» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
167 / 270
»»

Samuel ::

slovencl je izjavil:

MaterVola je izjavil:

Decentraliziranost.

In kje vidiš problem v predlogu fiksne cene? Vse ostane tako kot je, samo cena se ne spreminja več iz danes na jutri.
Če v "formulo cene" daš več svetovnih valut, pa še ceno zlata, in ceno kruha, pa še kaj lahko dodaš... a ni to decentralizacija...

A to kar je zdej je pa dobro - anarhija (popolna decentralizacija) :)


Ti bi rad fiksiral ceno bitcoina z neko valuto, kjer sploh ne vemo kolikšna je inflacija te valute (informacije recimo o USD sploh ni)??
Osnove ti niso jasne.. osnove...
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

sarma832 ::

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/rok-b...

Uf komentarji pa zelo negativno nastrojeni 8-O

DeeJay ::

sarma832 je izjavil:

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/rok-b...

Uf komentarji pa zelo negativno nastrojeni 8-O


Za navadnega slovenceljna so kriptovalute ponzi shema, piramida, tulipani ... pač nateg. Tko to je .... vsi se ne mormo v lambotih okol vozt.
Eni bodo kričal nateg, drugi si bomo zaslužl za penzijo.

hunter01 ::

sarma832 je izjavil:

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/rok-b...

Uf komentarji pa zelo negativno nastrojeni 8-O


Pri nas so itak vsi najbolj pametni ravno na tistem področju, o katerem nimajo pojma :)

slovencl ::

Samuel je izjavil:

slovencl je izjavil:

MaterVola je izjavil:

Decentraliziranost.

In kje vidiš problem v predlogu fiksne cene? Vse ostane tako kot je, samo cena se ne spreminja več iz danes na jutri.
Če v "formulo cene" daš več svetovnih valut, pa še ceno zlata, in ceno kruha, pa še kaj lahko dodaš... a ni to decentralizacija...

A to kar je zdej je pa dobro - anarhija (popolna decentralizacija) :)


Ti bi rad fiksiral ceno bitcoina z neko valuto, kjer sploh ne vemo kolikšna je inflacija te valute (informacije recimo o USD sploh ni)??
Osnove ti niso jasne.. osnove...

Ja, zakaj pe ne (pa ne samo na valuto, sej sem ti napisal na kaj še) - kje vidiš problem?
Osnove česa - mlatiš v prazno brez argumentov.

MrStein ::

Kako bi fiksiral ceno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MaterVola ::

slovencl je izjavil:

MaterVola je izjavil:

Decentraliziranost.

In kje vidiš problem v predlogu fiksne cene? Vse ostane tako kot je, samo cena se ne spreminja več iz danes na jutri.
Če v "formulo cene" daš več svetovnih valut, pa še ceno zlata, in ceno kruha, pa še kaj lahko dodaš... a ni to decentralizacija...

A to kar je zdej je pa dobro - anarhija (popolna decentralizacija) :)


Mogoče od bitcoina pričakuješ nekaj, česar ti ne more dati.

Hair ::

(kila pšenice v yuanih + 1 USD + 1 EUR) / 3 :)

REALNO:
Saj imaš Ripple, kaj ti še manjka... Tam je vrednost regulirana.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Samuel ::

slovencl je izjavil:

Ja, zakaj pe ne (pa ne samo na valuto, sej sem ti napisal na kaj še) - kje vidiš problem?
Osnove česa - mlatiš v prazno brez argumentov.


Tebi idiot osnove ekonomije niso jasne. Kakšne argumente bi pa še rad? V tistem stavku sem ti vse povedal.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

CoreySteel ::

sarma832 je izjavil:

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/rok-b...

Uf komentarji pa zelo negativno nastrojeni 8-O


Ha, poker je tudi špilal, zanimivo. Zdej me pa zanima njegov nick :D
Twitter: @CoreySteel_

slovencl ::

Samuel je izjavil:

slovencl je izjavil:

Ja, zakaj pe ne (pa ne samo na valuto, sej sem ti napisal na kaj še) - kje vidiš problem?
Osnove česa - mlatiš v prazno brez argumentov.


Tebi idiot osnove ekonomije niso jasne. Kakšne argumente bi pa še rad? V tistem stavku sem ti vse povedal.

Tebi pa niso znane niti osnove lepega vedenja. Če je bilo to zate pretežko, potem je jasno zakaj si spet napisal en stavek brez argumentov.

Še enkrat: ceno bi fiksiral na osnovi vrednosti večjega števila dobrin (ja, lahko tudi cena pšenice, zakaj pa ne), to bi dejansko lahko peljalo v neko smer.

