde66 ::

@e-marko tiste škatlice katere sem vpisal oz. dodal nimajo samo HDMI izhodov, imajo tudi AV izhod in zato mu to pride prav.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

d4vid ::

dragana je izjavil:

Včeraj sem na Orange Pi Pc 2 uspešno instaliral Kodi. Mašinco bom uporabljal za gledanje TV programov, ter filmov in risank po mreži. Zaenkrat deluje OK. Sedaj sem ugotovil, da potrebujem še daljinca. Kaj mi priporočate?


Jaz imam neko kitajsko tipkovnico s touchpadom. Dela super, touchpad mi pride prav pri aplikacijah, ki nimajo posluha za smerne tipke. Uporabljam android.

Ce se ti da igrat, opi pc2 mislim da ima IR sprejemnik in lahko sprogramiras katerikoli daljinec.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

OK.d ::

dragana je izjavil:

Včeraj sem na Orange Pi Pc 2 uspešno instaliral Kodi. Mašinco bom uporabljal za gledanje TV programov, ter filmov in risank po mreži. Zaenkrat deluje OK. Sedaj sem ugotovil, da potrebujem še daljinca. Kaj mi priporočate?


Jaz bi ti predlagal miša.
LPOK.d

e-marko ::

polde66 je izjavil:

@e-marko tiste škatlice katere sem vpisal oz. dodal nimajo samo HDMI izhodov, imajo tudi AV izhod in zato mu to pride prav.


Imaš prav. Sem prehitro preletel. Zadeve pa so smešno poceni. Morda celo nabavim eno za testiranje.

Lp
...somebody, somewhere...

OK.d ::

Imam eno za 21EUR in zadeva presenetljivo dobro deluje(tvin, spmc, YT) za občasno gledanje na 32" v spalnici vrhunsko:)
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

5lamca ::

@ufek

Na podlagi tvojga posta o gt1, sem še mal pregooglav in youtubal in trenutno nestrpno čakam na tole mašinco...
Upam da bo ok. Če bom mel pa kak vprašanje, se pa oglasim.
Lp

jericho ::

Mene pa zanima mnenje o teh dveh iz bolhe, če sta za kej:

http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...

http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...

Ko tkole gledam cene na gearbest bi na koncu približno isto stala.

V mislih imam tista 2, ki jih Tomson predlagal:
Mogoče vzameš podoben AndroidTvBox kot je predlagal polde, a z malo boljšo podporo, Mini M8S II za 35€ ali zmogljivešji S912 chipset Beelink GT1 za 51€.

polde66 ::

V vsakem primeru bi te stalo okli 20 eur manj kot tedva na bolhi. Jezen sem na carinsko pošto, ker mi čisto za vsako škatlo težijo z dokazili in plačujem potem stroške ali pa davek. U k....!
polde

Tomson ::

Dokaj podobna, le da ima dražji 2GB Ram kar je itak skoraj nujno, a ta te pride 80€ na Gearbest pa praktično enak 37€. Potem pač raje vzameš zmogljivejši S912 za 50€.

@polde66
Pa daš čisto navadno pošiljko? Pri meni so do sedaj le pri DHL težili in enkrat ko sem imel res velik paket pri navadni pošti ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

slodreamer ::

X96 1/8GB te bo iz kitajske prišel 46€, če se odločiš za dražjega pa je po moje tudi boljše S912 procesor, Beelink GT1 ali pa tale.

Ve kdo, kaj gledajo če moraš plačat obdelavo kljub temu da pošiljka ne preseže 22€ po dokazilih? Zadnjič so mi odprli LED lučke, paket je bil težji kot 1KG, poslali obvestilo. Ko pa sem posredoval dokazilo z PayPal računom, nisem rabil nič plačat. Včasih sem pa tudi jaz že moral plačat obdelavo, čeprav je bila vrednost manjša od 22€.
Edino kar sem tokrat opazil je to, da je bila na paketu pribljižno prava vrednost - torej kak € manj od tega kar sem plačal.

polde66 ::

Čist navadna pošiljka, še kitajcu povem kok naj ceno gor napiše. Pošta računa 4 eur če ti pošiljko prestrežejo čeprav je vrednost manj kot 22 eur.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

JanezH ::

A mogoče kdo priporoča kak predvajalnik, ki zna predvajat DTS (receiver)?
Imel na testu Beelink GT1 pa je imel probleme...

polde66 ::

polde

OK.d ::

JanezH je izjavil:

A mogoče kdo priporoča kak predvajalnik, ki zna predvajat DTS (receiver)?
Imel na testu Beelink GT1 pa je imel probleme...

nvidia shield
LPOK.d

slodreamer ::

polde66 je izjavil:

Čist navadna pošiljka, še kitajcu povem kok naj ceno gor napiše. Pošta računa 4 eur če ti pošiljko prestrežejo čeprav je vrednost manj kot 22 eur.


