» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
178 / 270
»»

gruntfürmich ::

slotechar je izjavil:

jype je izjavil:

Bojevnik> Trenutna vrednost je že 26.51. Tko da če kdo misli investirati naj pohiti:D

Zdaj je najslabši čas (in največji rizik) za tako investicijo. Investira se po velikih padcih ali ob zmerni in počasni rasti.

Ja, z investicijo danes lahko hitro zaslužiš ogromno in ja, z investicijo danes lahko tudi hitro izgubiš večino vrednosti investicije.
@jype, ne, ni samo sreca. Si pa eden izmed uporabnikov na slotech z najpogostejsimi zanikanji v zgodovini. Tudi tukaj nisi povprecen.

zopet smo heroji za nazaj?
takrat je bil ta nasvet zelo smel, 2 leti je btc rabil da je to vrednost presegel. 2 leti je veliko časa, koliko da so eni zapravili skoraj vse prihranke. nato je še padel na 2$, takrat smo na veliko ugašali mlinčke ker je bila elektrika predraga. hej, 1 teden sem rabil da sem narudaril 1 bitcoin. sem bil zato nor?
zakaj torej kupovati po 26,5 če lahko po 2,65? zakaj imeti samo 1 miljon če jih lahko imaš 10?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

2001gamer ::

Zdravo!
Bi mi na ZS kdo lahko razložil kaj je bitcoin, kje se ga kupi, kje se ga proda, pač malo osnov?

MaterVola ::

Hahaha. Ja, na ZS, prosim lepo.

Zgodovina sprememb…

2001gamer ::

Piš mi

kingsix ::

Sicer pa kaj se meni zdi malo čudno/alarmantno je to, da večino kripto-valut ima neko korelacijo transakcije-cena..torej ko gredo transkacije gor gre tudi cena. Edini kar sem našel, k ije to korelacijo izgubil pred nekaj meseci je BTC. BTC mia enako število transakcij praktično že leto dni. Prav nič ne raste. Cena pa šla x10.

Npr ETH je šel gor, ampak to enako šlo gor tudi št. transkacij, katerih ima sedaj več kot BTC.

2001gamer ::

a lahko oseba mlajša od 18 let kupi bitcoin?

kingsix ::

Idi skozi to temo od page 1...velika verjetnost je, da boš dobil vse odgovore.

pa odg na tvoje vprašanje: da, lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

MrStein ::

Akacija34 je izjavil:

zdravo
imam eno vprsšanje, oz potrebujem nasvet, če moram kaj posebnega storiti z mojimi bitcoini, od tem forku. Že ob prejšnjih nism nič, ker zadnja leta ne spremljam tega podočja. Spremljal sem ga 5 let nazaj in takrat kupil 4 bitcoine. 3,5 mam na papirju sprintane (cold wallet) pol pa gs mam na bitstampu, ds si vcasih nakazem v denarnicona na fonu, ce hocem kaj kupit.

Če držiš, je OK.
Številka računa je ista za vse forke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sarma832 ::

2001gamer je izjavil:

a lahko oseba mlajša od 18 let kupi bitcoin?


Trenutno če nima 7k$, težko 8-)

Klemen97 ::

sarma832 je izjavil:

2001gamer je izjavil:

a lahko oseba mlajša od 18 let kupi bitcoin?


Trenutno če nima 7k$, težko 8-)


:))

jype ::

Videti je, da se bo moja ponudba za 10k počasi iztekla.

markoxxx ::

Koliko bi se splačalo uložiti v bitcoine? 50 ali 100€? za začetek

Vazelin ::

Počakaš na korekcijo, medtem zrihtaš hipoteko, kupiš bitcoine, počakaš da gre x2, vrneš kredo in si uspel v lahfu

kingsix ::

Each Bitcoin Transaction Uses As Much Energy As Your House In A Week
http://www.zerohedge.com/news/2017-11-0...

