» »

Predragi/smešni oglasi

Predragi/smešni oglasi

Temo vidijo: vsi
««
294 / 315
»»

hojnikb ::

Za scaling še nisi slišal?
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Ta resolucija je lih taprava. Ne rabim monitorja za parkrat več, če mi ta vse nudi.
Raje v proc in plato pa ram
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

fireX88 ::

hojnikb je izjavil:

Za scaling še nisi slišal?


Scaling na win 10 je problem
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

techfreak :) ::

Scaling na Win 10 deluje super, problem so samo kaksni stari programi, ki jih se niso posodobili.

amacar ::

Če nimaš na vseh zaslonih (npr. laptop + zunanji zaslon) enakega scalinga deluje na win10 zanič.

floyd1 ::

Vem, da so stari laptopi trenutno suho zlato (če pogledamo bolho), a nekateri vseeno malo pretiravajo. Sicer je kao rnw in ima garancijo, a za 600 eur nima niti faking SSD, star pa je okrog 5 let. Me res zanima, kako to deluje.

techfreak :) ::

amacar je izjavil:

Če nimaš na vseh zaslonih (npr. laptop + zunanji zaslon) enakega scalinga deluje na win10 zanič.
Obcasno uporabljam ~150% za laptop in 100% scaling za zunanji zaslon, ker sta oba 4k, pa nekih tezav se nisem opazil. Se okna pravilno scaleajo,ko jih premaknem iz enega na drug zaslon.

fireX88 ::

techfreak :) je izjavil:

Scaling na Win 10 deluje super, problem so samo kaksni stari programi, ki jih se niso posodobili.


steam?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

NecroFlex ::

https://www.bolha.com/ati-graficne-kart...

Laptopi niso edini ki so vredni zlata.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

bedarija ::

Machete je izjavil:

Skoraj mainstream.

vsi profi gamerji so na 1080p niti ne na 1440p kaj šele 4k. ne prdaj v tri krasne

steam survey:
primary dispaly resolution
1920 x1080 : 66,24%
1440p : 7%
4k : 2,25%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

Gejspodar ::

bedarija je izjavil:


vsi profi gamerji so na 1080p


Counter strike would like to have a word with you. Tam je 4:3 zelo popularen. Ne sicer v panelih, pač v resolucijah, ki se uporablja v igri.

bedarija ::

ja vem da imajo manj in 4:3 ampak ne bom šel za vsakega posebaj računat in pisat no. jih lahko zavzamemo vse skupaj v fullHD resolucijo, ker ima večina še celo manjšo kar še bolj poudari poanto da 4k ni mainstream in da ponovno machete nima pojma kaj govori
https://prosettings.net/cs-go-pro-setti...

Machete ::

Jezus ste pocarji, da se resno odzivate na 4k in 8k mainstream trolanje. Čisto zares pa me vseeno čudi, da igralci, ki preživijo večino svojega prostega časa pred monitorjem/tvjem tako malo cenijo zvok in sliko in furajo nek 20 let star standard. Tudi glede na vaše komentarje. Ja ok je dražje, pa vseeno se da varčevati pa kje drugje, kot tam, kar gledaš večino prostega časa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

45cal ::

NecroFlex ::

bedarija je izjavil:

Machete je izjavil:

Skoraj mainstream.

vsi profi gamerji so na 1080p niti ne na 1440p kaj šele 4k. ne prdaj v tri krasne

steam survey:
primary dispaly resolution
1920 x1080 : 66,24%
1440p : 7%
4k : 2,25%

CRT master race!

Sem glihkar si zrihtal enega Iiyama Vision Master Pro 454, iz reciklaže si ga pobral ker ima dva VGA vhoda na podstavku, USB hub in pa audio in/out. Ga prižgem, dela kakšno minuto, potem pa kot jezna mačka začne pihat in lepo vape nation dimno zaveso spusti vn iz podstavka ;((

Sem ga odpru par dni kasnej, glavni kondanzator je šu (400V 68uF), starega odlotal, spucal vso elektroniko tam ker je ziher bila polna elektrolitske tekočine, daj novega gor in zdaj dela kot nov. Super zadeva za retro mašinco.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

Hitro pišite.
Cena pa je, hahaha.

floyd1 ::

FireSnake je izjavil:

Hitro pišite.
Cena pa je, hahaha.

Čez pol leta pa bodo to že menjavali za cliota, starega do 1 leta? (Valjda brez doplačila).

