» »

Prenosnik

Prenosnik

brett ::

Pozdravljeni!

Naveličal sem se namiznega PC in vse šare, ki se mu pritičejo. Za službene namene imam že prenosnik (Dell), sedaj pa bi si omislil še enega za domačo rabo. Namenjen bi bil samo brskanju po netu, vleki filmov ipd., oz. nalaganju le teh (večji disk) in urejanju fotografij (pa ne s kakimi hudimi programi!). Nobenih igric, grafičnih programov, gledanju HD video vsebin (za to imam TV). Želel bi le, da je čim tišji (24-urno delovanje z zaprtim pokrovom - za download in upload) in da se ne pregreva preveč ob konstantnem priklopu v električno omrežje.
Cena: max. 500€, Želja: tam okoli 400€. Predvsem se oziram še za kakim Dell-om ali pa HP, ipd., le da ni ravno neka "leva" znamka.

Prosil bi za konkretne predloge: npr. povezava do točno določenega modela na Ceneje. si, ipd.
Potrebujem čim prej, zato so vsi komentarji, predlogi močnooo zaželeni, ker se sam ne znajdem v poplavi vsega kar je te čase na tržišču, poglabljati pa se niti nimam časa, niti volje kaj preveč!

Hvala za vse!!

Pyr0Beast ::

Obdrži stacionarca in ga flikni nekam v kot ter se nanjga povezuj preko remote desktopa ali pa podaljšaj kable usb, za ekran in podobne.

Če misliš imeti veliko diskovja (Več TB) pozabi na notebook. 2.5" diski so dragi, sploh če iščeš večje kapacitete. Imeti zunanje diske pa je ravno toliko nerodno kakor imeti stacionarca.

Potegni si kable do mize in to je to.

Laptop z zaprtim pokrovom ne bo ravno najbolje deloval, saj se hladijo tudi preko tipkovnice, če pa že, pa izbiraj čim večji prenosnik, saj imajo ponavadi bolje rešeno hlajenje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

brett ::

Namizni je star 4 leta in bil prižgan 24 ur vsa leta in počasi gre h koncu. RAM-i so bili že menjani (pol leta nazaj), napajalnik tudi in grafična. Sedaj pa je šla matična. In se mi ne da več menjavati posameznih komponent. Monitor imam še CRT in zasede veliko placa. Diska imam 250GB, za prenose namenjam 200GB. Tako da sem imel v mislih na prenosniku disk tam 320GB. Več ne rabim.
Namiznega bom "likvidiral" 100%, mogoče posamezne dele, ki so novejši oz. izpravni prodal po simboličnih cenah in kupil prenosnik. Zato rabim nasvet katerega. Če se hladi tudi preko tikpovnice, bi ga pustil priprtega (do 10 cm).

Predlogi modelov?!

Pyr0Beast ::

Ah, če ti je crknil potem je pa drugo.

Jaz bi se ozrl po lenovo z i3 ali i5

>http://www.mimovrste.com/artikel/275030...

Tale je kar dober model - ima pa edino i5 verzija težave s tipkovnico (nisem ziher za druge) - določene tipke ne prijemajo, se zatikajo, miš trza
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

brett ::

Je tole primerno za moje potrebe??!