Ni vedno tako, če pravim, da sem nazadnje kljub obvestilu in pošiljanju dokazila dobil pošiljko za prevzet brez plačila ...
Mora bit z nečim pogojeno.

PandaFlow2 ::

JanezH je izjavil:

A mogoče kdo priporoča kak predvajalnik, ki zna predvajat DTS (receiver)?
Imel na testu Beelink GT1 pa je imel probleme...


Xiaomi Mi Box, predvaja vse HD audio formate od update-a sredi januarja...

RockyS ::

Ga je že kaj lažje dobit v EU?

jazjaz51 ::

slodreamer je izjavil:

polde66 je izjavil:

Čist navadna pošiljka, še kitajcu povem kok naj ceno gor napiše. Pošta računa 4 eur če ti pošiljko prestrežejo čeprav je vrednost manj kot 22 eur.


Ni vedno tako, če pravim, da sem nazadnje kljub obvestilu in pošiljanju dokazila dobil pošiljko za prevzet brez plačila ...
Mora bit z nečim pogojeno.


Če je vsota na CN22 enaka plačanemu in ne presega 22€ ne plačaš nič.
Jaz kitajcu vedno napišem, da naj napiše natančno toliko kot je stalo drugače da bo on prevzel stroške dajatev - in do dedaj nisem še plačal kljub parim zahtevam, da pošljem dokazilo, to velja za navadne pošiljke, DHL pa zaračuna še procente zase.

PandaFlow2 ::

RockyS je izjavil:

Ga je že kaj lažje dobit v EU?


https://www.thesolutionshop.co.uk/produ...

jericho ::

Tomson je izjavil:

Dokaj podobna, le da ima dražji 2GB Ram kar je itak skoraj nujno, a ta te pride 80EUR na Gearbest pa praktično enak 37EUR. Potem pač raje vzameš zmogljivejši S912 za 50EUR.

@polde66
Pa daš čisto navadno pošiljko? Pri meni so do sedaj le pri DHL težili in enkrat ko sem imel res velik paket pri navadni pošti ...


No ja sej zato sem vprašal, kako pa to naročiš, če nimam kreditne, paypal itd. Mam sam navadno bančno.
Pol bi itak vzel unga s912 za 51EUR, ampak to je tud že vrednost za carino pa ddv pa kaj še vem kaj.
A da bi nakazal preko klika se da plačat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jericho ()

Tomson ::

Potrebuješ kreditno kartico, potem pa lahko tudi preko PayPal urediš. Če nimaš kreditne je dobra opcija predplačniška VISA, recimo preko NKBM, 10EUR stane kartica, potem pa nimaš niti enega stroška več, kolikor imaš gor denarja, toliko lahko zapraviš.

Carine pod 100EUR NI. Lahko pa nimaš sreče in ti na carini dodajo davek (22%) ... Ponavadi, vsaj po mojih izkušnjah, če je manjši paket in čisto navadna pošta gre sicer brez davka skozi, a garancije ni.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

jericho ::

Ok, hvala za odgovore.

toni296 ::

Samo eno vprasanje se kateri od teh treh bo delal brez problemov
da bo zvok delal 5.1 tako kot je treba.

Minix neo u1
Beelink gt1
H96 pro
http://www.techshop.si/index.php?route=...

matobeli ::

En vprašanje:

Iščem Android Box, ki pa bi moral podpirat CEC protokol. Zdej, vem da nekateri ga, ampak nikjer ne dobim podatka v kolikšni meri ga podpirajo. Pa moral bi imet tudi žični ethernet, ampak to verjetno ni problem.

Se je kdo ukvarjal s to zadevo ali ste se pač sprijaznili z gaziljon dalinci? Zdejle sicer furam OSMC (kodi derivat) na rPi 3. Zadeva sicer šiba, ampak šepa na področju modernih aplikacij.

ufek ::

JanezH je izjavil:

A mogoče kdo priporoča kak predvajalnik, ki zna predvajat DTS (receiver)?
Imel na testu Beelink GT1 pa je imel probleme...
Posodobitev ROM-a bi naj rešila te težave z občasnim prekinjanjem zvoka.