Večina pa jih enostavno gembla, potem pa zraven razlagajo da drugi tega ne razumejo, sami pa da se ukvarjajo z nekimi naprednimi tehnologijami - halo, naj stopi malo nazaj in pogleda malo od daleč.

Samuel ::

Še enkrat in zadnjič.

Ne moreš dobrino, ki je končno omejena fiksirat z dobrinami, ki so lahko praktično neomejene.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

slovencl ::

Samuel je izjavil:

Še enkrat in zadnjič.

Ne moreš dobrino, ki je končno omejena fiksirat z dobrinami, ki so lahko praktično neomejene.

Zakaj ne - v čem je problem? A pšenica/zlato, itd je neomejeno?

JA23 ::

Jaz vidim problem bolj v tem, da nekdo mora plačati to pokrivanje. Četudi bi formalno ti postavil vrednost valute po neki formuli, to ne pomeni, da bi jo tudi trg enako vrednotil. To pa pomeni, da mora nekdo pokrivati dogajanje na trgu. Lahko bi imel od tega plus, lahko minus. Samo, ne vem, kdo bi bil motiviran, da to počne brezplačno.
Recimo, to da Švicarji držijo tako nizek tečaj svoje valute njih konkretno stane.

Dodatno ne vem, kako bi določil sploh koliko je pravilna cena (recimo pčenice). Tudi ta cena se oblikuje na borzah in se konstantno spreminja.

Smurf ::

Ce hoces kriptovaluto s fiksirano ceno vzemi tether (tam regulirajo ceno s kolicino), bitcoin pa temu ni namenjen.

slovencl ::

Zakaj pa ne bitcoin - a da boš ti lahko naprej gemblal :)

Berem članek/itervju od Benkoviča: "Preprosto moraš vedeti, v kaj se spuščaš. Moraš imeti znanje, ki te bo obvarovalo pred različnimi pretresi na trgih in pred lastnimi nespametnimi potezami."
- kar mene zanima pri tem je, kje je on dobil to znanje, če je pol življenja skakal, pol življenja pa je delal višjo šolo za medijsko produkcijo
- potem pa naredi še neko Trade Akademijo, pri čemer pa ne da odgovora, kakšen bo rezultat, če bodo npr. vsi šli na to kripto akademijo (v povprečju minus)

Pogrešam mal kritičnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

MrStein ::

slovencl je izjavil:


Še enkrat: ceno bi fiksiral na osnovi vrednosti večjega števila dobrin (ja, lahko tudi cena pšenice, zakaj pa ne), to bi dejansko lahko peljalo v neko smer.

In mi smo te vprašali: Kako boš to naredil?
In ti si rekel: *ignoriram vprašanje*
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ginekk ::

DeeJay je izjavil:



Za navadnega slovenceljna so kriptovalute ponzi shema, piramida, tulipani ... pač nateg. Tko to je .... vsi se ne mormo v lambotih okol vozt.
Eni bodo kričal nateg, drugi si bomo zaslužl za penzijo.


Za navadnega puhobrkeca so kriptovalute ultimativna odrešitev pred resnim delom.
Edina težava ker same od sebe ne generirajo prav nobene dodane vrednosti oziroma karkoli bi opravičevalo rast, zato se puhobrkci najraje držijo strogo znotraj svoje zgrešene religije.

Smurf ::

slovencl je izjavil:

Zakaj pa ne bitcoin - a da boš ti lahko naprej gemblal :)

Ker bitcoin ni bil narejen s tem namenom.

Sumim, da ti manjka tako osnovno znanje ekonomije kot kriptovalut. Vprasanje je enako butasto kot, da bi vprasal, zakaj se krave ne uporabljajo kot avion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

slovencl ::

MrStein je izjavil:

slovencl je izjavil:


Še enkrat: ceno bi fiksiral na osnovi vrednosti večjega števila dobrin (ja, lahko tudi cena pšenice, zakaj pa ne), to bi dejansko lahko peljalo v neko smer.

In mi smo te vprašali: Kako boš to naredil?
In ti si rekel: *ignoriram vprašanje*


Kaj formulo da ti dam - je ne vem, ampak morala bi vsebovati dovolj pomembnih dobrin, da se cena kojna zaradi zanihanja ene ne bi preveč spremenila.

Smurf je izjavil:

slovencl je izjavil:

Zakaj pa ne bitcoin - a da boš ti lahko naprej gemblal :)

Ker bitcoin ni bil narejen s tem namenom.

Sumim, da ti manjka tako osnovno znanje ekonomije kot kriptovalut. Vprasanje je enako butasto kot, da bi vprasal, zakaj se krave ne uporabljajo kot avion.