Prenosnik ASUS K52JE-EX225
Redna cena: 529,90€
Spletna cena: 447,17€

Zaslon: 39,6 cm (15.6") HD LED (1366x768) svetleč
OS: brez operacijskega sistema - FreeDOS
CPU: Intel Core i3 330M (2.13GHz/3M)
RAM: 3GB DDR3 HDD: 320GB 5400rpm; DVD+/-RW DL SM
VGA: ATI Radeon HD5470 512MB DDR3, HDMI
Povezave: GLAN, WLAN B/G/N, Web kamera
Garancija: 1 leto
OPERACIJSKI SISTEM:
- brez operacijskega sistema - FreeDOS
PROCESOR:
- Intel Core i3 330M
- 2.13GHz, 3 MB L2 predpomnilnika, 35W
CHIPSET:
- Mobile Intel(R) HM55 Express Chipset
ZASLON:
- 39,6 cm (15.6") HD (1366x768) LED backlight
- Color Shine
POMNILNIK:
- 3 GB DDR3 1.066MHz
TRDI DISK:
- 320 GB SATA, 5400 obratov
GRAFIKA:
- ATI Radeon HD5470 512MB DDR3
DVD-RW:
- DVD Super Multi Double Layer
LAN:
- 10/100/1000
WLAN:
- 802.11 B/G/N
WEB-KAMERA:
ČITALEC SPOMINSKIH KARTIC
ZVOČNI SISTEM:
- Vgrajeni Altec Lansing zvočniki
PRIKLJUČKI:
- 1x HDMI
- 1x D-sub (VGA)
- 3x USB 2.0
- 2x Audio (slušalke + mikrofon)
- 1x Audio Combo (vhod ali izhod)
- 1x LAN
BATERIJA:
- Li-ion, 6 celična, 4.400 mAh
DIMENZIJE:
- 38.0 x 25.5 x 3.45~3.57 cm
TEŽA:
- 2,62 Kg
GARANCIJA:
- 1 leto

Ibrahimovic ::

No iz prve roke ti povem da se tega splača...

http://www.laptop-shop.si/prenosniki-de...

Kolega ga ima in ga ne more prehvaliti... Sedaj edini minus kar je, da nima prednaloženih Windows.
Drugače pa vreden nakupa

jazbec ::

brett ::

Glede Windows ni panike, saj poznam(o) načine kako se to uredi, hehe!

Trenutno najbolj zanimiva ponudba! Jaz imam Dell-ovega Insprion 1501 serija 3,5 leta in mi služi odlično, le baterijaje bolj švoh.
Je morda še kaj pametnega ali izberem Ibrahimovic-evo ponudbo? Kaj pa moja predlagana konfiguracija post višje? Je to kaj primerljivega od Ibrahimovic-evega predloga ali pa od jazbec-a (slednji prenosnik sem že sam opazil)?

Hvala zaenkrat vsem komentatorjem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

tyfiugu ::

Promotions are being held here! Do not miss it! http://www.dhgate.com/promotion/all/ann...

jazbec ::

moj hp ima 1gb več rama, boljšo grafiko
dell ima boljši procesor (ne dosti) in večji disk

brett ::

jazbec je izjavil:

moj hp ima 1gb več rama, boljšo grafiko
dell ima boljši procesor (ne dosti) in večji disk


Glede na moje potrebe mislim, da ima večjo težo velikost diska in zmoglivejši procesor kot pa grafika, ki je ne rabim (dosti bi bila tudi 256MB ali man če karikiram), edino RAM-i bi bili vprašaj, ampak za moje potrebe: net, download+upload, peka na DVD in urejanje fotk iz fotoaparata, mislim da bi bilo tudi 3GB dovolj, ali pač?

Kako je z pregrevanjem, če bo računalnik 24 urno prižgan? Koliko mu to skrajša življensko dobo komponent? Ali pa so nove serije prenosnikov trpežne in lahko konkurirajo namiznim? Fajn bi bilo, da bi delal tam 4 leta brez težav!

LP

Ibrahimovic ::

Če imaš konstanto prižganega, si je dobro omislit kaksen Hladilnik ki jih dobis za okoli 20€ in ti potem ventilator hladi prenosnik. Tak da potem nimaš skrbi glede pregrevanja...
Drugače pa HP ali Dell, oba ti bosta služila odlično.

Zgodovina sprememb…

brett ::

Ibrahimovic je izjavil:

Če imaš konstanto prižganega, si je dobro omislit kaksen Hladilnik ki jih dobis za okoli 20€ in ti potem ventilator hladi prenosnik. Tak da potem nimaš skrbi glede pregrevanja...
Drugače pa HP ali Dell, oba ti bosta služila odlično.