5lamca je izjavil:

@ufek

Na podlagi tvojga posta o gt1, sem še mal pregooglav in youtubal in trenutno nestrpno čakam na tole mašinco...
Upam da bo ok. Če bom mel pa kak vprašanje, se pa oglasim.
Lp
Katerega si vzel, prvo verzijo ali update Beelink GT1 Ultimate? Sicer je ca. 20 EUR dražji, ampak po mojem se splača. Odprava porodnih težav GT1, zvišanje RAM-a iz 2 na 3GB ter prehod na DDR4 iz DDR3 in 32GB internega pomnilnika namesto 16GB. Če bi zdaj kupoval, bi kupil tega. :)

e-marko ::

Sam pa mislim, da je Ultimate malo predrag. Lahko naložiš tudi kakšen modificiran fw, ki naj bi odpravil težave pri GT1. Ali pa fw od S92, ki ima menda enak hw, hkrati pa nima teh težav.
Morda, za kakšnega res zahtevnega uporabnika, ki bi rad naložil goro iger in aplikacij. Zakaj pa ne.

Lp
...somebody, somewhere...

scipascapa ::

ufek wow mrcina in pol, samo kaj hudiča ko dobiš še 22% ddvja pa si na 100€.

ufek ::

scipascapa je izjavil:

ufek wow mrcina in pol, samo kaj hudiča ko dobiš še 22% ddvja pa si na 100€.

Ja to je edini minus. Mogoče ti rata prit prek carine s standardnim paketom. Samo malo verjetno. Meni so kljub temu odprli in zahtevali račun za GT1.

5lamca ::

@ ufek

Prvo verzijo. Mislm da bo kr ok, glede na to, da mam trenutno raspberry pi prvo generacijo in openelec kodija gor, pa mi nč ne fali :). Za android box sem se odloču predvsem zarad tvina. Verjetno pa bom mel gor tut kodija in mogoče kak netflix.
Dobim v torek. Čakam k tak mali otrok :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 5lamca ()

ufek ::

Bo tudi "navaden" GT1 dober. Za vse kar omenjaš je še preveč. ;) Ne pozabi na posodobitve! Posodabljaj tako dolgo, dokler ne piše da ni na voljo nobena posodobitev.

ncc2000 ::

Kolk časa kj roba iz Gearbesta hodi do nas?
Shipping method: Netherlands Registered

matobeli ::

Zedejle so prazniki, vprašanje kdaj bo. Kakšen mesec verjetno.

Tomson ::

Novo leto so imeli 28.1, pa potem še malo produžijo. Zdaj je že konec praznikov. S 3.2 so začeli normalno poslovat. Ponavadi traja povprečno okoli 3tedne pri navadni pošiljki ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

lotar123 ::

Mogoče kdo ve če se da na Nvidia shield naložit tvin in podobne aplikacije?

ufek ::

lotar123 je izjavil:

Mogoče kdo ve če se da na Nvidia shield naložit tvin in podobne aplikacije?

Seveda lahko. Saj pa teče na Android platformi. Posodobljena 2017 verzija ima Android 7 gori. Kdor ima $$ je tole itak edina logična izbira. Noben drug android box ji ne seže niti do kolen.

Nvidia Shield TV 2017 Specs:
    Android 7.0 Nougat (Android TV)
    Nvidia Tegra X1 processor with a 256-core GPU
    3 GB RAM
    Up to 4K HDR playback at 60fps
    16GB and 500GB storage options
    802.11ac 2x2 MIMO 2.4GHz and 5GHz Wi-Fi
    Bluetooth 4.1 LE
    HDMI 2.0b with HDCP 2.2 and CEC support
    2xUSB 3.0
    Micro-USB 2.0
    210x130x25mm, 654g

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

lotar123 ::

Super hvala za info, verjetno pa ne gre direktno nalaganje iz Google Play, ampak je potrebna ročni instal.

ufek ::

Imaš gor Google Play. Vse je enako kot na telefonu/tablici. Apk-je lahko tudi nameščaš ročno.

lotar123 ::

Malo sem bral in je okrnjen izbor iz Google Play in naj bilo za kar nekaj app. potrebna ročna namestitev. Sem naročil pa poročam ko dobim.

ufek ::

Pazi da naročiš novo letošnjo verzijo! Da ti ne bodo uturili prejšnje, ki se še vedno prodaja. Poglej če so specsi isti kot jih ima nvidia na uradni strani: https://www.nvidia.com/en-us/shield/shi...

lotar123 ::

Naročil sem tega: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?... Naj bi bil 2017 model.
««
8 / 148
»»