» »

Nvidia povečala dobiček

Nvidia povečala dobiček

Nvidia - Nvidia je objavila poslovne rezultate za drugo fiskalno četrtletje, ki se je zaključilo konec julija. Iz njih je razvidno, da so v teh treh mesecih ustvarili 1,02 milijarde dolarjev prihodkov, kar je za četrtino več kot v enakem obdobju lani in 5,7 odstotka več kot v prvem letošnjem kvartalu. Rast je v veliki meri posledica prevzema Icere.

Ob 51,7-odstotni bruto marži so imeli 151,6 milijona dolarjev čistega dobička, kar je 14 odstotkov več kot v prvem kvartalu. Lani v enakem obdobju so ustvarili 141 milijonov dolarjev čiste izgube. V naslednjem četrtletju pričakujejo okoli petodstotno rast prihodkov.

Ključni dogodki v zadnjem četrtletju so bili dokončan prevzem Icere, izid mobilne grafike GeForce GTX 580M, vpeljava tehnologije Optimus za varčevanje energije v vse grafične procesorje in izid šestih pametnih telefonov, ki uporabljajo Tegro. Rast povpraševanja po teh izdelkih je pomagala ustvariti dobre rezultate, je povedal izvršni direktor Jen-Hsun Huang.

15 komentarjev

FireSnake ::

Da poslujejo pozitivno je vsekakor dobro.

Čeprav mi niso najbolj pri srcu je konkurenca dobrodošla .... pravzaprav je škoda, da sta samo dva velika, zeleni in rdeči (zdaj ne več rdeči ampak črno zeleni :D).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

s1m0n ::

Lepo, da jim gre z zadnjo serijo 5xx so me prepričali da sem posodobil sistem. Posebaj pri porabi.
Meni pa je prav lepo, da sta le dva :) Se mi je lažje odločit.

71GA ::

s1m0n je izjavil:

Lepo, da jim gre z zadnjo serijo 5xx so me prepričali da sem posodobil sistem. Posebaj pri porabi.
Meni pa je prav lepo, da sta le dva :) Se mi je lažje odločit.


To pa res, ko npr. gledaš industrijo mikrokontrolerjev, se ti zmeša, ker je preveč izbire :)

Isotropic ::

koliko pa porabijo nvidia 5xx kartice in kaj se dobi za ene 200-250e recimo?

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

za 210 gtx560 ti, za 285 pa gtx570

s1m0n ::

Ja za dobrih 220€ dobiš MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC, ki je super izbira!

Isotropic ::

kuk pa kuri to energije?
pa za moj racunalnik (core due 2.6ghz e5300) je verjetno overkill?:D rabim poj prakticn celo novo racunalo?
kaj pa kaksna gtx460, da je na gf104 jedru recimo?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Nvidia ima kvalitetne izdelke in tudi novosti pripeljejo na tržišče, ki so uporabne. To je recept za uspeh da.

FireSnake ::

Icematxyz je izjavil:

Nvidia ima kvalitetne izdelke in tudi novosti pripeljejo na tržišče, ki so uporabne. To je recept za uspeh da.


No, tulkaj bi se dalo pa marsikaj izpodbijati ... ampak, OK :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Spock83 ::

Jaz že nekaj časa uživam z GTX580. 8-) (Račun za elektriko bo večji ampak j****).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

RejZoR ::

Pogrešam čase, ko si lahko izbiral med 3dfx, Matrox, NVIDIA, ATI, S3 in kasneje še XGI. S3 je že začel kazat neke znake miganja in je izdelal dost solidne kartice nakar so spet kar obtičali in zaspali in se povsem preusmerili na HTPC segment. Pa sem bil velik fan S3 kartic, ker sem s svojo S3 Savage3D 8MB špilal svašta stvari. Nikoli pa ne bom pozabil Unreal Tournament 99 in Deus Ex, ki sta tekla preko fenomenalnega S3 Metal. S3TC High res texture, max detajli in je še vedno delovalo igralno tekoče, medtem ko je moral folk gnat preko D3D na bistveno močnejših grafah pa še niso imel tko lepe grafike.

Kar pa se tiče izbire, zakaj si ne bi želel konkurence? Tko se bodeta samo dva in je mal zeh. Če bi bil vsaj še tretji (npr S3) bi bilo bolj zanimivo iz cenovnega stališča. Pa še več izbire bi imel pri novostih in inovacijah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Jebiga, prezivijo samo najboljsi.
Nvidia ima pa pac to nesreco, da vcasih vec nesejo v usta, kot lahko pogoltnejo, po drugi strani so pa vseeno dovolj sposobni, da to na hitro popravijo. In se dobro, da ima tudi sovraznike, ki pravzaprav ne vedo zakaj sovrazijo, da lahko ATI sploh prezivi. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Icematxyz ::

ATI


AMD. ;)

Dr_M ::

Icematxyz je izjavil:

ATI


AMD. ;)



DAAMIT :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FireSnake ::

Dr_M je izjavil:

In se dobro, da ima tudi sovraznike, ki pravzaprav ne vedo zakaj sovrazijo, da lahko ATI sploh prezivi. :)


Daj tole malo bolj na široko razloži, prosim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811923 (9714) solatko
»

AMD se vrača na zeleno vejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7720872 (16364) Predator X
»

Google z rastjo prihodkov in dobička

Oddelek: Novice / Rezultati
115659 (4510) next_byte
»

Microsoft rekordno v zadnjem četrtletju

Oddelek: Novice / Rezultati
145498 (4586) MrStein
»

Microsoft rekordno, a Bing še vedno prideluje izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
106581 (5915) cleanac

Več podobnih tem