Kam se pa prižge hladilnik? Na kateri izhod?
In kakšen je ta hladilnk; tak kot za navadni namizni PC?
Kaka povezava bi bil zelo dobrodošla - link!
Potem pa neham moriti, ker načeloma sem se odločil za DELL-ovega in ga bom naročil v začetku tedna!

HVALA vsem za koristne napotek!

LP A

Ibrahimovic ::

Ja hladilnik je misljen kot "podstavek" pač prenosnik postaviš gor...
Priklopi se preko USB-ja, lahko pa ga imaš samo kot podastavek, pač ga ne priklopiš.
Glede na to da boš mel prenosnik veliko prizgan se ti splača kupiti
Osebno imam tega in se super obnese http://www.mimovrste.com/artikel/273004...
Drugače pa imaš več izbire tu http://www.mimovrste.com/katalog/2300/h...

PS... Samo opozorim te, če boš izbral kater drug hladilnik, bodi pozoren ker so po velikosti, da ne boš vzeč premahnega. Mora biti vsaj do 15,6"

Drugače pa ni problema, z veseljem pomagamo :P

Zgodovina sprememb…

lmfao ::

Dva hladilnika - glasnost... Lahko pa underclockaš procesor za ponoči8-)

eziga ::

HP G62-450SL

Brez Windowsov se da pa ceno še kaj spustiti.
www.epaket.si

brett ::

Vzel bom DELL-ovega Inspiron N5010. Malce preko vez ga dobim za 440 EUR (najcenejši na netu je 455-459 EUR).

Hvala vsem za pomoč in dobronamerne nasvete!

LP A

PS: Tema se lahko zaklene.

Keyser Soze ::

No, glede na to da smo skoraj v istem cenovnem rangu, bi tudi sam zaprosil za malček pomoči.

Iščem en prenosnik za starejšo gospo, s prednaloženimi Windowsi (že pozna ta OS), diagonala je zaželjena okoli 15", računalnik pa bi moral biti sposoben enega normalnega pisarniškega dela in morda občasnega predvajanja kakšnih videov in slik ter nezahtevne obdelave le teh.

Cena je maks. 400EUR.
OM, F, G!

kmetek ::

v SLO zelo težko za 400€ z OS....

Ibrahimovic ::

Seveda se da dobit
Moraš pa vedeti, da na tem prenosniku kakih zahtevnih opravil ne bo možno opravljati..

Prednaloženi windowsi + cena pod 400€ + 15,6 zaslon ti je ta opcija. Za ceno EUR379 verjetno edini z prednaloženimi windowsi.


http://www.laptop-shop.si/prenosniki-ms...

Zgodovina sprememb…

OptimuZ ::

Ta Msi ne zgleda slabo, poglej še kakšnega HPja:
http://www.computercenter.si/computerce...

Keyser Soze ::

Mi je jasno, da je za to ceno skoraj mission immposible, ampak upokojencem je izredno težko kaj dopovedat. Prvotni plan je bil celo 300EUR. 8-O

Kaj sedaj? AMD ali Intel? Al ni neke praktične razlike v preformancih v tem razredu?

P.S.: Mi je pa všeč mat zaslon pri HPju. MSI ima verjetno glossy zadevo.
OM, F, G!

eziga ::

Tale je za 340,00 €: Compaq CQ62-220SA,
pa za 360,00 €: Compaq CQ56-106SA,
pa še en za 420,00 € z malo več rama: HP G62-b35EZ,
so pa HP Renew.
www.epaket.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik na obroke

Oddelek: Kaj kupiti
195013 (4529) GPUpoweR
»

100x prežvečeno - nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
353655 (2458) eziga
»

kateri laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
283893 (2947) solatko
»

Prenosnik za delo ? Toshiba vs Hp

Oddelek: Kaj kupiti
153451 (3020) matonson

Več podobnih tem