» »

Katero dobro hlajeno in tiho rač. ohišje ?

Katero dobro hlajeno in tiho rač. ohišje ?

Netrunner ::

Moj chieftec dragon je nekeko zastarelo in si moram nabavit nekaj novega ... ohišji je malo morje zunaj samo redka so res dobra .. tako da bi prosil za nasvet.

Zahteve:
- elegantna clean oblika (nobenih space - alien - transformer varjant...)
- dobro prezračevanje
- napajalec na dnu ohišja
- priključki spredaj: min 1x USB, mic in slušalke
- cena cca 80€ .... max 100€

Manj pomembne lastnosti ..zaželjene ne pa obvezne lastnosti:
- zadovoljiva oz. dobra zvočna izolacija
- ločen del med napajalnikom in ostalimi komponentami
- enostavna montaža hdd ipd enot

V bistvu najpomembnejše mi je dobro prezračevanje .. zdaj imam na svojem ohišju 2x 80mm spredaj za noter in 2x 80mm za ven ... vendar v toplih dnevih zadeva ni efektivna dovolj

hvala...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

BigSmoke ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

BALAST ::

+1 za BigSmoke, samo obvezno naroči, da hočeš novejšo verzijo z USB 3.0 priključki.

Netrunner ::

hej hvala .. ravno nekaj takega iščem..

katera je novjša verzija Mogoče ta

ta na videu ima 4x usb in ločen prostor med napajalcem in ostalim?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

RejZoR ::

Lian Li ima odlično designirana ohišja. Sicer so draga, ker so v celoti iz aluminija ampak so vredni svoje cene imo. Prej sem imel Thermaltakovo aluminijasto ohišje pa je bilo vse majavo že v štartu, kasneje je bilo samo še slabše. Lian Li pa ima tolk čvrsto narejena, da sem že 2x gledal kako zaboga so stranice združene, da je tko močno. Zapovrhu je mini ATX form ohišja 100x bolje hlajen od vseh mid in full towerjev, ki sem jih imel do zdej.

So pa seveda tud druge firme z jeklenimi ohišji, ki imajo dobro zasnovano hlajenje. Kakšen Corsair al pa Antec...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Netrunner ::

hja moje dosedanje chieftec dragon je precej robustno in kvalitetno, ne bi rad nabavil kake majave zadeve .. samo ta Fractal Design R3 Titanium Gray je videt kar solidna zadeva ... na onem videu ki sem ga prej dal gor pa je dejansko neka XL edicija katera se mi še bolj dopade .. samo cena je 150€ kar je absolutno preveč... 100€ max .. več ni šans da dam...

BALAST -> kaj obstaja novejša verzija tega ohišja ? .. nisem zasledil kake R4 verzije? ... usb 3.0 bi pasalo imet pri roki vsekakor...

Koliko pripomore k zmanjšanju temperature če je prostor med napajalcem in ostalim ločen ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Ja novejša verzija, vendar moraš prodajalcu izrecno naročit, ker v bistvu je ista, le da ima MODER USB 3.0 kabl, ki ga lahko priključiš na I/O matično ploščo.

Oznaka je ista Fractal R3, še Opis tega z USB 3.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

Netrunner ::

aha hvala ....

drugače XL verzija napram R3 ... je vredna extra 50€ več ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

BALAST ::

Zame ni vredna.

Ko boš enkrat začel razmišljat o vodnem hlajenju, boš dosegel boljši rezultat utišanja četudi s starim ATX ohišjem.

Netrunner ::

hm... po pravici povedano vodnemu hlajenju nič ne sledim ... se sploh splača napram klasičnemu ? .. se mi zdi da ta vodna hlajenja se niso toliko primla kot sem pričakoval.. pa občutek da se voda pretaka skozi ni prijeten :) .. če popusti kak ventil lahko naredi precej škode ...ali se motim?

ma mislim da bom ostal kar na klasičnem saj ne overclockam pa tudi z vodnim ne dobiš 100% tišine .. saj ravno tako imaš ventilator na zunanji enoti ... pa črpalka pa ... eh .. nima smisla ..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

se sploh splača napram klasičnemu ?

Za okoli 200€ (hlajenje procesorja in grafične) se splača, ker prvo je bolje hlajeno ter kot drugo hladi z manjšimi obrati ter je obratovanje tišje.
pa občutek da se voda pretaka skozi ni prijeten

kakor za koga, saj veš da je večina avtomotorjev hlajena z vodo, potem veš da ni neka višja znanost preprečit puščanje.

Netrunner ::

BALAST je izjavil:


kakor za koga, saj veš da je večina avtomotorjev hlajena z vodo, potem veš da ni neka višja znanost preprečit puščanje.


hja .. če poči nek ventil in poškropi motor ne naredi neke škode .. če pa zmoči CPU ali kako drugo vezje med delovanjem pa ...

kakorkoli .. verjamem da je boljši .. samo 200€ mi je malo preveč zaenkrat .. prvo ohišje .. mogoče kdaj v prihodnje
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Steinkauz ::

Eh vodna so bolj tako. Nič kaj preveč tišja od dobrega zračnega hlajenja. Črpalka+ 3je venti za hlajenje vode. Temperature so res nižje, ma kaj ti bo.
Drugač pa kupi R3, ampak ti bodo vsi podturili staro ohišje, ker so nova šele pred kratkim prišla ven. Obstaja sicer upgrade kit za usb 3.0, ampak raje poćakaj še kak mesec ali dva, da pridejo ta novi
Novi majo tako:

klinker ::

