» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
61 / 270
»»

Machete ::

To bi moral bit pa res retard, da bi jim dejansko iz tega naslova kaj plačal.
Če želiš ok, če pa nisi sposoben elektronske valute speljati mim dursa, potem pa boh pomagej :)

jype ::

Nekateri nočemo. Ne le, ker je kaznivo, ampak ker za to ni nobene potrebe (razen tiste, da je nemogoče).

Loocas ::

Glede teh kazni... poznam firme!, ki določenih oboračunov za davčno ne dajejo v rokih in zamujajo s tem tudi par mesecev, pa jih davčna samo poziva, da naj že pošljejo obračune, ker v skrajnem primeru bodo morali izrečt kazni.

ne bit smešni s temi kaznimi... nihče ne bo v teh časih (najmanj nekaj mesecev po objavi 23.12.13) fasal nobeno kazen...
Matev - najslabši troll vseh časov

jype ::

Loocas> ne bit smešni s temi kaznimi... nihče ne bo v teh časih (najmanj nekaj mesecev po objavi 23.12.13) fasal nobeno kazen...

To ni point. Komot tudi skrivamo prihodke in jih nihče ne bo našel, ker jih dobesedno ne more.

MaterVola ::

Loocas je izjavil:

Ah, daj no. In če z bitcoini kupiš bajto, avto, vso opremo in ne vem še kaj (pa si nič ne nakažeš), pa potem to ni dohodek. Ne bit smešen.


Kaj si mi hotel povedat? :)

Avto za bitcoin, urlpls ;)

Loocas ::

Matev - najslabši troll vseh časov

MaterVola ::

Kako je potem z registracijo takega avta? Državo takrat zanima, če so davki plačani, ne?

Loocas ::

Pri avtih ne bi vedu kaj državo vse zanima. Davek pač skeširaš. Evidentno pa je, da avto (karkoli, saj je nekaj 10 tisoč prodajnih mest, ki sprejema BTC v svetu) lahko kupiš s cryptovalutami.
Matev - najslabši troll vseh časov

.:joco:. ::

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis...
Men se zdi tole narobe interpretirano.
Trenutna SLO zakonodaja bitcoine ne interpretira kot valuto. Torej je bitkojn enako kot krompir. Lahko ga prideluješ kolkor češ. Ko ga prodaš, plačaš davek glede na ceno, ko si prodal.
Itak sami na koncu ugotavljajo, da:
- ZDDPO-2 nima konkretne oziroma izrecne določbe za davčno obravnavo dohodkov, povezanih s poslovanjem/trgovanjem z bitcoini
- računovodska obravnava pri opisanem trgovanju/poslovanju ali v taki obliki, odvisna od okoliščin posameznega primera.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Loocas ::

Ne, bitcoin ni krompir. In zaključke imaš napačne.
Matev - najslabši troll vseh časov

.:joco:. ::

Vidm kako oni zaključujejo, ja. Plačaš po ceni, ko si ga pridelal. Se pravi, če BTC pade na $10, pridelal si ga pa, ko je bil $1000 si u danki.
Itak je pri pravu vedno tako, da se novosti po stari zakonodaji interpretirajo po nekih salomonskih približkih. More pretečt nekaj vode, da se zakonodaja prilagodi.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:joco:. ()

Loocas ::

ja, če pade imaš "kapitalsko" izgubo, če zraste, imaš "kapitalski" dobiček.
Matev - najslabši troll vseh časov

StarMafijec ::

Dajte še enkrat povedat:
a) če BTC naminiraš, moraš plačati davek, ko to vrednost prodaš v fiat
b) če BTC, ki si ga kupil po nižji ceni, prodaš po višji, NE plačaš davka?

papasmrk ::

StarMafijec je izjavil:

Dajte še enkrat povedat:
a) če BTC naminiraš, moraš plačati davek, ko to vrednost prodaš v fiat
b) če BTC, ki si ga kupil po nižji ceni, prodaš po višji, NE plačaš davka?


Tako tudi jaz to razumem, edino ne vem kako bo DURS vedel kaj sem naminiral in kaj sem dobil s prodajo BTC-ja po višji ceni kot kupljeno.

DeeJay ::

DURS se ne bo obremenjeval z dokazovanjem, on bo samo obdavčil. Ti boš moral DURSU dokazat kako si pridobil premoženje.

StarMafijec ::

Torej boš moral dati v pogled vse transakcije?