Potem pa mi prosim povej s katerim namenom je bil narejen in če ta namen dobro opravlja?
Če je butasto, potem bi z lahkoto dal odgovor nanj - ampak ge ne. Govorimo o menjalnem sredstvu - od kod tebi povezava do krave in aviona?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

Smurf ::

slovencl je izjavil:

Kaj formulo da ti dam - je ne vem, ampak morala bi vsebovati dovolj pomembnih dobrin, da se cena kojna zaradi zanihanja ene ne bi preveč spremenila.

Jao.

Ok simple primer imamo 10 bitcoinov, vsak bitcoin je recimo vreden 1kg zlata. Za poenostavitev recmo, da je zlato zmeraj isto vredno (ni, kar predstavlja nov problem, ampak pustimo to).

Sedaj hoce 20 ljudi kupiti po 1 bitcoin. Imas jih samo 10. Kaj naredis?

slovencl je izjavil:


Potem pa mi prosim povej s katerim namenom je bil narejen in če ta namen dobro opravlja?
Če je butasto, potem bi z lahkoto dal odgovor nanj - ampak ge ne. Govorimo o menjalnem sredstvu - od kod tebi povezava do krave in aviona?

Ti sploh ne stekas. Kaj bitcoin opravlja je cisto nerelevantno, lahko nic, pa je tvoje vprasanje se zmeraj butasto, ker krsi osnovno logiko (tako kot krave in avioni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

MrStein ::

slovencl je izjavil:

MrStein je izjavil:

slovencl je izjavil:


Še enkrat: ceno bi fiksiral na osnovi vrednosti večjega števila dobrin (ja, lahko tudi cena pšenice, zakaj pa ne), to bi dejansko lahko peljalo v neko smer.

In mi smo te vprašali: Kako boš to naredil?
In ti si rekel: *ignoriram vprašanje*


Kaj formulo da ti dam - je ne vem, ampak morala bi vsebovati dovolj pomembnih dobrin, da se cena kojna zaradi zanihanja ene ne bi preveč spremenila.

Aha, torej svetuješ, da damo vsakemu lačnemu otroku eno kravo, da bo imel vsaj mleko vsak dan.
Ko te vprašamo "kako?", pa rečeš "ne vem, ampak ideja je super!".
Ja, če bi sloni leteli, bi to bilo super. Ampak sloni ne letijo. In je zato ideja nesmiselna.
Torej dokler ne veš, kako boš fiksiral ceno bitcoin-a, je ideja, da bi jo fiksiral vredna toliko, kot o kloniranju krav za vsakega otroka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Cash ::

Pustmo zdej tole...Lahko kdo bolje razloži, kaj se bo sedaj v mesecu dni zgodilo z BTC-jem. V mislih imam SegWith2 in Fork?

rokp ::

CoreySteel je izjavil:

Ha, poker je tudi špilal, zanimivo. Zdej me pa zanima njegov nick :D


Khm, Rok Woot pravi, da je igral poker?

Smurf ::

Cash je izjavil:

Pustmo zdej tole...Lahko kdo bolje razloži, kaj se bo sedaj v mesecu dni zgodilo z BTC-jem. V mislih imam SegWith2 in Fork?

Lahko bo sel gor, lahko bo sel dol. V vsakem primeru bo pa dinamicno :).

Cash ::

V bsitvu me zanima, a se bo BTC spet razcepil v dva coina?

Smurf ::

Ni nujno, verjetno pa ja.

nurmaln ::

Cash je izjavil:

V bsitvu me zanima, a se bo BTC spet razcepil v dva coina?


The best thing about Bitcoin is that there is a limited QTY of it! It's totaly not like fiat money where more can be printed every day! >:D>:D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

JA23 ::

nurmaln je izjavil:

Cash je izjavil:

V bsitvu me zanima, a se bo BTC spet razcepil v dva coina?


The best thing about Bitcoin is that there is a limited QTY of it! It's totaly not like fiat money where more can be printed every day! >:D>:D


A pa je to čisto res? A se ne morejo premislit in povečati količino? Kaj jim preprečuje, da bi si premislili?

Smurf ::

JA23 je izjavil:


A pa je to čisto res? A se ne morejo premislit in povečati količino? Kaj jim preprečuje, da bi si premislili?

https://en.bitcoin.it/wiki/Economic_maj...

edit: pa se tole https://en.bitcoin.it/wiki/Prohibited_c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

JA23 ::

Hvala za tole.
Če prav razumem, bi torej bilo izjemno težko povečati količino. Ni pa ravno nemogoče. Je tako?