Alternativa Fractalu R3... Cooler Master Silencio RC-550-KKN1
Je pa Fractal vseeno kvalitativno malo bolj na nivoju po moje, ceprav je CM Silencio dalec od slabega ohisja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Netrunner ::

ja tega Silencio sem gledal in sem se že skoraj odločil za njega, vendar sem pogledal par review-ov in načeloma je vse ok samo air flow je bolj tako tako ..
-Malo teži tisti svetleč pokrov ker po moje imaš polnega prstnih odtisov ... no mat se mi bolj dopade
-ima pa super priključke na vrhu + card reader .. zelo praktična zadeva
-hot swap za diske ki je vključen bi mi tudi ful prav prišel ..
-cena je ugodna...

splošno gledano se mi U3 bolj dopade .. pa tistih 20€ razlike ni panike, tako da bom kar pri U3 po vsej verjetnosti ostal

..eno vprašanje glede ventilacije pri U3 ohišju... v poletnih dneh moram naredi pošten prepih v mašini .. pa glede na to da ima 2 spredi, 1 zadi, 2 na vrhu in 1 spodaj in enega pri strani ... kako je treba pravilno postavit te ventilatorje?

Če bi že dal vse ... kar pa dvomim .. spredaj in spodaj bi vleklo noter .. zadaj in zgoraj pa ven ... oni stranski me pa malo bega .. kaj ne ustvari kakih vrtincev v ohišju in s tem zadržuje toploto noter?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Loocas ::

Fractalov je na kupe.
Imač tudi ARCa, ki je meni zelo všeč brez vratic, pa ARC mini in Design R3 Mini.

Vsi so zelo ok.

Netrunner ::

hja .. fractal define mini se mi še najbolj dopade .. nevem pa kako bi hladilo phenoma x6 z ati saphire 6850 pod obremenitvijo...

oz. to bi mi prišlo prav za htpc ker ne gra Wstandard atx plata noter...

pri fractal R3 me moti predvsem to da oni docki od diskov ne gredo ven, saj noter bom imel 1 do max 2 diska ...vse ostalo bo samo zrak zatiralo
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

OO, kako lepo, že vidim, da bo tale fractal moj naslednji nakup. Malček sem še sam pri sebi razmišljal, da škoda, ker nima USB3 spredaj, ampak kot vidim, so tudi za to poslušni. Nice. Kupim. Kmalu.:D

Netrunner ::

pri teh novih ohišjih ne razumem zakaj imajo toliko placa za diske ??? .. jaz sem vedno imel po 1 hdd ... max 2 .. pa ok recimo da jih dam v kak raid in recimo porabim 4 slote ... po moje če je placa za 4-6 diskov je več kot dovolj . nevem zakaj jih mora biti 10 ali še več ? ..no pa saj ni problem .. če bi se le povsod dalo odstranit nerabljene slote...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

igor0203 ::

Silencio je dober in obenem slab. Ima USB3.0 priklop na vrhu, kabel moraš pa zadaj čez ohišje potegnit in ga v matično vštekat.

minimus ::

Kam drugam ga boš pa vštekal?

Netrunner ::

mislim da je potrebno kabel speljat dejansko izvenohišja in ga pritaknit od zadi na matično v prost usb priklop.

Eh dilema je kaj vzet .. Silencio se mi po eni strani bolj dopade .. ker ima priključke in tipke na vrhu bolj pametno razporejene + sd čitalec kartic ima kar pride vedno prav .. pa tudi oni hot swap za diske je zelo uporabna zadeve + lahko odstraniš odvečne place za disk ... R3 je pa lepše na pogled .. bolj kvalitetno in boljše prezračevanje ..

...na koncu bom vse supaj zložil v gajbo od pive in bo... ali pa si ga bom sam sestavil iz lego kock :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

gor13azd ::

igor0203 je izjavil:

Silencio je dober in obenem slab. Ima USB3.0 priklop na vrhu, kabel moraš pa zadaj čez ohišje potegnit in ga v matično vštekat.



To zadevo (USB 3.0 Bracket ) priklopiš na plato in pustiš v kišti. Odstraniš še lahko kovinski del in ne rabiš nobenih povezav izven kište.

 usb3

usb3

gogi

igor0203 ::

Ja normalno, da se da tudi tako. Ampak ne vem, kdo pri CM si je zamislil, da moraš USB 3.0 kabel dejansko izven kište peljat in ga zadaj v matično vštekat. Doesn't make sense.

gor13azd ::

Mogoče zato, ker nimajo vse plate usb3 priključka na mid-board, imajo pa zadaj na back-panel (primer asus p8p67 LE).

V tem primeru ti ostane samo to, da spelješ ven:).

Dajo možnost tudi tistim s slabšimi platami. Čeprav pa je vprašanje kolko takih, ki se odloči za cenejšo plato potem izbere ohišje vredno 80€+ ....
gogi

gregor ::

zelo dobro je seveda tudi ohišje antec p183 v3
vendar pa kar drago

http://www.dinokomp.si/product_info.php...




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22530803 (4567) kakopak
»

Ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
646662 (4951) Janac
»

Katero ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
233031 (2241) tadejvog666
»

Katero ohišje kupiti?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
234977 (4410) Master_Yoda
»

Tih računalnik za 900 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
456854 (5549) gregor

Več podobnih tem