» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
60 / 270
»»

jest10 ::

Buggy je izjavil:

(middlecoin recimo prodaja tebi nezano nakopano valuto ob 2AM in ti nakaze v BTC-jih)

To ne drži. Prodaja se ves čas, nakazilo pa je 1x dnevno

Buggy ::

jest10 je izjavil:

Buggy je izjavil:

(middlecoin recimo prodaja tebi nezano nakopano valuto ob 2AM in ti nakaze v BTC-jih)

To ne drži. Prodaja se ves čas, nakazilo pa je 1x dnevno


ja, ves cas se prodaja sicer nekaj tvojega ali pa tudi ne (kar vidis zgolj po kvazi grafu) nakazano pa je ponoci od 2-4ih. Gre za to, da teh transakcij ti nikakor ne vidis.

StarMafijec ::

In koliko je kaj profitabilno rudarjenje v poolu, ki glede na profitabilnost menja valute?

A se z bitcoin namenskim minerjem minira le valute, kripitrane na algoritem SHA-256, ali tudi druge (scrypt)?

Machete ::

Profitabilnost je odvisna od KHas/s, cene štroma in opreme, tako da ni splošnega odgovora.
Imaš pa veliko online kalkulatorjev, kjer vneseš omenjene podatke in vidiš kje si.
Če prodaš čez recimo 5 mesecev je ta profitabilnost povsem drugačna, trenutna pa pač po ceni, ki je na borzi.
Z cipami se lahko rudari le SHA-256.

kiFni ::

Katere velute se še da rudart z SHA-256 dokaj hitro.da ne rabiš glih 200GH/s?

doggycoin ::

A bi kdo vedel kaj bi bilo tule narobe? Radeon 7850 na enem PCju dela normalno, na drugem pa mi javi to napako:


Je pa ta PC, kjer ne dela, z novimi Win7 64bit, ima namescen zadnji catalyst 13.12 in ADK. Ima pa le 1GB rama, ce ima to vpliv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: doggycoin ()

XIIT ::

Verjetno nimaš dobro naštimanega thread concurrency-a (s 7850 bi. Uporabljaš na obeh sistemih enake nastavitve minerja?

MrX ::

DejaVu ::

doggycoin je izjavil:

A bi kdo vedel kaj bi bilo tule narobe? Radeon 7850 na enem PCju dela normalno, na drugem pa mi javi to napako:


Je pa ta PC, kjer ne dela, z novimi Win7 64bit, ima namescen zadnji catalyst 13.12 in ADK. Ima pa le 1GB rama, ce ima to vpliv.


premalo rama za tako visok thread concurrency.

doggycoin ::

Hmm... pa mi ne sfolga z nobeno nastavitvijo... zdaj sem ze do tega prisel...

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://fast-pool.com:3333 -u x -p x --thread-concurrency 8192 --intensity 12 --worksize 256 -g 1 --lookup-gap 2 --gpu-engine 900 --gpu-memclock 1300 --gpu-fan 50

Ce gledam ostale na wikipedija in po forumih, imajo vsi mnogo visje, ampak ja z vec rama. Jaz pa ne vem koliko naj se nizam, niti ene spremembe ni in vedno enak error.

Tole sem pa imel na boljsi masini, pa je delalo stabilno s cca 365 kh/s.

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://loteu.nut2pools.com:5595 -u x -p x --thread-concurrency 16192 --intensity 19 --worksize 256 -g 1 --lookup-gap 2 --gpu-engine 1050 --gpu-memclock 1300 --gpu-fan 60

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: doggycoin ()

doggycoin ::

Aja, pa sam sem mislil sistemski, ne na graficni, ker le-ta je Gigabyte HD 7850 2GB GDDR5 OC.

Machete ::

Bi kdo vedel zakaj mi guiminer scrypt sproži eno izmed dveh 7950 brez razloga na 100%.
Rudar se noben ne požene (ni autostart ali kaj takega).
Takoj ko ga ukinem, pade usage% na 0..
Če pa z to kartico začnem rudarit pa v nekaj sekundah dvigne temp čez 90 dela pa ca 70% khasha od tega kar naj bi.
Z drugo kartico ni problemov.
Še nekaj, lahko pod enim rudarjem rudariš na večih karticah ali rabi vsaka kartica svojega rudarja v poolu?
Hvala

Machete ::

*očitno jih je prepoznavalo v crossfireju, do reseta.. ampak še evedno nevem zakaj bi ena zalaufala sama od sebe..

krneki0001 ::

najbrž imaš v guiminerju nekje nekaj nastavljeno, pa se to izvede ob štartu guiminerja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

DeeJay ::

Konc mesca zna bit zelo zabavno. Poleg kitajcev bo še tole:
http://www.coindesk.com/new-york-state-...

