» »

Predragi/smešni oglasi

Predragi/smešni oglasi

Temo vidijo: vsi
««
10 / 315
»»

stock ::

Hehe zdej se pa zmišlujeta ne, 670 bi mel. To je kartica zadnje generacije, praktično zunaj dva meseca, je jasno, da jih je na rabljenem trgu malo in zaradi samega problema dobavljivosti (torej, da se rabljene ne prodajajo še) je cena lahko višja. Polek tega imajo vse kartice še garancijo. Realna cena za rabljeno 670 je 300€ za 680 tudi do 50€ več ker je top-end. Tudi 470 vs 480 je razlika tudi pri rabljenih večja ker je 480 bila enkrat top end. Zato so tudi cene npr. 4870 vs 4890 glede na performance ogromne. Ampak tako pač je. In realna cena za 470ko je bližje 100 kot pa 150€. Kot že rečeno, na kako uro ekonomije bi bilo priporočljivo it.

Venum ::

Sm spet za foro pisu tistemu, ki prodaja klubsko mizo ala star radio + steklo pa pravi da je zadna cena 260€ js pa da mu dam 10€+roko on pa da je to šala dneva :=) Njegov oglas je šala leta ne sam dneva :=)

Dr_M ::

Ne, pri meni jo lahko kupis po "slovenski" ceni 499EUR...samo zate in ostale zagovornike napizdovalskih cen rabljenih komponent.


Jest jo pri nas dobim za ~400e, od GB. :)
In nikakor nisem zagovornik napizdovalskih cen, vsekakor pa ne podpiram takih, ki bi radi vse zastonj.

Sicer pa, od tebe se kar nic pametnega, samo pametovanje. Kaj vec ni za pricakovat.
Hvala in lep pozdrav. :)

mihco ::

Dr_M je izjavil:

Ne, pri meni jo lahko kupis po "slovenski" ceni 499EUR...samo zate in ostale zagovornike napizdovalskih cen rabljenih komponent.


Jest jo pri nas dobim za ~400e, od GB. :)
In nikakor nisem zagovornik napizdovalskih cen, vsekakor pa ne podpiram takih, ki bi radi vse zastonj.

Sicer pa, od tebe se kar nic pametnega, samo pametovanje. Kaj vec ni za pricakovat.
Hvala in lep pozdrav. :)

seveda bi podobno lahko clovek trdil zate...
In kdo je KJERKOLI omenil "zastonj" razen tebe??????
GTFO

54j0 ::

Ni ti treba biti histeričen, mihco. Cena gtx 670 pri nas in v Nemčiji je pač okoli 30€ različna in večina raje kupi pri nas, ker se lahko, v slabem primeru odpovedi delovanja, pač odpelje do štacune in jo tam na licu mesta zamenja za delujočo. GTX 480 je, glede na performance in porabo energije, vredna okoli 200€, ker v večini primerov prehiti 250€ vredno hd 7850. Če je ta kartica rabljena, je vredna 150€, ker je pač še vedno zelo zmogljiva in s tem vredna svoje cene. Poraba energije? Bla bla, koliko vas je imelo Pentium 4 in kakšen 6800GT? Takrat ni nikogar nič motilo :).

Aja, zakaj je rabljena toliko vredna? Ker je pač precej hitra in se jo za manj bolj splača podariti kakemu prijatelju/imeti za spomin. In ja, to je moje subjektivno mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

mihco ::

histericen? saljivec :) V bistvu mi je branje komentarjev nevednezev tvojega kova pravo razvedrilo med sihtom. Tvoja subjektivna ocena vrednosti nima nobene veze s ceno za katero se izdelek dejansko proda. Ce bi rad kupil gtx470 za 160EUR izvoli, prodajalec ima na voljo celo dve. Realno ceno pa postavlja trg. Pred kakim tednom se je na bolhi prodajala asus gtx 480 za 100eur in se tudi prodala. Realna cena je torej 100eur za gtx480. Ce pa tebi(in se komu) zdi razlika dobrih 20EUR(nova gtx480 vs rabljena gtx470) prevec pa bos seveda izbral slednjo in jo cez kako leto probal prodati za "realnih" 130EUR...optimist. Ali pa jo bos zabil na steno namesto slike in masturbiral na svojo super duper grafo, ker "zastonj je pac ne das". Vsakemu svoje....