Kaj bo treba potem priložiti tudi kak uraden dokument menjalnice s transakcijami?

Zgodovina sprememb…

StarMafijec ::

Kupite zdaj, je zelo poceni! Le 0.815 USD :). Vsaj tako piše mi na Android aplikaciji ;).

Loocas ::

a) če BTC naminiraš, moraš plačati davek, ko to vrednost prodaš v fiat


lol .. bogi ste tisti, ki mislite, da nastane dohodek samo in le takrat, ko nekaj spremenimo v denar.. jao.. folk.. en in ist folk sprašuje eno in isto x-krat.. dobil si odgovor že v drugi temi.
Matev - najslabši troll vseh časov

bbf ::

Torej, potemtakem Loocas, je vsako nihanje tečaja kapitalska izguba oziroma kapitalski dobiček, in bi moral vsako pozitivno nihanje prijavit davkariji, da te opali? Kako je pa pri delnicah s tem?

Loocas ::

Nobenih kapitalskih dobičkov pri cryptovalutah fizična oseba ne prijavlja! Piše jasno.

Pri delnicah prijaviš kapitalske dobičke enkrat letno, mislim da do konca februrja ali marca. In davčne stopnje tukaj so popolnoma drugačne. Je lestvica od najvišje obdavčitve 20% (pri izvedenih poslih je 40%) pa navdol do 0% če imaš določeno obliko kapitala/delnice več kot 20 let.
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

jype ::

Česar Loocas in DURS ne znata pojasniti je predvsem to, katera cena v trenutku, ko ti pool nakaže narudarjene coine je tista, od katere moraš plačati davek.

To stvari precej zaplete, ker nenadoma ne veš več, ali si zadostil DURSu, ali nisi. DURS seveda tudi ne ve, a to ne pomeni, da te ne more kaznovati, ker si storil drugače, kot so se oni pozneje odločili, da bi moralo biti prav (so pa običajno razumni, če se z njimi vljudno pogovarjaš - to drži).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Loocas ::

nimaš izkušenj z DURSom ter z vrednostenji nasplošno in nesmiselno kompliciraš (če boš začel komplirirat, bodo začeli komplicirat tudi oni). Vzemeš ceno iz tebi relevantne borze. PIKA.
Matev - najslabši troll vseh časov

jype ::

Loocas> nimaš izkušenj z DURSom ter z vrednostenji nasplošno in nesmiselno kompliciraš

Motiš se.

Loocas> Vzemeš ceno iz tebi relevantne borze. PIKA.

Fino, ampak DURS bo trdil, da je po njihovem na tisti dan vrednost več kot 15% višja in da se lažem.

Loocas ::

Fino, ampak DURS bo trdil, da je po njihovem na tisti dan vrednost več kot 15% višja in da se lažem.


Kar tako na pamet pa DURS tega ne bo trdil.
Matev - najslabši troll vseh časov

pegasus ::

Vidim poslovno priložnost, da se spiše softver, ki bo dursu omogočal avtomatski vpogled v vaše digidenarnice, samo naslove jim boste morali zaupati :)

bbf ::

Tako ja, fizična oseba ne rabi prijavit kapitalski dobiček. Rudar pa mora prijavit. Razen če je fizična oseba. Ali lahko fizična oseba potemtakem sploh rudari?

ampak bol je tale izjava nejasna: "bogi ste tisti, ki mislite, da nastane dohodek samo in le takrat, ko nekaj spremenimo v denar" Torej, ali mora narudarjeno, če že slučajno ni fizična oseba, vsako leto kapitalski dobiček istih narudarjenih in že prejšne leto obdavčen kapitalski dohodek letos spet prijavit?

vorantz ::

pegasus je izjavil:

Vidim poslovno priloĹžnost, da se spiĹĄe softver, ki bo dursu omogoÄŤal avtomatski vpogled v vaĹĄe digidenarnice, samo naslove jim boste morali zaupati :)


pol bomo lahko namesto racunov v davcnih oazah samo nrdili drug naslov:D

MrX ::

durs komaj ve kaj je paypal, kje je šele bitcoin ... :)

MaterVola ::

Ima Cryptsy težave?

amacar ::

Pri meni ima.

krneki0001 ::

jih je imel. https://coinex.pw/ jih nima nikoli. Vsaj da bi jaz opazil ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

slovenec_89 ::

A sem jaz prav izračunal, da po trenutnem tečaju 1 GH/s miniranje prinese cca 10 USD/dan?