Smurf ::

Teoreticno ni nemogoce, v praksi pa skorajda. Jaz bi rekel, da je vecja sansa, da umres v prometni nesreci.

dronyx ::

nurmaln je izjavil:

Cash je izjavil:

V bsitvu me zanima, a se bo BTC spet razcepil v dva coina?


The best thing about Bitcoin is that there is a limited QTY of it! It's totaly not like fiat money where more can be printed every day! >:D>:D

To je čista neumnost! Takšnih coinov kot je bitcoin imaš ti lahko poljubno mnogo in jih dejansko imaš, če pogledaš na coin market. Gre zgolj za psihologijo, da je bit-coin nekaj več in nekaj neponovljivega, omejenega, edinstvenega...To je preprosto iluzija, resda pa lepa.

Cash ::

Mislim, da je bil "nurmaln" sarkastičen

Samuel ::

slovencl je izjavil:

Zakaj ne - v čem je problem? A pšenica/zlato, itd je neomejeno?


Zakaj ne piše v bukvah prvega letnika ekonomskega faksa. In ja. Zlato lahko pridobimo v vesolju. Pšenice lahko posadimo še 100x toliko kot jo je trenutno in tako dalje.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Samuel ::

nurmaln je izjavil:

Cash je izjavil:

V bsitvu me zanima, a se bo BTC spet razcepil v dva coina?


The best thing about Bitcoin is that there is a limited QTY of it! It's totaly not like fiat money where more can be printed every day! >:D>:D


Saj to je res. Če pride do forka, bitcoinov (BTC) NI nič več. Nastane nek nov coin, ki ga trg vrednoti kokr ga že vrednoti.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

nurmaln ::

Cash je izjavil:

Mislim, da je bil "nurmaln" sarkastičen

zna bit da je bil res :)

Vsak dan sto novih kojnov, iz daleč največjega se očitno lahko odcepi neskončno mnogo vej in vsaka veja bo samo še rastla :))
Še FED pa ECB ne znata toliko povečevat bilance kot kriptovalute.

Pa nič ne rečem, ko gledam za nazaj mi je žal da nisem kupil pri 1€/BTC, ali pa pri 1000€/BTC ko sem že spremljal situacijo pa sem bi prepričan da bo balonček počil. Sem se zelo očitno motil, pač nisem vedel kaj pričakovati. Ampak sem dokaj prepričan da tudi tisti ki imajo pozicije v resnici niso VEDELI.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

akulp ::

Poskusim še enkrat, če se komu ljubi, v množici "nadaljevalnih" debat odgovoriti na tole.:)

Hvala.

akulp je izjavil:

Upam, da me ne boste takoj napadli pa mi rekli, da je že 100x napisano in da to ni prava tema, ampak vseeno poskusim. :)
Oz. povejte, če je katera od tem bolj primerna za to vprašanje. Kot vidim, so sicer ostale bolj "mrtve".

Vprašanje se nanaša na Bitstamp.

Sem dokaj nov v kriptovalutah in zaenkrat sem vložil majhne zneske, kot rečenon preko bitstampa, v vsako od treh valut, ki jih podpira.

Zdaj, ko sem nekaj časa spremljal promet, vidim, da mi je recimo vložen znesek zrasel za X %. Kumulativni znesek, vložen v vse tri valute.

Kje bi lahko sedaj videl, za posamezno valuto, koliko je zrasla, glede na vložen znesek in kako bi lahko prenesel v EUR (se pravi k sebi na račun) tiste % nad vloženim zneskom?

Hvala za pomoč.
Lukcc

CoreySteel ::

rokp je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Ha, poker je tudi špilal, zanimivo. Zdej me pa zanima njegov nick :D


Khm, Rok Woot pravi, da je igral poker?


rokp mi je pa to povedal, hmmmmm :))
Twitter: @CoreySteel_

Cash ::

Akulp, verjetno veš, po koliko si recimo kupil Bitcoin in koliko si dal denarja takrat. Sedaj je toliko in toliko in si izračunaš. Enako za druge valute. ETH, Ripple, LTC. Če ne veš, po koliko si kupil in koliko si dal denarja, si pogledaš na Bitstampu pod History al kaj je že...predzadnja postavka. Klikni in tam vidiš vse tvoje nakupe in prodaje.

akulp ::

Cash je izjavil:

Akulp, verjetno veš, po koliko si recimo kupil Bitcoin in koliko si dal denarja takrat. Sedaj je toliko in toliko in si izračunaš. Enako za druge valute. ETH, Ripple, LTC. Če ne veš, po koliko si kupil in koliko si dal denarja, si pogledaš na Bitstampu pod History al kaj je že...predzadnja postavka. Klikni in tam vidiš vse tvoje nakupe in prodaje.