54j0 ::

Heh, žaljitve so edino, kar ti leži. GTX 480 do sedaj res še nisem prodajal (in je niti nimam), sem pa prodal sleherni kos opreme, ki sem ga kadarkoli dal v oglas. Po svoji subjektivni ceni.

mihco ::

cestitam

54j0 ::

Hvala. :D

Reycis ::

Večina oglasov ima cene nekje na meji sprejemljivega. Redkokateri artikel ima dejansko ceno in taki artikli se tudi zelo hitro prodajo. Situacija z ponudbo in povprasevanjem je pri na taka, da te visoke cene dovoljuje. Mi imamo družinsko podjetje, računalniške opreme pa ni težko opravičiti kot strošek, kar zame naredi kupovanje rabljene robe od fizičnih oseb povsem nekonkurenčno. Ogromno ljud ima isto možnost (poznajo nekoga etc) zato mi je to stanje dokaj težko razumeti.

mihco ::

V bistvu niti ni tako tezko razumeti.. Trg rabljene racunalniske opreme razen svetlih izjem prakticno ne obstaja. Celoten asortiman na bolhi se zelo zelo malo spreminja. Oglasi(ki pa jih niti ni malo) so bolj kot kaj druga okras in se vlecejo mesece. Dejanske menjave blaga pa je za vzorec(ni vredno omembe).

Magic1 ::

Jaz prodam vse v roku par dni, pogledam najnižjo ceno na bolhi, če se mi zdi sprejemljiva, dam jaz gor za 90% te cene. Razen enga crt tv-ja se ne morem rešit, high end zadeva za 2000€ svoje čase pa ne gre niti za 100€:DDD
Magic

hojnikb ::

pa določen folk sploh ne upošteva, da se stvari razvijajo in lepo pričakuje da bo za 3/4 lete star konfig dost, da vrže dol -20/30% nakupne cene...
#brezpodpisa

mihco ::

hojnikb je izjavil:

pa določen folk sploh ne upošteva, da se stvari razvijajo in lepo pričakuje da bo za 3/4 lete star konfig dost, da vrže dol -20/30% nakupne cene...

"ja kaj pa naj dajo zastonj?? Raje bi imel lep okrasek na steni."" - by Dr. M :)

54j0 ::

Pretiravati ni treba. nakupna gtx 480 je bila okoli 500€. 200€ pa je kar 60% nižja cena. Še vedno primerna za staro(nerabljeno) robo, ki se kosa z novo za 250€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

pa določen folk sploh ne upošteva, da se stvari razvijajo in lepo pričakuje da bo za 3-4 lete star konfig dost, da vrže dol -20/30% nakupne cene...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

54j0 ::

A ni gtx 480 stara okoli 3 leta? :D My bad, če ni.

Kenpachi ::

*aktualne nakupne cene nove robe
Zaraki Kenpachi.

Ramon dekers ::

hojnikb ::

hahahaha
Ni ponaredek ali nek cenen kitajski ali drug azijski proizvod.
ziher jih na finskem delajo ;)
#brezpodpisa

Ramon dekers ::

hojnikb je izjavil:

hahahaha
Ni ponaredek ali nek cenen kitajski ali drug azijski proizvod.
ziher jih na finskem delajo ;)



Nisi dobro prebral:
Telefon je slovenski, z slovensko garancijo.

hojnikb ::

Še vedno je azijski proizvod, čeprav je kupljen v Sloveniji ;)
#brezpodpisa

Ramon dekers ::

no važn da je cena ugodna.

Janac ::

draciel ::

2 ista oglasa na slotech od dveh "različnih" uporabnikov.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

RockyS ::

amigo_no1 ::

Nič več ne kaže, za kaj se je šlo ?

Janac ::

amigo_no1 je izjavil:

Nič več ne kaže, za kaj se je šlo ?


HTC Desire za nekej 160EUR.

Zelim vam lep konec vikenda.

fr4nc ::

Optimist?

* Intel i7 950
* Odličen Supermicro hladilnik SNK-P0040AP4 (25dBa)
* Asus P6TD Deluxe
* 2 x 2GB DDR3 1600Mhz Adata ram

Prodam samo v kompletu. Cena ni zadnja. Menjave niso možne. Komponente bodo na voljo predvidoma od ponedeljka.

Resnim potencialnim kupcem zelo spustim ceno!

Cena: 380 EUR

Za to ceno dobiš 2500K/3570K + spodobno plato + 8GB + malo boljši cooler kot stock...
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Janac ::

950 je mocno hitrejsi od 2500k ali 3570k !

Robi :P ::

Janac je izjavil:

950 je mocno hitrejsi od 2500k ali 3570k !

res?


Janac ::

primerjava ni na mestu.

950 je bil HIGH-END leta 2009-2010

Robi :P ::

Janac je izjavil:

primerjava ni na mestu.