Dr_M ::

A ste fous, ker bi poba rad zasluzil 400€? :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bedarija ::

smešno kako je v tujini primankljaj kar se novih kartic tiče, ko pa pogledaš slovenske tech trgovine so pa povsod na voljo. ne vem no, jst bi se na njihovem mestu mal zamislu ion znižal cene.

45cal ::

V katerih tech trgovinah pa je kej na voljo? Ja za nove grafične, ki so nad 550€ se najde mogoče 3 modele od 30. Isto kot, da bi šel v Ford prodajalno in bi rekli, da je samo Focus in Kuga na voljo:).
Skoraj največji problem je pri "budget" opcijah. 1660Ti/1660S/1660/1650S in 5500XT/5600XT so skoraj praktično nedobavljive (mogoče 1 model od 20). In kaj se potem zgodi. Folk, ki prodaja rabljeno da previsoko začetno/asking ceno. Verjetno zato, ker se zgledujejo po ceni tistih novih oz. dražjih karticah. Če bi bile nižjecenovne kartice na voljo bi morala biti cena rabljenih zelo ugodna, da bi racionalen človek sploh razmišljal o nakupu. Potem dobiš folk, ki da ceno 300€ za 1070Ti, ko bi lahko za mogoče 50€ več dobil 2060. Se teh 50€ splača prihranit za kartico brez garancije (lahko ti crkne čez 2 tedna, lahko čez 2 leti, kdo ve), brez RTX/DLSS...

45cal ::

By the way... a je to res vredno 210€?
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...

WizzardOfOZ ::

Tam nekje okol 150 je realna cena.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

matobeli ::

Oglas ni več aktiven, pa ne da je res prodal za 190eur? 8-O

45cal ::

Gospoda... oba se motita. Prodajalec je kolegu na bolhi odgovoril, da je prodal za 210€. Tako, da res več nevem. Očitno se mi "mojstri" zelo motimo glede cen rabljenih kartic. Hej po eni strani pa vidimo, da bomo lahko naše stare grafične prodali za dosti več:D. Kot sem že 10x rekel, čas za to je zaenkrat perfekten (dobavljivosti cenejših kartic ni) in rabimo samo enega bimbota, da plača ~30% več. Ne moti me sploh toliko, da je nekdo prodal za xy€ več, kot je realno vredno. Vsak bi rad zaslužil čim več. Moti me to, da je velika večina folka, kar se tega tiče, popolnoma clueless. Na YT in na stotih tech forumih in review straneh imaš benchmarks in statistiko ter cene, da te glava začne bolet. Ampak ne, raje plačaš 60€ več, ker ti dol visi in ti denar raste na drevesu.
Komaj čakam, da 5700xt nitro+ čez 4 leta prodam za 350€:).

Machete ::

1070 za 200 je pa čisto normalen deal. Jaz sem dal 1080 za 260 pa je bila takrat najcenejša. Pa kaj mislite, da more bit vse kar je 2 leti staro 50 eur? Pa 200 eur ni bič danes. Dajte glavo iz 'look back' riti že enkrat. Printer dela brr brrr brr.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

1070ke so se ze dobile po 140-150e, tak da...
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Rabljene stvari so vredne toliko kot je kdo pripravljen plačat zanje. Če stvar prodajaš za 2x ceno, pa se najde kupec...

Ja res je. Cene so bile okol 150€ tam na začetku oktobra. Za hčerkin računalnik sem kupoval 1070 (da lahko igra HZD na njeni mašini - I3-10100F, 16gb ddr4, 512GB intel nvme) in sem dal zanjo 150€.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Machete ::

hojnikb je izjavil:

1070ke so se ze dobile po 140-150e, tak da...

So se. Sem pa tja verjetno. Robne cene. 1kg meda je bil tudi 8-9 eur. Sedaj je 12-15. Prej kot 1070 je sel gor.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

Ne vem sicer kje ti kupuješ med, ampak dober in kvaliteten med je bil vedno med 12 in 15 evri (tako pri nas, kot na hrvaškem). Pofl zmešan s cukrom pa od 8 do 9.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Dr_M ::

Glede na to, da novih graficnih ni za dobit oz so cene x1.5, gredo tudi cene rabljenih gor.
Ce se vam zdi drago, ne kupit, problem resen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matobeli ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne vem sicer kje ti kupuješ med, ampak dober in kvaliteten med je bil vedno med 12 in 15 evri (tako pri nas, kot na hrvaškem). Pofl zmešan s cukrom pa od 8 do 9.