krneki0001 ::

0.00036873 BTC je narejeno v času od 12.1 do 15.1 (4 dni) z 336MH/s usb asic s porabo 2.5W. Če je en bitcoin 860 dolarjev, je tole 0.31 dolarja. Torej če bi imel 1GH/s, bi naredil 3x več, kar pomeni malo manj kot dolar v štirih dneh. Torej 25 centov na dan.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

DejaVu ::

1 MH/s scrypt rudarjenje ti prinese cca 10 USD na dan.

N4m31355 ::

Imam i7-920 @4Ghz. Se mi splaca kaj rudarit?
sem popoln zacetnik. sem probaval ze nekaj, a brez uspeha. niti ne znam pogledati ce imam denarnico in ce je kaj notri. hint?

jype ::

N4m31355> Se mi splaca kaj rudarit?

Nope.

krneki0001 ::

DejaVu je izjavil:

1 MH/s scrypt rudarjenje ti prinese cca 10 USD na dan.


Tema je o bitcoinu, tako da sem predvideval, da sprašuje za bitcoin. Za scrypt je pa 0.9MH/s približno 23.000 dogecoinov v 24 urah in je to približno 0.01BTC.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

slovenec_89 ::

Za začetek bi kupil enega 25GH/s, zato me zanima, v kolikšnem času bi se mi investicija (500e) povrnila. Seveda bi rudaril v bazenu, stroškov z elektriko pa nebi imel.

SasoS ::

25GH/s naredi cca 0.2 BTC / mesec. Diff gre čez 8 dni spet za 20% gor. Če bi diff ostal, potem bi po tem tečaju rabil 4 mesece, ker bo šel diff gor, najbrž nikoli ne pokriješ investicije oz. če ne plačaš elektrike si tam po enem letu break-even (če tečaj ostane) :)

krneki0001 ::

Če že kupuješ, si moraš kupit 1TH/s mašino (recimo 2x 600GH/s), kar znese nekje 5000 dolarjev. pa boš imel nekje 1 mesec, da se ti stroški povrnejo, potem pa do konca leta nekje še okoli 25 do 30.000 dolarjev dobička.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

slovenec_89 ::

Težavnost se stopnjuje za 20% konstantno? Ker kolikor gledam grafe se vsakič poveča za večji faktor.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Tezavnost se prilagija skupni racunski moci vseh priklopljenih, ce se ta moc podvoji, se tezavnost podvoji. Tako sistem skrbi, da je povprecno vedno 10min med odkritji novega bloka.

future ::

krneki0001 je izjavil:

Če že kupuješ, si moraš kupit 1TH/s mašino (recimo 2x 600GH/s), kar znese nekje 5000 dolarjev. pa boš imel nekje 1 mesec, da se ti stroški povrnejo, potem pa do konca leta nekje še okoli 25 do 30.000 dolarjev dobička.


Kje pa lahko kupiše 1TH za 5000$? Razen tiste nove "preorder" zadeve, ki pridejo ven šele čez 3 mesece.

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

doggycoin ::

krneki0001 je izjavil:

2TH miner
http://cointerra.com/product/terraminer...

out of stock. verjetno prej kot v mescu dni pa ne dobiš.

Machete ::

krneki0001 je izjavil:

2TH miner
http://cointerra.com/product/terraminer...


Še dobro da majo vse firme ki pobirajo preorderje za pokazat samo renderje, pa še to ne preveč kvalitetne.

Much wow:
TerraMiner IV is currently the most powerful, high-performance Bitcoin mining rig available for pre-order.

Ajnstajn` ::

doggycoin je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

2TH miner
http://cointerra.com/product/terraminer...

out of stock. verjetno prej kot v mescu dni pa ne dobiš.



tule go imajo še cenej:

http://www.bitcominers.com/shop/cointer...
pa zgleda da ni out of stock.
//

MrX ::

še kdo pričakuje da bo fajn padlo ta vikend?

slovenec_89 ::

Koliko pa ti minerji kaj zdržijo? Crknejo kaj radi, po tistih 3 mesecih garancije?

jype ::

MrX> še kdo pričakuje da bo fajn padlo ta vikend?

Ja, jaz.

Vedno, ko to pričakujem, cena potem ravno za vikend zraste.

Razen včasih, ko stoji pri miru.

Ali pa celo fajn pade.
««
61 / 270
»»