...nisem še preveril koliko to drži vode, ampak sliši se (pre)veliko.

jype ::

kingsix je izjavil:

...nisem še preveril koliko to drži vode, ampak sliši se (pre)veliko.
Ne, se ne, ker je transakcij malo, elektrika, ki se porablja, je pa praktično zastonj in v predelih sveta, kjer je nihče drug ne porabi.

sarma832 ::

Več elektrike kot je potrebno, bolj varna je veriga

Samuel ::

If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kingsix ::

sarma832 je izjavil:

Več elektrike kot je potrebno, bolj varna je veriga


Mislim, da to ni nujno da drži.

jype ::

Pri trenutni obliki algoritma to drži.

slotechar ::

@jype a bi lahko odprl eno temo in naredu kratek travel guide za tvojo novo domovino. Pa q&a za bitcoin vprasanja.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Nimam nove domovine, samo bluzim naokoli. Davke še vedno plačujem Sloveniji.

Vazelin ::

kje pa živiš trenutno?

MrStein ::

Kaj ima to veze s temo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Vazelin je izjavil:

kje pa živiš trenutno?
Tule blizu.

MrStein je izjavil:

Kaj ima to veze s temo?
http://bitcoin-realestate.com/

Phantomeye ::

A je kak Slotechovec postal milijonar zaradi bitcoina? Glede ne to, da se je kupovalo že leta 2011 oz še prej.

slotechar ::

Ja. Nekaj jih je. Nekateri pa to se bodo ko bodo prodali. Pa leta 2011 ti ni bilo treba kupovat. Dost je minerjev. Najvec jajc holdat bitcoin med najbolj kriznimi casi so pomoje bili minerji. Itak niso kupovali bitcoinov s svojim denarjem in niso imeli kaj za zgubit.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

slotechar je izjavil:

Ja. Nekaj jih je. Nekateri pa to se bodo ko bodo prodali. Pa leta 2011 ti ni bilo treba kupovat. Dost je minerjev. Najvec jajc holdat bitcoin med najbolj kriznimi casi so pomoje bili minerji. Itak niso kupovali bitcoinov s svojim denarjem in niso imeli kaj za zgubit.


Jaz sem leta 2010 ljudem "predaval" o tem, kaj je bitcoin, kako deluje itd. Potem sem pa izgubil interes, namesto, da bi vložil kak eur ali dva :D. Zgleda sem imel premal 'jajc' za to, takrat. Sem bil reven študent :P

slotechar ::

Ja. Bitcoin je 'jeba' v 3/4 primerih. 1. Ker jih ne kupis in ful zraste... ... -2. Ker jih kupis in cena ful pade......... 3. Ker jih kupis in cena zraste ampak jih prehitro prodas. Potem se pa jezis zakaj si prodal in koliko si zgubil zarad hitre prodaje...... 4. Primer ko kupis bitcoin, ful zraste, prodas in nato ful pade je najboljsi mozen primer, kjer se noben ne sekira.

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

slotechar je izjavil:

4. Primer ko kupis bitcoin, ful zraste, prodas in nato ful pade je najboljsi mozen primer, kjer se noben ne sekira.

...razen un kateremu si jih prodal :D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

bosmla ::

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

kje pa živiš trenutno?
Tule blizu.

jype tam blizu je ona tovarna kjer delajo lesene hise itd?

jype ::

Hm, pojma nimam, neka lesna industrija je pri železniški postaji, ampak ni videt, da karkoli izdelujejo, zdi se mi, da samo skladiščijo les in ga nakladajo na vagone, nisem si pa še pogledal od blizu, samo z biciklom grem občasno mimo.

bosmla ::

jype je izjavil:

Hm, pojma nimam, neka lesna industrija je pri železniški postaji, ampak ni videt, da karkoli izdelujejo, zdi se mi, da samo skladiščijo les in ga nakladajo na vagone, nisem si pa še pogledal od blizu, samo z biciklom grem občasno mimo.

Ja... zdaj vem, da je tam kjer sem mislil. No da ne bo vec off - Lep pozdrav v Ånimskog.

bosmla ::

No se nekaj - sem sedaj zvedal, da so zago ze 10. let nazaj zaprli... Kaj zdaj tam tistih par ljudi dela - sej so vsi delali na tej zagi? Rudarijo Bitcoine? :D

amacar ::

Se lahko spravita v svojo temo?

A. Smith ::

Al pa v svojo sobo >:D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

GregiB ::

slotechar je izjavil:

Nekateri pa to se bodo ko bodo prodali.