Se dobi če osebno poznaš kakšnega hobi čebelelarja. Ampak praktično kolegi in družina pojejo vse.

Za resnejšo prodajo pa seveda ne, če ne drugega je vsaj za ceno propper kozarca (čebelarska zveza) in DDV dražji, kar je pa že 11eur brez profita.

45cal ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Rabljene stvari so vredne toliko kot je kdo pripravljen plačat zanje. Če stvar prodajaš za 2x ceno, pa se najde kupec...

Ja res je. Cene so bile okol 150€ tam na začetku oktobra. Za hčerkin računalnik sem kupoval 1070 (da lahko igra HZD na njeni mašini - I3-10100F, 16gb ddr4, 512GB intel nvme) in sem dal zanjo 150€.

Kul. Zanjo si plačal realno ceno. Bravo. Če bi kupoval sedaj bi moral plačati minimum 200€.

WizzardOfOZ ::

Če ni cenejše ponudbe, potem ja.
Cena za rabljene stvari je lahko visoka, ampak prodajo pa se stvari za toliko kot kdo hoče plačat zanje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

sj eni veseljaki tudi prodajajo letnik 2007/2008 laptope z core2 za 100e+ pa se ne pomen, da so tolk vredni. mogoce se kdo ujame v to past, ampak ni realni indikator trga. Enako je z grafikami sedaj, tisti ki si jo res zeli, bo pac placal, sedaj ko prodajalci navijajo cene
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Problem je da med 200 in 500€ ni nič v štacunah z grafičnimi karticami, ker so štacune praktično izropane in ljudje navijajo cene za tisto, kar je tam vmes po performansah.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

45cal ::

Machete je izjavil:

1070 za 200 je pa čisto normalen deal. Jaz sem dal 1080 za 260 pa je bila takrat najcenejša. Pa kaj mislite, da more bit vse kar je 2 leti staro 50 eur? Pa 200 eur ni bič danes. Dajte glavo iz 'look back' riti že enkrat. Printer dela brr brrr brr.

Okej potem zakaj ti je smešen nekdo, ki prodaja 3090 ftw3 ultra za 2250EUR? Se ti zdi, da je cena še vedno previsoka, ker prodaja druge roke? Okvirno naj bi bila cena še višja, čeprav je spet nedobavljivo tako, da... Drugače pa je FTW3 Ultra vedno skoraj najdražji model pri high-end grafičnih.
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...
https://www.sestavi.si/index.php/item/d...
https://www.altstore.si/evga-geforce-rt...
https://eigre.si/komponente/graficne-ka...
Če je bila 2080ti draga je potem 3090 another galaxy expensive.

In kdo je tukaj rekel, da more biti vse kar je 2 leti staro 50EUR? Gtx1070 so se na začetku 2020 in koncu 2019 mogoče prodajale za okoli 170EUR-200EUR. Torej ob izdaji novih graf nvidia/amd so cene ostale iste oz. šle gor? Potemtakem bo cena teh po 2 letih bila 150EUR? Razumem, da vsako leto ne bo šla cena za 50EUR dol dokler ne bo bilo zastonj. Vedno bodo grafe vsaj za še kakšni dve generaciji držale neko ceno. Pascal se je zelo izplačal saj je Turing v lineupu bil praktično manjši perf. boost z (vsaj za tisti čas) useless RTX/DLSS. Ob izdaji Ampere pa smo spet prišli na nivo kjer je xx60 enako zmogljiva kot xx80 prejšnje generacije, xx70 enako kot prejšnja xx80Ti, itd. Zato pa bi mi bilo logično, da bodo cene šle dol, ne pa obratno oz. ostale iste.

WizzardOfOZ je izjavil:

Problem je da med 200 in 500EUR ni nič v štacunah z grafičnimi karticami, ker so štacune praktično izropane in ljudje navijajo cene za tisto, kar je tam vmes po performansah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

matobeli ::

A ima kdo naštudiran kdaj približno bi se lahko trg spet umiril? Premišljujem če bi zdejle prodal mojo 1660super in potem, z ne tako zelo hudim doplačilom, nabavil 3060(navadno,ti ali super, odvisno kaj bo).

Marec, april?