950 je bil HIGH-END leta 2009-2010

JE BIL!

fr4nc ::

Janac je izjavil:

950 je mocno hitrejsi od 2500k ali 3570k !


Čak zdaj si pa ti začel ali kaj?

Ne nabiji nekaj na pamet... za svoje čase je bil top ja, ampak zdaj je bogi...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

TOP ::

Janac je izjavil:

primerjava ni na mestu.

950 je bil HIGH-END leta 2009-2010

Daj prej preveri preden neumnosti klatiš.

Janac ::

vseeno je bolj smiselno kupiti 950 ce ti ga da za recimo 250-300

whitefish ::

Za 300e dobiš skoraj i7 3770k v tujini..

Janac ::

mislilsem zplato in ramom= hladilnikom!

whitefish je izjavil:

Za 300e dobiš skoraj i7 3770k v tujini..


+plata
+ram
+kuler

=?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

fr4nc ::

Janac je izjavil:

vseeno je bolj smiselno kupiti 950 ce ti ga da za recimo 250-300


Za 250€ že mogoče ja z plato pa rami in hladilnikom... drugače pa bolje novi 2500K/2570K sistem, ali še bolje/ceneje 8120 sistem...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Janac ::

kljub letom je 950 se vednodovolj zmogljiv procesor.

RejZoR ::

Če navijaš vsekakor. Sam imam še vedno starosto Core i7 920 pa je v navitem stanju več kot kompetenten za še tko zahtevne stvari. Je sicer najšibkejši model od serije ampak je bil že takrat zelo zmogljiv in mi še vedno super služi. Pomoje da ga še en lep čas ne bom zamenjal, ker ko bom, bom itaq moral zamenjat celotno platformo, ker na LGA1366 ni več nič za dobit...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mr1two ::

A si preveč kofeina spil danes? Udrihaš po 2 posta naenkrat.

Pa če je proc stal takrat nov 500E, to še ne pomeni, da je sedaj vreden 250E- ker ga novejši, hladnejši, manj požrešni in tudi cenejši proci šišajo za šalo. Sicer, če se ti zdi cena poštena, ajde, da te vidim, kaj boš izbral- rabljeno "top šit" zadevo, kjer gre garancija proti koncu, žre dodatne evre vsako uro, ko dela ali novo "mid šit" zadevo, ki ima polno garancijo in se v primerjavi s prvim tudi cenovno glede porabe bolj izplača.

RejZoR ::

Bolj je vprašanje kolk je tak proc sploh smiselno prodajat, cena zgoraj me niti ne zanima. Ker če ga prodajaš ga boš moral zarad starosti prodat praktično pdo ceno čeprav je tolk zmogljiv, da še vedno lahko konkurira novim. AMpak ker je "old gen" mu moraš znižat ceno. Sam sem dal takrat 250 EUR zanj (tam nekje), danes vprašanje kolk bi se mi ga splačalo prodajat. Verjetno bi se mi najbolj splačalo prodat celotno platformo v naviti obliki in na račun tega daš lahko mal višjo ceno. Razen če te bo našel ravno kakšen entuziast, ki bi rad točno določen stepping procesorja za katerega so pripravljeni plačat tud par deset evrov več. Sam takih je po mojih izkušnjah zelo malo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Janac je izjavil:

950 je mocno hitrejsi od 2500k ali 3570k !

What are you smokin' ??
Dej ne neki na pamet bluzit..
#brezpodpisa

mihco ::

mislim, da ste ga prehitro napadli. V oglasu je napisano da se je pripravljen pogovarjat o ceni. Poleg tega je to prvi oglas. Cena je sicer rahlo pretirana ampak prodajalcu ni greh probat. Ce se kdo prime za trnek proda v nasprotnem primeru zniza ceno. Sistem je primerljiv z novimi. Plata je top(manjka samo usb3). Za okoli 300 bi lahko slo...

stock ::

Za kolko bo šlo bo šlo. Dejstvo pa je da kdor bi dal za to več kot 200€ lahko kupi še tisto 4890z neta za 130€ pa bo mel top kompjuter za leto 2008 :))

Brias ::

sosed je 2 tedna nazaj kupil Intel(R) Core™ i7-980X za 500 eur, gotovina, brez komplikacij, vesel je k radio, **** se mu za sandy in ivy :)

zaenkrat ... :)

hojnikb ::

Je dober deal naredu, pol cene novega ;)
#brezpodpisa

stock ::

Hehe ja pa +50% cene novega primerljivega CPUja. Hehe na to si ga stoposto ti našuntal a? :) :P

Janac ::

pa saj to je dober cpu

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()
««
10 / 315
»»