StarMafijec ::

deleted ::

A kje piše, kako deluje poslovanje overstock.com z btc? Verjetno jih na borzah sproti prodajajo za usd, bo držalo?

StarMafijec ::

Konec je :(.

krucymucy ::

StarMafijec je izjavil:

Konec je :(.

Cesa spet? Cemu pretiravanje? 900 je bila kakor kaze previsoka meja in sedaj je pac korekcija kot kaze do okoli 800, kaj dosti padlo pac ne bo vec.

ProGo ::

Kot kaže znate eni napovedovat prihodnost...

krucymucy ::

Sploh ne, dalec od tega. Ampak pretiravat, da je konec vsakic ko pade za nekaj odstotkov pa tudi ni potrebno.

knesz ::

krucymucy je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

Konec je :(.

Cesa spet? Cemu pretiravanje? 900 je bila kakor kaze previsoka meja in sedaj je pac korekcija kot kaze do okoli 800, kaj dosti padlo pac ne bo vec.

A ni že drugi vikend zapored poskočilo na 900 in potem padlo na 800? :)V sredo kupit in v soboto prodat :)

krucymucy ::

Je ja.

gslo ::

Kolk bo še panike okol 31. januarja. Moja kristalna krogla pravi, da se bo kak dan prej zgodil padec vseh kriptovalut še za par procentov (flash crash, organiziranan prodaja s strani kitov), kar bo odlična priložnost za nakup, ker nas po tem datumu čaka vsaj začasna strma rast navzgor. v glavnem, možnost za nakup in prodajo sledi.. :-D

ne bi pa napovedoval dna. če ugibam, bi rekel, bo 800$ (kar že je), lahko bo 700$, mislim pa, da ne bo pod 600$. ostale valute pa v tem razmerju z BTC. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

Tetraz ::

kaj pa če hearing v new yorku ne gre ravno gladko?

gslo ::

potem bo pa kot piratstvo.. cena se zašejka še mal bolj in raste naprej. :-) tako pravi steklena krogla. ampak nisem ziher, da bo usa po kitajsko zjahala bitpay, ki je imho trenutno gonilna sila sprejemanja bitcoina kot plačilnega sredstva pri raznih velikih retailerjih kot je overstock. kako so oni zrihtal, da jim še noben ni sral po glavi?

qaqo ::

Overstock je menda vezan na coinbase.

3man ::

gslo je izjavil:

Kolk bo še panike okol 31. januarja. Moja kristalna krogla pravi, da se bo kak dan prej zgodil padec vseh kriptovalut še za par procentov (flash crash, organiziranan prodaja s strani kitov), kar bo odlična priložnost za nakup, ker nas po tem datumu čaka vsaj začasna strma rast navzgor. v glavnem, možnost za nakup in prodajo sledi.. :-D

ne bi pa napovedoval dna. če ugibam, bi rekel, bo 800$ (kar že je), lahko bo 700$, mislim pa, da ne bo pod 600$. ostale valute pa v tem razmerju z BTC. :-)


Jaz še vedno mislim, da je realno pričakovat precej nižje dno kot 500$. Nedolgo nazaj sem ga lepo zadel.
Sicer pa mi zmanjkuje argumentov za rast... Čemu bi raslo -razen zaradi špekulacij- če se bo uveljavil kot plačilno sredstvo. Večina trgovcev brez takojšnje vnovčitve večjega dela prihodkov v lokalno valuto v dobi take volatilnosti BTCjev ne bo sprejemala. Več kot bo tega več bo ponudbe in smo na poti k stabilnejšem tečaju.

MrX ::

Kaj še kar sanjate o volatilnosti? Merchanti lahko avtomatsko isto sekundo pretvorijo prejete BTCje v USD...

jest10 ::

In tako nižajo ceno BTCja

bbf ::

merchanti to delajo praktično nonstop.

jype ::

DURS mi je odgovoril, da je vse razloženo na spletu :)

MaterVola ::

Nisem spremljal debate od začetka. Kaj si jih pa spraševal?

gruntfürmich ::

se komu sanja da smo na novem platoju? kolikor vidim trend 30 dni je to-to.
tko da ne sanjat o novem globokem padcu in poceni btcjih, ampak o dvigu v stratosfero!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

MaterVola> Kaj si jih pa spraševal?