Horas ::

matobeli tu nekje spomladi ja. ampak glede na koronavirus in verjetno še ¨začetek¨ konca sveta :D težko vrjamem da bojo kaj nižje cene
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

45cal ::

Iskreno povedano za grafične trenutno ne bi niti sanjal in bi počakal, dokler bo bilo pač treba. Verjetno do takrat kot pravite, torej Q2 2021. Če kupiš zdaj GPU boš plačal "covid premium", podobno kot gpu shortage zaradi miniranja kriptovalut 2017 in posledično visoke cene. Cene za ostale komponente so za zdaj še zdrave (cpu, ram, matična, ssd, itd.). Boljše kupiti poceni in prodati drago, kot pa kupiti drago in prodati poceni.

45cal ::

https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
Pa tudi teh opisov ne bom nikoli razumel. "Ima kar 8 GB Spomina (enako kot RTX 3070), tako da brez težav s 60+fps poganja vse igre na 1440p". In pol vem, da folk, ki nabija take v prazno tudi precenjuje vrednost grafe. Koj ku**c ima 8gb veze z zmogljivostjo rtx3070? Mogoče je še pozabil napisati, da ima gtx1070 dva ventilatorja zato je isto zmogljiva kot 3070...:))

hojnikb ::

na svetu se vedno hodijo ljudje, ki kot visji performance pri grafiki se vedno enacijo z vec vrama in nic druga.

Razlozi taksnemu cloveku, da je RX480 4GB hitrejsa kot GT730 4GB
#brezpodpisa

techfreak :) ::

Vecja locljivost je povezana z RAMom, ker rabis vecje framebufferje. :P

Machete ::

45cal je izjavil:


Okej potem zakaj ti je smešen nekdo, ki prodaja 3090 ftw3 ultra za 2250EUR?


Ker so dobavljive skoraj povsod za 400-500 eur manj in to NOVE, za njegovo niti ne vemo.
OD OKA, ne se spet na cente spotikat.


*edit: preveril sedaj, ni jih, gre za eno najdražjih izvedb dejansko. OK. Se mečem v Ganges, še vedno pa se mi zdi prehuda postavka 2250 za bolha robo.

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne vem sicer kje ti kupuješ med, ampak dober in kvaliteten med je bil vedno med 12 in 15 evri (tako pri nas, kot na hrvaškem). Pofl zmešan s cukrom pa od 8 do 9.


OK pofel je šel iz 8 na 10. Kvaliteten gozndi pa iz 10 na 15. Kako sem lahko dal tako nenatačno statistiko. Oprosti. Kupujem pa ga večinoma od soseda. Brez računa. Za omenjene cene sem govoril, ker vsake 2 leti pošpegam v hoferju. Žal mi je za pavšalno primerjavo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

45cal ::

Ja gre za eno izmed najdražjih/najboljših izvedb 3090. In ja, to da se drugod oz. v tujini najdejo ceneje je res. V sosednjih državah je trg večji, zato lahko pride do nižjih cen. Gledal in primerjal sem cene na slovenskem trgu, lahko pa gremo gledat tudi globalno. Itak bo velik del stvari cenejši.
eu.evga, alzashop, computeruniverse, caseking, pccomponents.

Taip4n ::

matobeli je izjavil:

A ima kdo naštudiran kdaj približno bi se lahko trg spet umiril? Premišljujem če bi zdejle prodal mojo 1660super in potem, z ne tako zelo hudim doplačilom, nabavil 3060(navadno,ti ali super, odvisno kaj bo).

Marec, april?


Koliko je to kaj vredno? Jaz imam 1660Super OC. Sedaj sem kupil 2K monitor in pridem na ene 70-80 FPS. Študiram, da bi naredil enako kot ti.

45cal ::

Taip4n je izjavil:

matobeli je izjavil:

A ima kdo naštudiran kdaj približno bi se lahko trg spet umiril? Premišljujem če bi zdejle prodal mojo 1660super in potem, z ne tako zelo hudim doplačilom, nabavil 3060(navadno,ti ali super, odvisno kaj bo).

Marec, april?


Koliko je to kaj vredno? Jaz imam 1660Super OC. Sedaj sem kupil 2K monitor in pridem na ene 70-80 FPS. Študiram, da bi naredil enako kot ti.

Kateri model pa imaš? Je malo razlike med asus phoenix oc in strix oc, čeprav ju boš mogoče na bolhi našel za isto ceno:))

Taip4n ::

GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6G (GV-N166SOC-6GD)

45cal ::

scipascapa ::

taip4n: 150€ pa deal? :P
««
294 / 315
»»