Lahko enkrat nehamo s temi oslarijami? Ali imaš sredstva v vrednosti milijona ali pa ne. Kakšno stopnjo likvidnosti imajo ta sredstva, pa z samo vrednostjo neposredno nima veze.
Da malo bolj plastično povzamem. Če imam hipotetično danes v žepu EUR bankovce za 5 milijonov €, sem milijonar, ne? In če jutri kupim za ta denar 650 bitcoinov, pa to več nisem, dokler jih ne prodam???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

sarma832 ::

A se je Bitstamp kaj zjasnil kako bodo postopali z segwit2x forkom?

leil ::

Bitcoin je znoru, gor, gor gor

bulplux ::

GregiB je izjavil:

slotechar je izjavil:

Nekateri pa to se bodo ko bodo prodali.


Lahko enkrat nehamo s temi oslarijami? Ali imaš sredstva v vrednosti milijona ali pa ne. Kakšno stopnjo likvidnosti imajo ta sredstva, pa z samo vrednostjo neposredno nima veze.
Da malo bolj plastično povzamem. Če imam hipotetično danes v žepu EUR bankovce za 5 milijonov €, sem milijonar, ne? In če jutri kupim za ta denar 650 bitcoinov, pa to več nisem, dokler jih ne prodam???


Če imaš 5mio eur si evrski milijonar. Ko pa jih prodaš in kupiš 650 BTC pa pač nisi več evrski milijonar ampak bitcoinovski multi stotar , ali kako bi se temu reklo. Ko boš to prodal za evre pa boš lahko zopet postal evrski milijonar...

Cash ::

So skenslali fork https://t.co/2knx32cRRy

Cash ::

Bitcoin takoj skoču na 6859€...jst pa ponižno čakam na oreng dip. Upam, da ga bom dočakal

MrStein ::

Koliko omembe vrednih forkov je trenutno?
Torej da imajo vrednost vsaj nekje v razredu BitcoinCash-a?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pwn3rrr ::

MrStein je izjavil:

Koliko omembe vrednih forkov je trenutno?
Torej da imajo vrednost vsaj nekje v razredu BitcoinCash-a?

Letos bi avgustovskemu BCH-ju lahko konkuriral samo B2X, ki so ga pa kot kaže skenslali. Ostali forki niso omembe vredni.

gruntfürmich ::

kakšnih par 100M $ je poletelo na borze... morda kar miljarda...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

CoreySteel ::

Cash je izjavil:

Bitcoin takoj skoču na 6859€...jst pa ponižno čakam na oreng dip. Upam, da ga bom dočakal

Sej bi zalepil ono slikco okostnjaka, sam bi me spet grunt obtožil, da nimam pojma :))
Twitter: @CoreySteel_

sarma832 ::

good news
segwit2x called off

https://lists.linuxfoundation.org/piper...

Cash ::

CoreySteel, a misliš, da ga ne bo...se že dogaja. Poglej live ceno

Sarma, vemo, vemo, poglej par postov nazaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cash ()

MrStein ::

CoreySteel je izjavil:

Cash je izjavil:

Bitcoin takoj skoču na 6859€...jst pa ponižno čakam na oreng dip. Upam, da ga bom dočakal

Sej bi zalepil ono slikco okostnjaka, sam bi me spet grunt obtožil, da nimam pojma :))

Pravkar je padlo iz 7900 USD na 7080 USD ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CoreySteel ::

Cash je izjavil:

CoreySteel, a misliš, da ga ne bo...se že dogaja. Poglej live ceno

Sarma, vemo, vemo, poglej par postov nazaj :)


Hecam se. Odvisno pa seveda kaj je zate ornk dip :)
Twitter: @CoreySteel_

freezby ::

Zmaga skupnosti in core developerjev. Poraz za par večjih borz, denarnice in zlasti rudarje. Da je res šlo za poskus centraliziranega prevzema, dokazuje že objava, pod katero je vsega 6 ljudi: Mike Belshe, Wences Casares, Jihan Wu, Jeff Garzik, Peter Smith and Erik
Voorhees. Celotna izjava
(Ne)naključno: Včeraj je Nick Szabo, eden od glavnih osumljencev za Satoshija ob Halu Finneyju (mrbit ona dva skupaj?), v TW profil dodal No2x, danes pa tole ... da mislit.
««
178 / 270
»»