Kako naj pravilno poročam o prihodkih, ustvarjenih z bitcoini.

gruntfürmich> se komu sanja da smo na novem platoju? kolikor vidim trend 30 dni je to-to.
gruntfürmich> tko da ne sanjat o novem globokem padcu in poceni btcjih, ampak o dvigu v stratosfero!!

Če bo dovolj ljudi delilo tvoje mnenje, potem bo zares tako!

MaterVola ::

Jype, očitno je to njihov domet. Več pa ne vedo.

So ti vsaj povedali, na katerem obrazcu?

jype ::

Ne, ničesar drugega. Predvidevam, da to sporočiš ob oddaji napovedi za odmero dohodnine, v okence "drugi prihodki".

gruntfürmich ::

evo, še malce o namecoinih, ko sem pred leti spraševal kaj z njimi. pa sem se spomnil, da so še kar na strežniku od miniranja pred 3 leti. pa grem gledat in sem jih ravno za 0,73 btcje prodal:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MaterVola ::

Tale naj bi bil pravi. Napoved se vloži, ko dosežeš dohodek.

http://www.durs.gov.si/si/fizicne_osebe...

jype ::

MaterVola> Tale naj bi bil pravi. Napoved se vloži, ko dosežeš dohodek.

Ja, ampak ni čisto jasno, ali se dohodek doseže, ko se bitcoine proda, ali že ko se jih narudari (oziroma dobi iz poola).

Ker če prvo, potem smo dolžni precej kazni, tudi če smo samo "navrtal par DOGE".

qaqo ::

naj bi izjavil:



Ja, ampak ni čisto jasno, ali se dohodek doseže, ko se bitcoine proda, ali že ko se jih narudari (oziroma dobi iz poola).



Ko jih narudariš jih prodaš in takoj kupiš nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo ()

MaterVola ::

Žal je sistem tog, da se ne da opisat :)

Za moje pojme je edino praktično, da se obdavči takrat, ko dobiš nakazano na račun. Sama osnova za obdavčitev bi morala biti pa vrednost, ki je veljala v trenutku narudarjenja :) Od takrat naprej bi moralo biti pa izenačeno s tistimi, ki kovance kupijo in niso obdavčeni.

jype ::

MaterVola> Za moje pojme je edino praktično, da se obdavči takrat, ko dobiš nakazano na račun.

Ja, ampak v tej temi eni trdijo, da to ne gre tako.

MaterVola ::

Nisem nek stručko, samo po mojem mnenju je edino praktično tako. Naj bodo veseli, da sploh želiš prijavit.

Naj v izogib temu prirudarjeno takoj prodam na borzi in kupim v istem obsegu?

Napišem darilno pogodbo svoji boljši polovici z datumom za tri leta nazaj?

jype ::

IMO je treba ustanovit rudarski multipool, ki podpira vse kriptovalute in avtomatično pošlje obrazec na edavke ob vsaki transakciji.

pegasus ::

Za vsak satoshi? :D Yeah, lets ddos durs :D

markosk ::

Glede na tole:
KDAJ mora zavezanec vložiti napoved
Davčni zavezanec mora napoved vložiti v 7 dneh od dneva izplačila dohodka.

Pa naj gre za izplačilo iz poola ali za denar, ki ga dobiš nakazan na račun smo vsi v naslednjem prekršku:
SANKCIJE
Z globo 250 do 400 evrov se kaznuje za prekršek posameznik, če v nasprotju z zakonom ne vloži davčne napovedi ali ne vloži davčne napovedi v roku, določenim z zakonom.

Torej bi moral za vsako izplačilo v roku 7 dni oddajati obrazec?

jype ::

Zakon že tako pravi.

MaterVola ::

Imamo že ime poola :) DURSDDOS :)

Morda je to edini pametni način, da spišejo življenjsko pojasnilo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaterVola ()

Loocas ::

MaterVola je izjavil:

Za moje pojme je edino praktično, da se obdavči takrat, ko dobiš nakazano na račun.


Ah, daj no. In če z bitcoini kupiš bajto, avto, vso opremo in ne vem še kaj (pa si nič ne nakažeš), pa potem to ni dohodek. Ne bit smešen.
Matev - najslabši troll vseh časov
««
60 / 270
»»