Vem, seveda. Mislil sem predvsem, da lahko kje direktno vidiš, kako se je gibal tvoj presežek glede na vloženo - po posamezni valuti, ne na skupni vložen znesek v vse valute.

In drugo, se da kje hitro videti, koliko točno (ja seveda, spet lahko računaš) posameznega kovanca si moraš pretvoriti v eure za določen znesek, ki ga želiš prenesti na račun.
Lukcc

Samuel ::

Nikjer na Bitstampu se tega ne vidi. Kalkulator, pa računat.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

akulp ::

A, sem pa zdaj končno našel, ko sem še enkrat malo preklikal, da pod buy/sell za vsako valuto lahko pogledaš, koliko bi dobil EUR, če prodaš toliko in toliko kovanca/kovancev, kot jih imaš na razpolago.
In hkrati, lahko vidiš, koliko je vredna posamezna količina tvoje valute in primerjaš z vloženim.
Lukcc

MrStein ::

Saj so zgoraj predlagali nekaj orodij oziroma spletnih strani, ki to počno.

Tistim, ki predlagajo, da človek zbira podatke in kalkulira, pa.... dobrodošli v 2017!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Qcube ::

Dobro kaže. Morda bo ATH že danes.

IL_DIAVOLO ::

Sem nov na tem podrocju. V bitcoin se v tem trenutku splaca vlagat ali ne?

dronyx ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sem nov na tem podrocju. V bitcoin se v tem trenutku splaca vlagat ali ne?

Če se bojiš, da si nekoliko pozen na zabavi ti je v tolažbo lahko to, da so podobno mislili nekateri tudi takrat, ko je bil BTC še po 300 USD in se je izkazalo, da takrat niso stregli še niti aperitivov. Zabava v tej kripto diskoteki je sedaj precej divja, ljudje ležijo mrtvo pijani po tleh in plešejo po mizah, strežejo pa šampanjce po 4000 USD in noben ne vpraša za ceno. Tudi zunaj je nepopisna gneča, saj bi radi notri tudi tisti, ki sicer niso neki žurerji. Še najbolj zabavno pri vsem skupaj pa je opazovat redarje, ki naj bi bili plačani zato, da delajo red, oni pa mirno na cigaretu klepetajo in zdi se, da sploh nimajo pojma, kaj se dogaja. In tu se mi zdi da se skriva največje tveganje. namreč v nekem trenutku se lahko zgodi, da na to divjo in nebrzdano zabavo uletijo redarji s pendreki, tako da bodo poleg hangovra tudi buške. Ni pa nujno.

Qcube ::

Vloži samo toliko kolikor si pripravljen izgubit, še posebej zdaj ko smo pri all time high. Verjetno če bo dosegel 6000$ bo začasno padel nazaj na 5000$ in podobni cikli gor dol, na dolgi rok upajmo da gor.

Tody ::

Redarjev ne bo, bo kak sem pa tja zatežil, dejte se mal umirit ampak evolucija bo naredila svoje, sicer bo tole ena hooodo dolga žurka, ki bo trajala še 3 do 5 let. Nekako tako kot električni avti, pridejo, prihajajo in bodo prišli, kdaj in v kakšnem obsegu pa je stvar gembla, ki vozi vso to noriščnico naprej.

Ko amazon reče. okey lahko plačujte z kriptovalutami (ni nujno z bitcoinom), ko bodo šli skladi v digitilizacijo, lahko vse vlade v luft skočijo ampak prej ali slej se bodo morale organizirati okoli tega, tako kot se sedaj.

slovencl ::

Samuel je izjavil:

slovencl je izjavil:

Zakaj ne - v čem je problem? A pšenica/zlato, itd je neomejeno?


Zakaj ne piše v bukvah prvega letnika ekonomskega faksa. In ja. Zlato lahko pridobimo v vesolju. Pšenice lahko posadimo še 100x toliko kot jo je trenutno in tako dalje.

Nisem hodil na ekonomijo, zato če si ti, te prosim da to poveš. Če je problem da je (trenutno) kojnov končno, se pač naredi razcep in jih boš imel kolikor jih pač rabiš. Pa ne mi z zlatom iz vesolja - ljudje smo obsojeni na zemljo, zato je edino ta za nas relevantna.

BTW, a v bukvah za prvi (ali pa tudi zadnji) letnik piše kaj o kojnih - predvidevam da ne, pa so tukaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()
««
167 / 270
»»